Complete Results

RaceTab 3 by MileSplit                                    Registered to: Ruslex1234, 

                             Knights Invite - 4/15/2011                              
                           Pikesville High, Pikesville, MD                           

                        Girls 100 Meter Dash                        
====================================================================
    Name                      Yr School                         Time
====================================================================
  1 Aneesha Scott                Long Reach                    12.11
  2 Taylor Parson                Old Mill                      12.36
  3 Lexus Ramsey                 Bowie                         12.71
  4 Takera Smalley               Pikesville                    12.89
  5 Morgan Stickler              Clarksburg                    13.24
  6 Briana Gooding               Bowie                         13.26
  7 Megan Frailer                C. Milton Wright              13.33
  8 Tori Smith                   C. Milton Wright              13.35
  9 Sam Mims                     Franklin                      13.49
 10 Markeya Brown                Annapolis                     13.49
 11 Kellie McKinney              C. Milton Wright              13.56
 12 Taylor Stevenson             Old Mill                      13.60
 13 Zahni Jackson-Garrett        Bryn Mawr                     13.61
 14 Daysia Howard                Clarksburg                    13.67
 15 Keyona Adams                 North Caroline                13.70
 16 Hannah Conway                Chesapeake-A                  13.78
 17 megan talley                 Long Reach                    13.80
 18 Tayler Littlejohn            Bryn Mawr                     13.87
 19 Tranese Dorsey               North County                  13.91
 20 Simone Briscoe               Pikesville                    13.97
 21 Martiza Travis               Bowie                         14.02
 22 Cori Holt                    Winters Mill                  14.02
 23 Quinn Dory                   Maryvale Prep                 14.05
 24 Diane Penda                  Clarksburg                    14.13
 25 Olorunsola Ayodoyin          Perry Hall                    14.14
 26 Akela Estep                  Annapolis                     14.15
 27 Taylor Stevens               Glen Burnie                   14.25
 28 Sydney Jones                 Pikesville                    14.31
 29 Meghan Thompson              John Carroll                  14.32
 30 Brianna Bagby                Arundel                       14.47
 31 Raichelle Privette           Annapolis                     14.51
 32 Alex Loiodice                John Carroll                  14.59
 33 Alexis Taylor                Old Mill                      14.64
 34 Tia Spivey                   Oakland Mills                 14.64
 35 Brianna Charles              North Caroline                14.74
 36 Taylor Hooper                John Carroll                  14.82
 37 Koreena Thompson             Chesapeake-A                  14.87
 38 Allison Miller               Maryvale Prep                 14.92
 39 Eboni Watford                Franklin                      14.92
 40 Lucy Burchell                Bryn Mawr                     14.96
 41 Katie Meushaw                Winters Mill                  15.07
 42 Naureen Rawlings             North County                  15.14
 43 Angel Singleton              Maryvale Prep                 15.16
 44 Chigo Menakaya               Glen Burnie                   15.29
 45 Becky Ireland                North Caroline                15.74
 46 Cemone Yates                 Glen Burnie                   16.28

                        Girls 200 Meter Dash                        
====================================================================
    Name                      Yr School                         Time
====================================================================
  1 Lexus Ramsey                 Bowie                         25.99
  2 Kelsey Terrell               Old Mill                      26.67
  3 Takera Smalley               Pikesville                    26.77
  4 Brooks Shanna                Perry Hall                    27.23
  5 Ryan Maynard                 Bowie                         27.55
  6 Sam Mims                     Franklin                      28.07
  7 Crystal Austin               Clarksburg                    28.25
  8 Kiana Wright                 John Carroll                  28.40
  9 Simone Briscoe               Pikesville                    28.51
 10 Keyona Adams                 North Caroline                28.51
 11 Erin Chamberlin              Old Mill                      28.56
 12 Daysia Howard                Clarksburg                    28.71
 13 Cori Holt                    Winters Mill                  28.84
 14 Courtney Dystant             Arundel                       29.02
 15 Akela Estep                  Annapolis                     29.07
 16 Trachelle Robinson           Pikesville                    29.11
 17 Raenell Dorsey               North County                  29.21
 18 Tranese Dorsey               North County                  29.28
 19 Alexis Cuffee                C. Milton Wright              29.45
 20 Jenny Jones                  C. Milton Wright              29.49
 21 Hannah Conway                Chesapeake-A                  29.64
 22 Annie Morris                 John Carroll                  29.68
 23 Shelby Walker                Arundel                       29.95
 24 Koreena Thompson             Chesapeake-A                  30.36
 25 Taylor Stevens               Glen Burnie                   30.42
 26 Lydia Knepprath              Bryn Mawr                     30.57
 27 Maggie Weiskopf              Maryvale Prep                 31.04
 28 Brianna Charles              North Caroline                31.31
 29 Kayla Meyers                 Franklin                      31.51
 30 Ellie Brager                 North County                  32.07
 31 Stacey Sarpong-Adu           Oakland Mills                 32.33
 32 Tinia Smith                  Oakland Mills                 32.50
 33 Allison Rath                 Winters Mill                  32.75
 34 Morgan Hudak                 John Carroll                  32.84
 35 Justice Taylor               Annapolis                     33.00
 36 Jaclyn Steward               North Caroline                33.56
 37 Quinn Dory                   Maryvale Prep                 34.87

                        Girls 400 Meter Dash                        
====================================================================
    Name                      Yr School                         Time
====================================================================
  1 Aneesha Scott                Long Reach                    58.56
  2 Debora Fajuyigbe             Bowie                         59.76
  3 Ashley Brannock              Franklin                    1:00.50
  4 Brooks Shanna                Perry Hall                  1:01.60
  5 Kiana Wright                 John Carroll                1:01.86
  6 Jessica O'Brien              Clarksburg                  1:02.06
  7 Dominique Davis              Arundel                     1:02.22
  8 Sarah Brand                  Oakland Mills               1:04.48
  9 Rebecca Bernal               Winters Mill                1:05.27
 10 Wang Amanda                  Perry Hall                  1:05.41
 11 Morgan Newbold               Bowie                       1:05.44
 12 Erin Chamberlin              Old Mill                    1:05.50
 13 Annie Morris                 John Carroll                1:06.41
 14 Annie Kolle                  Bryn Mawr                   1:06.52
 15 Taylor Tilghman              Glen Burnie                 1:07.35
 16 Erin Brown                   Clarksburg                  1:07.43
 17 Connie Kniesler              Winters Mill                1:08.57
 18 Katie Minnis                 John Carroll                1:09.40
 19 Amy Moody                    South River                 1:09.72
 20 Anne Volce                   Old Mill                    1:11.48
 21 Irelyn McIver                Winters Mill                1:11.88
 22 Maddy Lawson                 Maryvale Prep               1:11.90
 23 Chelsea Bunker               North Caroline              1:12.57
 24 Ryan Maynard                 Bowie                       1:13.27
 25 Katie Booker                 Chesapeake-A                1:14.98
 26 Mercy Onayiga                Glen Burnie                 1:15.20
 27 Alleyah Smith                Franklin                    1:15.46
 28 Angel Singleton              Maryvale Prep               1:16.23
 29 nkem nwogbo                  Long Reach                  1:16.64
 30 jazmyne cadogan              Long Reach                  1:17.21
 31 Jaclyn Steward               North Caroline              1:17.91
 32 Olaide Moyo                  Glen Burnie                 1:18.49

                        Girls 800 Meter Run                         
====================================================================
    Name                      Yr School                         Time
====================================================================
  1 Alexandra Dystant            Arundel                     2:24.67
  2 Charde Barnes                Bowie                       2:27.61
  3 Sarah Brand                  Oakland Mills               2:29.33
  4 Jessica O'Brien              Clarksburg                  2:29.98
  5 Erica Diffendal              Winters Mill                2:33.22
  6 Jennifer Reilly              Chesapeake-A                2:34.49
  7 Jacqui Young                 Clarksburg                  2:36.69
  8 Kennedy Keer                 Arundel                     2:37.01
  9 Sarah Chase                  Franklin                    2:37.05
 10 angelina rabazza             Long Reach                  2:37.86
 11 Joanna Guth                  Annapolis                   2:38.46
 12 Jenna Rhode                  Franklin                    2:38.71
 13 Natasha Schulties            North Caroline              2:39.44
 14 Stachowiak Jennifer          Perry Hall                  2:39.75
 15 Caitlyn Vernon               Old Mill                    2:40.13
 16 Jill Benko                   Winters Mill                2:40.43
 17 Alyx Cash                    Chesapeake-A                2:40.77
 18 Hannah Gore                  Winters Mill                2:41.89
 19 Ally Daniels                 Bryn Mawr                   2:43.19
 20 Gina Hong                    Bryn Mawr                   2:43.21
 21 Sarah Driver                 John Carroll                2:43.86
 22 Virginia Lampron             Oakland Mills               2:47.90
 23 allie johnston               Long Reach                  2:48.07
 24 Sam Prestel                  Maryvale Prep               2:48.65
 25 Taylor Battaglia             John Carroll                2:49.08
 26 Sydney LaMarsh               Chesapeake-A                2:50.67
 27 Colleen Cook                 Maryvale Prep               2:50.73
 28 Josette Wood                 South River                 2:52.77
 29 Rachel Scott                 Oakland Mills               2:53.38
 30 Tess Sheets                  Bryn Mawr                   2:54.18
 31 Zoe Vranish                  Old Mill                    2:55.16
 32 Megan Kazanski               John Carroll                2:55.94
 33 Claire Igoe                  South River                 2:56.26
 34 Ashley Duveraux              Long Reach                  2:56.90
 35 Jasmin Velazques             Old Mill                    3:00.45
 36 Hannah Booth                 North Caroline              3:12.54
 37 Allie Cook                   Maryvale Prep               3:20.49
 38 Olaide Moyo                  Glen Burnie                 3:38.70

                        Girls 1500 Meter Run                        
====================================================================
    Name                      Yr School                         Time
====================================================================
  1 Hannah Oneda                 Winters Mill                4:53.81
  2 Charde Barnes                Bowie                       4:53.86
  3 Alexandra Dystant            Arundel                     5:02.95
  4 Jacqui Young                 Clarksburg                  5:11.70
  5 Charlee Lanphear             C. Milton Wright            5:17.86
  6 Morgan Cunningham            Annapolis                   5:17.86
  7 Erica Diffendal              Winters Mill                5:21.57
  8 Sarah Sykora                 Annapolis                   5:22.61
  9 Elizabeth Tauber             John Carroll                5:23.96
 10 Caitlyn Vernon               Old Mill                    5:24.99
 11 Natasha Schulties            North Caroline              5:27.05
 12 Kaitlin McCabe               C. Milton Wright            5:30.45
 13 Taylor Battaglia             John Carroll                5:31.89
 14 Alyx Cash                    Chesapeake-A                5:33.02
 15 Amanda Hudak                 John Carroll                5:33.51
 16 Kim Meyers                   Winters Mill                5:36.03
 17 Kimberly Neff                Clarksburg                  5:37.43
 18 michelle vanagas             Long Reach                  5:40.20
 19 Kimberly Fetsko              South River                 5:40.33
 20 Maya Perry                   Bowie                       5:44.16
 21 Claire McDowell              Maryvale Prep               5:45.98
 22 Lindsay Montanye             Franklin                    5:46.57
 23 Tara Kavanaugh               South River                 5:47.58
 24 Cara Eisenstein              Bryn Mawr                   5:47.69
 25 Josette Wood                 South River                 5:47.72
 26 Megan Morgan                 Chesapeake-A                5:49.93
 27 hyundai kim                  Long Reach                  5:54.32
 28 Carli Heller                 Chesapeake-A                5:54.42
 29 Zainab Elmoor                North County                5:55.72
 30 Karen Salinas                Clarksburg                  6:10.55
 31 Lydie Tubene                 Old Mill                    6:14.20
 32 Hannah Booth                 North Caroline              6:18.11
 33 Julia Morrison               Maryvale Prep               6:18.68
 34 Heather Nerenberg            Maryvale Prep               6:54.67

                        Girls 3000 Meter Run                        
====================================================================
    Name                      Yr School                         Time
====================================================================
  1 Hannah Oneda                 Winters Mill               10:22.18
  2 Jacqui Young                 Clarksburg                 11:16.95
  3 Nicole Rutherford            Winters Mill               11:26.38
  4 Elizabeth Tauber             John Carroll               11:28.99
  5 Kelley O'Neill               C. Milton Wright           11:37.22
  6 Danielle Madero-Craven       Chesapeake-A               11:41.62
  7 Tammy Walsky                 Pikesville                 11:43.18
  8 Kerin Webber                 South River                11:45.68
  9 Catherine Quinn              South River                11:47.56
 10 Merritt Dermer               Franklin                   12:01.50
 11 Morgan Cunningham            Annapolis                  12:09.36
 12 Danielle May-West            Winters Mill               12:11.68
 13 Laura Gede                   Franklin                   12:17.66
 14 Taylor Rama                  Arundel                    12:27.08
 15 Kayla Stoots                 John Carroll               12:29.13
 16 Nicole Garbarino             Bryn Mawr                  12:33.56
 17 Wynn Isabelle                Perry Hall                 12:45.63
 18 Angelina Sprecher            Old Mill                   12:47.31
 19 Jessica Lampron              Oakland Mills              12:49.70
 20 Moore Skylar                 Perry Hall                 12:53.68
 21 Mackenzie Snyder             Oakland Mills              12:54.09
 22 Karen Salinas                Clarksburg                 12:55.66
 23 Erika Glendenning            Franklin                   13:11.43
 24 Karly Kress                  Clarksburg                 13:20.23
 25 Anna Valletta                Maryvale Prep              13:38.28
 26 Nicole Wilson                Chesapeake-A               13:42.56
 27 Jordan Stracke               Chesapeake-A               13:47.01

                      Girls 100 Meter Hurdles                       
====================================================================
    Name                      Yr School                         Time
====================================================================
  1 Alexis Franklin              Old Mill                      14.07
  2 Ashley Reilly                Chesapeake-A                  15.93
  3 jacqueline tape              Long Reach                    16.41
  4 Eren Cannon                  Annapolis                     16.92
  5 Tkeyah Lisbon                John Carroll                  16.97
  6 Cassandra Pope               Oakland Mills                 17.02
  7 Karie Holian                 South River                   17.23
  8 Kasey White                  Clarksburg                    17.51
  9 Heather Scriven              Winters Mill                  17.68
 10 Sierra Morris                Franklin                      17.77
 11 Brooke Schulz                C. Milton Wright              17.97
 12 Carolyn Smith                Winters Mill                  18.02
 13 Rebecca Driver               John Carroll                  18.06
 14 Trachelle Robinson           Pikesville                    18.43
 15 Nia-Tayl Woodward-Clark      Bowie                         18.62
 16 Shelby Bunce                 C. Milton Wright              18.81
 17 Jasmine Foster               North Caroline                18.82
 18 Aysia Brame                  Bowie                         19.12
 19 Becky Ireland                North Caroline                19.15
 20 Robin Powell                 Chesapeake-A                  19.22
 21 Julia Gielen                 South River                   19.48
 22 Megan Battaglia              John Carroll                  19.53
 23 Simone Cools                 Oakland Mills                 19.55
 24 Diane Butler                 Glen Burnie                   19.61
 25 Emily Naff                   C. Milton Wright              19.96
 26 Ellie Brager                 North County                  19.97
 27 Jaclyn Steward               North Caroline                20.67
 28 Lindsie Corl                 Old Mill                      20.70
 29 uzochi okoronkwo             Long Reach                    20.85
 30 Peyton Strain                Chesapeake-A                  21.20
 31 Justice Taylor               Annapolis                     21.43
 32 jazmyne cadogan              Long Reach                    21.95
 33 Maggie Weiskopf              Maryvale Prep                 22.00

                      Girls 300 Meter Hurdles                       
====================================================================
    Name                      Yr School                         Time
====================================================================
  1 Alexis Franklin              Old Mill                      43.22
  2 jacqueline tape              Long Reach                    47.34
  3 Eren Cannon                  Annapolis                     48.33
  4 Kaitlyn Shimek               Winters Mill                  49.99
  5 Ashley Reilly                Chesapeake-A                  50.46
  6 Tkeyah Lisbon                John Carroll                  50.49
  7 Brooke Schulz                C. Milton Wright              50.62
  8 Kasey White                  Clarksburg                    50.78
  9 Karie Holian                 South River                   51.61
 10 Natascia Samuels             Bowie                         51.81
 11 Julia Gielen                 South River                   52.10
 12 Shelby Bunce                 C. Milton Wright              52.58
 13 uzochi okoronkwo             Long Reach                    52.70
 14 Jessica Garrett              Old Mill                      52.74
 15 Peyton Strain                Chesapeake-A                  53.37
 16 Natasha Magino               Clarksburg                    53.49
 17 Carolyn Smith                Winters Mill                  53.68
 18 Cassandra Pope               Oakland Mills                 54.21
 19 Sarah Driver                 John Carroll                  54.29
 20 Simone Cools                 Oakland Mills                 54.40
 21 Brianna Bagby                Arundel                       54.59
 22 Lauren Federline             Maryvale Prep                 54.99
 23 Emily Naff                   C. Milton Wright              55.26
 24 Rebekah Powell               Chesapeake-A                  56.31
 25 Sam Clarke                   John Carroll                  58.44
 26 Diane Butler                 Glen Burnie                   58.77
 27 Becky Ireland                North Caroline                59.81
 28 Cara McQuitty                Maryvale Prep               1:01.86
 29 Jaclyn Steward               North Caroline              1:06.99

               Girls 4x100 Meter Relay                
======================================================
    School                                        Time
======================================================
  1 Bowie A                                      51.64
  2 C. Milton Wright                             52.20
  3 Clarksburg                                   52.77
  4 Oakland Mills                                52.97
  5 Old Mill                                     53.16
  6 Chesapeake-AA                                53.64
  7 Annapolis                                    54.43
  8 Bryn Mawr                                    54.47
  9 Maryvale Prep                                54.91
 10 North Caroline                               55.20
 11 Glen Burnie                                  56.20
 12 Bowie B                                      56.36
 13 North County                                 56.59
 14 Winters Mill                                 56.74
 15 Arundel                                      58.00
 16 John Carroll                                 58.26

               Girls 4x200 Meter Relay                
======================================================
    School                                        Time
======================================================
  1 Old Mill                                   1:45.90
  2 Bowie                                      1:47.22
  3 Oakland Mills                              1:51.96
  4 C. Milton Wright                           1:54.58
  5 Arundel                                    1:55.12
  6 Clarksburg                                 1:55.96
  7 Annapolis                                  1:56.52
  8 Franklin                                   1:58.10
  9 North County                               1:58.26
 10 Bryn Mawr                                  1:58.71
 11 Winters Mill                               1:58.85
 12 Long Reach                                 1:59.13
 13 North Caroline                             1:59.46
 14 Chesapeake-AA                              2:00.44
 15 John Carroll                               2:01.00
 16 Glen Burnie                                2:03.72

               Girls 4x400 Meter Relay                
======================================================
    School                                        Time
======================================================
  1 Old Mill                                   4:09.20
  2 Bowie                                      4:12.78
  3 Arundel                                    4:17.64
  4 Clarksburg                                 4:25.69
  5 Oakland Mills                              4:31.59
  6 Maryvale Prep                              4:33.55
  7 John Carroll                               4:36.72
  8 Winters Mill                               4:37.79
  9 C. Milton Wright                           4:45.28
 10 Chesapeake-AA                              4:57.26

               Girls 4x800 Meter Relay                
======================================================
    School                                        Time
======================================================
  1 Winters Mill                              10:13.46
  2 C. Milton Wright                          10:20.94
  3 Franklin                                  10:22.31
  4 Bryn Mawr                                 10:24.15
  5 Chesapeake-AA                             10:30.94
  6 Maryvale Prep                             10:40.16
  7 Long Reach                                10:45.00
  8 Oakland Mills                             10:54.88
  9 Arundel                                   10:55.85
 10 South River                               11:05.54
 11 Clarksburg                                11:13.45

                          Girls High Jump                           
====================================================================
    Name                      Yr School                         Mark
====================================================================
  1 Kayla Ravenscroft            North County                5-02.00
  2 Stephanie Taylor             Maryvale Prep               4-10.00
  3 Jessica Garrett              Old Mill                    4-08.00
  4 Dominique Davis              Arundel                     4-08.00
  5 Megan Frailer                C. Milton Wright            4-08.00
  6 Lottes Emily                 Perry Hall                  4-08.00
  7 Evelyn Chappell              Bowie                       4-06.00
  8 Ashley Brannock              Franklin                    4-06.00
  9 Karie Holian                 South River                 4-06.00
 10 Kenyatta Louis               Bowie                       4-06.00
 11 Liz Anne Kennelly            Maryvale Prep               4-06.00
 12 Shannon Vinton               John Carroll                4-04.00
 13 Cat Myers                    Winters Mill                4-04.00
 14 Sam Clarke                   John Carroll                4-04.00
 15 Elisa Rehak                  John Carroll                4-04.00

                          Girls Pole Vault                          
====================================================================
    Name                      Yr School                         Mark
====================================================================
  1 Sasha Smallwood              Pikesville                 10-06.00
  2 Maggie Rampolla              Maryvale Prep              10-00.00
  3 Ashley Reilly                Chesapeake-A                9-00.00
  4 Heather Kirwan               John Carroll                8-06.00
  5 Kelsey Terrell               Old Mill                    8-00.00
  6 Kathy Kammerer               C. Milton Wright            8-00.00
  7 Sarah Taylor                 Chesapeake-A                8-00.00
  8 Lisa DeAlmeida               Maryvale Prep               7-06.00
  9 Gabby Jordan                 C. Milton Wright            7-00.00
 10 Chelsea Bunker               North Caroline              7-00.00
 11 Taylor Stevenson             Old Mill                    6-06.00
 12 Megen Renes                  Glen Burnie                 6-06.00
 13 Morgan Hudak                 John Carroll                6-06.00

                             Girls Long Jump                              
==========================================================================
    Name                      Yr School                         Mark  Wind
==========================================================================
  1 Kenyatta Louis               Bowie                      16-05.00   NWI
  2 Morgan Cluster               Chesapeake-A               16-04.00   NWI
  3 Ceaira Thomas                Oakland Mills              16-04.00   NWI
  4 kristen fawole               Long Reach                 16-02.50   NWI
  5 Kayla Ravenscroft            North County               16-01.50   NWI
  6 Evelyn Chappell              Bowie                      16-01.00   NWI
  7 Ashley Reilly                Chesapeake-A               15-09.50   NWI
  8 Kellie McKinney              C. Milton Wright           15-09.00   NWI
  9 Kiana Wright                 John Carroll               15-07.00   NWI
 10 Jasmine Brown                Maryvale Prep              15-06.50   NWI
 11 Ashleigh Stallings           Maryvale Prep              15-04.00   NWI
 12 Jessica Garrett              Old Mill                   15-03.00   NWI
 13 Brianna Taylor               Oakland Mills              15-02.00   NWI
 14 Masha Romanchak              Chesapeake-A               14-07.00   NWI
 15 Tkeyah Lisbon                John Carroll               14-05.00   NWI
 16 Fayebrina Gogue              North County               14-02.00   NWI
 17 Diane Penda                  Clarksburg                 14-02.00   NWI
 18 Casey Brumback               Bryn Mawr                  14-01.00   NWI
 19 Raenell Dorsey               North County               14-01.00   NWI
 20 Lena Sharesky                C. Milton Wright           13-09.50   NWI
 21 Alexsa Arroyo                Arundel                    13-09.00   NWI
 22 Karima Hilliard              Old Mill                   13-09.00   NWI
 23 Elisa Rehak                  John Carroll               13-07.00   NWI
 24 Jasmine Foster               North Caroline             13-04.00   NWI
 25 Alyssa Davis                 Arundel                    13-02.00   NWI
 26 Taylor Stevenson             Old Mill                   13-02.00   NWI
 27 Daysia Howard                Clarksburg                 13-01.00   NWI
 28 uzochi okoronkwo             Long Reach                 13-00.00   NWI
 29 Jackie Conrad                C. Milton Wright           12-11.00   NWI
 30 Katie Meushaw                Winters Mill               12-11.00   NWI
 31 Kamilia Arroyo               Arundel                    12-10.00   NWI
 32 Grace Erisman                Winters Mill               12-09.00   NWI
 33 Amy Chong                    Bryn Mawr                  12-03.00   NWI
 34 Samantha Geissdorfer         South River                12-00.00   NWI

                            Girls Triple Jump                             
==========================================================================
    Name                      Yr School                         Mark  Wind
==========================================================================
  1 kristen fawole               Long Reach                 33-08.00   NWI
  2 Kayla Ravenscroft            North County               32-08.00   NWI
  3 Sherice Stona                Bowie                      32-05.00   NWI
  4 Maggie Rampolla              Maryvale Prep              32-01.00   NWI
  5 Kenyatta Louis               Bowie                      31-08.50   NWI
  6 Markeya Brown                Annapolis                  31-06.00   NWI
  7 Morgan Cluster               Chesapeake-A               31-05.00   NWI
  8 Kaitlyn Shimek               Winters Mill               31-05.00   NWI
  9 Fayebrina Gogue              North County               30-08.50   NWI
 10 Kellie McKinney              C. Milton Wright           30-07.50   NWI
 11 Casey Brumback               Bryn Mawr                  30-06.00   NWI
 12 Jasmine Foster               North Caroline             30-06.00   NWI
 13 Brianna Taylor               Oakland Mills              30-04.00   NWI
 14 Stephanie Taylor             Maryvale Prep              30-04.00   NWI
 15 Kiana Wright                 John Carroll               30-02.00   NWI
 16 Karima Hilliard              Old Mill                   29-11.00   NWI
 17 Jessica Garrett              Old Mill                   29-10.00   NWI
 18 Jessica Lampron              Oakland Mills              29-04.00   NWI
 19 Lena Sharesky                C. Milton Wright           28-08.00   NWI
 20 Brooke Schulz                C. Milton Wright           28-06.50   NWI
 21 Armani Williams              Annapolis                  28-06.00   NWI
 22 Bilikis Odejayi              Old Mill                   28-02.00   NWI
 23 Grace Erisman                Winters Mill               28-00.00   NWI
 24 Diane Penda                  Clarksburg                 27-07.00   NWI
 25 Koreena Thompson             Chesapeake-A               27-04.00   NWI
 26 Alexsa Arroyo                Arundel                    26-09.50   NWI
 27 Amy Chong                    Bryn Mawr                  26-01.00   NWI
 28 Elisa Rehak                  John Carroll               26-00.00   NWI

                              Girls Shot Put                              
==========================================================================
    Name                      Yr School                         Mark  Wind
==========================================================================
  1 Antonella Taylor             Bowie                      41-08.25   NWI
  2 Marina Butler-Duncan         Bryn Mawr                   36-0.50   NWI
  3 Casey Smith                  Chesapeake-A               35-10.75   NWI
  4 Angel Graham                 Clarksburg                 35-03.50   NWI
  5 Ashleigh Stallings           Maryvale Prep              35-01.25   NWI
  6 Allana Arkward               Franklin                   32-02.00   NWI
  7 Lauren Jones                 Old Mill                   30-10.75   NWI
  8 Keyona Anthony               Pikesville                 29-07.50   NWI
  9 Alyssa Hall                  Annapolis                   28-0.50   NWI
 10 Emma Baird                   Maryvale Prep              27-10.50   NWI
 11 Christine Agoris             Franklin                   27-08.00   NWI
 12 Tyteana Smith                North County               27-07.50   NWI
 13 Blair Ross                   Franklin                   26-11.50   NWI
 14 Cat Myers                    Winters Mill               26-09.00   NWI
 15 Alexis Taylor                Old Mill                   26-03.00   NWI
 16 Mary De Le Reguera           Maryvale Prep              26-02.00   NWI
 17 Anneliese Heschl             Winters Mill               26-01.50   NWI
 18 Emily Ely                    Winters Mill               25-09.00   NWI
 19 Alexis Jones                 Arundel                    25-07.50   NWI
 20 Whitney McMahon              Old Mill                   25-04.50   NWI
 21 Ricka Coates                 Annapolis                  25-04.00   NWI
 22 M'Ballou dabo                Long Reach                 25-03.50   NWI
 23 Natascia Samuels             Bowie                      25-03.00   NWI
 24 Mary Teare                   Chesapeake-A               25-00.00   NWI
 25 Lauren Barretto              John Carroll               24-11.00   NWI
 26 Jaclyn Colopietro            C. Milton Wright           24-10.00   NWI
 27 Amanda Lusk                  Chesapeake-A               24-09.50   NWI
 28 Kelly Fetsko                 South River                24-08.00   NWI
 29 Khadijah Nesbitt             Annapolis                  23-10.00   NWI
 30 Hannah Scott                 Oakland Mills              23-03.00   NWI
 31 Linnea Anderson              John Carroll               22-05.00   NWI
 32 Emma Minnis                  John Carroll               21-07.00   NWI
 33 Ashley Gereli                C. Milton Wright           21-02.00   NWI
 34 Geri Newsome                 Arundel                    21-01.50   NWI
 35 Maachala Anderson            North County               19-02.00   NWI
 36 Gloria Jimenez               North County               18-08.50   NWI
 37 Makelia Greer                Glen Burnie                18-03.50   NWI
 38 Jessica Martin               North Caroline             18-02.00   NWI

                            Girls Discus Throw                            
==========================================================================
    Name                      Yr School                         Mark  Wind
==========================================================================
  1 Ashleigh Stallings           Maryvale Prep                113-01   NWI
  2 Casey Smith                  Chesapeake-A                 110-09   NWI
  3 Antonella Taylor             Bowie                         97-10   NWI
  4 Christine Agoris             Franklin                      93-06   NWI
  5 Emma Baird                   Maryvale Prep                 84-05   NWI
  6 Keyona Anthony               Pikesville                    83-10   NWI
  7 Marina Butler-Duncan         Bryn Mawr                     82-00   NWI
  8 Karie Holian                 South River                   72-06   NWI
  9 Lauren Jones                 Old Mill                      71-02   NWI
 10 Allana Arkward               Franklin                      70-08   NWI
 11 M'Ballou dabo                Long Reach                    69-04   NWI
 12 Jaclyn Colopietro            C. Milton Wright              68-00   NWI
 13 Blair Ross                   Franklin                      68-00   NWI
 14 Angel Graham                 Clarksburg                    67-09   NWI
 15 Ashley Gereli                C. Milton Wright              65-02   NWI
 16 Carly Bair                   Chesapeake-A                  62-11   NWI
 17 Tyteana Smith                North County                  61-09   NWI
 18 Elisa Egonu                  Maryvale Prep                 59-07   NWI
 19 Kelly Fetsko                 South River                   56-06   NWI
 20 Mary Teare                   Chesapeake-A                  54-11   NWI
 21 Alexis Jones                 Arundel                       54-06   NWI
 22 Anissa Durham                Old Mill                      53-04   NWI
 23 Geri Newsome                 Arundel                       52-04   NWI
 24 Hannah Scott                 Oakland Mills                 50-06   NWI
 25 Jessica Tillman              Old Mill                      49-06   NWI
 26 Lara Celtnieks               Oakland Mills                 49-06   NWI
 27 Linnea Anderson              John Carroll                  47-07   NWI
 28 Emily Clarke                 John Carroll                  45-09   NWI
 29 Emma Minnis                  John Carroll                  37-01   NWI
 30 Jessica Martin               North Caroline                30-11   NWI

                        Boys 100 Meter Dash                         
====================================================================
    Name                      Yr School                         Time
====================================================================
  1 John Harris                  Annapolis                     11.22
  2 matt brown                   Long Reach                    11.27
  3 Steven Gilliam               Bowie                         11.32
  4 Jeremiah Hendy               Bowie                         11.41
  5 Jahlil Petgrave              Arundel                       11.44
  6 phil rhoden                  Long Reach                    11.48
  7 John Haskett                 Arundel                       11.48
  8 Keith Collins                Annapolis                     11.51
  9 Jonathan Garfield            Arundel                       11.53
 10 Marcell Thompson             Archbishop Spalding           11.55
 11 Jabril Kellogg               North County                  11.56
 12 Kyle Shimek                  Winters Mill                  11.67
 13 Zach Decarlo                 Franklin                      11.67
 14 Detrick Parker               Glen Burnie                   11.68
 15 Denzel Bowlding              Old Mill                      11.71
 16 Torie Wagner                 Old Mill                      11.74
 17 Paul Akyen                   Clarksburg                    11.76
 18 Terrence Childs              Oakland Mills                 11.77
 19 Anthony Shaw                 Annapolis                     11.78
 20 Trey Bivens                  Pikesville                    11.81
 21 Jake Sanders                 Winters Mill                  11.90
 22 De-Von Moore                 C. Milton Wright              11.92
 23 Antonio Marshall             Franklin                      11.93
 24 Ashton Daniels               Pikesville                    11.98
 25 Chris Walston                North Caroline                12.17
 26 Taylor Getz                  Winters Mill                  12.17
 27 Omar Adams                   North County                  12.32
 28 Terrell Bates                North County                  12.37
 29 Matt Leach                   South River                   12.41
 30 Vince Perry                  John Carroll                  12.42
 31 Ronald Scott                 John Carroll                  12.43
 32 Loi Nguyen                   South River                   12.49
 33 Noel Rodriquez               Glen Burnie                   12.64
 34 Styron De'Andre              Perry Hall                    12.75
 35 Tyler Stasch                 Chesapeake-A                  12.80
 36 Christian Marks              John Carroll                  12.86
 37 Tyler Hart                   Oakland Mills                 12.95
 38 Matthew Hudgins              Chesapeake-A                  12.95
 39 Jade Raccioppi               C. Milton Wright              12.99

                        Boys 200 Meter Dash                         
====================================================================
    Name                      Yr School                         Time
====================================================================
  1 Terrance Drew                Oakland Mills                 22.18
  2 Sterlyn Elder                Franklin                      23.14
  3 Blake Anderson               Bowie                         23.25
  4 Chase Travon                 Perry Hall                    23.33
  5 Jabril Kellogg               North County                  23.38
  6 Malcolm Ayers                Clarksburg                    23.39
  7 Jahlil Petgrave              Arundel                       23.39
  8 Dan Jones                    C. Milton Wright              23.64
  9 Eddie Williams               Pikesville                    23.96
 10 Torey Jones                  Arundel                       24.20
 11 Craig Jamal                  Perry Hall                    24.31
 12 Anton Daniels                Pikesville                    24.37
 13 Reggie Ellis                 Franklin                      24.44
 14 Malachi Young                Old Mill                      24.53
 15 Johnson Jeremiah             Perry Hall                    24.56
 16 Shakiir Wilson               Arundel                       24.65
 17 Garrett Pegg                 Chesapeake-A                  24.66
 18 Adarius Weaver               Annapolis                     24.79
 19 Noel Rodriquez               Glen Burnie                   24.80
 20 Omar Adams                   North County                  24.85
 21 Hasika Wijiegunawardan       Clarksburg                    24.87
 22 Chris Walston                North Caroline                25.49
 23 Jalen Cornish                Annapolis                     25.49
 24 Daniel Bauckman              South River                   25.52
 25 Clarence Smalley             Pikesville                    25.69
 26 Hunter Sanders               Winters Mill                  25.89
 27 Jack Peterson                South River                   26.21
 28 John Kiebler                 C. Milton Wright              26.54
 29 Matthew Hudgins              Chesapeake-A                  26.98
 30 Ricky Miller                 Winters Mill                  27.10
 31 Zach Pyle                    Archbishop Spalding           29.94

                        Boys 400 Meter Dash                         
====================================================================
    Name                      Yr School                         Time
====================================================================
  1 Terrance Drew                Oakland Mills                 48.74
  2 Cammeron Gervin              North County                  51.70
  3 Eric Ezenwanne               Oakland Mills                 51.94
  4 Malcolm Ayers                Clarksburg                    52.17
  5 Jerome Brown                 Bowie                         52.41
  6 Blake Anderson               Bowie                         52.75
  7 malik timbers                Long Reach                    53.60
  8 Vince Perry                  John Carroll                  53.68
  9 Richard Pineda               South River                   54.16
 10 Emedi Ekpenyong              Pikesville                    54.17
 11 Alleyne Akeel                Perry Hall                    54.23
 12 Paul Joseph                  Clarksburg                    54.47
 13 Aaron Callahan               Arundel                       54.67
 14 Thomas Bowman                Bowie                         54.97
 15 Maury Sall                   Pikesville                    55.35
 16 Jake Sanders                 Winters Mill                  55.81
 17 Kyle Thomas                  C. Milton Wright              56.13
 18 Adarius Weaver               Annapolis                     56.19
 19 keon triplett                Long Reach                    56.68
 20 Jacob Evans                  C. Milton Wright              56.78
 21 John Michael Geraghty        Arundel                       57.13
 22 Keenan Wiggans               Annapolis                     57.36
 23 Juan Gomez                   North Caroline                57.45
 24 Jordan Stewart               Oakland Mills                 57.77
 25 Matthew Wojciechowski        Chesapeake-A                  57.94
 26 Jake Mathis                  Franklin                      58.48
 27 Doug Dale                    Archbishop Spalding           58.49
 28 Paul Buss                    Chesapeake-A                  58.59
 29 Enije Underdue               Glen Burnie                   58.97
 30 Kyle Gonzc                   Archbishop Spalding           59.08
 31 Lannart Kantelberg           North Caroline                59.78
 32 Zac Johnson                  Old Mill                      59.88
 33 Noel Rodriquez               Glen Burnie                 1:01.23
 34 Austin Hall                  North Caroline              1:02.24
 35 Conner Wissmann              Old Mill                    1:02.68
 36 Zack Jones                   North County                1:04.78

                         Boys 800 Meter Run                         
====================================================================
    Name                      Yr School                         Time
====================================================================
  1 Ryan Spangler                Winters Mill                1:58.13
  2 Shane O'Donnell              Annapolis                   1:58.55
  3 Cammeron Gervin              North County                2:01.18
  4 Cody Vernon                  Old Mill                    2:02.41
  5 Alex Warfield                Winters Mill                2:03.79
  6 Alex Schulties               North Caroline              2:07.04
  7 Josh Jackson                 Glen Burnie                 2:07.35
  8 Ciattei Vincent              Perry Hall                  2:07.36
  9 Erik Hedin                   Archbishop Spalding         2:08.24
 10 Dewayne Johnson              Clarksburg                  2:08.57
 11 Daniel Guth                  Annapolis                   2:09.08
 12 Josh Borris                  Pikesville                  2:09.64
 13 Derek Alban                  John Carroll                2:09.83
 14 Ryan Plumer                  Archbishop Spalding         2:11.18
 15 Zach Jones                   Arundel                     2:11.37
 16 Cruz Jose                    Perry Hall                  2:11.67
 17 Bo Dyson                     North Caroline              2:12.44
 18 Reilly Cox                   Winters Mill                2:12.47
 19 Laurent Mundela              Clarksburg                  2:12.82
 20 Andrew Ellis                 John Carroll                2:12.96
 21 Jordan Stewart               Oakland Mills               2:13.04
 22 Nicholas Lefavor             Old Mill                    2:13.52
 23 Dave Knaide                  John Carroll                2:13.59
 24 Dan Plaut                    Franklin                    2:13.81
 25 Mike Stewart                 Chesapeake-A                2:15.24
 26 Sam Andrews                  Oakland Mills               2:15.80
 27 John Michael Geraghty        Arundel                     2:16.02
 28 Tyler Bogert                 Franklin                    2:17.04
 29 Donnie Macary                Archbishop Spalding         2:17.59
 30 Max Sterling                 Pikesville                  2:17.82
 31 Tom Brumbaugh                Oakland Mills               2:18.63
 32 Ryan Kleintank               South River                 2:19.05
 33 Martain Shpuntoff            Annapolis                   2:19.64
 34 Ripken Lamarsh               Chesapeake-A                2:21.02
 35 Ian Stringfield              Old Mill                    2:21.14
 36 Matt Long Reach              South River                 2:21.15
 37 Dominic Silfies              Chesapeake-A                2:21.64
 38 Evan Fisher                  Pikesville                  2:22.89
 39 Nathan Hotsko                North Caroline              2:22.99
 40 Bernard Snead                Glen Burnie                 2:24.77
 41 Scott Roman                  Franklin                    2:28.58
 42 kyle brunner                 Long Reach                  2:28.98
 43 Jessop Szymanski             Glen Burnie                 2:29.68

                        Boys 1500 Meter Run                         
====================================================================
    Name                      Yr School                         Time
====================================================================
  1 Ryan Spangler                Winters Mill                4:03.35
  2 Cody Vernon                  Old Mill                    4:07.04
  3 Shane O'Donnell              Annapolis                   4:09.42
  4 Derek Alban                  John Carroll                4:17.20
  5 Reilly Cox                   Winters Mill                4:18.07
  6 Erik Hedin                   Archbishop Spalding         4:20.78
  7 Nicholas Lefavor             Old Mill                    4:25.43
  8 Gerardo Amaya                Bowie                       4:25.92
  9 Alex Love                    Chesapeake-A                4:28.87
 10 Cruz Jose                    Perry Hall                  4:29.67
 11 Daniel Guth                  Annapolis                   4:30.20
 12 Matt Hoerr                   C. Milton Wright            4:30.22
 13 Jimmy Larkin                 Clarksburg                  4:30.60
 14 Torrey Kelly                 Winters Mill                4:33.70
 15 Ryan Plumer                  Archbishop Spalding         4:35.11
 16 Josh Borris                  Pikesville                  4:35.37
 17 Alex Schulties               North Caroline              4:35.53
 18 Donnie Macary                Archbishop Spalding         4:35.90
 19 Brent Musselman              South River                 4:37.00
 20 John Walker                  Bowie                       4:37.27
 21 Martain Shpuntoff            Annapolis                   4:37.82
 22 robert donaldson             Long Reach                  4:39.17
 23 Tom Brumbaugh                Oakland Mills               4:39.57
 24 Ryan Kleintank               South River                 4:41.87
 25 Ben Snyder                   Pikesville                  4:43.29
 26 Dylan Schuman                Franklin                    4:45.01
 27 Benjamin Meister             Chesapeake-A                4:45.14
 28 Ben Seto                     North County                4:45.99
 29 Tyler Bogert                 Franklin                    4:46.02
 30 Guy Nyland                   North Caroline              4:47.62
 31 Vitek Christopher            Perry Hall                  4:49.97
 32 Alan Ottenstein              Bowie                       4:50.10
 33 Ian Stringfield              Old Mill                    4:52.47
 34 Wesley Clulow                Chesapeake-A                4:57.12
 35 Gordon Bickerstaff           South River                 4:59.17
 36 Marc Vassar                  Franklin                    5:02.55
 37 ralph erickson               Long Reach                  5:02.71
 38 Bradley Simpson              Arundel                     5:09.97
 39 Handy Husodo                 Oakland Mills               5:10.86
 40 Cole Alban                   John Carroll                5:16.95
 41 Daniel Wade                  North County                5:21.51
 42 Jessop Szymanski             Glen Burnie                 5:34.10

                        Boys 3000 Meter Run                         
====================================================================
    Name                      Yr School                         Time
====================================================================
  1 William Bertrand             Clarksburg                  9:08.24
  2 Joshua Wilkins               Bowie                       9:14.20
  3 Weston Carvalho              Winters Mill                9:14.56
  4 Ciattei Vincent              Perry Hall                  9:17.60
  5 Zach Hopkins                 Winters Mill                9:18.83
  6 Sam Andrews                  Oakland Mills               9:21.24
  7 Ben Pickett                  John Carroll                9:25.85
  8 Alex Love                    Chesapeake-A                9:27.36
  9 Luke Hart-Moynihan           Annapolis                   9:43.10
 10 Edward Tibert                Chesapeake-A                9:46.11
 11 Zach Zatyko                  Arundel                     9:47.35
 12 John Walker                  Bowie                       9:48.66
 13 Matt Devlin                  Archbishop Spalding         9:48.74
 14 Will Weisgerber              Winters Mill               10:00.29
 15 Max Sterling                 Pikesville                 10:07.72
 16 Brent Musselman              South River                10:10.21
 17 Daniel Wade                  North County               10:10.66
 18 Tyler Sadka                  South River                10:13.06
 19 Jason Besser                 Franklin                   10:13.41
 20 Logan Kane                   Archbishop Spalding        10:20.76
 21 Menelik Solomon              Pikesville                 10:21.64
 22 Matt Malone                  South River                10:22.56
 23 Anthony Ko                   Annapolis                  10:23.84
 24 Austin Sungenis              Oakland Mills              10:24.75
 25 Michael Capozzoli            C. Milton Wright           10:27.12
 26 Connor Holley                Oakland Mills              10:27.75
 27 Alex Littleton               John Carroll               10:36.11
 28 Patrick McCabe               Archbishop Spalding        10:37.20
 29 Alan Ottenstein              Bowie                      10:37.63
 30 Matthew Fontaine             Chesapeake-A               10:44.67
 31 Wade Bishop                  North Caroline             11:04.62
 32 Max Anderson                 C. Milton Wright           11:07.92
 33 Michael Merkle               Franklin                   11:19.48
 34 Matt Rogers                  Franklin                   11:42.17

                       Boys 110 Meter Hurdles                       
====================================================================
    Name                      Yr School                         Time
====================================================================
  1 purcell freeman              Long Reach                    15.06
  2 Esanye Ogbe                  Franklin                      15.47
  3 Tenard Childs                Oakland Mills                 15.50
  4 Steven Gilliam               Bowie                         15.55
  5 Thomas Ireland               North Caroline                15.60
  6 DeAndre Cunningham           Annapolis                     16.11
  7 Ian Queen                    Glen Burnie                   16.15
  8 Aaron Kumbelay               Oakland Mills                 16.43
  9 Mark Ritterpusch             Chesapeake-A                  16.49
 10 Keith Smith                  Old Mill                      16.50
 11 Patrick Davis                Winters Mill                  16.56
 12 Alleyne Akeel                Perry Hall                    16.62
 13 Strong Wu                    Clarksburg                    16.93
 14 Kelonta Dunbar               C. Milton Wright              16.99
 15 elijah harris                Long Reach                    17.24
 16 adrian evans                 Long Reach                    17.47
 17 Cagan Daniel                 Perry Hall                    17.88
 18 Cameron Cloonan              C. Milton Wright              18.83
 19 Zach Hoerr                   C. Milton Wright              19.14
 20 Steve Wiley                  Old Mill                      19.14
 21 Ryan Rogers                  Archbishop Spalding           20.07
 22 Patrick Fullem               Archbishop Spalding           21.20
 23 Anthony DiMartino            John Carroll                  21.24
 24 Malik Kimbrue                Arundel                       21.29

                       Boys 300 Meter Hurdles                       
====================================================================
    Name                      Yr School                         Time
====================================================================
  1 Tenard Childs                Oakland Mills                 41.69
  2 Thomas Ireland               North Caroline                41.72
  3 DeAndre Cunningham           Annapolis                     42.40
  4 Patrick Davis                Winters Mill                  42.58
  5 Zach Hoerr                   C. Milton Wright              43.00
  6 Alleyne Akeel                Perry Hall                    43.72
  7 elijah harris                Long Reach                    43.99
  8 Esanye Ogbe                  Franklin                      44.16
  9 Steve Wiley                  Old Mill                      44.32
 10 Romelo Thomas                North Caroline                44.51
 11 Strong Wu                    Clarksburg                    44.86
 12 Cagan Daniel                 Perry Hall                    45.13
 13 Mark Ritterpusch             Chesapeake-A                  45.25
 14 Trequel Rice                 North County                  45.37
 15 Kelonta Dunbar               C. Milton Wright              45.38
 16 Aaron Kumbelay               Oakland Mills                 45.60
 17 Jaydeep Dhanak               Clarksburg                    45.86
 18 Ryan Rogers                  Archbishop Spalding           46.15
 19 Cameron Cloonan              C. Milton Wright              46.59
 20 adrian evans                 Long Reach                    47.33
 21 Asanka Ekanayake             Clarksburg                    47.35
 22 Corey Richmond               South River                   47.45
 23 Brandon Nguyen               South River                   48.32
 24 Matt Cobb                    South River                   48.83
 25 Danny DeJesus                Winters Mill                  49.71
 26 Mike Bagwandeen              Franklin                      49.86
 27 Malik Kimbrue                Arundel                       50.36
 28 Colin Brooks                 John Carroll                  50.51
 29 Jonathan Strange             Annapolis                     51.11

                Boys 4x100 Meter Relay                
======================================================
    School                                        Time
======================================================
  1 Annapolis                                    44.69
  2 Bowie                                        45.55
  3 Oakland Mills                                45.92
  4 Pikesville                                   45.94
  5 C. Milton Wright                             46.12
  6 Winters Mill                                 46.40
  7 Glen Burnie                                  47.74
  8 North County                                 48.19
  9 Clarksburg                                   48.66
 10 Chesapeake-AA                                49.82
 11 Archbishop Spalding                          51.17

                Boys 4x200 Meter Relay                
======================================================
    School                                        Time
======================================================
  1 Oakland Mills                              1:30.20
  2 Annapolis                                  1:31.53
  3 Long Reach                                 1:31.66
  4 Arundel                                    1:32.61
  5 John Carroll                               1:34.69
  6 C. Milton Wright                           1:35.79
  7 Pikesville                                 1:36.14
  8 North County                               1:37.99
  9 Perry Hall                                 1:38.16
 10 Old Mill                                   1:38.21
 11 Archbishop Spalding                        1:38.27
 12 Winters Mill                               1:38.32
 13 Clarksburg                                 1:38.84
 14 Bowie                                      1:40.45
 15 North Caroline                             1:41.26
 16 Glen Burnie                                1:41.62
 17 South River                                1:46.62

                Boys 4x400 Meter Relay                
======================================================
    School                                        Time
======================================================
  1 Oakland Mills                              3:30.43
  2 Perry Hall                                 3:37.08
  3 North Caroline                             3:38.05
  4 Arundel                                    3:39.66
  5 John Carroll                               3:40.54
  6 North County                               3:41.34
  7 Clarksburg                                 3:41.99
  8 Bowie                                      3:45.57
  9 Pikesville                                 3:47.24
 10 Annapolis                                  3:50.53
 11 Archbishop Spalding                        3:51.71
 12 Chesapeake-AA                              3:53.96
 13 Winters Mill                               3:54.53
 14 Old Mill                                   3:56.07
 15 C. Milton Wright                           4:04.97
 16 Glen Burnie                                4:07.19

                Boys 4x800 Meter Relay                
======================================================
    School                                        Time
======================================================
  1 Bowie                                      8:28.35
  2 Winters Mill                               8:37.55
  3 Clarksburg                                 8:39.52
  4 Franklin                                   8:49.23
  5 South River                                8:53.99
  6 C. Milton Wright                           8:56.58
  7 North Caroline                             8:58.07
  8 Oakland Mills                              9:07.81
  9 John Carroll                               9:09.85
 10 Arundel                                    9:10.66
 11 Chesapeake-AA                              9:12.02
 12 Archbishop Spalding                        9:22.58
 13 Old Mill                                   9:30.75
 14 Annapolis                                 10:06.63

                           Boys High Jump                           
====================================================================
    Name                      Yr School                         Mark
====================================================================
  1 Michael Cronauer             Franklin                    6-02.00
  2 Paul Akyen                   Clarksburg                  6-00.00
  3 Joshua Mathis                Franklin                    5-10.00
  4 Julian Lane                  North County                5-08.00
  5 Deric Bryant                 C. Milton Wright            5-06.00
  6 Joseph McCargo               Old Mill                    5-06.00
  7 Jerome Perry                 Clarksburg                  5-06.00
  8 Trevon Edwards               Old Mill                    5-04.00
  9 Derrell Howard               Clarksburg                  5-04.00
 10 Joshua Smalls                Winters Mill                5-04.00
 11 Britton Anderson             Bowie                       5-04.00

                          Boys Pole Vault                           
====================================================================
    Name                      Yr School                         Mark
====================================================================
  1 Jonathan Hatcher             North Caroline             12-00.00
  2 JT Fox                       C. Milton Wright           11-06.00
  3 Kyle Murphy                  C. Milton Wright           11-06.00
  4 Glenn Metlzer                Old Mill                   11-00.00
  5 Cole Benson                  Chesapeake-A               11-00.00
  6 Ian Gancarz                  Old Mill                   11-00.00
  7 Adam Blevins                 Chesapeake-A               10-06.00
  8 Etienne Seldon               Oakland Mills              10-06.00
  9 Andre DiPaola                Chesapeake-A               10-06.00
 10 Andrew Ramirez               Winters Mill               10-00.00
 11 Tom Hancock                  John Carroll               10-00.00
 12 Nicholas James               Perry Hall                  9-06.00
 13 Austin Markley               John Carroll                9-06.00

                              Boys Long Jump                              
==========================================================================
    Name                      Yr School                         Mark  Wind
==========================================================================
  1 Deric Bryant                 C. Milton Wright           21-02.00   NWI
  2 Brian Nwosu                  Bowie                      21-00.00   NWI
  3 Steven Gilliam               Bowie                      19-07.00   NWI
  4 Keith Smith                  Old Mill                   19-07.00   NWI
  5 Jared Thompson               Clarksburg                 19-03.00   NWI
  6 Matthew Parker               Winters Mill               19-01.00   NWI
  7 Steven Herold                C. Milton Wright           19-00.00   NWI
  8 Kevin Carlie                 Arundel                    18-11.00   NWI
  9 Marcell Thompson             Archbishop Spalding        18-10.00   NWI
 10 Jed Gonzalez                 Old Mill                   18-04.00   NWI
 11 DeAndre Cunningham           Annapolis                  18-04.00   NWI
 12 Ryan Griffin                 Pikesville                 18-02.00   NWI
 13 Michael Brookins             Old Mill                   18-00.00   NWI
 14 elijah harris                Long Reach                 17-11.50   NWI
 15 Dominic Drew                 Oakland Mills              17-11.00   NWI
 16 Chris Tolliver               Pikesville                 17-10.00   NWI
 17 Wes Laguerre                 C. Milton Wright           17-08.00   NWI
 18 Jonathan Strange             Annapolis                  17-07.00   NWI
 19 Loi Nguyen                   South River                17-07.00   NWI
 20 Bakari Powell                South River                17-05.00   NWI
 21 Delonte Brooks               Glen Burnie                17-05.00   NWI
 22 Donnie Macary                Archbishop Spalding        17-02.00   NWI

                             Boys Triple Jump                             
==========================================================================
    Name                      Yr School                         Mark  Wind
==========================================================================
  1 Keith Smith                  Old Mill                   41-10.50   NWI
  2 Gary Cropper                 Arundel                    41-02.00   NWI
  3 Paul Akyen                   Clarksburg                 40-09.00   NWI
  4 Deric Bryant                 C. Milton Wright           40-08.00   NWI
  5 Kevin Carlie                 Arundel                    39-08.00   NWI
  6 David Boretti                Archbishop Spalding        39-06.00   NWI
  7 Paul Joseph                  Clarksburg                 39-04.00   NWI
  8 Cooper Derell                Perry Hall                 39-02.00   NWI
  9 Jackie Galloway              Oakland Mills              38-08.00   NWI
 10 Kyle Shimek                  Winters Mill               38-07.00   NWI
 11 mike watkins                 Long Reach                 38-05.00   NWI
 12 Matthew Parker               Winters Mill               38-05.00   NWI
 13 Steven Herold                C. Milton Wright           38-03.00   NWI
 14 Darian Boone                 Old Mill                   37-07.00   NWI
 15 Malik Kimbrue                Arundel                    37-04.00   NWI
 16 Jared Thompson               Clarksburg                 36-11.00   NWI
 17 Jonathan Strange             Annapolis                  36-10.00   NWI
 18 Britton Anderson             Bowie                      36-07.00   NWI
 19 Wes Laguerre                 C. Milton Wright           36-05.00   NWI
 20 Ryan Griffin                 Pikesville                 36-04.50   NWI
 21 Aaron Kumbelay               Oakland Mills              36-03.00   NWI
 22 elijah harris                Long Reach                 36-00.00   NWI
 23 Andrew Ramirez               Winters Mill               35-05.00   NWI
 24 Brady Lusk                   Chesapeake-A               35-04.00   NWI
 25 Lannart Kantelberg           North Caroline             35-01.00   NWI

                              Boys Shot Put                               
==========================================================================
    Name                      Yr School                         Mark  Wind
==========================================================================
  1 Drew Allam                   Chesapeake-A               48-03.00   NWI
  2 Jake Sanner                  Chesapeake-A               47-10.00   NWI
  3 John Randall                 Franklin                   45-10.50   NWI
  4 Braml Lewis                  Perry Hall                 44-05.00   NWI
  5 dominic robinson             Long Reach                 44-04.00   NWI
  6 Robinson Austin              Perry Hall                 43-05.25   NWI
  7 Brandon Holt                 Winters Mill               41-06.00   NWI
  8 Emmanuel Mitchell            Old Mill                   40-10.00   NWI
  9 Alex Dembinski               Old Mill                   39-04.00   NWI
 10 Jeff Morrison                Clarksburg                 39-03.50   NWI
 11 Denzel Varner                John Carroll               39-02.50   NWI
 12 odera adiqwe                 Long Reach                 38-04.00   NWI
 13 dominic williams             Long Reach                 38-01.75   NWI
 14 Brandon Woodroffe            Arundel                    37-05.00   NWI
 15 Tyler Blankenship            Chesapeake-A               35-07.50   NWI
 16 Matt Wicklein                Archbishop Spalding        35-06.50   NWI
 17 Ousseni Ouedraogo            John Carroll               35-02.75   NWI
 18 Ty-jhai Rochester            C. Milton Wright           34-06.50   NWI
 19 Peter Harman                 Oakland Mills              33-08.00   NWI
 20 Shaquille Melvin             Franklin                   33-07.00   NWI
 21 Oliver Lumpkin               Bowie                      33-02.00   NWI
 22 Vicente Kinney               Clarksburg                 32-09.00   NWI
 23 Colin Wilson                 South River                32-07.00   NWI
 24 David Violette               C. Milton Wright            32-0.50   NWI
 25 Derek Rucker                 North County                32-0.50   NWI
 26 Malik Tradwell               Arundel                    31-08.00   NWI
 27 Brennan Cox                  Winters Mill               31-08.00   NWI
 28 Matthew Bacot                North County               30-09.00   NWI
 29 Evan Conner                  Old Mill                   30-00.00   NWI
 30 Jared Belt                   Glen Burnie                29-11.25   NWI
 31 Kevin King                   Clarksburg                 29-11.00   NWI
 32 Dexter Sparr                 C. Milton Wright           29-03.00   NWI
 33 Anthony Gardner              North Caroline             28-02.00   NWI
 34 Mike Brown                   Arundel                    27-11.00   NWI
 35 Vince Rubino                 Archbishop Spalding        27-09.00   NWI
 36 Joseph Celtnieks             Oakland Mills              25-04.75   NWI
 37 Bradley Leete                Winters Mill               24-07.00   NWI
 38 Ben Whiteley                 North Caroline             23-04.00   NWI
 39 Adam Spangler                Archbishop Spalding        19-03.00   NWI

                            Boys Discus Throw                             
==========================================================================
    Name                      Yr School                         Mark  Wind
==========================================================================
  1 John Randall                 Franklin                     130-11   NWI
  2 dominic williams             Long Reach                   125-01   NWI
  3 Eric Ezenwanne               Oakland Mills                122-01   NWI
  4 Jake Sanner                  Chesapeake-A                 117-04   NWI
  5 Drew Allam                   Chesapeake-A                 114-09   NWI
  6 Vicente Kinney               Clarksburg                   113-00   NWI
  7 Ty-jhai Rochester            C. Milton Wright             108-06   NWI
  8 odera adiqwe                 Long Reach                   108-06   NWI
  9 Braml Lewis                  Perry Hall                   107-01   NWI
 10 Denzel Varner                John Carroll                 106-10   NWI
 11 Jeff Morrison                Clarksburg                   105-03   NWI
 12 Lorenzo Maddox               North County                 102-07   NWI
 13 Matt Wicklein                Archbishop Spalding          102-05   NWI
 14 Delvin Owens                 Annapolis                    100-01   NWI
 15 Kevin King                   Clarksburg                    99-09   NWI
 16 Robinson Austin              Perry Hall                    97-05   NWI
 17 Brennan Cox                  Winters Mill                  93-02   NWI
 18 Emmanuel Mitchell            Old Mill                      92-03   NWI
 19 Brandon Holt                 Winters Mill                  92-02   NWI
 20 Tyler Blankenship            Chesapeake-A                  88-10   NWI
 21 Peter Harman                 Oakland Mills                 88-09   NWI
 22 Josh Murphy                  Arundel                       88-00   NWI
 23 Tom Hancock                  John Carroll                  86-01   NWI
 24 Corbin McClary               Franklin                      84-11   NWI
 25 Derek Rucker                 North County                  82-11   NWI
 26 dominic robinson             Long Reach                    81-01   NWI
 27 Ad O                         Arundel                       80-01   NWI
 28 Oliver Lumpkin               Bowie                         79-07   NWI
 29 Dexter Sparr                 C. Milton Wright              76-05   NWI
 30 Brandon Love                 Old Mill                      76-03   NWI
 31 David Violette               C. Milton Wright              74-02   NWI
 32 Anthony Gardner              North Caroline                73-07   NWI
 33 Matt Leach                   South River                   72-06   NWI
 34 Colin Wilson                 South River                   67-01   NWI
 35 Brandon Woodroffe            Arundel                       65-00   NWI
 36 Bradley Leete                Winters Mill                  63-01   NWI
 37 Ben Whiteley                 North Caroline                56-05   NWI
 38 Joseph Celtnieks             Oakland Mills                 54-00   NWI
 39 Kody Lindauer-Kennard        North County                  53-10   NWI
 40 Vince Rubino                 Archbishop Spalding           53-05   NWI
 41 Cyril Nuworsoo               Franklin                      50-06   NWI
 42 Adam Spangler                Archbishop Spalding           45-03   NWI