RaceTab by MileSplit/FloSports Coach Cachola, North Harford High
Aberdeen, CM Wright @ North Harford - 5/8/2018
North Harford, Pylesville, MD
HS Girls 4x800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 North Harford High School A 11:54.3 5
2 C. Milton Wright High School A 13:02.1 3
HS Boys 4x800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 North Harford High School A 9:26.1 5
2 C. Milton Wright High School A 10:01.6 3
3 C. Milton Wright High School B 10:58.4
HS Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Ellen Wheeler C. Milton Wright Hig 16.5 NWI 4 5
2 Jillian Ostrowske North Harford High S 17.3 NWI 4 3
3 Hannah Burgess North Harford High S 18.9 NWI 4 2
4 Breanna Curran C. Milton Wright Hig 19.0 NWI 3 1
5 Olivia Rice C. Milton Wright Hig 19.5 NWI 2
6 Hailey Deares North Harford High S 19.7 NWI 3
7 Hannah Silton C. Milton Wright Hig 19.8 NWI 3
8 Lynea Bragg North Harford High S 19.9 NWI 1
9 Mia Mazzilli C. Milton Wright Hig 20.2 NWI 2
10 Julia Walsh C. Milton Wright Hig 20.5 NWI 2
11 Diana Woosley North Harford High S 23.7 NWI 1
HS Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Devin Staten C. Milton Wright Hig 19.4 NWI 2 5
2 Nathan Robey North Harford High S 20.4 NWI 1 3
3 Ian Ladenheim North Harford High S 21.5 NWI 2 2
HS Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Maria Lindsey C. Milton Wright Hig 13.1 NWI 3 5
2 Ellen Wheeler C. Milton Wright Hig 13.3 NWI 3 3
3 Lauren Seco North Harford High S 13.4 NWI 3 2
4 Tatiana Harris Aberdeen High School 13.5 NWI 3 1
5 Kristin Martin C. Milton Wright Hig 14.1 NWI 2
6 Ashanti Horne Aberdeen High School 14.2 NWI 3
7 Delany Flickinger North Harford High S 14.6 NWI 2
8 Kayla Cobb Aberdeen High School 14.7 NWI 1
9 Maria Kropkowski North Harford High S 14.9 NWI 1
10 Aliyah Gomez North Harford High S 14.9 NWI 1
11 Miyah Erby Aberdeen High School 15.1 NWI 2
12 Emily Iampieri North Harford High S 15.3 NWI 1
12 Sydney Hynes C. Milton Wright Hig 15.3 NWI 2
14 Kassidy Hare C. Milton Wright Hig 15.8 NWI 2
15 Gracie Goetz North Harford High S 16.5 NWI 1
HS Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Tim Phu C. Milton Wright Hig 11.1 NWI 3 5
2 Tony Wright Aberdeen High School 11.9 NWI 2 3
3 Shayden Robinson Aberdeen High School 12.1 NWI 2 2
4 Elijah Mendez Aberdeen High School 12.3 NWI 3 1
4 Dan Vera C. Milton Wright Hig 12.3 NWI 3
6 Julian Murray Aberdeen High School 12.8 NWI 3
7 Donovan Nelson C. Milton Wright Hig 12.9 NWI 3
8 Kaden Cochran C. Milton Wright Hig 12.9 NWI 2
9 Garrett Ulmer North Harford High S 13.0 NWI 2
10 Aidan Hoy North Harford High S 13.6 NWI 1
11 Jacob Kirby North Harford High S 13.7 NWI 1
12 Andrew St. Clair North Harford High S 14.0 NWI 1
13 Gonzalo Revilla North Harford High S 14.8 NWI 1
HS Girls 1600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Laurel Brown North Harford High S 5:51.1 5
2 Alyssa Santoro North Harford High S 5:56.7 3
3 Rachel Freeland North Harford High S 6:00.7 2
4 Natalie Jacobs North Harford High S 6:09.9 1
5 Abbey Kroener North Harford High S 6:11.4
6 Josie Walsh C. Milton Wright Hig 6:12.1
7 Natalia Reyes C. Milton Wright Hig 6:12.6
8 Madison Tully C. Milton Wright Hig 6:20.7
9 Julia Caspero C. Milton Wright Hig 6:22.5
10 Logan Kosar C. Milton Wright Hig 6:35.8
11 Abbey Battaglia C. Milton Wright Hig 6:43.6
12 Lauren Palmieri North Harford High S 6:53.4
13 Hannah Hatfield North Harford High S 7:38.4
14 Ruth Wireduwah Aberdeen High School 8:17.0
HS Boys 1600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Grayson Hansel C. Milton Wright Hig 5:02.3 5
2 Andrew Wright C. Milton Wright Hig 5:02.8 3
3 Travis Hruz C. Milton Wright Hig 5:03.5 2
4 Jayden Slotnick C. Milton Wright Hig 5:04.7 1
5 Jason Kaff C. Milton Wright Hig 5:06.6
6 James Walsh C. Milton Wright Hig 5:15.6
7 Frank Badders North Harford High S 5:19.7
8 Dylan Kapustensky North Harford High S 5:20.3
9 Tristin Charron North Harford High S 5:39.0
10 Matthew Anderson North Harford High S 6:13.0
11 Gavin Little North Harford High S 6:28.9
HS Girls 4 x 200 Relay
==================================================================
Team Time Wind Pts
------------------------------------------------------------------
1 C. Milton Wright High School A 1:57.3 NWI 5
2 North Harford High School A 2:04.3 NWI 3
3 North Harford High School B 2:08.7 NWI
DQ North Harford High School C NT NWI
HS Boys 4 x 200 Relay
==================================================================
Team Time Wind Pts
------------------------------------------------------------------
1 North Harford High School A 1:41.8 NWI 5
2 C. Milton Wright High School A 1:44.1 NWI 3
3 North Harford High School B 1:47.1 NWI
HS Girls 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Cassidy Chandler North Harford High S 1:05.3 2 5
2 Kayla Cobb Aberdeen High School 1:07.4 1 3
3 Faith Webb Aberdeen High School 1:08.7 1 2
4 Carly Kurgan North Harford High S 1:08.9 2 1
5 Monique Rollins Aberdeen High School 1:09.4 2
6 Sarah Ortt North Harford High S 1:09.5 1
7 Emily Iampieri North Harford High S 1:09.8 1
8 Madalyn Krizek North Harford High S 1:11.1 1
9 Chyann Benjamin Aberdeen High School 1:11.7 2
10 Camya Smoak Aberdeen High School 1:13.0 2
HS Boys 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Justin Brownell C. Milton Wright Hig 55.0 2 5
2 Tony Wright Aberdeen High School 56.4 2 3
3 Andrew Patton North Harford High S 57.8 2 2
4 Chandler Scott Aberdeen High School 1:00.0 1 1
5 Nigel Diggs Aberdeen High School 1:00.8 2
6 Elijah Mendez Aberdeen High School 1:01.2 2
7 Dylan Kapustensky North Harford High S 1:01.3 1
8 Ryan Webb North Harford High S 1:02.7 1
HS Girls 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Madison Holliger North Harford High S 13:05.1 5
2 Gracie Goetz North Harford High S 15:50.7 3
3 Gabrielle Roeder North Harford High S 19:48.6 2
HS Boys 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Clayton Allred North Harford High S 11:05.2 5
2 Jason Ramsland North Harford High S 11:53.1 3
3 Mark Boegner North Harford High S 12:39.8 2
HS Girls 300 Meter Hurdles
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Lynea Bragg North Harford High S 50.5 3 5
2 Mia Mazzilli C. Milton Wright Hig 53.4 3 3
3 Hailey Deares North Harford High S 53.7 3 2
4 Jillian Ostrowske North Harford High S 54.2 2 1
5 Olivia Rice C. Milton Wright Hig 55.0 2
6 Hannah Silton C. Milton Wright Hig 58.0 2
7 Diana Woosley North Harford High S 1:06.7 1
8 Sarah Ortt North Harford High S 1:07.5 1
HS Boys 300 Meter Hurdles
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Ian Ladenheim North Harford High S 47.5 3 5
2 Darrin Graddick C. Milton Wright Hig 48.0 3 3
3 Nathan Robey North Harford High S 50.4 2 2
4 Devin Staten C. Milton Wright Hig 51.1 2 1
5 Gonzalo Revilla North Harford High S 1:03.9 1
HS Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Tatiana Harris Aberdeen High School 27.6 NWI 2 5
2 Lauren Seco North Harford High S 28.4 NWI 2 3
3 Ashanti Horne Aberdeen High School 28.8 NWI 2 2
4 Faith Webb Aberdeen High School 29.2 NWI 2 1
5 Kayla Cobb Aberdeen High School 29.2 NWI 2
6 Camya Smoak Aberdeen High School 29.9 NWI 1
7 Monique Rollins Aberdeen High School 30.0 NWI 2
8 Hannah Burgess North Harford High S 30.0 NWI 1
9 Alexis Bultman North Harford High S 33.3 NWI 1
10 Sarah Burton North Harford High S 33.7 NWI 1
11 Hannah Scheide North Harford High S 34.0 NWI 1
HS Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Tim Phu C. Milton Wright Hig 23.7 NWI 3 5
2 Justin Graves North Harford High S 24.7 NWI 3 3
3 Tony Wright Aberdeen High School 25.0 NWI 3 2
4 Nigel Diggs Aberdeen High School 25.2 NWI 1 1
5 Christopher Robinson North Harford High S 25.5 NWI 2
6 Julian Murray Aberdeen High School 26.4 NWI 2
7 Dan Vera C. Milton Wright Hig 26.6 NWI 3
8 Kaden Cochran C. Milton Wright Hig 26.8 NWI 2
9 Shayden Robinson Aberdeen High School 26.8 NWI 2
10 Elijah Mendez Aberdeen High School 27.0 NWI 3
11 Donovan Nelson C. Milton Wright Hig 27.1 NWI 2
12 Garrett Ulmer North Harford High S 27.8 NWI 3
13 Jacob Kirby North Harford High S 27.9 NWI 1
14 Aidan Hoy North Harford High S 28.1 NWI 1
15 Andrew St. Clair North Harford High S 28.5 NWI 1
HS Girls 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Alyssa Santoro North Harford High S 2:39.9 5
2 Natalie Jacobs North Harford High S 2:42.0 3
3 Rachel Freeland North Harford High S 2:42.6 2
4 Madison Tully C. Milton Wright Hig 2:43.9 1
5 Abbey Kroener North Harford High S 2:49.0
6 Logan Kosar C. Milton Wright Hig 2:58.0
7 Corrine Smith C. Milton Wright Hig 3:00.6
8 Kellie Hubbard C. Milton Wright Hig 3:05.2
9 Ruth Wireduwah Aberdeen High School 3:14.6
10 Hannah Hatfield North Harford High S 3:27.6
HS Boys 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Justin Brownell C. Milton Wright Hig 2:29.3 5
2 Jacob Kunze North Harford High S 2:32.3 3
3 Andrew Wright C. Milton Wright Hig 2:35.8 2
4 Tristin Charron North Harford High S 2:36.7 1
5 Zach Witte C. Milton Wright Hig 2:42.8
6 Jake Haberer C. Milton Wright Hig 2:43.3
7 Frank Badders North Harford High S 2:43.4
8 Matt Bishop C. Milton Wright Hig 2:56.6
9 Bryce Meadows C. Milton Wright Hig 2:57.9
10 Matthew Anderson North Harford High S 2:59.8
11 Jason Vera C. Milton Wright Hig 3:00.2
12 Gavin Little North Harford High S 3:03.8
13 Matt Weir North Harford High S 3:04.9
14 Alex Curry C. Milton Wright Hig 3:08.8
HS Girls 4x100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 C. Milton Wright High School A 53.9 5
2 North Harford High School A 55.8 3
3 North Harford High School B 59.1
4 North Harford High School C 2:03.5
HS Boys 4x100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 C. Milton Wright High School A 52.6 5
2 North Harford High School A 52.7 3
HS Girls 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 North Harford High School A 4:47.8 5
2 North Harford High School B 5:08.9
3 North Harford High School C 5:15.9
HS Boys 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 North Harford High School A 5:02.2 5
2 North Harford High School B 5:02.5
HS Girls Pole Vault
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Sarah St. Clair North Harford High S 8-00.00 5
2 Cassidy Chandler North Harford High S 7-06.00 2.5
2 Vanessa Lane North Harford High S 7-06.00 2.5
4 Aliyah Gomez North Harford High S 7-06.00 1
5 Kaitlyn Conover C. Milton Wright Hig 7-00.00
6 Sarah Ortt North Harford High S 6-06.00
6 Madison Treadwell C. Milton Wright Hig 6-06.00
8 Sophia Trimble North Harford High S 6-06.00
9 Makenna Burke C. Milton Wright Hig 6-06.00
10 Faith Sheaffer C. Milton Wright Hig 6-06.00
11 Cara Chaney North Harford High S 6-00.00
11 Jenny Sherrick C. Milton Wright Hig 6-00.00
HS Boys Pole Vault
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 James Sullivan North Harford High S 9-06.00 5
2 Gabe Ilagan C. Milton Wright Hig 9-00.00 3
3 Trey Lindsey C. Milton Wright Hig 9-00.00 2
4 Andrew St. Clair North Harford High S 8-06.00 1
4 Ryan Webb North Harford High S 8-06.00
6 Wade Sheaffer C. Milton Wright Hig 8-00.00
NH Blake Dekozlowski North Harford High S NH
NH Jon Smith C. Milton Wright Hig NH
NH Garrett Ulmer North Harford High S NH
HS Girls Triple Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Vanessa Lane North Harford High S 28-06.00 NWI 5
2 Ashley Fannon North Harford High S 27-04.00 NWI 3
HS Boys Triple Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Cameron Kolego C. Milton Wright Hig 35-11.00 NWI 5
2 Nigel Diggs Aberdeen High School 35-10.50 NWI 3
3 Devin Staten C. Milton Wright Hig 33-11.00 NWI 2
4 Matt Hall C. Milton Wright Hig 33-03.50 NWI 1
4 Ted Rush North Harford High S 33-03.50 NWI
HS Boys High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Trey Lindsey C. Milton Wright Hig 5-02.00 5
2 Ian Jones North Harford High S 4-10.00 2.5
2 Elijah Ramsey North Harford High S 4-10.00 2.5
4 Parker Swayne C. Milton Wright Hig 4-10.00 1
HS Girls High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Laurel Brown North Harford High S 4-08.00 5
2 Savannah Dieter North Harford High S 4-00.00 3
3 Hannah Burgess North Harford High S 3-10.00 2
NH Luisa Freimuth North Harford High S NH
HS Boys Long Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Nigel Diggs Aberdeen High School 16-05.50 NWI 5
2 Ian Ladenheim North Harford High S 16-03.50 NWI 3
3 James Sullivan North Harford High S 16-00.00 NWI 1.5
3 Parker Swayne C. Milton Wright Hig 16-00.00 NWI 1.5
5 Trey Lindsey C. Milton Wright Hig 15-08.50 NWI
6 Elijah Ramsey North Harford High S 14-05.50 NWI
6 Ted Rush North Harford High S 14-05.50 NWI
8 Adam Richardson C. Milton Wright Hig 13-03.00 NWI
HS Girls Long Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Delany Flickinger North Harford High S 13-06.25 NWI 5
2 Ashanti Horne Aberdeen High School 13-05.25 NWI 3
3 Zahra Hilmi C. Milton Wright Hig 13-02.50 NWI 2
4 Ashley Fannon North Harford High S 12-11.00 NWI 1
5 Chyann Benjamin Aberdeen High School 12-04.00 NWI
5 Jessica Gerhardt North Harford High S 12-04.00 NWI
7 Kaitlyn Conover C. Milton Wright Hig 12-01.50 NWI
8 Romona Parsons C. Milton Wright Hig 10-05.50 NWI
9 Gracie Goetz North Harford High S 10-00.50 NWI
10 Maria Kropkowski North Harford High S 9-05.00 NWI
HS Boys Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Jack Van Syckle C. Milton Wright Hig 43-08.00 5
2 Falan Laguerre C. Milton Wright Hig 41-05.00 3
3 Andrew Dubois Aberdeen High School 39-00.00 2
4 Cole Bowers C. Milton Wright Hig 34-10.00 1
5 Mitchell Bittner North Harford High S 32-05.25
6 Ian Jones North Harford High S 31-11.00
7 John Sierachi C. Milton Wright Hig 31-02.50
8 Michael Frontera North Harford High S 29-06.00
9 John Brownfield C. Milton Wright Hig 29-01.00
10 James Houck North Harford High S 28-07.50
11 Victor Santiago Aberdeen High School 28-07.00
12 Wesley Romer North Harford High S 28-06.50
13 Will Patsche North Harford High S 27-01.00
14 Elijah Ramsey North Harford High S 26-09.00
15 James Dilworth North Harford High S 25-01.00
16 Daniel Lane North Harford High S 22-10.00
17 David Murrell North Harford High S 22-00.00
18 Frank Badders North Harford High S 20-08.00
HS Girls Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Ali Robinson Aberdeen High School 24-02.00 5
2 Sydney Altman North Harford High S 23-07.00 3
3 Mikayla Mcquay C. Milton Wright Hig 22-09.00 2
4 Samerya Anderson Aberdeen High School 21-11.00 1
5 Cassie Rickey North Harford High S 21-07.00
6 Gabrielle Roeder North Harford High S 21-01.00
7 Shaun Glogowski North Harford High S 20-08.50
8 Sierra Shenton North Harford High S 20-03.50
9 Savannah Dieter North Harford High S 20-00.00
10 Karaline Benn North Harford High S 19-08.50
11 Madison Holliger North Harford High S 18-07.00
12 Cassidy Diamond C. Milton Wright Hig 18-06.00
12 Hayley Welzant North Harford High S 18-06.00
14 Miyah Erby Aberdeen High School 17-03.50
15 Silje Lorentzen C. Milton Wright Hig 16-11.00
16 Luisa Freimuth North Harford High S 16-06.00
17 Gianna Marzen C. Milton Wright Hig 16-05.00
18 Frankie Burton North Harford High S 15-09.00
19 Myla Brown Aberdeen High School 15-02.00
20 Jordan Paul North Harford High S 12-10.00
HS Girls Discus Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Erin O'leary North Harford High S 78-02 5
2 Sydney Altman North Harford High S 71-01 3
3 Karaline Benn North Harford High S 64-01 2
4 Frankie Burton North Harford High S 62-02 1
5 Savannah Dieter North Harford High S 61-05
6 Cassie Rickey North Harford High S 59-00
7 Miyah Erby Aberdeen High School 57-02
8 Madison Holliger North Harford High S 53-02
9 Emily Brownfield C. Milton Wright Hig 50-03
10 Hannah Silton C. Milton Wright Hig 49-05
11 Samerya Anderson Aberdeen High School 48-09
12 Shaun Glogowski North Harford High S 48-00
12 Hayley Welzant North Harford High S 48-00
14 Mikayla Mcquay C. Milton Wright Hig 47-05
15 Ali Robinson Aberdeen High School 47-03
16 Luisa Freimuth North Harford High S 46-03
17 Sierra Shenton North Harford High S 46-02
18 Silje Lorentzen C. Milton Wright Hig 40-02
19 Cassidy Diamond C. Milton Wright Hig 37-09
20 Gianna Marzen C. Milton Wright Hig 35-02
21 Myla Brown Aberdeen High School 33-01
22 Jordan Paul North Harford High S 33-00
HS Boys Discus Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Jack Van Syckle C. Milton Wright Hig 116-09 5
2 Michael Frontera North Harford High S 115-11 3
3 Mitchell Bittner North Harford High S 115-06 2
4 Falan Laguerre C. Milton Wright Hig 106-11 1
5 Will Patsche North Harford High S 96-11
6 Ian Jones North Harford High S 92-07
7 Andrew Dubois Aberdeen High School 90-10
8 James Houck North Harford High S 86-03
9 Daniel Lane North Harford High S 80-09
10 Victor Santiago Aberdeen High School 79-00
11 Cole Bowers C. Milton Wright Hig 78-08
12 Elijah Ramsey North Harford High S 75-10
13 Garrett Humphries C. Milton Wright Hig 74-01
14 James Dilworth North Harford High S 72-11
15 John Brownfield C. Milton Wright Hig 67-11
16 David Murrell North Harford High S 66-04
16 John Sierachi C. Milton Wright Hig 66-04
18 James Sullivan North Harford High S 64-04
High School Girls Team Scores (18 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
--------------------------------------------------------------------------
1 North Harford High School 120 11 31 13 16 14 35 0
2 C. Milton Wright High Sch 35 8 1 9 13 2 2 0
3 Aberdeen High School 23 14 0 0 0 6 3 0
High School Boys Team Scores (18 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
--------------------------------------------------------------------------
1 C. Milton Wright High Sch 88.5 15 18 9 11 15 20.5 0
2 North Harford High School 69.5 5 14 12 18 5 15.5 0
3 Aberdeen High School 23 13 0 0 0 2 8 0