Jackson-Reed High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
300 Meter Dash | |||||
46.90 | SB | Layla McEwen | 8th | Finals H5 | Complete Results |
48.51 | SB | Refal Bahabri | 11th | Finals H4 | Complete Results |
49.55 | SB | Charlotte Guy | 15th | Finals H2 | Complete Results |
500 Meter Dash | |||||
1:31.99 | Xiana Calderon | 3rd | Finals H4 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:49.89 | SB | Talya Lehrich | 3rd | Finals H3 | Complete Results |
3:01.17 | SB | Vera Janney | 6th | Finals H2 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:41.86 | Ava Nicely | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
6:01.10 | Nevis Gatti | 3rd | Finals H2 | Complete Results | |
6:08.68 | SB | Liza Lindblom | 4th | Finals H2 | Complete Results |
6:22.72 | SB | Madelyn Shapiro | 6th | Finals H2 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
14:23.62 | Arianna Lowengrub | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:47.26 | Relay Team | 3rd | Finals H2 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:26.76 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
14-7 | Layla McEwen | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
28-0.5 | Hannah Dunn | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
300 Meter Dash | |||||
37.40 | Laurence Carter | 2nd | Finals H7 | Complete Results | |
40.14 | SB | Jason Tyner | 10th | Finals H5 | Complete Results |
42.93 | SB | Seth Smith | 17th | Finals H5 | Complete Results |
500 Meter Dash | |||||
1:21.69 | SB | Justin Upshaw | 7th | Finals H5 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:23.34 | SB | Oskar Floman | 3rd | Finals H3 | Complete Results |
2:25.24 | SB | Diego Ramos Gonzalez | 4th | Finals H3 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:56.22 | Vincent Kamani | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
4:56.23 | Joe Himmelfarb | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
4:58.92 | Dylan Blumenthal | 3rd | Finals H2 | Complete Results | |
5:04.85 | SB | Luca Ciagne | 4th | Finals H2 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
11:44.56 | SB | Maddox Karp | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
11:56.36 | Evan Lowengrub | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:40.95 | Relay Team | 2nd | Finals H3 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:57.09 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
17-7 | Laurence Carter | 4th | Finals H1 | Complete Results |