Licensed to MCPS Athletics - Organization License
Hy-Tek\'s Meet Manager 5/12/2005 11:30 PM
Montgomery County Championships - 5/10/2005 to 5/12/2005
5/10/2005 to 5/12/2005
Results
Girls 100 Meter Dash
================================================================================
Meet Record: ! 11.80 1988 Antoinette Moon, Einstein
Name Year School Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Hill, Tenesha Gaithersburg 12.0h 12.2h 10
2 Marsh, Shioban Gaithersburg 12.6h 12.9h 8
3 Gariepy, Audrey Churchill 13.0h 13.1h 6
4 Youh, Tuanlay Springbrook 12.8h 12.9h 4
5 Akpandak, Ini Magruder 13.2h 12.9h 2
6 Miller, Michelle Kennedy 13.1h 13.2h 1
7 Barrera, Diana Einstein 13.3h 13.3h
8 Gellman, Michelle Churchill 13.3h 13.4h
Girls 200 Meter Dash
================================================================================
Meet Record: ! 24.30 1995 Natalie Johnson, Paint Branch
Name Year School Prelims Finals Points
================================================================================
1 Hill, Tenesha Gaithersburg 24.8h 24.8h 10
2 Lopes Ribeiro, Coreene Sherwood 26.5h 25.8h 8
3 Anderson, Candace Gaithersburg 26.2h 26.2h 6
4 Marsh, Shioban Gaithersburg 26.7h 26.4h 4
5 Love, Sharifa Richard Montgome 27.0h 26.5h 2
6 Attakuma, Virginia Northwest 26.8h 26.8h 1
7 Youh, Tuanlay Springbrook 26.3h 27.0h
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
Meet Record: ! 54.70 1996 Shakara Grant, Wheaton
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Nettles, Asia Kennedy 59.24 57.9h 3 10
2 Morrison, Leslie Whitman 57.35 58.3h 4 8
3 Lopes Ribeiro, Coreene Sherwood 59.64 58.6h 3 6
4 Anderson, Candace Gaithersburg 58.70 58.7h 4 4
5 Payne, Ashlee Kennedy 1:00.00 59.6h 3 1.5
5 Love, Sharifa Richard Montgome 58.79 59.6h 4 1.5
7 McCoy, Jenny Walter Johnson 59.80 1:00.9h 3
8 Dunston, Kelley Blake 59.00 1:01.0h 4
9 Morser, Mary Churchill 1:01.40 1:01.4h 3
10 Morser, Elizabeth Churchill 1:01.60 1:01.5h 2
11 Harris, Kristen Blake 59.00 1:01.9h 4
12 Doyley, Shaday Rockville 1:02.00 1:02.90 2
13 Phillip, Carleen Paint Branch 59.00 1:04.4h 4
14 D\'Italia, Sarah Quince Orchard 1:03.00 1:04.50 2
15 Owusu, Renee Damascus 1:01.80 1:04.7h 2
15 foretia, Sharon Einstein 1:04.00 1:04.7h 1
17 Thompson, Kathleen Poolesville 1:01.10 1:04.9h 3
18 Lequay, Sherlene Magruder 1:03.00 1:05.8h 1
19 Bell, Kristen Seneca Valley 1:07.30 1:07.2h 1
20 Duncan, Violeta Quince Orchard 1:01.00 1:08.1h 3
21 Dixon, Keianna Blair 1:05.30 1:10.8h 1
Girls 800 Meter Run
================================================================================
Meet Record: ! 2:16.40 5/7/2003 Karen Aherne, Northwest
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Salicido, Veronica Wootton 2:15.00 2:17.10 10
2 Sinclair, Ashlyn Blair 2:18.00 2:18.60 8
3 Alberico, Stephanie Walter Johnson 2:23.60 2:23.00 6
4 Morrison, Leslie Whitman 2:19.20 2:24.00 4
5 Eisig, Tabitha Magruder 2:19.00 2:25.10 2
6 Winant, Hannah Gaithersburg 2:26.00 2:26.00 1
7 Morser, Elizabeth Churchill 2:27.80 2:26.20
8 Payne, Ashlee Kennedy 2:30.00 2:28.30
9 Lapp, Hannah Blake 2:35.00 2:28.40
10 Shroyer, Natalie Magruder 2:32.00 2:28.80
11 Miner, Stephanie Richard Montgome 2:30.67 2:29.80
12 Moloznik, Lindsey Churchill 2:31.00 2:31.30
13 Larson, Mary Northwest 2:31.00 2:32.10
14 Obendorfer, Jamie Damascus 2:25.00 2:32.40
15 Blaine, Kelsey Magruder 2:32.00 2:32.80
16 Brittan, Sarah Richard Montgome 2:33.78 2:33.80
17 Jeffrey-Coker, Frances Northwest 2:33.40 2:34.00
18 Pottern, Jamie Walter Johnson 2:30.00 2:34.80
19 Dixon, Keianna Blair 2:34.10 2:35.30
20 Holt, Meghan Damascus 2:34.00 2:35.60
21 Hirji, Zahra B-C C 2:43.90 2:36.40
22 Orrick, Becca Whitman 2:33.30 2:36.60
23 Dunn, Meghan Sherwood 2:38.00 2:37.00
24 Morrow, Audrey Quince Orchard 2:35.00 2:37.20
25 Delizo, Monica Richard Montgome 2:30.93 2:37.60
26 Fink, Jennifer Poolesville 2:40.00 2:39.00
27 Smith, Kaitlin Rockville 2:47.00 2:44.30
28 Byars, Alexis Einstein 2:50.00 3:06.30
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
Meet Record: ! 4:50.00 1996 Sally Glynn, Walter Johnson
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Salicido, Veronica Wootton 4:57.00 5:09.1h 10
2 Andrews, Megan B-C C 5:27.00 5:19.0h 8
3 Hannallah, Louise Churchill 5:29.70 5:19.3h 6
4 Unger, Rachel Poolesville 5:30.00 5:21.7h 4
5 Winant, Hannah Gaithersburg 5:26.00 5:26.2h 2
6 Harrison, Cara Quince Orchard 5:32.70 5:29.3h 1
7 Kennedy, Caitlyn Quince Orchard 5:33.00 5:33.6h
8 Bartlett, Emily B-C C 5:30.20 5:35.8h
9 Larson, Mary Northwest 5:32.00 5:37.2h
10 O\'Brien, Janet Quince Orchard 5:34.00 5:43.4h
11 Delizo, Monica Richard Montgome 5:39.00 5:46.1h
12 Bausch, Christi Damascus 5:51.00 5:47.50
13 Hirschi, Megan Magruder 5:40.00 5:48.5h
14 Dunn, Meghan Sherwood 6:00.00 5:50.1h
15 Wyderko, Jennie Walter Johnson 5:40.00 5:51.6h
16 Albertine, Kacey Whitman 5:47.20 5:56.8h
17 Holmburg, Christine Rockville 6:06.00 6:00.0h
18 Ahn, Clarice Blake 6:05.00 6:32.6h
19 Byars, Alexis Einstein 6:50.00 7:10.8h
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
Meet Record: ! 11:00.50 1995 Sally Glynn, Walter Johnson
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Sinclair, Halsey Blair 11:15.00 11:17.00 10
2 Levy, Michelle Wootton 11:12.00 11:30.00 8
3 Unger, Rachel Poolesville 12:00.00 11:38.10 6
4 Harrison, Cara Quince Orchard 11:58.00 11:43.50 4
5 Plevin, Julie Whitman 11:49.43 11:48.80 2
6 Forcino, Rachel Northwest 11:55.00 11:50.60 1
7 Kennedy, Caitlyn Quince Orchard 11:57.06 12:05.60
8 Moriarty, Julia Walter Johnson 12:44.00 12:07.20
9 Melnick, Nicole Churchill 12:18.20 12:10.20
10 Andrews, Megan B-C C 12:01.85 12:14.80
11 McCary, Laura Magruder 12:18.00 12:20.00
12 Gretschel, Johanna Blair 12:30.00 12:22.20
13 Whalen, Courtney Magruder 12:20.00 12:23.10
14 Do, Linh-Yen Quince Orchard 12:09.44 12:24.10
15 Bartlett, Emily B-C C 12:00.60 12:32.70
16 Wodoslowsky, Brianna Damascus 12:58.00 12:49.70
17 Berge, Mariya Churchill 12:26.30 13:00.40
18 Wells, Sara Blake 13:35.00 14:46.40
Girls 100 Meter Hurdles
================================================================================
Meet Record: ! 14.39 5/9/2002 Tyhler Davis, Magruder
Name Year School Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Zoller, Erika Damascus 15.3h 14.5h 10
2 Moen, Hilary Walter Johnson 15.6h 15.0h 8
3 Wedderburn, Tricia Gaithersburg 15.1h 15.1h 6
4 Gariepy, Audrey Churchill 15.5h 15.4h 4
5 Beckett, Katherine Churchill 17.0h 16.5h 2
6 Putman, Leah Sherwood 17.2h 17.4h 1
7 Carter, Mia Poolesville 17.5h 17.5h
8 Evans, Caitlin Poolesville 17.5h 17.6h
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================================
Meet Record: ! 45.00 1992 Takisha Williams, Sherwood
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Moen, Hilary Walter Johnson 45.30 45.3h 4 10
2 Zoller, Erika Damascus 46.20 46.1h 4 8
3 Beckett, Katherine Churchill 49.30 46.8h 3 6
4 Wedderburn, Tricia Gaithersburg 46.50 47.1h 4 4
5 Wright, Dominique Kennedy 48.62 48.0h 4 2
6 McCoy, Jenny Walter Johnson 48.50 48.3h 4 0.5
6 Evans, Caitlin Poolesville 49.00 48.3h 3 0.5
8 Morrison, Meg Whitman 48.50 48.5h 4
9 Reynolds, Laura Whitman 49.80 49.0h 3
10 foretia, Sharon Einstein 52.00 49.5h 2
11 Peterson, Anne Whitman 51.50 49.7h 2
12 Harwood, Emily Magruder 49.50 49.8h 3
13 Kugler, Sarah Richard Montgome 49.93 50.0h 3
14 Rienks, Chelsea Damascus 49.50 50.3h 3
15 AchiriMofor, Bei Kennedy 51.00 50.7h 3
16 Weaver, Jess Richard Montgome 48.09 51.4h 4
17 Wright, Rancina Richard Montgome 51.24 51.5h 2
17 Okusaga, Tara Northwest 49.60 51.5h 3
19 Smart, Heather Wootton 51.02 51.8h 2
20 Hinton, Latisha Rockville 52.00 52.0h 2
21 Gerald, Monica Blake 52.00 52.5h 2
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================================
Meet Record: ! 48.76 5/6/2004 Gaithersburg High School, Gaithersburg
T Hill, N Warren, C Anderson, S Marsh
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Gaithersburg High School 49.10 48.5h! 1 10
2 John F. Kennedy 49.60 49.9h 1 8
3 Springbrook High School 52.80 51.6h 2 6
4 Northwest High School 50.50 51.8h 1 4
5 Winston Churchill High School 50.70 51.9h 1 2
6 Albert Einstein High School 52.00 52.3h 2 1
7 Poolesville High School 52.00 52.4h 1
8 Paint Branch High School 52.00 52.7h 1
9 Damascus High School 51.60 52.8h 1
9 Walt Whitman High School 51.50 52.8h 1
11 James H. Blake High School 54.00 53.0h 2
12 Sherwood High School 52.10 53.1h 2
13 Walter Johnson High School 52.08 53.2h 2
14 Magruder High School 54.00 53.6h 2
15 Richard Montgomery HS 54.97 54.0h 3
16 Quince Orchard High School 54.00 54.5h 2
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================================
Meet Record: ! 1:41.70 1988 Eintein HS
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Gaithersburg High School 1:44.00 1:43.1h 3 10
2 Magruder High School 1:48.50 1:46.5h 3 8
3 John F. Kennedy 1:44.00 1:47.6h 3 6
4 Damascus High School 1:42.80 1:48.5h 3 4
5 Richard Montgomery HS 1:50.70 1:49.4h 3 2
6 Northwest High School 1:54.00 1:50.3h 2 1
7 Paint Branch High School 1:48.00 1:50.5h 3
8 Walter Johnson High School 1:52.36 1:50.7h 2
8 Sherwood High School 1:48.00 1:50.7h 3
10 Winston Churchill High School 1:48.80 1:50.8h 3
11 Albert Einstein High School 1:52.00 1:52.1h 2
12 James H. Blake High School 1:56.00 1:52.7h 1
13 Walt Whitman High School 1:52.00 1:53.4h 2
14 Poolesville High School 1:53.00 1:55.5h 2
15 Quince Orchard High School 1:54.00 1:55.8h 2
16 Wootton 1:54.60 1:55.9h 1
17 Rockville High School 2:00.50 2:01.2h 1
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
Meet Record: ! 3:59.50 1995 Watkins Mill
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Walter Johnson High School 4:03.00 4:01.10 3 10
2 John F. Kennedy 4:04.00 4:02.20 3 8
3 Richard Montgomery HS 4:07.98 4:07.00 3 6
4 Winston Churchill High School 4:10.70 4:07.90 3 4
5 Walt Whitman High School 4:09.72 4:09.30 3 2
6 Magruder High School 4:08.00 4:16.90 3 1
7 James H. Blake High School 4:21.00 4:17.70 2
8 Quince Orchard High School 4:20.40 4:19.30 2
9 Damascus High School 4:10.00 4:19.70 3
10 Northwest High School 4:25.00 4:24.70 1
11 Poolesville High School 4:16.00 4:27.30 2
12 Bethesda-Chevy Chase HS 4:28.00 4:36.80 1
13 Rockville High School 4:32.00 4:51.40 1
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
Meet Record: ! 9:36.30 1999 Quince Orchard HS
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Winston Churchill High School 9:44.90 9:46.9h 10
2 Walt Whitman High School 9:57.10 9:51.8h 8
3 Walter Johnson High School 10:01.00 9:59.2h 6
4 Magruder High School 9:59.00 9:59.8h 4
5 Quince Orchard High School 10:20.00 10:05.0h 2
6 Damascus High School 10:20.00 10:05.9h 1
7 James H. Blake High School 10:30.00 10:06.8h
8 Northwest High School 10:08.00 10:14.2h
9 Richard Montgomery HS 10:15.00 10:17.8h
10 Poolesville High School 10:30.00 10:55.6h
11 Sherwood High School 11:05.00 11:51.6h
Girls High Jump
==========================================================================================
Meet Record: ! 5-09 5/7/2003 Toni Aluko, Paint Branch
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 Hanson, Emma Damascus 5-04.00 5-02.00 1.57m 10
2 Gariepy, Audrey Churchill 4-10.00 5-02.00 1.57m 8
3 Taylor, Emily Whitman 4-10.00 5-00.00 1.52m 6
4 Rienks, Chelsea Damascus 4-10.00 5-00.00 1.52m 4
5 Quigley, Taynaia Paint Branch 4-10.00 4-10.00 1.47m 1
5 Thomas, Ethylen Watkins Mill 4-10.00 4-10.00 1.47m 1
5 Furr, Emily Poolesville 5-00.00 4-10.00 1.47m 1
8 Degeorge, Lindsey Wootton 4-10.00 4-10.00 1.47m
9 Lindsay, Amanda Walter Johnson 4-10.00 4-08.00 1.42m
10 Patterson, Brittany Poolesville 4-08.00 4-08.00 1.42m
11 Dirks, Katie Damascus 4-10.00 4-06.00 1.37m
11 Palmer, Andrea Quince Orchard 4-10.00 4-06.00 1.37m
11 Seeger, Shannon Whitman 4-11.00 4-06.00 1.37m
14 Poss, Katelyn Poolesville 4-08.00 4-06.00 1.37m
14 Moloznik, Lindsey Churchill 4-08.00 4-06.00 1.37m
15 Williams, Taleetha Magruder 4-10.00 4-06.00 1.37m
16 Peterson, Emily Gaithersburg 4-08.00 4-06.00 1.37m
17 Weiner, Elizabeth Seneca Valley 4-10.00 4-04.00 1.32m
17 Rust, Laura Quince Orchard 4-08.00 4-04.00 1.32m
17 Purdy, Katie Quince Orchard 4-08.00 4-04.00 1.32m
-- fomengia, Anyi Einstein 4-04.00 DQ
Girls Pole Vault
==========================================================================================
Meet Record: ! 9-00 2001 Rebekah Harrison, Springbrook
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 Purdy, Katie Quince Orchard 7-06.00 7-06.00 2.28m 10
2 Benton, Bryann Poolesville 7-06.00 2.28m 8
3 Palmer, Andrea Quince Orchard 7-00.00 7-00.00 2.13m 6
4 Rodnan, Margo Richard Montgome 8-00.00 6-06.00 1.98m
4 Aaron, Melissa Churchill 6-06.00 6-06.00 1.98m
-- Rothstein, Melissa Churchill 7-00.00 NH
-- Stelling, Elizabeth Quince Orchard 6-00.00 NH
Girls Long Jump
==========================================================================================
Meet Record: ! 18-07.50 1987 Wanda Evans, Magruder
Name Year School Prelims Finals Points
==========================================================================================
Finals
1 Zoller, Erika Damascus 17-03.00 5.25m 10
2 Furr, Emily Poolesville 15-08.00 4.77m 8
3 Washington, Christina Springbrook 15-05.00 4.69m 6
4 Thomas, Ethylen Watkins Mill 15-01.00 4.59m 4
5 Putman, Leah Sherwood 14-11.00 4.54m 2
6 Falk, Suzanne Wootton 14-08.00 4.47m 1
7 Pettis, Danielle Einstein 14-04.00 4.36m
8 Collins, Tara Magruder 14-03.00 4.34m
9 jenkins, jessica Kennedy 14-02.00 4.31m
10 Hancock, Jackie Poolesville 14-00.00 4.26m
10 Doyley, Shaday Rockville 14-00.00 4.26m
12 Dakkouni, Dounia Quince Orchard 13-11.00 4.24m
12 Ryan, Brittany Richard Montgome 13-11.00 4.24m
14 Malloy, Kim Kennedy 13-10.00 4.21m
15 Dirks, Katie Damascus 13-09.50 4.20m
16 Horne, Elizabeth Blair 13-09.00 4.19m
16 Sawyer, Liz Whitman 13-09.00 4.19m
18 Price, Sara Walter Johnson 13-08.00 4.16m
18 Nottidge, Jackey Damascus 13-08.00 4.16m
20 Ababio, Edith Blake 13-04.00 4.06m
21 Jeffrey-Idun, Loretta Wheaton 13-01.50 4.00m
22 Gorin, Maddy Churchill 12-07.00 3.83m
23 Salou, Rukayat Gaithersburg 12-05.00 3.78m
23 Kugler, Sarah Richard Montgome 12-05.00 3.78m
25 Vontress, Geena Kennedy 12-04.50 3.77m
Girls Triple Jump
==========================================================================================
Meet Record: ! 37-10.50 5/7/2003 Toni Aluko, Paint Branch
Name Year School Prelims Finals Points
==========================================================================================
1 jenkins, jessica Kennedy 34-00.25 10.36m 10
2 Hanson, Emma Damascus 32-11.00 10.03m 8
3 Hancock, Jackie Poolesville 32-00.75 9.77m 6
4 Gariepy, Audrey Churchill 32-00.50 9.76m 4
5 Price, Sara Walter Johnson 31-09.50 9.69m 2
6 Rienks, Chelsea Damascus 31-08.00 9.65m 1
7 Furr, Emily Poolesville 31-07.25 9.63m
8 Vargus, Cindy Watkins Mill 31-00.00 9.44m
9 Mlynarczyk, Kristin Poolesville 30-06.50 9.30m
10 Okusaga, Tara Northwest 30-05.75 9.29m
11 Rodnan, Margo Richard Montgome 30-05.50 9.28m
12 Jeffrey-Idun, Loretta Wheaton 29-10.00 9.09m
13 Horne, Elizabeth Blair 29-04.50 8.95m
14 Wilson, Dionne Springbrook 29-04.25 8.94m
15 Dakkouni, Dounia Quince Orchard 29-02.25 8.89m
16 Thomas, Ethylen Watkins Mill 29-01.25 8.87m
17 Ababio, Edith Blake 29-00.50 8.85m
18 Peck, Danielle Blair 28-08.25 8.74m
19 Miner, Stephanie Richard Montgome 28-06.50 8.69m
20 Purdy, Katie Quince Orchard 28-00.25 8.54m
21 Thomas, Leelai Wheaton 27-10.00 8.48m
22 McKinney, Chante Gaithersburg 27-02.00 8.28m
23 McNickle, Colleen Magruder 26-10.00 8.17m
-- Julius, Albertine Wheaton FOUL
-- Malloy, Kim Kennedy FOUL
Girls Shot Put
==========================================================================================
Meet Record: ! 39-04 1984 Amy Schwinn, Wheaton
Name Year School Prelims Finals Points
==========================================================================================
1 Garcia, Stephanie Kennedy 34-09.75 10.61m 10
2 Afkhami, Lili Quince Orchard 33-04.25 10.16m 8
3 Poss, Katelyn Poolesville 32-09.25 9.98m 6
4 Chapman, Danielle Seneca Valley 31-04.00 9.55m 4
5 Hayes, Angela Blair 31-03.25 9.53m 2
6 Adcock, Jacquelyn Damascus 30-10.50 9.41m 1
7 Russell, Nori Richard Montgome 29-02.75 8.90m
8 Crews-Noble, Timara Quince Orchard 29-02.50 8.90m
9 McKeown, Sarah Damascus 29-01.00 8.86m
10 Moreland, Brittany Northwest 28-11.75 8.83m
11 Soper, Dana Poolesville 28-10.00 8.78m
12 Momo, Reine Blair 27-02.50 8.29m
13 Murangi, Kavei Springbrook 27-01.25 8.26m
14 Boddie, Omega Paint Branch 26-04.00 8.02m
15 Wong, Katie Northwest 26-02.75 7.99m
16 Lloyd, Erica Seneca Valley 26-01.00 7.95m
17 Wudneh, Meron Wheaton 25-07.50 7.81m
18 Mbinack, maxi Kennedy 24-11.50 7.60m
19 Campbell, Zynesha Blake 24-07.75 7.51m
20 Hudson, Amy Walter Johnson 24-07.25 7.49m
21 Walston, Erika Churchill 24-01.25 7.34m
22 Haas, Courtney Watkins Mill 23-06.25 7.16m
23 Reid, Shanek Magruder 21-00.50 6.41m
24 Samuels, Kamilah Einstein 17-11.75 5.48m
Girls Discus Throw
==========================================================================================
Meet Record: ! 122-08 1996 Ruth Kura, Quince Orchard
Name Year School Prelims Finals Points
==========================================================================================
1 Adcock, Jacquelyn Damascus 110-00 33.52m 10
2 Lloyd, Erica Seneca Valley 105-10 32.25m 8
3 Pottern, Jamie Walter Johnson 105-08 32.20m 6
4 McKeown, Sarah Damascus 102-00 31.08m 4
5 Afkhami, Lili Quince Orchard 95-02 29.00m 2
6 Langevin, Kate Poolesville 89-10 27.38m 1
7 Hayes, Angela Blair 87-06 26.67m
8 Kincaid, Carrie Whitman 87-04.50 26.63m
9 Russell, Nori Richard Montgome 86-09.50 26.45m
10 Poss, Katelyn Poolesville 81-10 24.94m
11 Boddie, Omega Paint Branch 81-09 24.91m
12 Wudneh, Meron Wheaton 81-07 24.86m
13 Gaines, Teresa Gaithersburg 81-06 24.84m
14 Wong, Katie Northwest 78-10.50 24.04m
15 Gittens, Sharifa Springbrook 78-01 23.79m
16 Walston, Erika Churchill 77-07.50 23.66m
17 Soper, Dana Poolesville 75-09 23.08m
18 Hudson, Amy Walter Johnson 74-05.50 22.69m
19 Lyon, Clair Whitman 73-08 22.45m
20 Campbell, Zynesha Blake 73-07 22.42m
20 Momo, Reine Blair 73-07 22.42m
22 Garcia, Stephanie Kennedy 72-00 21.94m
23 Mbinack, maxi Kennedy 71-08 21.84m
24 Moore, Amber Paint Branch 69-07 21.20m
24 Rezvani, Alicia Gaithersburg 69-07 21.20m
26 Smart, Heather Wootton 69-00 21.03m
27 Haas, Courtney Watkins Mill 67-04 20.52m
28 Hall, April Magruder 58-10.50 17.94m
29 Wallenstein, Kathryn Sherwood 54-06 16.61m
30 Samuels, Kamilah Einstein 46-01 14.04m