Jesuit Invitational

North Bethesda, MD

Xavier Results

Boys Athlete Place Section Results
55 Meter Dash
6.81 Oliver Moe 5th Finals H1 Complete Results
6.86 Oliver Moe 6th Prelims H1 Complete Results
7.05 SB Sal LaRussa 12th Prelims H1 Complete Results
7.67 SB Adam Lee 20th Prelims H1 Complete Results
7.68 SB Brandon Coleman 22nd Prelims H1 Complete Results
7.82 SB Justin Pastilha 23rd Prelims H1 Complete Results
7.94 SB Steven LaRussa 25th Prelims H1 Complete Results
7.98 SB Dylon Goris 26th Prelims H1 Complete Results
300 Meter Dash
37.98 SB Sam Santos-shevett 2nd Finals H1 Complete Results
39.09 SB Joseph Onah 4th Finals H1 Complete Results
42.42 SB Dominick Ronan 10th Finals H1 Complete Results
42.68 Michael Chen 12th Finals H1 Complete Results
500 Meter Dash
1:07.92 SB Oliver Moe 1st Finals H1 Complete Results
1:14.40 SB Javier Ovalles 7th Finals H1 Complete Results
1:16.29 SB Sean Archibald 10th Finals H1 Complete Results
1:16.38 SB Val Ferraro 11th Finals H1 Complete Results
1:16.84 SB Phillip Georgiou 13th Finals H1 Complete Results
1:18.05 SB Thomas Clark 15th Finals H1 Complete Results
1000 Meter Run
2:34.95 John Rice 2nd Finals H1 Complete Results
2:50.33 SB Isaac Parker 4th Finals H1 Complete Results
2:50.74 SB Louis Vazquez 5th Finals H1 Complete Results
3:03.54 SB Anthony Tesoriero 13th Finals H1 Complete Results
1600 Meter Run
4:45.31 Ben Karam 10th Finals H1 Complete Results
4:56.61 Dante Perez 12th Finals H1 Complete Results
5:00.91 SB Christian Tiong-smith 14th Finals H1 Complete Results
5:25.99 SB James Lunny 21st Finals H1 Complete Results
3200 Meter Run
10:02.53 Giancarlo Cipri 2nd Finals H1 Complete Results
10:16.41 SB William McCann 3rd Finals H1 Complete Results
55 Meter Hurdles
8.00 SB Charlie Lambert 2nd Finals H1 Complete Results
8.07 Charlie Lambert 1st Prelims H1 Complete Results
8.22 Joseph Onah 3rd Prelims H1 Complete Results
8.38 Joseph Onah 3rd Finals H1 Complete Results
8.80 SB Javier Ovalles 6th Finals H1 Complete Results
9.06 Javier Ovalles 7th Prelims H1 Complete Results
4x200 Meter Relay
1:36.98 Relay Team 3rd Finals H1 Complete Results
4x400 Meter Relay
3:37.39 Relay Team 4th Finals H1 Complete Results
4x800 Meter Relay
8:20.13 Relay Team 1st Finals H1 Complete Results
High Jump
6-3 SB Charlie Lambert 1st Finals H1 Complete Results
5-8 Stephanos Cocoves 3rd Finals H1 Complete Results
5-6 Jeremiah Onwubuya 5th Finals H1 Complete Results
5-2 SB Brandon Efap 10th Finals H1 Complete Results
Long Jump
18-3 Matthew D. Baker 5th Finals H1 Complete Results
18-1 Stephanos Cocoves 6th Finals H1 Complete Results
16-7 Peter Hasslund 11th Finals H1 Complete Results
Triple Jump
42-3 Brandon Efap 1st Finals H1 Complete Results