Aberdeen, Bel Air @ Bohemia Manor

Chesapeake City, MD

Complete Results

RaceTab by MileSplit/FloSports Evan Cohn, Bohemia Manor High Scho

       Aberdeen, Bel Air @Bo Manor - 4/13/2018 9:13:24 PM        
                              , ,                                

                 Varsity Womens 4x800 Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Bohemia Manor A                           11:58.0      5
  2 Bel Air A                                 12:02.0      3

                  Varsity Mens 4x800 Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Bohemia Manor A                            8:53.0      5
  2 Bohemia Manor B                            9:31.0       
  3 Bohemia Manor C                           10:36.0       
  4 Bel Air A                                 10:42.0      3

                   Varsity Womens 100m Hurdles                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Aimee Sylvester       10 Bel Air                  22.1      5
  2 Katie DiLeonardi      10 Bel Air                  24.1      3

                    Varsity Mens 110m Hurdles                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Brandyn Baranik       10 Bohemia Manor            19.5      5

                     Varsity Womens 100 Meters                      
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Nikeaya Anderson       9 Aberdeen                 13.2   2     5
  2 Kamari Norton         10 Aberdeen                 13.7   1     3
  3 Ashanti Horne         10 Aberdeen                 13.9   2     2
  4 Emia Gatewood          9 Bohemia Manor            14.1   2     1
  5 Jenea Seaberry        10 Bel Air                  14.4   2      
  6 Noel Shannon           9 Bohemia Manor            14.5   2      
  7 Isabella Jones         9 Bel Air                  15.5   2      
  8 Deja Walker           10 Bel Air                  15.5   1      
  9 Abigael Hartlieb       9 Bel Air                  15.8   1      
 10 Cheyanne Faircloth    10 Bohemia Manor            16.1   1      
 11 Molly Klein            9 Bel Air                  16.7   1      

                      Varsity Mens 100 Meters                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 John Knight           12 Bohemia Manor            11.3   2     5
  2 Taye Walker-Jones     11 Bohemia Manor            11.5   2     3
  3 Anthony Egurola          Bohemia Manor            11.9   1     2
  4 Elijah Mendez         10 Aberdeen                 12.0   1     1
  4 Jake Rolocut          11 Bel Air                  12.0   2      
  6 Gavin Yetter          10 Bel Air                  12.4   2      
  7 Luke Russell          11 Bel Air                  12.5   1      
  8 Christian Betters     11 Bel Air                  12.5   2      
  9 David Blackwell        9 Aberdeen                 12.6   2      
 10 Sean Starkloff        11 Aberdeen                 13.0   1      
 11 Shayden Robinson      10 Aberdeen                 13.3   1      
 12 Silas Jenkins         10 Aberdeen                 14.4   1      

                   Varsity Womens 1600 Meters                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Elle Meyer            12 Bohemia Manor          5:53.0      5
  2 Aubrey Preske         10 Bohemia Manor          6:11.0      3
  3 Ashley Kelly          12 Bohemia Manor          6:50.0      2
  4 Laura Longeway         9 Bohemia Manor          6:56.0       
  5 Caitlyn Chan          10 Bel Air                6:58.0      1
  6 Gracie Hamm            9 Bohemia Manor          7:15.0       
  7 Kaylyn Stupalski      10 Bel Air                7:26.0       
  8 Leeanne Sakers         9 Bohemia Manor          7:33.0       

                    Varsity Mens 1600 Meters                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Alex Longeway         11 Bohemia Manor          4:50.9      5
  2 Ryan Fitzwater        11 Bohemia Manor          5:09.3      3
  3 Colin Parker          10 Bohemia Manor          5:18.8      2
  4 Jacob Jarrell         10 Bohemia Manor          5:23.8       
  5 Josh Zylka            11 Bel Air                5:33.1      1
  6 Haden Kellagher       12 Bel Air                5:40.1       
  7 Tyler Wildt            9 Bel Air                5:54.0       
  8 Colin McArthur         9 Bohemia Manor          5:54.3       
  9 Logan Riley            9 Bel Air                6:19.3       
 10 Trevor Bentzley       10 Bel Air                6:30.6       
 11 Nikolas Denu          10 Aberdeen               6:33.5       
 12 Tyler Gabriel          9 Bel Air                6:56.4       

                 Varsity Womens 4x200 Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Bohemia Manor A                            2:10.4      5
  2 Bel Air A                                  2:22.6      3

                  Varsity Mens 4x200 Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Bohemia Manor A                            1:41.6      5
  2 Bel Air A                                  1:44.5      3

                     Varsity Womens 400 Meters                      
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Kirstin Walz          12 Bohemia Manor          1:05.7   2     5
  2 Brooke Walz           10 Bohemia Manor          1:08.0   2     3
  3 Kayla Cobb            11 Aberdeen               1:11.0   1     2
  4 Monique Rollins        9 Aberdeen               1:11.2   2     1
  5 Lauren Von Bank        9 Bel Air                1:13.5   2      
  6 Camya Smoak           10 Aberdeen               1:14.5   1      
  7 Sophia Topping         9 Bel Air                1:14.7   1      
  8 Ashanti Horne         10 Aberdeen               1:14.8   1      
  9 Savannah Henderson    10 Bel Air                1:17.2   2      
 10 Alexandria Post        9 Bel Air                1:22.6   1      
 10 Ally Wagner           10 Bel Air                1:22.6   2      
 12 Miyah Erby             9 Aberdeen               1:23.2   1      
 13 Bhawanveer Dhaliwal    9 Bel Air                1:38.6   1      

                      Varsity Mens 400 Meters                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Sean Starkloff        11 Aberdeen                 55.2   3     5
  2 Alexander Luzetsky    10 Bohemia Manor            56.0   3     3
  3 Matthew Miller        11 Bel Air                  59.6   3     2
  4 Aiden Scott           12 Bel Air                1:00.7   3     1
  5 Nathan Robertello      9 Bel Air                1:01.6   3      
  6 Daniel Ross           10 Bel Air                1:02.6   2      
  7 Niles Alleyne         10 Aberdeen               1:03.6   2      
  8 Matthew Reynolds       9 Bel Air                1:06.6   2      
  9 David Blackwell        9 Aberdeen               1:07.0   1      
 10 Shayden Robinson      10 Aberdeen               1:07.5   1      
 11 Connor Seeley          9 Bel Air                1:09.6   1      
 12 Jacob Brown            9 Bohemia Manor          1:09.7   2      
 13 Adeleke Popoola        9 Bohemia Manor          1:11.1   2      
 14 Silas Jenkins         10 Aberdeen               1:14.9   2      
 15 Peter Loftus           9 Bel Air                1:16.3   1      

                    Varsity Mens 3200 Meters                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Zachary Laird         11 Bohemia Manor         10:04.8      5
  2 Logan Seither          9 Bohemia Manor         11:25.6      3
  3 Andrew Giordano       10 Bel Air               11:48.9      2
  4 Luc Bollen            12 Bohemia Manor         11:56.1      1
  5 John Tran              9 Bel Air               13:20.1       

                   Varsity Womens 300m Hurdles                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Marissa Pixler        12 Bohemia Manor            53.4      5
  2 Aimee Sylvester       10 Bel Air                  59.8      3
  3 Katie DiLeonardi      10 Bel Air                1:02.4      2

                    Varsity Mens 300m Hurdles                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Anthony Egurola          Bohemia Manor            41.8      5
  2 Aiden Scott           12 Bel Air                  52.4      3

                     Varsity Womens 200 Meters                      
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Tatiana Harris        10 Aberdeen                 27.4   1     5
  2 Emia Gatewood          9 Bohemia Manor            28.6   2     3
  3 Kamari Norton         10 Aberdeen                 28.6   2     2
  4 Kayla Cobb            11 Aberdeen                 28.9   1     1
  5 Monique Rollins        9 Aberdeen                 29.1   1      
  6 Camya Smoak           10 Aberdeen                 29.2   1      
  7 Lauren Von Bank        9 Bel Air                  31.7   2      
  8 Deja Walker           10 Bel Air                  32.4   1      
  9 Ally Wagner           10 Bel Air                  32.5   2      
 10 Annika Egerland       11 Bel Air                  32.6   3      
 11 Abigael Hartlieb       9 Bel Air                  33.8   3      
 12 Molly Klein            9 Bel Air                  35.5   2      
 13 Cameron Goldsborough  10 Bel Air                  35.8   3      
 14 Cheyanne Faircloth    10 Bohemia Manor            36.6   3      
 15 Bhawanveer Dhaliwal    9 Bel Air                  37.0   2      

                      Varsity Mens 200 Meters                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Taye Walker-Jones     11 Bohemia Manor            24.4   1     5
  2 Elijah Mendez         10 Aberdeen                 24.9   1     3
  3 Sean Starkloff        11 Aberdeen                 25.5   1   1.5
  3 Luke Russell          11 Bel Air                  25.5   2   1.5
  5 Christian Betters     11 Bel Air                  25.9   1      
  6 Daniel Ross           10 Bel Air                  26.3   1      
  7 Matthew Lynn          11 Bohemia Manor            26.5   2      
  8 Gavin Yetter          10 Bel Air                  26.5   2      
  9 Shayden Robinson      10 Aberdeen                 27.6   2      
 10 Jacob Brown            9 Bohemia Manor            27.9   2      
 11 Adeleke Popoola        9 Bohemia Manor            30.1   2      

                    Varsity Womens 800 Meters                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Kirstin Walz          12 Bohemia Manor          2:31.7      5
  2 Brooke Walz           10 Bohemia Manor          2:32.7      3
  3 Aubrey Preske         10 Bohemia Manor          2:48.7      2
  4 Ashley Kelly          12 Bohemia Manor          2:58.7       
  5 Sarah Phillips         9 Bel Air                3:05.1      1
  6 Caitlyn Carter           Bohemia Manor          3:09.1       
  7 Sage Leone            11 Bohemia Manor          3:11.8       
  8 Alexandria Post        9 Bel Air                3:14.3       
  9 Savannah Henderson    10 Bel Air                3:14.6       
 10 Ainsley Erdner         9 Bohemia Manor          3:15.5       
 11 Kaylyn Stupalski      10 Bel Air                3:18.5       
 12 Yaire Ascencio           Bohemia Manor          3:24.1       

                      Varsity Mens 800 Meters                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Alex Longeway         11 Bohemia Manor          2:04.9   2     5
  2 Grant Franceschina    12 Bohemia Manor          2:15.4   2     3
  3 Alexander Luzetsky    10 Bohemia Manor          2:16.4   2     2
  4 Jacob Jarrell         10 Bohemia Manor          2:22.9   1      
  5 Matthew Miller        11 Bel Air                2:29.4   2     1
  6 Colin Parker          10 Bohemia Manor          2:30.4   1      
  7 Josh Zylka            11 Bel Air                2:37.0   2      
  8 Salman Nasir          11 Aberdeen               2:37.1   1      
  9 Finn Hitchens         10 Bohemia Manor          2:37.4   1      
 10 Jackson Owens          9 Bel Air                2:39.8   2      
 11 Matthew Reynolds       9 Bel Air                2:40.4   2      
 12 Chandler Scott        10 Aberdeen               2:41.2   2      
 13 Nathan Robertello      9 Bel Air                2:42.0   1      
 14 Logan Catron           9 Bohemia Manor          2:42.8   1      
 15 Haden Kellagher       12 Bel Air                2:43.6   1      
 16 Daniel Park            9 Bel Air                2:46.8   2      
 17 Logan Riley            9 Bel Air                2:50.3   2      
 18 Connor Seeley          9 Bel Air                2:57.8   2      
 19 Tyler Gabriel          9 Bel Air                3:06.8   2      
 20 Nikolas Denu          10 Aberdeen               3:08.4   1      
 21 Peter Loftus           9 Bel Air                3:12.1   2      
 22 Bryan Vibriesca-Marti  9 Bohemia Manor          3:12.5   1      

                 Varsity Womens 4x100 Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Bohemia Manor A                            1:01.6      5
dnf Bel Air A                                      NT       

                  Varsity Mens 4x100 Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Bel Air A                                    48.4      5
  2 Bohemia Manor A                              52.2      3

                 Varsity Womens 4x400 Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Bel Air A                                  5:14.2      5

                  Varsity Mens 4x400 Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Bel Air A                                  4:24.9      5
  2 Bel Air B                                  4:54.8       

                      Varsity Mens Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jake Rolocut          11 Bel Air              38-09.50      5
  2 Andrew DuBois         11 Aberdeen             37-07.00      3
  3 Brandon Permenter     10 Bohemia Manor        33-06.75      2
  4 Steven George         11 Aberdeen             33-01.25      1
  5 Silas Jenkins         10 Aberdeen             29-09.00       
  6 David Blackwell        9 Aberdeen             28-07.75       
  7 Victor Santiago       11 Aberdeen             25-06.50       

                     Varsity Womens Shot Put                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Kristin Pearce         9 Bohemia Manor        26-01.00      5
  2 Ali Robinson          10 Aberdeen             20-03.25      3
  3 Kimoni Petitfrere     10 Bohemia Manor        18-10.00      2
  4 Miyah Erby             9 Aberdeen             16-08.50      1

                       Varsity Mens Discus                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Andrew DuBois         11 Aberdeen                98-04      5
  2 Steven George         11 Aberdeen                95-07      3
  3 Brandon Permenter     10 Bohemia Manor           93-06      2
  4 David Blackwell        9 Aberdeen                86-05      1
  5 Jake Rolocut          11 Bel Air                 85-09       
  6 Silas Jenkins         10 Aberdeen                79-11       
  7 Victor Santiago       11 Aberdeen                73-09       

                      Varsity Womens Discus                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Kimoni Petitfrere     10 Bohemia Manor           59-01      5
  2 Kristin Pearce         9 Bohemia Manor           55-04      3
  3 Ali Robinson          10 Aberdeen                41-04      2
  4 Miyah Erby             9 Aberdeen                39-10      1

                     Varsity Mens High Jump                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Damian Zimmers        11 Bohemia Manor         5-04.00      5
  2 Alex Bleezarde        12 Bohemia Manor         4-10.00      3
  3 James Collins         11 Bohemia Manor         4-10.00      2
  3 Colin McArthur         9 Bohemia Manor         4-10.00       

                    Varsity Womens High Jump                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Lucretia Bradley      12 Bohemia Manor         4-02.00      5

                     Varsity Mens Pole Vault                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Owen Baker            11 Bohemia Manor         7-00.00      5
  2 Matthew Lynn          11 Bohemia Manor         6-06.00      3

                    Varsity Womens Pole Vault                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Breanna Brobst        12 Bohemia Manor         7-00.00      5

                     Varsity Mens Long Jump                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Cameron Garcia           Bohemia Manor        17-05.50      5
  2 Damian Zimmers        11 Bohemia Manor        17-05.00      3
  3 Alex Bleezarde        12 Bohemia Manor        17-00.50      2
  4 Niles Alleyne         10 Aberdeen             16-06.50      1
  5 Taye Walker-Jones     11 Bohemia Manor        14-08.00       
  6 Chandler Scott        10 Aberdeen             14-05.00       
  7 Colin McArthur         9 Bohemia Manor        14-04.00       
  8 Nathan Robertello      9 Bel Air              13-11.00       
  9 Jackson Owens          9 Bel Air              13-02.50       
 10 Daniel Park            9 Bel Air              12-01.50       
 11 Robert Powell         11 Bel Air              10-08.50       

                    Varsity Womens Long Jump                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Hanna Clarke          11 Bohemia Manor        13-07.00      5
  2 Ashanti Horne         10 Aberdeen             12-00.50      3
  3 Claire McArthur       11 Bohemia Manor        11-09.50      2
  4 Abigael Hartlieb       9 Bel Air               8-05.50      1

                    Varsity Mens Triple Jump                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Cameron Garcia           Bohemia Manor        38-10.00      5
  2 Alex Bleezarde        12 Bohemia Manor        37-10.00      3
  3 Niles Alleyne         10 Aberdeen             35-02.00      2

                   Varsity Womens Triple Jump                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Hanna Clarke          11 Bohemia Manor        31-08.50      5
  2 Claire McArthur       11 Bohemia Manor        27-01.25      3



             Varsity Team Scores (17 Events Scored)              
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Bohemia Manor               92      0   32    5   15   15   25    0  
  2 Aberdeen                    31      0   21    0    0    7    3    0  
  3 Bel Air                     27      0    2   13   11    0    1    0  


             Varsity Team Scores (18 Events Scored)              
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Bohemia Manor               110     0   47   10   13    4   36    0  
  2 Bel Air                    32.5     0   8.5   3   16    5    0    0  
  3 Aberdeen                   26.5     0  10.5   0    0   13    3    0