QW Timing - Contractor License 3/2/2019 - 7:37 PM
2019 PVA Youth Invitational - 3/2/2019
2019 PVA Youth Indoor Invitational
3/2/2019
Event 119 Shot Put 8 & Under Division Girls
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Dudley, Julia Speed Unlimited 4.00m 13-01.50
2 Snow, Timica Speed Unlimited 2.36m 7-09.00
3 Glover, Synai Gideonites T 2.26m 7-05.00
Event 120 Shot Put 8 & Under Division Boys
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Barnes, Perry Speed Unlimited 3.79m 12-05.25
2 Onuzulike, Joshua Unattached 3.69m 12-01.25
Event 121 Shot Put 9-10 Division Girls
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Obeng, Kayle Gideonites T 5.00m 16-05.00
2 Rainer, Laila Glenarden Tr 4.82m 15-09.75
3 Mahero, Ivy White Knight 4.71m 15-05.50
4 Murphy, Addison Speed Unlimited 4.62m 15-02.00
5 Tucker, Niara The Sprint Club 4.05m 13-03.50
6 Snow, Timaya Speed Unlimited 3.97m 13-00.25
7 Curtis, Amirah White Knight 3.62m 11-10.50
8 Tucker, Kiara The Sprint Club 3.53m 11-07.00
9 Baylor, Karmyn Turbo Track Elite 3.09m 10-01.75
Event 122 Shot Put 9-10 Division Boys
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Smith, Robert Speed Unlimited 7.13m 23-04.75
2 Jones, Arthur Ebenezer A.M 6.83m 22-05.00
3 Snow, Timothy Speed Unlimited 6.30m 20-08.00
4 Harris, Andrew Speed Unlimited 6.28m 20-07.25
5 Dushkin, Braeden Eldersburg R 6.17m 20-03.00
6 Cunningham, Tyrone Glenarden Tr 6.12m 20-01.00
7 Hunter, Ethan Glenarden Tr 6.04m 19-09.75
8 Anderson, Christopher Gideonites T 4.73m 15-06.25
9 Jackson, Caleb White Knight 4.52m 14-10.00
10 Stephenson, Daniel Marlboro Boy 4.46m 14-07.75
Event 123 Shot Put 11-12 Division Girls
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Dabiri, Manuela Track Express TC 7.73m 25-04.50
2 Igwebuike, Portia Usa-Ja 6.48m 21-03.25
3 Marshall, Lauren Speed Unlimited 5.97m 19-07.00
4 Marks, Madison Trojan Track Club 5.95m 19-06.25
5 Mathis, Kyler Track Express TC 5.91m 19-04.75
6 Obeng, Brianna Gideonites T 5.78m 18-11.75
7 Diallo, Ramatoulaye Usa-Ja 5.20m 17-00.75
8 Davis, Khamille White Knight 4.44m 14-07.00
Event 124 Shot Put 11-12 Division Boys
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Hewitt, Nathaniel Gideonites T 9.10m 29-10.25
2 Hall, Ryan Gideonites T 8.63m 28-03.75
3 Blalock, Gary Above Xpecta 7.07m 23-02.50
4 Edwards, Aidan Warriors Tra 6.75m 22-01.75
5 Miner, Richard Prominent Athletes 6.64m 21-09.50
6 Branch, Marley White Knight 6.51m 21-04.25
Event 125 Shot Put 13-14 Division Girls
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Morris, Nemiah Bowie Boys & 4.37m 14-04.00
Event 126 Shot Put 13-14 Division Boys
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Barley, Caleb Warriors Tra 10.61m 34-09.75
2 Miner, Kevin Prominent Athletes 9.62m 31-06.75
3 Tyler, Donovan Track Express TC 9.18m 30-01.50
4 Warmington, Kyle Usa-Ja 8.29m 27-02.50
5 Wright, Tarique Usa-Ja 7.17m 23-06.25
Event 127 Shot Put 15-16 Division Girls
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Franklin, Trinity Bullis 11.18m 36-08.25
2 Williams, Wisdom Unattached 10.69m 35-01.00
3 Jones, Mekhya Comets of Ch 10.53m 34-06.75
4 Moore, Orianna St. Vincent 9.69m 31-09.50
5 Crawford, Niya Elizabeth Seton 9.68m 31-09.25
6 Hairston, Rhythm Above Xpecta 7.38m 24-02.50
7 Matthews, Sandra Elizabeth Seton 6.58m 21-07.25
Event 129 Shot Put 17-18 Division Women
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Holford, Courtney Unattached 11.64m 38-02.25
2 Creek-Barrett, Shantia Comets of Ch 11.35m 37-03.00
3 Harris, Blair Elizabeth Seton 11.32m 37-01.75
4 Goodman, Faith Elizabeth Seton J11.32m 37-01.75
5 Freeman, Larissa Pwc Panthers 10.33m 33-10.75
6 Mitchell, Lauryn Bishop McNam 8.83m 28-11.75
Event 130 Shot Put 17-18 Division Men
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Wallace, Harrison Bishop McNam 17.21m 56-05.75
2 Hawkins, Dominic Comets of Ch 14.50m 47-07.00
3 Carver, Alyjah Bishop McNam 14.32m 46-11.75
4 Banes, Wesley Bishop McNam 12.25m 40-02.25
5 Ward, Triston DeMatha Catholic TC 12.22m 40-01.25
6 Denegall, Joshua Bishop McNam 12.20m 40-00.50
7 Trotman, Ellik Bishop McNam 11.82m 38-09.50
8 Daniel, Nicholas Unattached 10.24m 33-07.25
9 Dabney, Dorian Unattached 9.52m 31-03.00
10 Person, Gelanie Warriors Tra 8.34m 27-04.50
Event 131 Long Jump 8 & Under Division Girls
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Clarke, Sydney Marlboro Boy 2.85m 9-04.25
2 Ashley, Aubrey Comets of Ch 2.68m 8-09.50
3 Gardner, Drew Comets of Ch 2.58m 8-05.75
4 Dancy, Amiayah Gideonites T 2.45m 8-00.50
Event 132 Long Jump 8 & Under Division Boys
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Hawkins, Jaire Comets of Ch 3.27m 10-08.75
2 Allen, Conner Speed Unlimited 3.23m 10-07.25
3 Attike, Joseph Usa-Ja 2.97m 9-09.00
4 Bacote Iii, Maceo Marlboro Boy 2.36m 7-09.00
5 Clarke, Caleb Marlboro Boy 2.32m 7-07.50
6 Dunn, Alonzo Usa-Ja 1.73m 5-08.25
7 Onuzulike, Joshua Unattached 1.60m 5-03.00
Event 133 Long Jump 9-10 Division Girls
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Diallo, Maryatou Usa-Ja 3.53m 11-07.00
2 Weaver, Alexis Trojan Track Club 3.19m 10-05.75
2 Shannon, Cheyenne Usa-Ja 3.19m 10-05.75
4 Metzler, Ava Trojan Track Club 3.05m 10-00.25
5 Coble, Lily Usa-Ja 2.26m 7-05.00
Event 134 Long Jump 9-10 Division Boys
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Tulloch, Ozias Ebenezer A.M 3.70m 12-01.75
2 Baltimore, Jamarie Gideonites T 3.65m 11-11.75
3 Badu, Jerimiah Glenarden Tr 3.61m 11-10.25
4 Lavelle, Dario Eldersburg R 3.46m 11-04.25
5 Messam, Zarion Gideonites T 3.45m 11-04.00
6 Gary, Logan Speed Unlimited 3.27m 10-08.75
7 Jones, Malachi Ebenezer A.M 3.10m 10-02.00
8 Grays, Kaiden Marlboro Boy 1.62m 5-03.75
-- Burns, Caelan Comets of Ch FOUL
Event 135 Long Jump 11-12 Division Girls
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Jones, Payton Speed Unlimited 4.27m 14-00.25
2 Purdum, Rylee Vector Elite 4.23m 13-10.50
3 Mosley, Natasha Speed Unlimited 4.04m 13-03.25
4 Duncan, D'Asia Central Conn 4.01m 13-02.00
5 Wilcoxen, Olivia Prominent Athletes 3.79m 12-05.25
6 M, Nah'la Glenarden Tr 3.75m 12-03.75
7 Weaver, Lillian Trojan Track Club 3.69m 12-01.25
8 Jones, Hadara Speed Unlimited 3.65m 11-11.75
9 Roberts, Candice Comets of Ch 3.01m 9-10.50
10 Charles, Mackenzie Glenarden Tr 2.55m 8-04.50
Event 136 Long Jump 11-12 Division Boys
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Badu, Aaron Glenarden Tr 4.74m 15-06.75
2 Calder, Garreth Unattached 4.53m 14-10.50
3 Davenport, Jaiden Vector Elite 4.34m 14-03.00
4 Whitaker, Jason Gideonites T 4.33m 14-02.50
5 Hewitt, Nathaniel Gideonites T 4.20m 13-09.50
6 Tulloch, Omar Ebenezer A.M 4.18m 13-08.75
7 Dark, Malik Unattached 4.10m 13-05.50
8 Barley, Colin Warriors Tra 3.70m 12-01.75
Event 137 Long Jump 13-14 Division Girls
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Stith, Athena Team Acceler 4.79m 15-08.75
2 Marks, Ryleigh Trojan Track Club 4.58m 15-00.50
3 Guerrero, Ariana Speed Unlimited 4.43m 14-06.50
4 Bryson, Chayce Track Express TC 4.40m 14-05.25
5 Wilson, Rachael Apex Track Club 4.26m 13-11.75
6 Anani, Stella Usa-Ja 4.25m 13-11.50
7 Bush, Zoe Speed Unlimited 4.15m 13-07.50
8 Dancy, Daeniyah Gideonites T 3.78m 12-05.00
9 Anderson, Jamaya Gideonites T 3.58m 11-09.00
10 Moore, Carrie Unattached 3.57m 11-08.50
11 Watson, Sydney Comets of Ch 3.08m 10-01.25
12 Seligman, Elyse Seligman Eldersburg R 2.87m 9-05.00
-- Husbands, Layla Unattached FOUL
Event 138 Long Jump 13-14 Division Boys
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Johnson, Jevon Ebenezer A.M 5.32m 17-05.50
2 Dabney, Dean Unattached 5.00m 16-05.00
3 Towler, Joseph Bowie Boys & 4.94m 16-02.50
4 Sattiraju, Charan Prominent Athletes 4.57m 15-00.00
5 Johnson, Sean Team Acceler 4.18m 13-08.75
6 Walsh, Bennett Eldersburg R 4.17m 13-08.25
7 Peace, Johnnie Usa-Ja 4.00m 13-01.50
8 Webb, Nikko Summer Runners 3.89m 12-09.25
Event 139 Long Jump 15-16 Division Girls
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Evans, Naiyae Bullis 5.24m 17-02.25
2 Okonkwu, Mary Jane Riverdale Tr 5.19m 17-00.50
3 Miller, Madison Bishop McNam 4.97m 16-03.75
4 Cherry, Juliane Archbishop Carroll 4.90m 16-01.00
5 Ruffin, Amanda Team Acceler 4.84m 15-10.50
6 Matlock, Nubiya Elizabeth Seton 4.44m 14-07.00
7 Derkosh, Shelby Trojan Track Club 4.28m 14-00.50
8 Green, Sydnee Elizabeth Seton 4.22m 13-10.25
9 Jones, Brandalyn Elizabeth Seton 3.72m 12-02.50
10 Lonon, Makayla Elizabeth Seton 3.67m 12-00.50
Event 140 Long Jump 15-16 Division Boys
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Johnson, Jayden Unattached 6.12m 20-01.00
2 Washington, Demari Bishop McNam 5.90m 19-04.25
3 Canteen, Kolbie Unattached 5.34m 17-06.25
4 Roberts, Javar Bishop McNam 5.07m 16-07.75
Event 141 Long Jump 17-18 Division Women
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Banres, Natalie Mvp League 5.52m 18-01.50
2 Reynolds, Skyler Mvp League 5.30m 17-04.75
3 Brown, Nile Archbishop Carroll 5.08m 16-08.00
4 Bradley, Mya Bishop McNam 5.04m 16-06.50
5 Reid, Azariah Bullis 4.97m 16-03.75
6 Johnson, Cayla Riverdale Tr 4.87m 15-11.75
7 Sokol, Sabrina Mvp League 4.86m 15-11.50
8 Freeman, Larissa Pwc Panthers 3.93m 12-10.75
Event 142 Long Jump 17-18 Division Men
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Allen, Austin Bullis 7.32m 24-00.25
2 Wilson, Marcus Pwc Panthers 6.17m 20-03.00
3 Kola-Adewuyi, Kolade Bishop McNam 5.91m 19-04.75
4 Husbands, Leron Archbishop Carroll 5.82m 19-01.25
5 Gilbert Jr, Louis Unattached 5.78m 18-11.75
6 Atkins, Kevin I5 Elite 5.69m 18-08.00
7 Gore, Tony Pwc Panthers 5.62m 18-05.25
8 Johnson, Miles Bishop McNam 5.45m 17-10.75
Event 143 High Jump 9-10 Division Girls
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Murphy, Addison Speed Unlimited 1.02m 3-04.00
2 Clarke, Reagan Marlboro Boy J1.02m 3-04.00
3 Mathis, Raniya Glenarden Tr J1.02m 3-04.00
4 Evans, Mikayla Glenarden Tr 0.87m 2-10.25
Event 144 High Jump 9-10 Division Boys
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Jones, Arthur Ebenezer A.M 1.25m 4-01.25
2 Hall, Tyler Gideonites T 1.20m 3-11.25
3 Habershon, Devin Glenarden Tr 1.00m 3-03.25
Event 145 High Jump 11-12 Division Girls
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 McEwen, Laura Glenarden Tr 1.32m 4-04.00
2 Duncan, D'Asia Central Conn J1.32m 4-04.00
3 Rainer, Sanaa Glenarden Tr 1.27m 4-02.00
3 Lynn, Tatum Marlboro Boy 1.27m 4-02.00
5 Jackson, Jade Glenarden Tr 1.02m 3-04.00
Event 146 High Jump 11-12 Division Boys
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Walsh, Aidan Unattached 1.35m 4-05.00
2 Teasley, Josiah Full Speed A 1.30m 4-03.25
3 Onuzulike, Michael Unattached 1.25m 4-01.25
4 Barley, Colin Warriors Tra 1.15m 3-09.25
5 Bradsher, Keyshawn Vector Elite 1.10m 3-07.25
6 Martin, Christian Above Xpecta J1.10m 3-07.25
Event 147 High Jump 13-14 Division Girls
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Guerrero, Ariana Speed Unlimited 1.57m 5-01.75
2 Husbands, Layla Unattached 1.37m 4-06.00
3 Simpson, Nina Unattached 1.32m 4-04.00
4 Bryson, Chayce Track Express TC 1.27m 4-02.00
4 Moore, Carrie Unattached 1.27m 4-02.00
6 Marks, Ryleigh Trojan Track Club 1.22m 4-00.00
7 Ingram-Shannon, Jai'Ana Unattached J1.22m 4-00.00
Event 148 High Jump 13-14 Division Boys
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Dillard, Drew Usa-Ja 1.65m 5-05.00
2 Parker, Dallas Above Xpecta 1.45m 4-09.00
3 Hawkins, Larry Glenarden Tr J1.45m 4-09.00
4 Rolle, Milton Trojan Track Club 1.40m 4-07.00
-- Eaton, Aiden Marlboro Boy NH
-- Miner, Kevin Prominent Athletes NH
Event 149 High Jump 15-16 Division Girls
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Emery, Alexis Bullis 1.47m 4-09.75
2 Miller, Madison Bishop McNam 1.42m 4-07.75
3 Franklin, Trinity Bullis 1.37m 4-06.00
Event 150 High Jump 15-16 Division Boys
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Beckman, Ryan Prominent Athletes 1.42m 4-07.75
2 Dawkins, Desi Above Xpecta 1.37m 4-06.00
Event 151 High Jump 17-18 Division Women
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Newell, Dasia Riverdale Tr 1.55m 5-01.00
2 Sokol, Sabrina Mvp League J1.55m 5-01.00
3 Murray, Amiyah Glenarden Tr J1.55m 5-01.00
4 Johnson, Jordyn Archbishop Carroll 1.50m 4-11.00
5 Staub, Phoenix Vector Elite 1.45m 4-09.00
Event 152 High Jump 17-18 Division Men
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Davis, Andrew Above Xpecta 1.83m 6-00.00
Event 153 Triple Jump 13-14 Division Girls
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Ball, Corinne Comets of Ch 10.56m 34-07.75
2 Sims, Cenia Comets of Ch 9.71m 31-10.25
3 Marks, Ryleigh Trojan Track Club 9.51m 31-02.50
Event 154 Triple Jump 13-14 Division Boys
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Parker, Dallas Above Xpecta 9.84m 32-03.50
Event 155 Triple Jump 15-16 Division Girls
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Evans, Naiyae Bullis 11.02m 36-02.00
2 Cherry, Juliane Archbishop Carroll 10.26m 33-08.00
3 Miller, Madison Bishop McNam 10.15m 33-03.75
4 Green, Sydnee Elizabeth Seton 10.04m 32-11.25
5 Walker, Regine Comets of Ch 8.82m 28-11.25
Event 157 Triple Jump 17-18 Division Women
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Bradley, Mya Bishop McNam 11.04m 36-02.75
2 Johnson, Jordyn Archbishop Carroll 10.94m 35-10.75
3 Alston, Morgan Alston 10.75m 35-03.25
Event 158 Triple Jump 17-18 Division Men
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Blanc, Jaelyn DeMatha Catholic TC 13.57m 44-06.25
2 Dawkins, Deshaun Above Xpecta 13.39m 43-11.25
3 Baskerville, Bryce Mvp League 11.91m 39-01.00
4 Johnson, Miles Bishop McNam 10.51m 34-05.75
Event 159 Pole Vault 13-14 Division Girls
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Lentz, Alencia Unattached 2.90m 9-06.25
Event 160 Pole Vault 13-14 Division Boys
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Mann, Jackson Xtreme Heigh 2.60m 8-06.25
Event 161 Pole Vault 15-16 Division Girls
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Baham, Meredith Xtreme Heigh 3.35m 10-11.75
2 Mead, Anjali Xtreme Heigh 3.05m 10-00.00
3 Chandler, Lora Xtreme Heigh 2.60m 8-06.25
Event 162 Pole Vault 15-16 Division Boys
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Ocetnik, Colton Xtreme Heigh 4.10m 13-05.25
-- Richardson, Ian Xtreme Heigh NH
Event 163 Pole Vault 17-18 Division Women
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Hirata, Gennifer Xtreme Heigh 4.17m 13-08.25
2 Mccarty, Cameron Xtreme Heigh 3.20m 10-06.00
3 Schmitt, Sarah Xtreme Heigh 2.60m 8-06.25
3 Hearn, Meredith Xtreme Heigh 2.60m 8-06.25
5 Gagne, Alyssa Xtreme Heigh 2.45m 8-00.50
Event 164 Pole Vault 17-18 Division Men
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
Finals
1 Freeman, Henry Unattached 4.40m 14-05.25
2 Thumma, John Unattached J4.40m 14-05.25
3 Lynch, Tyler Unattached 4.25m 13-11.25
3 Prue, Dakota Unattached 4.25m 13-11.25
5 Philhower, Andrew Xtreme Heigh J4.25m 13-11.25
6 Duegaw, John Unattached 4.10m 13-05.25
-- Collins, Matt Unattached NH
-- Ricci, Sal Unattached NH
Event 174 4x55 Meter Shuttle Hurdle High School Girls
===============================================================
Team Finals
===============================================================
Finals
1 Comets of Charles County 'A' 34.33
2 Elizabeth Seton 'A' 35.82
1) Gunn, Brianne 2) Omomah, Naomi
3) Settle, Spencer 4) Latimer, Malaysia
Event 175 4x55 Meter Shuttle Hurdle High School Boys
===============================================================
Team Finals
===============================================================
Finals
1 Above Xpectations Track Club 'A' 35.57
Event 180 4x400 Meter Relay High School Mixed
===============================================================
Team Finals
===============================================================
Finals
1 Vector Elite Track Club 'A' 3:58.73
2 Above Xpectations Track Club 'A' 4:02.54
3 White Knights - Baltimore 'A' 4:11.06
Event 1 3000 Meter Run 11-12 Division Girls
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Purdum, Rylee Vector Elite 12:17.39
2 Savage, Isabella Prominent Athletes 12:54.29
Event 2 3000 Meter Run 11-12 Division Boys
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Bradsher, Dustin Vector Elite 11:37.72
Event 3 3000 Meter Run 13-14 Division Girls
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Seligman, Elyse Seligman Eldersburg R 11:57.23
Event 4 3000 Meter Run 13-14 Division Boys
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Lavelle, Salvatore Eldersburg R 12:46.82
Event 5 3000 Meter Run 15-16 Division Girls
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Crytser, Alli Unattached 10:55.89
Event 6 3000 Meter Run 15-16 Division Boys
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Whyte, Jah Dale City LI 10:34.15
Event 12 60 Meter Hurdles 13-14 Division Boys
================================================================
Name Year Team Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Hawkins, Larry Glenarden Tr 9.76q
2 Dillard, Drew Usa-Ja 9.82q
3 Barley, Caleb Warriors Tra 12.28q
4 Peace, Johnnie Usa-Ja 12.37q
Heat 2 Preliminaries
1 Ekiti, Jaden Full Speed A 10.29q
2 Handon, Christopher Warriors Tra 10.97q
3 Towler, Joseph Bowie Boys & 12.78q
4 Miner, Kevin Prominent Athletes 12.82q
===================================================================
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Hawkins, Larry Glenarden Tr 9.76q 1
2 Dillard, Drew Usa-Ja 9.82q 1
3 Ekiti, Jaden Full Speed A 10.29q 2
4 Handon, Christopher Warriors Tra 10.97q 2
5 Barley, Caleb Warriors Tra 12.28q 1
6 Peace, Johnnie Usa-Ja 12.37q 1
7 Towler, Joseph Bowie Boys & 12.78q 2
8 Miner, Kevin Prominent Athletes 12.82q 2
Event 13 60 Meter Hurdles 15-16 Division Girls
================================================================
Name Year Team Prelims
================================================================
Preliminaries
1 Walker, Regine Comets of Ch 9.89q
1 Haythe, Sanai Bishop McNam 9.89q
Event 17 60 Meter Dash 8 & Under Division Girls
================================================================
Name Year Team Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Garrett, Skylar Speed Unlimited 10.39q
2 Cooper, Rya White Knight 10.45q
3 Dudley, Julia Speed Unlimited 10.55q
4 Jackson, Hope White Knight 10.88q
5 Baum, Sophia Glenarden Tr 11.71
6 Williams, Keirra White Knight 11.82
7 Crosby, Amiyah Summer Runners 11.96
Heat 2 Preliminaries
1 Charles, Kelsie Glenarden Tr 11.73
2 Hurley, Daveena Marlboro Boy 11.97
Heat 3 Preliminaries
1 Smith, Khloe Prominent Athletes 9.92q
2 Ballard, Paige The Sprint Club 11.52
3 Brown, Keira White Knight 11.57
4 Barrows Dear, Cyrah Randallstown 11.58
5 Creary, Kennedi Unattached 11.71
6 Evans, Jordyn White Knight 12.54
7 Monroe, Milani Glenarden Tr 13.02
Heat 4 Preliminaries
1 Jackson, Grace White Knight 10.35q
2 Barrett, Laila Glenarden Tr 10.86q
3 Brown, Anijah Wilmington T 11.41q
4 McEwen, Lanna Glenarden Tr 11.68
5 Snow, Timica Speed Unlimited 12.49
6 Jones, Kataleya Gideonites T 13.87
7 Anderson, Taylor Gideonites T 14.11
===================================================================
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Smith, Khloe Prominent Athletes 9.92q 3
2 Jackson, Grace White Knight 10.35q 4
3 Garrett, Skylar Speed Unlimited 10.39q 1
4 Cooper, Rya White Knight 10.45q 1
5 Dudley, Julia Speed Unlimited 10.55q 1
6 Barrett, Laila Glenarden Tr 10.86q 4
7 Jackson, Hope White Knight 10.88q 1
8 Brown, Anijah Wilmington T 11.41q 4
9 Ballard, Paige The Sprint Club 11.52 3
10 Brown, Keira White Knight 11.57 3
11 Barrows Dear, Cyrah Randallstown 11.58 3
12 McEwen, Lanna Glenarden Tr 11.68 4
13 Baum, Sophia Glenarden Tr 11.71 1
13 Creary, Kennedi Unattached 11.71 3
15 Charles, Kelsie Glenarden Tr 11.73 2
16 Williams, Keirra White Knight 11.82 1
17 Crosby, Amiyah Summer Runners 11.96 1
18 Hurley, Daveena Marlboro Boy 11.97 2
19 Snow, Timica Speed Unlimited 12.49 4
20 Evans, Jordyn White Knight 12.54 3
21 Monroe, Milani Glenarden Tr 13.02 3
22 Jones, Kataleya Gideonites T 13.87 4
23 Anderson, Taylor Gideonites T 14.11 4
Event 18 60 Meter Dash 8 & Under Division Boys
================================================================
Name Year Team Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Attike, Joseph Usa-Ja 9.41q
2 Allen, Conner Speed Unlimited 9.66q
3 Holmes, Matthew Bowie Boys & 10.57
4 Stribling, Samuel Glenarden Tr 10.65
5 Savage, Xavier Prominent Athletes 10.81
6 Reumante, Cayden Usa-Ja 12.43
7 Hagans, Enzo White Knight 13.26
Heat 2 Preliminaries
1 Hawkins, Jaire Comets of Ch 10.06q
2 Onuzulike, Joshua Unattached 10.76
3 Childs, Isa Speed Unlimited 10.88
4 Wright, Emari Comets of Ch 11.37
5 Ruth, Kenton Comets of Ch 12.30
6 Monroe, Gavin White Knight 12.49
7 Clanton, Austin White Knight 14.91
Heat 3 Preliminaries
1 Edwards, Ethan The Athletes 10.98
2 Evans, Michael Glenarden Tr 11.59
3 Fernald, Cole Prominent Athletes 11.69
4 Cunningham, Lucas Prominent Athletes 13.35
5 Emerson, Kai Bowie Boys & 13.91
Heat 4 Preliminaries
1 Saxton, Zayden Comets of Ch 9.59q
2 Jackson, Malachi Prominent Athletes 9.88q
3 Barr, Micah Gideonites T 10.54
4 Wilkes Jr., Anthony Pikesville Cheetahs 10.69
5 Dunn, Alonzo Usa-Ja 11.50
6 Wagner, Xander Prominent Athletes 16.50
Heat 5 Preliminaries
1 Perry, Kenneth Bowie Boys & 10.16q
2 Stephenson, Demetri Marlboro Boy 10.23q
3 Bacote Iii, Maceo Marlboro Boy 10.25q
4 Barnes, Perry Speed Unlimited 10.52
5 Murray, Corey Glenarden Tr 11.03
6 Stith, Braxton Team Acceler 11.17
===================================================================
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Attike, Joseph Usa-Ja 9.41q 1
2 Saxton, Zayden Comets of Ch 9.59q 4
3 Allen, Conner Speed Unlimited 9.66q 1
4 Jackson, Malachi Prominent Athletes 9.88q 4
5 Hawkins, Jaire Comets of Ch 10.06q 2
6 Perry, Kenneth Bowie Boys & 10.16q 5
7 Stephenson, Demetri Marlboro Boy 10.23q 5
8 Bacote Iii, Maceo Marlboro Boy 10.25q 5
9 Barnes, Perry Speed Unlimited 10.52 5
10 Barr, Micah Gideonites T 10.54 4
11 Holmes, Matthew Bowie Boys & 10.57 1
12 Stribling, Samuel Glenarden Tr 10.65 1
13 Wilkes Jr., Anthony Pikesville Cheetahs 10.69 4
14 Onuzulike, Joshua Unattached 10.76 2
15 Savage, Xavier Prominent Athletes 10.81 1
16 Childs, Isa Speed Unlimited 10.88 2
17 Edwards, Ethan The Athletes 10.98 3
18 Murray, Corey Glenarden Tr 11.03 5
19 Stith, Braxton Team Acceler 11.17 5
20 Wright, Emari Comets of Ch 11.37 2
21 Dunn, Alonzo Usa-Ja 11.50 4
22 Evans, Michael Glenarden Tr 11.59 3
23 Fernald, Cole Prominent Athletes 11.69 3
24 Ruth, Kenton Comets of Ch 12.30 2
25 Reumante, Cayden Usa-Ja 12.43 1
26 Monroe, Gavin White Knight 12.49 2
27 Hagans, Enzo White Knight 13.26 1
28 Cunningham, Lucas Prominent Athletes 13.35 3
29 Emerson, Kai Bowie Boys & 13.91 3
30 Clanton, Austin White Knight 14.91 2
31 Wagner, Xander Prominent Athletes 16.50 4
Event 19 60 Meter Dash 9-10 Division Girls
================================================================
Name Year Team Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Ingram, Taylor Comets of Ch 9.75q
2 Sparrow, Nia Comets of Ch 9.81
3 Tucker, Niara The Sprint Club 10.50
4 Coble, Lily Usa-Ja 11.04
5 Curtis, Amirah White Knight 12.26
Heat 2 Preliminaries
1 Mathis, Raniya Glenarden Tr 9.38q
2 Smith, Kyah Prominent Athletes 9.61q
3 Metzler, Ava Trojan Track Club 9.62q
4 Jackson, Dayonna Turbo Track Elite 9.84
5 Monroe, Camryn Track Express TC 9.99
Heat 3 Preliminaries
1 Joseph, Aida Speed Unlimited 8.96q
2 Crosby, Maddison Summer Runners 9.66q
3 Diallo, Maryatou Usa-Ja 9.71q
4 Jefferson, Madison Glenarden Tr 9.73q
5 Snow, Timaya Speed Unlimited 9.93
6 Jones, Micah Glenarden Tr 10.87
7 Mahero, Ivy White Knight 12.17
Heat 4 Preliminaries
1 Clark-Gerald, Samirah Track Express TC 10.03
2 Shannon, Cheyenne Usa-Ja 10.04
3 Hill, Demi Glenarden Tr 10.07
4 Tucker, Kiara The Sprint Club 10.26
5 Purvis, Stone Bowie Boys & 10.39
6 Garrett, Alyssa Speed Unlimited 11.32
===================================================================
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Joseph, Aida Speed Unlimited 8.96q 3
2 Mathis, Raniya Glenarden Tr 9.38q 2
3 Smith, Kyah Prominent Athletes 9.61q 2
4 Metzler, Ava Trojan Track Club 9.62q 2
5 Crosby, Maddison Summer Runners 9.66q 3
6 Diallo, Maryatou Usa-Ja 9.71q 3
7 Jefferson, Madison Glenarden Tr 9.73q 3
8 Ingram, Taylor Comets of Ch 9.75q 1
9 Sparrow, Nia Comets of Ch 9.81 1
10 Jackson, Dayonna Turbo Track Elite 9.84 2
11 Snow, Timaya Speed Unlimited 9.93 3
12 Monroe, Camryn Track Express TC 9.99 2
13 Clark-Gerald, Samirah Track Express TC 10.03 4
14 Shannon, Cheyenne Usa-Ja 10.04 4
15 Hill, Demi Glenarden Tr 10.07 4
16 Tucker, Kiara The Sprint Club 10.26 4
17 Purvis, Stone Bowie Boys & 10.39 4
18 Tucker, Niara The Sprint Club 10.50 1
19 Jones, Micah Glenarden Tr 10.87 3
20 Coble, Lily Usa-Ja 11.04 1
21 Garrett, Alyssa Speed Unlimited 11.32 4
22 Mahero, Ivy White Knight 12.17 3
23 Curtis, Amirah White Knight 12.26 1
Event 20 60 Meter Dash 9-10 Division Boys
================================================================
Name Year Team Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Stephenson, Daniel Marlboro Boy 9.52q
2 Harris, Kyren White Knight 10.00
3 Taupyen, Jonathan White Knight 10.58
4 Keitt, Amari Speed Unlimited 10.66
5 Knutt, Eli Speed Unlimited 11.07
Heat 2 Preliminaries
1 Gray, Brycen Glenarden Tr 8.85q
2 Witherspoon, Cole White Knight 9.11q
3 Gary, Logan Speed Unlimited 9.60q
4 Smith, Robert Speed Unlimited 9.71q
5 Miller, Ethan Prominent Athletes 10.04
6 Hunter, Ethan Glenarden Tr 10.57
Heat 3 Preliminaries
1 Jones, Malachi Ebenezer A.M 9.56q
2 Nicolas, Claude Speed Unlimited 9.82
3 Blalock, Gavin Above Xpecta 9.85
4 Queen III, Nathaniel Comets of Ch 9.90
5 Cantey, Khalil Pikesville Cheetahs 9.92
6 Thompson, Christian Bowie Boys & 10.17
7 Fowler, Danny Prominent Athletes 10.56
Heat 4 Preliminaries
1 Moore, Chaz The Athletes 9.17q
2 Clowney, David Comets of Ch 9.63q
3 Harris, Andrew Speed Unlimited 9.92
4 Cunningham, Tyrone Glenarden Tr 11.03
5 Baum, Joshua Glenarden Tr 11.57
===================================================================
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Gray, Brycen Glenarden Tr 8.85q 2
2 Witherspoon, Cole White Knight 9.11q 2
3 Moore, Chaz The Athletes 9.17q 4
4 Stephenson, Daniel Marlboro Boy 9.52q 1
5 Jones, Malachi Ebenezer A.M 9.56q 3
6 Gary, Logan Speed Unlimited 9.60q 2
7 Clowney, David Comets of Ch 9.63q 4
8 Smith, Robert Speed Unlimited 9.71q 2
9 Nicolas, Claude Speed Unlimited 9.82 3
10 Blalock, Gavin Above Xpecta 9.85 3
11 Queen III, Nathaniel Comets of Ch 9.90 3
12 Harris, Andrew Speed Unlimited 9.92 4
12 Cantey, Khalil Pikesville Cheetahs 9.92 3
14 Harris, Kyren White Knight 10.00 1
15 Miller, Ethan Prominent Athletes 10.04 2
16 Thompson, Christian Bowie Boys & 10.17 3
17 Fowler, Danny Prominent Athletes 10.56 3
18 Hunter, Ethan Glenarden Tr 10.57 2
19 Taupyen, Jonathan White Knight 10.58 1
20 Keitt, Amari Speed Unlimited 10.66 1
21 Cunningham, Tyrone Glenarden Tr 11.03 4
22 Knutt, Eli Speed Unlimited 11.07 1
23 Baum, Joshua Glenarden Tr 11.57 4
Event 21 60 Meter Dash 11-12 Division Girls
================================================================
Name Year Team Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Dabiri, Manuela Track Express TC 9.54
2 Igwebuike, Portia Usa-Ja 9.91
3 Latona, Kherrington Prominent Athletes 10.18
4 Bennett, Sydney Prominent Athletes 10.29
Heat 2 Preliminaries
1 Asante, Deborah Usa-Ja 8.52q
2 Dabiri, Michaela Track Express TC 9.03q
3 Hunt, Makayla Turbo Track Elite 9.12q
4 Parker, Amira Bowie Boys & 9.18q
5 Hathaway, Emily Usa-Ja 9.41q
6 Shepherd, Jeletalora Track Express TC 10.48
7 Reyes, Gabriella Prominent Athletes 12.28
Heat 3 Preliminaries
1 Payne, Payton Glenarden Tr 8.08q
2 Solomon, Naaema Usa-Ja 8.83q
3 Littlejohn, Morgan The Sprint Club 8.89q
4 Lyttle, Brooklyn Unattached 9.56
5 Hunter, Aminah Bowie Boys & 10.05
5 Mathis, Kyler Track Express TC 10.05
7 Moss, Shania Prominent Athletes 10.07
===================================================================
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Payne, Payton Glenarden Tr 8.08q 3
2 Asante, Deborah Usa-Ja 8.52q 2
3 Solomon, Naaema Usa-Ja 8.83q 3
4 Littlejohn, Morgan The Sprint Club 8.89q 3
5 Dabiri, Michaela Track Express TC 9.03q 2
6 Hunt, Makayla Turbo Track Elite 9.12q 2
7 Parker, Amira Bowie Boys & 9.18q 2
8 Hathaway, Emily Usa-Ja 9.41q 2
9 Dabiri, Manuela Track Express TC 9.54 1
10 Lyttle, Brooklyn Unattached 9.56 3
11 Igwebuike, Portia Usa-Ja 9.91 1
12 Hunter, Aminah Bowie Boys & 10.05 3
12 Mathis, Kyler Track Express TC 10.05 3
14 Moss, Shania Prominent Athletes 10.07 3
15 Latona, Kherrington Prominent Athletes 10.18 1
16 Bennett, Sydney Prominent Athletes 10.29 1
17 Shepherd, Jeletalora Track Express TC 10.48 2
18 Reyes, Gabriella Prominent Athletes 12.28 2
Event 22 60 Meter Dash 11-12 Division Boys
================================================================
Name Year Team Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Winston, Kainoa Usa-Ja 8.21q
2 Teasley, Josiah Full Speed A 8.30q
3 Craig, Avery Speed Unlimited 8.68q
4 Kirkland, Christian The Athletes 9.21
5 Thompson, Prince Bowie Boys & 9.27
6 Barnes, John Speed Unlimited 9.68
Heat 2 Preliminaries
1 Onuzulike, Michael Unattached 8.61q
2 Robinson, Xavier Speed Unlimited 9.06
3 Blackshear, Amir The Athletes 9.09
4 Chisolm, Kamari Prominent Athletes 9.22
5 Pawlak, Nathaniel Prominent Athletes 9.45
Heat 3 Preliminaries
1 Lewis Jr, Demetrius Team Acceler 8.15q
2 Dark, Malik Unattached 8.70q
3 Glover Jr, Rodney Glenarden Tr 8.79
4 Knight, Carrington Prominent Athletes 9.31
5 Young, Sundiata Track Express TC 9.76
6 Edwards, Aidan Warriors Tra 10.44
Heat 4 Preliminaries
1 Johnson, Kymanni White Knight 8.75q
2 Tulloch, Omar Ebenezer A.M 8.85
3 Calder, Garreth Unattached 8.91
4 Naciri, Sami Unattached 10.18
5 Branch, Marley White Knight 12.28
Heat 5 Preliminaries
1 Wilbon, Christian Unattached 8.24q
2 Whitaker, Jason Gideonites T 8.84
3 Small Jr, Patrick Glenarden Tr 8.85
4 Johnson, Xavier Speed Unlimited 9.42
5 Young, Darvor Track Express TC 9.56
6 Shelton, Cole Prominent Athletes 9.77
===================================================================
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Lewis Jr, Demetrius Team Acceler 8.15q 3
2 Winston, Kainoa Usa-Ja 8.21q 1
3 Wilbon, Christian Unattached 8.24q 5
4 Teasley, Josiah Full Speed A 8.30q 1
5 Onuzulike, Michael Unattached 8.61q 2
6 Craig, Avery Speed Unlimited 8.68q 1
7 Dark, Malik Unattached 8.70q 3
8 Johnson, Kymanni White Knight 8.75q 4
9 Glover Jr, Rodney Glenarden Tr 8.79 3
10 Whitaker, Jason Gideonites T 8.84 5
11 Small Jr, Patrick Glenarden Tr 8.85 5
11 Tulloch, Omar Ebenezer A.M 8.85 4
13 Calder, Garreth Unattached 8.91 4
14 Robinson, Xavier Speed Unlimited 9.06 2
15 Blackshear, Amir The Athletes 9.09 2
16 Kirkland, Christian The Athletes 9.21 1
17 Chisolm, Kamari Prominent Athletes 9.22 2
18 Thompson, Prince Bowie Boys & 9.27 1
19 Knight, Carrington Prominent Athletes 9.31 3
20 Johnson, Xavier Speed Unlimited 9.42 5
21 Pawlak, Nathaniel Prominent Athletes 9.45 2
22 Young, Darvor Track Express TC 9.56 5
23 Barnes, John Speed Unlimited 9.68 1
24 Young, Sundiata Track Express TC 9.76 3
25 Shelton, Cole Prominent Athletes 9.77 5
26 Naciri, Sami Unattached 10.18 4
27 Edwards, Aidan Warriors Tra 10.44 3
28 Branch, Marley White Knight 12.28 4
Event 23 60 Meter Dash 13-14 Division Girls
================================================================
Name Year Team Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Imani-Wilson, Angel The Sprint Club 8.04q
2 Dennis, Madison Above Xpecta 8.29q
3 Watson, Sydney Comets of Ch 8.89
4 Nolasco, Ashley Osbourn 8.91
5 McGinnis, Anissa Glenarden Tr 9.66
6 Marshall, Michelle Speed Unlimited 10.60
Heat 2 Preliminaries
1 Harrod, Alyssa The Sprint Club 8.22q
2 Wise, Akata White Knight 8.32q
3 Brown, Sytieia White Knight 8.54
3 Ingram-Shannon, Jai'Ana Unattached 8.54
5 Barrett, Madison Glenarden Tr 8.96
6 Harris, Tabitha Unattached 9.31
Heat 3 Preliminaries
1 Heiber, Shiane Glenarden Tr 8.27q
2 Bigelow, Ryan Glenarden Tr 8.34q
3 Anani, Stella Usa-Ja 8.42
4 Desper, Yari Bowie Boys & 9.69
Heat 4 Preliminaries
1 Creary, Jalaia The Sprint Club 8.32q
2 Calder, Macayla Unattached 8.42
3 Bush, Zoe Speed Unlimited 8.47
4 Dancy, Daeniyah Gideonites T 9.38
Heat 5 Preliminaries
1 Ofotan, Jade Glenarden Tr 8.02q
2 Clark, Sydney Team Acceler 8.44
3 Cantey, Nadira Pikesville Cheetahs 8.55
4 Ramirez-Castillo, Sharly Bowie Boys & 8.56
5 Anderson, Jamaya Gideonites T 8.77
6 Armstrong, Kylee Speed Unlimited 9.06
===================================================================
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Ofotan, Jade Glenarden Tr 8.02q 5
2 Imani-Wilson, Angel The Sprint Club 8.04q 1
3 Harrod, Alyssa The Sprint Club 8.22q 2
4 Heiber, Shiane Glenarden Tr 8.27q 3
5 Dennis, Madison Above Xpecta 8.29q 1
6 Wise, Akata White Knight 8.32q 2
6 Creary, Jalaia The Sprint Club 8.32q 4
8 Bigelow, Ryan Glenarden Tr 8.34q 3
9 Anani, Stella Usa-Ja 8.42 3
9 Calder, Macayla Unattached 8.42 4
11 Clark, Sydney Team Acceler 8.44 5
12 Bush, Zoe Speed Unlimited 8.47 4
13 Brown, Sytieia White Knight 8.54 2
13 Ingram-Shannon, Jai'Ana Unattached 8.54 2
15 Cantey, Nadira Pikesville Cheetahs 8.55 5
16 Ramirez-Castillo, Sharly Bowie Boys & 8.56 5
17 Anderson, Jamaya Gideonites T 8.77 5
18 Watson, Sydney Comets of Ch 8.89 1
19 Nolasco, Ashley Osbourn 8.91 1
20 Barrett, Madison Glenarden Tr 8.96 2
21 Armstrong, Kylee Speed Unlimited 9.06 5
22 Harris, Tabitha Unattached 9.31 2
23 Dancy, Daeniyah Gideonites T 9.38 4
24 McGinnis, Anissa Glenarden Tr 9.66 1
25 Desper, Yari Bowie Boys & 9.69 3
26 Marshall, Michelle Speed Unlimited 10.60 1
Event 24 60 Meter Dash 13-14 Division Boys
================================================================
Name Year Team Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Jackson, Nasir Vector Elite 7.77q
2 Brent Jr, Larry Team Acceler 7.78q
3 Brooks, Lotzeir CL Athletics 7.84q
4 Johnson, Jevon Ebenezer A.M 8.15q 8.143
5 Smith, Koven Prominent Athletes 8.18
6 Person, Daniel Comets of Ch 8.37 8.370
7 Handon, Christopher Warriors Tra 8.82
Heat 2 Preliminaries
1 Ebron, Jamarr Glenarden Tr 7.60q
2 Towler, Joseph Bowie Boys & 7.93q
3 Upshur, Cayden Glenarden Tr 8.16
4 Sloan, Cason Glenarden Tr 8.31 8.310
5 Dabney, Dean Unattached 8.37 8.370
6 Rolle, Milton Trojan Track Club 8.46 8.460
7 Crenshaw, Jackson Glenarden Tr 8.81
Heat 3 Preliminaries
1 Sharp, Naeem CL Athletics 8.10q
2 Barley, Caleb Warriors Tra 8.45
3 Lewis, Donovan Randallstown 8.46 8.460
4 Newman, Levi Track Express TC 8.69
Heat 4 Preliminaries
1 Warmington, Kyle Usa-Ja 7.97q
2 Clemons, Reginald Summer Runners 8.31 8.310
3 Williams Jr, Andre CL Athletics 8.43
4 Branch, Kindrik Glenarden Tr 8.72
5 Best, Trevon Prominent Athletes 8.93
6 Bowman, Malachi The Athletes 9.41
7 Tyler, Donovan Track Express TC 9.54
Heat 5 Preliminaries
1 Daley, Noah Glenarden Tr 8.15q 8.143
2 Wright, Tarique Usa-Ja 8.17
3 Sattiraju, Charan Prominent Athletes 8.38
4 Johnson, Sean Team Acceler 8.86
5 Coney, Kahliel Glenarden Tr 9.05
6 Anderson, Patrick Prominent Athletes 9.51
===================================================================
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Ebron, Jamarr Glenarden Tr 7.60q 2
2 Jackson, Nasir Vector Elite 7.77q 1
3 Brent Jr, Larry Team Acceler 7.78q 1
4 Brooks, Lotzeir CL Athletics 7.84q 1
5 Towler, Joseph Bowie Boys & 7.93q 2
6 Warmington, Kyle Usa-Ja 7.97q 4
7 Sharp, Naeem CL Athletics 8.10q 3
8 Johnson, Jevon Ebenezer A.M 8.15q 1 8.143
8 Daley, Noah Glenarden Tr 8.15q 5 8.143
10 Upshur, Cayden Glenarden Tr 8.16 2
11 Wright, Tarique Usa-Ja 8.17 5
12 Smith, Koven Prominent Athletes 8.18 1
13 Sloan, Cason Glenarden Tr 8.31 2 8.310
13 Clemons, Reginald Summer Runners 8.31 4 8.310
15 Dabney, Dean Unattached 8.37 2 8.370
15 Person, Daniel Comets of Ch 8.37 1 8.370
17 Sattiraju, Charan Prominent Athletes 8.38 5
18 Williams Jr, Andre CL Athletics 8.43 4
19 Barley, Caleb Warriors Tra 8.45 3
20 Lewis, Donovan Randallstown 8.46 3 8.460
20 Rolle, Milton Trojan Track Club 8.46 2 8.460
22 Newman, Levi Track Express TC 8.69 3
23 Branch, Kindrik Glenarden Tr 8.72 4
24 Crenshaw, Jackson Glenarden Tr 8.81 2
25 Handon, Christopher Warriors Tra 8.82 1
26 Johnson, Sean Team Acceler 8.86 5
27 Best, Trevon Prominent Athletes 8.93 4
28 Coney, Kahliel Glenarden Tr 9.05 5
29 Bowman, Malachi The Athletes 9.41 4
30 Anderson, Patrick Prominent Athletes 9.51 5
31 Tyler, Donovan Track Express TC 9.54 4
Event 25 60 Meter Dash 15-16 Division Girls
================================================================
Name Year Team Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Long, Nia Archbishop Carroll 7.84q
2 Pittman, Tiffani Archbishop Carroll 7.87q
3 Irlan, Erin Mvp League 8.40
4 Wotorson, Nuntiah Elizabeth Seton 8.70
5 Hawker, Amanda Above Xpecta 9.02
Heat 2 Preliminaries
1 Ferrell, Anaeja Above Xpecta 8.05q
2 Morman, Dashawnta Archbishop Carroll 8.51
3 Patterson, Camree Trojan Track Club 8.66
4 Fields, Janiya Above Xpecta 8.67
5 Walker, Regine Comets of Ch 8.72
6 Anderson, Laila Bullis 8.73
Heat 3 Preliminaries
1 Ruffin, Amanda Team Acceler 8.04q
2 Jackson, Jalen Elizabeth Seton 8.13q
3 Johnson, Chase Speed Unlimited 8.17q
4 Haythe, Sanai Bishop McNam 8.66
Heat 4 Preliminaries
1 Whaley, Joslynn Atlantic Cou 8.11q
2 Miller, Madison Bishop McNam 8.32q
3 Smith, Noa Archbishop Carroll 8.61
4 Fogle, Eohna Archbishop Carroll 8.69
5 delPielago, Gabriella Trojan Track Club 8.73
6 Simpson, Lauren Trojan Track Club 8.81
===================================================================
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Long, Nia Archbishop Carroll 7.84q 1
2 Pittman, Tiffani Archbishop Carroll 7.87q 1
3 Ruffin, Amanda Team Acceler 8.04q 3
4 Ferrell, Anaeja Above Xpecta 8.05q 2
5 Whaley, Joslynn Atlantic Cou 8.11q 4
6 Jackson, Jalen Elizabeth Seton 8.13q 3
7 Johnson, Chase Speed Unlimited 8.17q 3
8 Miller, Madison Bishop McNam 8.32q 4
9 Irlan, Erin Mvp League 8.40 1
10 Morman, Dashawnta Archbishop Carroll 8.51 2
11 Smith, Noa Archbishop Carroll 8.61 4
12 Haythe, Sanai Bishop McNam 8.66 3
12 Patterson, Camree Trojan Track Club 8.66 2
14 Fields, Janiya Above Xpecta 8.67 2
15 Fogle, Eohna Archbishop Carroll 8.69 4
16 Wotorson, Nuntiah Elizabeth Seton 8.70 1
17 Walker, Regine Comets of Ch 8.72 2
18 Anderson, Laila Bullis 8.73 2
18 delPielago, Gabriella Trojan Track Club 8.73 4
20 Simpson, Lauren Trojan Track Club 8.81 4
21 Hawker, Amanda Above Xpecta 9.02 1
Event 26 60 Meter Dash 15-16 Division Boys
================================================================
Name Year Team Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Temoney, Reece Archbishop Carroll 7.49q
2 Warner, Perez I5 Elite 7.53q
3 Jarvis, Elijah Unattached 7.56q
4 Johnson, Jayden Unattached 7.68
5 Ruth, Kobe Comets of Ch 8.46
Heat 2 Preliminaries
1 Weaver, Nicholas Mvp League 7.32q
2 White, Travis Bishop McNam 7.35q
3 Peal, Sydney Bullis 7.39q
4 Sims, Alonzo Riverdale Tr 7.58
5 Beckman, Ryan Prominent Athletes 8.50
Heat 3 Preliminaries
1 Plummer, Jaiven Mvp League 7.41q
2 Sims, Antonio Riverdale Tr 7.51q
3 Gary, Joshua Bullis 7.67
4 Canteen, Kolbie Unattached 7.88
===================================================================
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Weaver, Nicholas Mvp League 7.32q 2
2 White, Travis Bishop McNam 7.35q 2
3 Peal, Sydney Bullis 7.39q 2
4 Plummer, Jaiven Mvp League 7.41q 3
5 Temoney, Reece Archbishop Carroll 7.49q 1
6 Sims, Antonio Riverdale Tr 7.51q 3
7 Warner, Perez I5 Elite 7.53q 1
8 Jarvis, Elijah Unattached 7.56q 1
9 Sims, Alonzo Riverdale Tr 7.58 2
10 Gary, Joshua Bullis 7.67 3
11 Johnson, Jayden Unattached 7.68 1
12 Canteen, Kolbie Unattached 7.88 3
13 Ruth, Kobe Comets of Ch 8.46 1
14 Beckman, Ryan Prominent Athletes 8.50 2
Event 27 60 Meter Dash 17-18 Division Women
================================================================
Name Year Team Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Ottley, Alliayah Comets of Ch 8.17q
2 Williams, Taylor Comets of Ch 8.19q
3 Brown, Brennaye Above Xpecta 8.30
4 Gunn, Brianne Elizabeth Seton 8.42
5 Freeman, Larissa Pwc Panthers 8.89
Heat 2 Preliminaries
1 Snow, Morgan Mvp League 7.90q
2 Ofotan, Jewel Glenarden Tr 7.94q
3 Williams, Nyela Bishop McNam 8.17q
4 Dabney, Jordan Prominent Athletes 8.42
5 Harris, Andreyah Above Xpecta 8.95
Heat 3 Preliminaries
1 Padgham, Kamylin St. Vincent 7.96q
2 Brown, Nile Archbishop Carroll 8.04q
3 Latimer, Malaysia Elizabeth Seton 8.27q
4 Schmidt, Novalee Vector Elite 8.45
===================================================================
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Snow, Morgan Mvp League 7.90q 2
2 Ofotan, Jewel Glenarden Tr 7.94q 2
3 Padgham, Kamylin St. Vincent 7.96q 3
4 Brown, Nile Archbishop Carroll 8.04q 3
5 Williams, Nyela Bishop McNam 8.17q 2
5 Ottley, Alliayah Comets of Ch 8.17q 1
7 Williams, Taylor Comets of Ch 8.19q 1
8 Latimer, Malaysia Elizabeth Seton 8.27q 3
9 Brown, Brennaye Above Xpecta 8.30 1
10 Dabney, Jordan Prominent Athletes 8.42 2
10 Gunn, Brianne Elizabeth Seton 8.42 1
12 Schmidt, Novalee Vector Elite 8.45 3
13 Freeman, Larissa Pwc Panthers 8.89 1
14 Harris, Andreyah Above Xpecta 8.95 2
Event 28 60 Meter Dash 17-18 Division Men
================================================================
Name Year Team Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Lewis, Zahmiere Above Xpecta 7.07q
2 Trotz, Kamari DeMatha Catholic TC 7.21q
3 Forbi, Stephen Above Xpecta 7.37q
4 Gilbert Jr, Louis Unattached 7.41q
5 Reynolds, Tyler Unattached 7.54
Heat 2 Preliminaries
1 Banks-Rose, Trelee Cesar Chavez 7.16q
2 Murphy, Drake Bishop McNam 7.44
3 Whaley, Isaiah Atlantic Cou 7.49
4 Pearson, Sekai Archbishop Carroll 7.74
Heat 3 Preliminaries
1 Bishop, Ja'Quai Above Xpecta 7.19q
2 Saunders, Collin Bishop McNam 7.39q
3 Mcclendon, Kyle Above Xpecta 7.54
3 Atkins, Kevin I5 Elite 7.54
5 Varona, Alex Above Xpecta 7.75
6 Person, Gelanie Warriors Tra 8.22
Heat 4 Preliminaries
1 Spratling, Alif Above Xpecta 7.16q
2 Turpin, Brandon DeMatha Catholic TC 7.42
3 Mcduffie, Everette I5 Elite 7.44
4 Levy, Deandre Archbishop Carroll 7.74
5 Murray, Dakharai Speed Unlimited 8.44
===================================================================
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Lewis, Zahmiere Above Xpecta 7.07q 1
2 Spratling, Alif Above Xpecta 7.16q 4
2 Banks-Rose, Trelee Cesar Chavez 7.16q 2
4 Bishop, Ja'Quai Above Xpecta 7.19q 3
5 Trotz, Kamari DeMatha Catholic TC 7.21q 1
6 Forbi, Stephen Above Xpecta 7.37q 1
7 Saunders, Collin Bishop McNam 7.39q 3
8 Gilbert Jr, Louis Unattached 7.41q 1
9 Turpin, Brandon DeMatha Catholic TC 7.42 4
10 Murphy, Drake Bishop McNam 7.44 2
10 Mcduffie, Everette I5 Elite 7.44 4
12 Whaley, Isaiah Atlantic Cou 7.49 2
13 Mcclendon, Kyle Above Xpecta 7.54 3
13 Reynolds, Tyler Unattached 7.54 1
13 Atkins, Kevin I5 Elite 7.54 3
16 Levy, Deandre Archbishop Carroll 7.74 4
16 Pearson, Sekai Archbishop Carroll 7.74 2
18 Varona, Alex Above Xpecta 7.75 3
19 Person, Gelanie Warriors Tra 8.22 3
20 Murray, Dakharai Speed Unlimited 8.44 4
Event 29 400 Meter Dash 8 & Under Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Section 1
1 Scott, Paris Montgomery C 1:25.16
2 Phillips, Tori Turbo Track Elite 1:27.13
3 Carter, Tru Wilmington T 1:48.04
Section 2
1 Carr, Jaksyn Comets of Ch 1:21.91
2 Whittington, Dionne The Athletes 1:28.09
3 Valentine, Nahla White Knight 1:38.37
4 Gardner, Drew Comets of Ch 1:38.41
5 Barrows Dear, Cyrah Randallstown 1:41.92
Section 3
1 Smith, Khloe Prominent Athletes 1:19.71
2 Franklin, Kree Glenarden Tr 1:21.18
3 Cooper, Rya White Knight 1:21.70
4 Carr, Jordynn Comets of Ch 1:22.53
5 Jackson, Grace White Knight 1:27.31
-- Garrett, Skylar Speed Unlimited DQ 163.5
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
Finals
1 Smith, Khloe Prominent Athletes 1:19.71 3
2 Franklin, Kree Glenarden Tr 1:21.18 3
3 Cooper, Rya White Knight 1:21.70 3
4 Carr, Jaksyn Comets of Ch 1:21.91 2
5 Carr, Jordynn Comets of Ch 1:22.53 3
6 Scott, Paris Montgomery C 1:25.16 1
7 Phillips, Tori Turbo Track Elite 1:27.13 1
8 Jackson, Grace White Knight 1:27.31 3
9 Whittington, Dionne The Athletes 1:28.09 2
10 Valentine, Nahla White Knight 1:38.37 2
11 Gardner, Drew Comets of Ch 1:38.41 2
12 Barrows Dear, Cyrah Randallstown 1:41.92 2
13 Carter, Tru Wilmington T 1:48.04 1
-- Garrett, Skylar Speed Unlimited DQ 3 163.5
Event 30 400 Meter Dash 8 & Under Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Section 1
1 Singleton, Marcus Dale City LI 1:21.55
2 Barr, Micah Gideonites T 1:30.24
3 Evans, Michael Glenarden Tr 1:39.62
Section 2
1 Jackson, Malachi Prominent Athletes 1:26.10
2 Fernald, Cole Prominent Athletes 1:31.34
3 Childs, Isa Speed Unlimited 1:33.74
4 Cunningham, Lucas Prominent Athletes 1:50.13
5 Wagner, Xander Prominent Athletes 2:21.48
Section 3
1 Peaker, Brandon The Athletes 1:22.34
2 Perry, Kenneth Bowie Boys & 1:24.70
3 Holmes, Matthew Bowie Boys & 1:32.09
4 Wilkes Jr., Anthony Pikesville Cheetahs 1:36.28
5 Peaker, Braylon The Athletes 1:41.72
-- Scott, Raekwon Fasst Track DQ 163.5
Section 4
1 Allen, Conner Speed Unlimited 1:17.34
2 Johnson, Blake Glenarden Tr 1:23.49
3 Stribling, Samuel Glenarden Tr 1:23.51
4 Savage, Xavier Prominent Athletes 1:25.85
5 Murray, Corey Glenarden Tr 1:42.81
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
Finals
1 Allen, Conner Speed Unlimited 1:17.34 4
2 Singleton, Marcus Dale City LI 1:21.55 1
3 Peaker, Brandon The Athletes 1:22.34 3
4 Johnson, Blake Glenarden Tr 1:23.49 4
5 Stribling, Samuel Glenarden Tr 1:23.51 4
6 Perry, Kenneth Bowie Boys & 1:24.70 3
7 Savage, Xavier Prominent Athletes 1:25.85 4
8 Jackson, Malachi Prominent Athletes 1:26.10 2
9 Barr, Micah Gideonites T 1:30.24 1
10 Fernald, Cole Prominent Athletes 1:31.34 2
11 Holmes, Matthew Bowie Boys & 1:32.09 3
12 Childs, Isa Speed Unlimited 1:33.74 2
13 Wilkes Jr., Anthony Pikesville Cheetahs 1:36.28 3
14 Evans, Michael Glenarden Tr 1:39.62 1
15 Peaker, Braylon The Athletes 1:41.72 3
16 Murray, Corey Glenarden Tr 1:42.81 4
17 Cunningham, Lucas Prominent Athletes 1:50.13 2
18 Wagner, Xander Prominent Athletes 2:21.48 2
-- Scott, Raekwon Fasst Track DQ 3 163.5
Event 31 400 Meter Dash 9-10 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Section 1
1 Gardner, Jamia Glenarden Tr 1:14.67
2 Garrett, Tiffany Glenarden Tr 1:15.69
3 Taylor, Taira Turbo Track Elite 1:20.69
4 Obeng, Kayle Gideonites T 1:21.23
5 Evans, Mikayla Glenarden Tr 1:22.17
6 Crosby, Maddison Summer Runners 1:41.31
Section 2
1 Charles, Kaia Glenarden Tr 1:16.49
2 Harris, Mackenzie Turbo Track Elite 1:21.18
3 Harrison, Mikaylah White Knight 1:28.64
4 Purvis, Stone Bowie Boys & 1:28.82
5 Garrett, Alyssa Speed Unlimited 1:31.01
Section 3
1 Joseph, Aida Speed Unlimited 1:10.00
2 Phillips, Ta'Leah Turbo Track Elite 1:13.55
3 Monroe, Camryn Track Express TC 1:20.07
Section 4
1 Hamilton, Tyla Fasst Track 1:11.69
2 Smith, Kyah Prominent Athletes 1:15.79
3 Green, Armani Summer Runners 1:25.15
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
Finals
1 Joseph, Aida Speed Unlimited 1:10.00 3
2 Hamilton, Tyla Fasst Track 1:11.69 4
3 Phillips, Ta'Leah Turbo Track Elite 1:13.55 3
4 Gardner, Jamia Glenarden Tr 1:14.67 1
5 Garrett, Tiffany Glenarden Tr 1:15.69 1
6 Smith, Kyah Prominent Athletes 1:15.79 4
7 Charles, Kaia Glenarden Tr 1:16.49 2
8 Monroe, Camryn Track Express TC 1:20.07 3
9 Taylor, Taira Turbo Track Elite 1:20.69 1
10 Harris, Mackenzie Turbo Track Elite 1:21.18 2
11 Obeng, Kayle Gideonites T 1:21.23 1
12 Evans, Mikayla Glenarden Tr 1:22.17 1
13 Green, Armani Summer Runners 1:25.15 4
14 Harrison, Mikaylah White Knight 1:28.64 2
15 Purvis, Stone Bowie Boys & 1:28.82 2
16 Garrett, Alyssa Speed Unlimited 1:31.01 2
17 Crosby, Maddison Summer Runners 1:41.31 1
Event 32 400 Meter Dash 9-10 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Section 1
1 Evans, Jalen Turbo Track Elite 1:21.17
2 Thompson, Christian Bowie Boys & 1:25.51
Section 2
1 Jones, Kyree Gideonites T 1:13.31
2 Gardner, Nicholas Glenarden Tr 1:16.76
3 Hewitt, Nicholas Gideonites T 1:21.08
4 Larry-Parker, Tyron Glenarden Tr 1:24.94
Section 3
1 Stephenson, Daniel Marlboro Boy 1:16.13
2 Fowler, Danny Prominent Athletes 1:23.76
3 Medine, Jabaree Above Xpecta 1:24.53
4 Russell, Nicholas Vector Elite 1:26.19
5 Knutt, Eli Speed Unlimited 1:43.61
6 Grays, Kaiden Marlboro Boy 1:49.60
Section 4
1 Taylor Jr, Bruce Gideonites T 1:12.56
2 Branch, Camden Track Express TC 1:13.23
3 Cantey, Khalil Pikesville Cheetahs 1:16.79
4 Chukwuocha, Chukwuma Above Xpecta 1:17.50
5 Keitt, Amari Speed Unlimited 1:23.64
Section 5
1 Hall, Tyler Gideonites T 1:09.38
2 Childs Jr, Ishmael Speed Unlimited 1:10.11
3 Jones, Aaron The Athletes 1:12.58
4 Tookhan, Kaden White Knight 1:17.36
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
Finals
1 Hall, Tyler Gideonites T 1:09.38 5
2 Childs Jr, Ishmael Speed Unlimited 1:10.11 5
3 Taylor Jr, Bruce Gideonites T 1:12.56 4
4 Jones, Aaron The Athletes 1:12.58 5
5 Branch, Camden Track Express TC 1:13.23 4
6 Jones, Kyree Gideonites T 1:13.31 2
7 Stephenson, Daniel Marlboro Boy 1:16.13 3
8 Gardner, Nicholas Glenarden Tr 1:16.76 2
9 Cantey, Khalil Pikesville Cheetahs 1:16.79 4
10 Tookhan, Kaden White Knight 1:17.36 5
11 Chukwuocha, Chukwuma Above Xpecta 1:17.50 4
12 Hewitt, Nicholas Gideonites T 1:21.08 2
13 Evans, Jalen Turbo Track Elite 1:21.17 1
14 Keitt, Amari Speed Unlimited 1:23.64 4
15 Fowler, Danny Prominent Athletes 1:23.76 3
16 Medine, Jabaree Above Xpecta 1:24.53 3
17 Larry-Parker, Tyron Glenarden Tr 1:24.94 2
18 Thompson, Christian Bowie Boys & 1:25.51 1
19 Russell, Nicholas Vector Elite 1:26.19 3
20 Knutt, Eli Speed Unlimited 1:43.61 3
21 Grays, Kaiden Marlboro Boy 1:49.60 3
Event 33 400 Meter Dash 11-12 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Section 1
1 Bailey, Kamilah Glenarden Tr 1:07.89
2 Badu, Alexis Glenarden Tr 1:10.30
3 Washington, Aliyanna Turbo Track Elite 1:20.05
4 McDougall, Niya Turbo Track Elite 1:24.31
5 Scott, London Montgomery C 1:25.38
Section 2
1 Dauphine, Simaya Usa-Ja 1:17.89
2 Latona, Kherrington Prominent Athletes 1:19.65
3 Moss, Shania Prominent Athletes 1:20.56
4 Mouzon, Kahmora Turbo Track Elite 1:21.43
5 Obeng, Brianna Gideonites T 1:23.93
6 Reyes, Gabriella Prominent Athletes 2:01.17
Section 3
1 Bennett, Sydney Prominent Athletes 1:22.96
2 Elliott, Mikayla Randallstown 1:28.45
3 Davis, Khamille White Knight 1:29.95
Section 4
1 Diallo, Ramatoulaye Usa-Ja 1:15.03
2 Jones, Aamira Above Xpecta 1:16.54
3 Caple, Mary Prominent Athletes 1:18.55
4 Simpson, Autumn Glenarden Tr 1:19.07
5 Miller, Taylor Glenarden Tr 1:21.29
Section 5
1 Parker, Amira Bowie Boys & 1:11.30
2 Caleb, Saida Gideonites T 1:11.60
3 Rainer, Sanaa Glenarden Tr 1:13.55
4 Lynn, Tatum Marlboro Boy 1:14.19
5 Jackson, Jade Glenarden Tr 1:15.96
6 Hunter, Aminah Bowie Boys & 1:16.71
Section 6
1 Hunt, Makayla Turbo Track Elite 1:05.87
2 Attike, Grace Usa-Ja 1:09.94
3 Rhoads, Jai The Athletes 1:11.07
4 Edwards, Ariyah Turbo Track Elite 1:13.05
5 Jones, Hadara Speed Unlimited 1:14.49
6 Rosier, Jameese Comets of Ch 1:15.52
Section 7
1 Jones, Payton Speed Unlimited 1:02.46
2 Rothwell, Morgan Glenarden Tr 1:02.69
3 White, Gabrielle Glenarden Tr 1:02.82
4 Mosley, Natasha Speed Unlimited 1:04.37
5 Showell, Aiana Comets of Ch 1:05.28
6 Farquharson, Laila Glenarden Tr 1:05.52
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
Finals
1 Jones, Payton Speed Unlimited 1:02.46 7
2 Rothwell, Morgan Glenarden Tr 1:02.69 7
3 White, Gabrielle Glenarden Tr 1:02.82 7
4 Mosley, Natasha Speed Unlimited 1:04.37 7
5 Showell, Aiana Comets of Ch 1:05.28 7
6 Farquharson, Laila Glenarden Tr 1:05.52 7
7 Hunt, Makayla Turbo Track Elite 1:05.87 6
8 Bailey, Kamilah Glenarden Tr 1:07.89 1
9 Attike, Grace Usa-Ja 1:09.94 6
10 Badu, Alexis Glenarden Tr 1:10.30 1
11 Rhoads, Jai The Athletes 1:11.07 6
12 Parker, Amira Bowie Boys & 1:11.30 5
13 Caleb, Saida Gideonites T 1:11.60 5
14 Edwards, Ariyah Turbo Track Elite 1:13.05 6
15 Rainer, Sanaa Glenarden Tr 1:13.55 5
16 Lynn, Tatum Marlboro Boy 1:14.19 5
17 Jones, Hadara Speed Unlimited 1:14.49 6
18 Diallo, Ramatoulaye Usa-Ja 1:15.03 4
19 Rosier, Jameese Comets of Ch 1:15.52 6
20 Jackson, Jade Glenarden Tr 1:15.96 5
21 Jones, Aamira Above Xpecta 1:16.54 4
22 Hunter, Aminah Bowie Boys & 1:16.71 5
23 Dauphine, Simaya Usa-Ja 1:17.89 2
24 Caple, Mary Prominent Athletes 1:18.55 4
25 Simpson, Autumn Glenarden Tr 1:19.07 4
26 Latona, Kherrington Prominent Athletes 1:19.65 2
27 Washington, Aliyanna Turbo Track Elite 1:20.05 1
28 Moss, Shania Prominent Athletes 1:20.56 2
29 Miller, Taylor Glenarden Tr 1:21.29 4
30 Mouzon, Kahmora Turbo Track Elite 1:21.43 2
31 Bennett, Sydney Prominent Athletes 1:22.96 3
32 Obeng, Brianna Gideonites T 1:23.93 2
33 McDougall, Niya Turbo Track Elite 1:24.31 1
34 Scott, London Montgomery C 1:25.38 1
35 Elliott, Mikayla Randallstown 1:28.45 3
36 Davis, Khamille White Knight 1:29.95 3
37 Reyes, Gabriella Prominent Athletes 2:01.17 2
Event 34 400 Meter Dash 11-12 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Section 1
1 Woodfork, Isaiah Montgomery C 1:13.38
2 Pawlak, Nathaniel Prominent Athletes 1:20.78
3 Knight, Carrington Prominent Athletes 1:26.92
4 Batista, Marc Randallstown 1:27.07
5 Johnson, Isaiah White Knight 1:28.21
Section 2
1 Nero, Anthony Glenarden Tr 1:13.25
2 Caesar, Mekhi Vector Elite 1:13.43
3 Barnes, John Speed Unlimited 1:18.25
Section 3
1 Robinson, Xavier Speed Unlimited 1:08.49
2 Walsh, Aidan Unattached 1:08.79
3 Broomer, Devin White Knight 1:11.11
4 Garrett, Connor Speed Unlimited 1:14.64
5 Charles, Micah Glenarden Tr 1:15.24
Section 4
1 Heiber, David Glenarden Tr 1:07.16
2 Burton, Tavion The Athletes 1:07.60
3 Stephens, Grant Glenarden Tr 1:10.01
4 Smith, Amar Glenarden Tr 1:12.12
5 Chisolm, Kamari Prominent Athletes 1:14.55
Section 5
1 Bennett, Jaylen Team Acceler 1:01.29
2 Matthews, Richard The Athletes 1:01.65
3 Jones, Dominick The Athletes 1:02.22
4 Hicks, Tonovila The Athletes 1:04.01
5 Craig, Avery Speed Unlimited 1:06.30
6 Wilbon, Christian Unattached 1:08.35
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
Finals
1 Bennett, Jaylen Team Acceler 1:01.29 5
2 Matthews, Richard The Athletes 1:01.65 5
3 Jones, Dominick The Athletes 1:02.22 5
4 Hicks, Tonovila The Athletes 1:04.01 5
5 Craig, Avery Speed Unlimited 1:06.30 5
6 Heiber, David Glenarden Tr 1:07.16 4
7 Burton, Tavion The Athletes 1:07.60 4
8 Wilbon, Christian Unattached 1:08.35 5
9 Robinson, Xavier Speed Unlimited 1:08.49 3
10 Walsh, Aidan Unattached 1:08.79 3
11 Stephens, Grant Glenarden Tr 1:10.01 4
12 Broomer, Devin White Knight 1:11.11 3
13 Smith, Amar Glenarden Tr 1:12.12 4
14 Nero, Anthony Glenarden Tr 1:13.25 2
15 Woodfork, Isaiah Montgomery C 1:13.38 1
16 Caesar, Mekhi Vector Elite 1:13.43 2
17 Chisolm, Kamari Prominent Athletes 1:14.55 4
18 Garrett, Connor Speed Unlimited 1:14.64 3
19 Charles, Micah Glenarden Tr 1:15.24 3
20 Barnes, John Speed Unlimited 1:18.25 2
21 Pawlak, Nathaniel Prominent Athletes 1:20.78 1
22 Knight, Carrington Prominent Athletes 1:26.92 1
23 Batista, Marc Randallstown 1:27.07 1
24 Johnson, Isaiah White Knight 1:28.21 1
Event 35 400 Meter Dash 13-14 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Section 1
1 Branch, Nina Glenarden Tr 1:15.64
2 Witter, Samara Gideonites T 1:17.38
3 Neils, Makayla White Knight 1:30.57
Section 2
1 Desper, Yari Bowie Boys & 1:10.51
2 E, Nina Unattached 1:13.60
3 Marshall, Michelle Speed Unlimited 1:20.08
4 Llttle, Jania Marlboro Boy 1:31.82
Section 3
1 Bryson, Chayce Track Express TC 1:05.42
2 Ebron, Kyden Glenarden Tr 1:05.81
3 Smith, Rakira White Knight 1:08.33
4 Echeverria, Dora Osbourn 1:10.16
Section 4
1 Husbands, Layla Unattached 1:04.32
2 Ramirez-Castillo, Sharly Bowie Boys & 1:05.30
3 Calder, Macayla Unattached 1:05.33
4 Keitt, Amaya Speed Unlimited 1:08.05
5 Albright, Ashlyn Unattached 1:08.51
Section 5
1 Wilson, Rachael Apex Track Club 1:02.15
2 Glass, Janiya Glenarden Tr 1:03.57
3 Guerrero, Ariana Speed Unlimited 1:03.79
4 Cantey, Nadira Pikesville Cheetahs 1:04.21
5 Monroe, Sydney Track Express TC 1:04.66
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
Finals
1 Wilson, Rachael Apex Track Club 1:02.15 5
2 Glass, Janiya Glenarden Tr 1:03.57 5
3 Guerrero, Ariana Speed Unlimited 1:03.79 5
4 Cantey, Nadira Pikesville Cheetahs 1:04.21 5
5 Husbands, Layla Unattached 1:04.32 4
6 Monroe, Sydney Track Express TC 1:04.66 5
7 Ramirez-Castillo, Sharly Bowie Boys & 1:05.30 4
8 Calder, Macayla Unattached 1:05.33 4
9 Bryson, Chayce Track Express TC 1:05.42 3
10 Ebron, Kyden Glenarden Tr 1:05.81 3
11 Keitt, Amaya Speed Unlimited 1:08.05 4
12 Smith, Rakira White Knight 1:08.33 3
13 Albright, Ashlyn Unattached 1:08.51 4
14 Echeverria, Dora Osbourn 1:10.16 3
15 Desper, Yari Bowie Boys & 1:10.51 2
16 E, Nina Unattached 1:13.60 2
17 Branch, Nina Glenarden Tr 1:15.64 1
18 Witter, Samara Gideonites T 1:17.38 1
19 Marshall, Michelle Speed Unlimited 1:20.08 2
20 Neils, Makayla White Knight 1:30.57 1
21 Llttle, Jania Marlboro Boy 1:31.82 2
Event 36 400 Meter Dash 13-14 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Section 2
1 Sattiraju, Charan Prominent Athletes 1:01.98
2 Dockery, Donte Above Xpecta 1:02.12
3 Bryant, Marcus Glenarden Tr 1:10.92
4 Henry, Trentin Randallstown 1:15.66
5 Robinson, James Speed Unlimited 1:16.63
6 Lavelle, Salvatore Eldersburg R 1:30.18
Section 3
1 Wilson, Caden Prominent Athletes 1:04.37
2 Brunson, Derek Pikesville Cheetahs 1:04.40
3 Montgomery Iv, Wathan Prominent Athletes 1:05.55
4 Clemons, Reginald Summer Runners 1:06.14
5 Best, Trevon Prominent Athletes 1:08.08
6 Webb, Nikko Summer Runners 1:10.76
Section 4
1 Lewis, Donovan Randallstown 1:02.46
2 Arrieta, Rashad The Athletes 1:03.79
3 Crenshaw, Jackson Glenarden Tr 1:04.38
4 Phillips, David The Athletes 1:05.28
5 Cheatham, Orlando The Athletes 1:06.01
6 Deloatch, Sean The Athletes 1:09.66
Section 5
1 Johnson, C Michael Unattached 59.77
2 Vereen, Samir The Athletes 1:00.20
3 Moaney, Hayden Above Xpecta 1:01.63
4 Upshur, Cayden Glenarden Tr 1:03.33
5 Reeder, Jayson The Athletes 1:03.94
Section 6
1 Brent Jr, Larry Team Acceler 58.43
2 Daley, Noah Glenarden Tr 58.84
3 Smith, Koven Prominent Athletes 58.96
4 Johnson, Jevon Ebenezer A.M 1:00.01
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
Finals
1 Brent Jr, Larry Team Acceler 58.43 6
2 Daley, Noah Glenarden Tr 58.84 6
3 Smith, Koven Prominent Athletes 58.96 6
4 Johnson, C Michael Unattached 59.77 5
5 Johnson, Jevon Ebenezer A.M 1:00.01 6
6 Vereen, Samir The Athletes 1:00.20 5
7 Moaney, Hayden Above Xpecta 1:01.63 5
8 Sattiraju, Charan Prominent Athletes 1:01.98 2
9 Dockery, Donte Above Xpecta 1:02.12 2
10 Lewis, Donovan Randallstown 1:02.46 4
11 Upshur, Cayden Glenarden Tr 1:03.33 5
12 Arrieta, Rashad The Athletes 1:03.79 4
13 Reeder, Jayson The Athletes 1:03.94 5
14 Wilson, Caden Prominent Athletes 1:04.37 3
15 Crenshaw, Jackson Glenarden Tr 1:04.38 4
16 Brunson, Derek Pikesville Cheetahs 1:04.40 3
17 Phillips, David The Athletes 1:05.28 4
18 Montgomery Iv, Wathan Prominent Athletes 1:05.55 3
19 Cheatham, Orlando The Athletes 1:06.01 4
20 Clemons, Reginald Summer Runners 1:06.14 3
21 Best, Trevon Prominent Athletes 1:08.08 3
22 Deloatch, Sean The Athletes 1:09.66 4
23 Webb, Nikko Summer Runners 1:10.76 3
24 Bryant, Marcus Glenarden Tr 1:10.92 2
25 Henry, Trentin Randallstown 1:15.66 2
26 Robinson, James Speed Unlimited 1:16.63 2
27 Lavelle, Salvatore Eldersburg R 1:30.18 2
Event 37 400 Meter Dash 15-16 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Section 1
1 Derkosh, Shelby Trojan Track Club 1:06.50
2 delPielago, Gabriella Trojan Track Club 1:09.55
3 Nichols, Tamra Bishop McNam 1:09.70
Section 2
1 Ramsey, A'Nya Bishop McNam 1:05.13
2 Irlan, Erin Mvp League 1:06.81
3 Scott, Alivia Trojan Track Club 1:08.02
4 Jones, Brandalyn Elizabeth Seton 1:14.81
Section 3
1 Jackson, Jalen Elizabeth Seton 1:01.37
2 Catlett, Emily Mvp League 1:01.52
3 Johnson, Maya Elizabeth Seton 1:02.32
4 Brown, Chandler Riverdale Tr 1:02.61
5 Thornton, Lillie Bullis 1:03.28
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
Finals
1 Jackson, Jalen Elizabeth Seton 1:01.37 3
2 Catlett, Emily Mvp League 1:01.52 3
3 Johnson, Maya Elizabeth Seton 1:02.32 3
4 Brown, Chandler Riverdale Tr 1:02.61 3
5 Thornton, Lillie Bullis 1:03.28 3
6 Ramsey, A'Nya Bishop McNam 1:05.13 2
7 Derkosh, Shelby Trojan Track Club 1:06.50 1
8 Irlan, Erin Mvp League 1:06.81 2
9 Scott, Alivia Trojan Track Club 1:08.02 2
10 delPielago, Gabriella Trojan Track Club 1:09.55 1
11 Nichols, Tamra Bishop McNam 1:09.70 1
12 Jones, Brandalyn Elizabeth Seton 1:14.81 2
Event 38 400 Meter Dash 15-16 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Section 1
1 Peal, Sydney Bullis 52.63
2 Canteen, Kolbie Unattached 1:01.47
3 James, Jordan White Knight 1:01.68
Section 2
1 Warner, Perez I5 Elite 56.39
2 Sesay, Isaiah Bishop McNam 58.07
3 James, Israel Comets of Ch 1:01.86
4 Perilla, Caiden Prominent Athletes 1:02.53
5 Jones, Damien Glenarden Tr 1:03.57
6 Batista, Elammen Randallstown 1:04.29
Section 3
1 Williams, Jalen Archbishop Carroll 54.35
2 Nuriddin, Zyaire Wilmington T 56.31
3 Velazquez, Rashawn Above Xpecta 57.23
4 Brown, Aarick Wilmington T 59.98
5 Goelling, Ian Comets of Ch 1:00.84
6 Dilworth, Parker Riverdale Tr 1:02.80
Section 4
1 Weaver, Nicholas Mvp League 54.51
2 Warmington, David Archbishop Carroll 55.00
3 Baker, Dawson Full Speed A 58.01
4 Harley, Gregory Riverdale Tr 59.55
Section 5
1 Maduka, Matan Unattached 53.16
2 Morgan, William Mvp League 54.45
3 George, Devon Above Xpecta 54.47
4 Roberts, Javar Bishop McNam 55.11
5 Winston, Kevin DeMatha Catholic TC 55.32
Section 6
1 Hicks, Carl St. Vincent 52.45
2 Sims, Alonzo Riverdale Tr 53.15
3 Sims, Antonio Riverdale Tr 54.17
4 Grogan, Dawson DeMatha Catholic TC 54.76
5 Garrett, Christian Speed Unlimited 57.16
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
Finals
1 Hicks, Carl St. Vincent 52.45 6
2 Peal, Sydney Bullis 52.63 1
3 Sims, Alonzo Riverdale Tr 53.15 6
4 Maduka, Matan Unattached 53.16 5
5 Sims, Antonio Riverdale Tr 54.17 6
6 Williams, Jalen Archbishop Carroll 54.35 3
7 Morgan, William Mvp League 54.45 5
8 George, Devon Above Xpecta 54.47 5
9 Weaver, Nicholas Mvp League 54.51 4
10 Grogan, Dawson DeMatha Catholic TC 54.76 6
11 Warmington, David Archbishop Carroll 55.00 4
12 Roberts, Javar Bishop McNam 55.11 5
13 Winston, Kevin DeMatha Catholic TC 55.32 5
14 Nuriddin, Zyaire Wilmington T 56.31 3
15 Warner, Perez I5 Elite 56.39 2
16 Garrett, Christian Speed Unlimited 57.16 6
17 Velazquez, Rashawn Above Xpecta 57.23 3
18 Baker, Dawson Full Speed A 58.01 4
19 Sesay, Isaiah Bishop McNam 58.07 2
20 Harley, Gregory Riverdale Tr 59.55 4
21 Brown, Aarick Wilmington T 59.98 3
22 Goelling, Ian Comets of Ch 1:00.84 3
23 Canteen, Kolbie Unattached 1:01.47 1
24 James, Jordan White Knight 1:01.68 1
25 James, Israel Comets of Ch 1:01.86 2
26 Perilla, Caiden Prominent Athletes 1:02.53 2
27 Dilworth, Parker Riverdale Tr 1:02.80 3
28 Jones, Damien Glenarden Tr 1:03.57 2
29 Batista, Elammen Randallstown 1:04.29 2
Event 39 400 Meter Dash 17-18 Division Women
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Section 1
1 Thornton-Fillyaw, Tamryn Glenarden Tr 1:01.44
2 Delaney, Love Osbourn 1:02.15
3 Wiley, TaMira Bishop McNam 1:04.33
4 Dabney, Jordan Prominent Athletes 1:07.95
5 Jackson, Kia Turbo Track Elite 1:13.41
Section 2
1 Moore, Karah Unattached 1:00.23
2 Hewitt, Felicia Elizabeth Seton 1:01.70
3 Newell, Dasia Riverdale Tr 1:01.76
4 Riley, Jana Unattached 1:02.11
5 Lafrane, Maia DeMatha Catholic TC 1:06.61
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
Finals
1 Moore, Karah Unattached 1:00.23 2
2 Thornton-Fillyaw, Tamryn Glenarden Tr 1:01.44 1
3 Hewitt, Felicia Elizabeth Seton 1:01.70 2
4 Newell, Dasia Riverdale Tr 1:01.76 2
5 Riley, Jana Unattached 1:02.11 2
6 Delaney, Love Osbourn 1:02.15 1
7 Wiley, TaMira Bishop McNam 1:04.33 1
8 Lafrane, Maia DeMatha Catholic TC 1:06.61 2
9 Dabney, Jordan Prominent Athletes 1:07.95 1
10 Jackson, Kia Turbo Track Elite 1:13.41 1
Event 40 400 Meter Dash 17-18 Division Men
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Section 1
1 Elamin, Jabril Bullis 52.02
2 Gilbert Jr, Louis Unattached 52.82
3 Johnson, Miles Bishop McNam 57.91
4 Riordan, John Vector Elite 58.81
Section 2
1 Brown, Markevis Above Xpecta 56.00
2 Carter, Treven Vector Elite 56.21
3 Mensah, Nathan Riverdale Tr 57.45
Section 3
1 Jones, Warren Osbourn 52.32
2 Abdur-Rahim, Yasin Usa-Ja 52.32
3 Boyer, Sabastian Usa-Ja 53.72
4 Forbi, Stephen Above Xpecta 55.22
Section 4
1 Whaley, Isaiah Atlantic Cou 51.33
2 Garcia Lopez, Jonathan Osbourn 51.42
3 Myers, Maxwell Team Acceler 51.58
4 Brown, Theodore Mvp League 54.55
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
Finals
1 Whaley, Isaiah Atlantic Cou 51.33 4
2 Garcia Lopez, Jonathan Osbourn 51.42 4
3 Myers, Maxwell Team Acceler 51.58 4
4 Elamin, Jabril Bullis 52.02 1
5 Jones, Warren Osbourn 52.32 3
6 Abdur-Rahim, Yasin Usa-Ja 52.32 3
7 Gilbert Jr, Louis Unattached 52.82 1
8 Boyer, Sabastian Usa-Ja 53.72 3
9 Brown, Theodore Mvp League 54.55 4
10 Forbi, Stephen Above Xpecta 55.22 3
11 Brown, Markevis Above Xpecta 56.00 2
12 Carter, Treven Vector Elite 56.21 2
13 Mensah, Nathan Riverdale Tr 57.45 2
14 Johnson, Miles Bishop McNam 57.91 1
15 Riordan, John Vector Elite 58.81 1
Event 41 1500 Meter Run 8 & Under Division Girls
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Clarke, Sydney Marlboro Boy 6:34.38
Event 42 1500 Meter Run 8 & Under Division Boys
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Clarke, Caleb Marlboro Boy 5:56.51
Event 43 1500 Meter Run 9-10 Division Girls
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Clarke, Reagan Marlboro Boy 6:16.02
2 Safford, Coraline Marlboro Boy 6:42.16
Event 44 1500 Meter Run 9-10 Division Boys
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Lavelle, Dario Eldersburg R 5:27.62
Event 45 1500 Meter Run 11-12 Division Girls
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Stephens, Gillian Glenarden Tr 5:43.05
2 Savage, Isabella Prominent Athletes 6:10.19
3 Walsh, Caroline Eldersburg R 6:11.90
4 Wilcoxen, Olivia Prominent Athletes 6:24.77
5 Marks, Madison Trojan Track Club 7:59.43
Event 46 1500 Meter Run 11-12 Division Boys
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Kirby, Michael White Knight 5:48.40
2 Leftwich, Cairyn White Knight 8:23.95
Event 47 1500 Meter Run 13-14 Division Girls
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Lowery, Camryn Vector Elite 5:11.91
2 Werner, Sydney Unattached 5:18.13
3 Neal, Malana Wilmington T 5:46.53
4 Seligman, Elyse Seligman Eldersburg R 5:48.23
Event 48 1500 Meter Run 13-14 Division Boys
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Pascali, Ajibu Usa-Ja 4:50.56
2 Webb, Nikko Summer Runners 5:20.56
3 Wilson, Caden Prominent Athletes 5:24.00
4 Walsh, Bennett Eldersburg R 5:28.35
5 Cretella Iv, Victor Vector Elite 5:34.81
6 Grant, Jameson Prominent Athletes 5:55.06
7 Eaton, Aiden Marlboro Boy 6:32.16
Event 49 1500 Meter Run 15-16 Division Girls
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Crytser, Alli Unattached 5:11.27
2 Bumbry, Trinity Glenarden Tr 5:25.75
3 Gardner, Maya Glenarden Tr 5:50.13
4 Stephens, Genelle Glenarden Tr 6:15.46
Event 50 1500 Meter Run 15-16 Division Boys
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Elivert 2nd, Roosevelt Bishop McNam 5:04.23
2 Giaudrone, John Usa-Ja 5:16.98
Event 51 1500 Meter Run 17-18 Division Women
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Eden, Lacey Unattached 4:46.03
2 Coffin, Anna Unattached 4:50.98
3 Crytser, Rachel Unattached 4:58.74
4 Dawkins, Naomi Unattached 5:28.89
Event 52 1500 Meter Run 17-18 Division Men
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Finals
1 Shultz, Carlos Unattached 4:10.96 4:10.958
1 Windle, Jacob Unattached 4:10.96 4:10.953
3 Dawkins, Ezekiel Unattached 4:29.04
4 Peterson, Noah Unattached 4:31.92
5 Steinau, Hunter I5 Elite 4:36.71
6 Numa, Roan Above Xpecta 4:46.79
7 Cofield, Isaiah I5 Elite 5:20.08
Event 53 4x200 Meter Relay 8 & Under Division Girls
===============================================================
Team Finals
===============================================================
Finals
1 Comets of Charles County 'A' 2:35.83
1) Watson, Aniyah 2) Gardner, Drew
3) Carr, Jaksyn 4) Carr, Jordynn
2 Gideonites Track & Field Club 'A' 3:29.88
1) Dancy, Amiayah 2) Jones, Kataleya
3) Glover, Synai 4) Anderson, Taylor
Event 54 4x200 Meter Relay 8 & Under Division Boys
===============================================================
Team Finals
===============================================================
Finals
1 Comets of Charles County 'A' 2:42.82
1) Wright, Emari 2) Hawkins, Jaire
3) Ruth, Kenton 4) Saxton, Zayden
Event 55 4x200 Meter Relay 9-10 Division Girls
===============================================================
Team Finals
===============================================================
Finals
1 Glenarden Track Club 'A' 2:09.10
1) Gardner, Jamia 2) Charles, Kaia
3) Jefferson, Madison 4) Garrett, Tiffany
2 Turbo Track Elite 'A' 2:09.98
1) Harris, Mackenzie 2) Phillips, Ta'Leah
3) Taylor, Taira 4) Welbon, Tiana
3 Usa-Ja 'A' 2:18.02
1) Shannon, Cheyenne 2) Roofe, Gia
3) Diallo, Maryatou 4) Coble, Lily
4 Glenarden Track Club 'B' 2:25.99
1) Hill, Demi 2) Gullab, Kira
3) Gardner, Noelle 4) Culbreath, Soleil
Event 56 4x200 Meter Relay 9-10 Division Boys
================================================================
Team Finals
================================================================
Section 1
1 Glenarden Track Club 'A' 2:04.59
1) Gray, Brycen 2) Murray, Cameron
3) Badu, Jerimiah 4) Dorsey, Terrence
2 Gideonites Track & Field Club 'A' 2:10.49
1) Anderson, Christopher 2) Baltimore, Jamarie
3) Hall, Tyler 4) Messam, Zarion
3 Gideonites Track & Field Club 'B' 2:13.02
1) Taylor Jr, Bruce 2) Brown, Donavan
3) Jones, Kyree 4) Hewitt, Nicholas
Section 2
1 Speed Unlimited 'A' 2:10.36
1) Nicolas, Claude 2) Childs Jr, Ishmael
3) Gary, Logan 4) Snow, Timothy
2 Glenarden Track Club 'B' 2:11.41
1) Branch, Amir 2) Washington, Davaris
3) Batiste Jr, Edwin 4) Gardner, Nicholas
===================================================================
Team Finals H#
===================================================================
Finals
1 Glenarden Track Club 'A' 2:04.59 1
1) Gray, Brycen 2) Murray, Cameron
3) Badu, Jerimiah 4) Dorsey, Terrence
2 Speed Unlimited 'A' 2:10.36 2
1) Nicolas, Claude 2) Childs Jr, Ishmael
3) Gary, Logan 4) Snow, Timothy
3 Gideonites Track & Field Club 'A' 2:10.49 1
1) Anderson, Christopher 2) Baltimore, Jamarie
3) Hall, Tyler 4) Messam, Zarion
4 Glenarden Track Club 'B' 2:11.41 2
1) Branch, Amir 2) Washington, Davaris
3) Batiste Jr, Edwin 4) Gardner, Nicholas
5 Gideonites Track & Field Club 'B' 2:13.02 1
1) Taylor Jr, Bruce 2) Brown, Donavan
3) Jones, Kyree 4) Hewitt, Nicholas
Event 57 4x200 Meter Relay 11-12 Division Girls
===============================================================
Team Finals
===============================================================
Finals
1 Usa-Ja 'A' 2:00.87
1) Asante, Deborah 2) Hathaway, Emily
3) Smith, Laila 4) Solomon, Naaema
Event 58 4x200 Meter Relay 11-12 Division Boys
===============================================================
Team Finals
===============================================================
Finals
1 Speed Unlimited 'A' 2:01.52
2 Above Xpectations Track Club 'A' 2:05.06
1) Martin, Christian 2) Blalock, Gary
3) Williams, Jaden 4) Reid, Zymeir
Event 59 4x200 Meter Relay 13-14 Division Girls
===============================================================
Team Finals
===============================================================
Finals
1 The Sprint Club 'A' 1:45.53
1) Harrod, Alyssa 2) Imani-Wilson, Angel
3) Creary, Jalaia 4) Greene, Myla
2 Glenarden Track Club 'A' 1:47.63
1) Ofotan, Jade 2) Simpson, Nadia
3) Bigelow, Ryan 4) Heiber, Shiane
3 Glenarden Track Club 'B' 1:59.22
1) Glass, Janiya 2) Ebron, Kyden
3) Barrett, Madison 4) Caldwell, Savion
4 White Knights - Baltimore 'A' 2:00.97
1) Wise, Akata 2) Fortune, Kyndahl
3) Clement, Nyema 4) Brown, Sytieia
5 Gideonites Track & Field Club 'A' 2:07.35
1) Dancy, Daeniyah 2) Anderson, Jamaya
3) Witter, Samara 4)
Event 60 4x200 Meter Relay 13-14 Division Boys
================================================================
Team Finals
================================================================
Finals
1 Above Xpectations Track Club 'A' 1:53.11
1) Parker, Dallas 2) Dockery, Donte
3) Moaney, Hayden 4) Pleasant-Dorsey, Jaden
Event 63 4x200 Meter Relay 17-18 Division Women
================================================================
Team Finals
================================================================
Finals
1 Above Xpectations Track Club 'A' 1:53.36
1) Ferrell, Anaeja 2) Cannon-Price, Makiyah
3) Freeman, Nyjai 4) Minta, Orreyon
2 Comets of Charles County 'A' 1:54.42
1) Ottley, Alliayah 2) Cummings, Nyia
3) Garner, Olivia 4) Williams, Taylor
3 Above Xpectations Track Club 'B' 1:57.50
1) Hawker, Amanda 2) Harris, Andreyah
3) Brown, Brennaye 4) Fields, Janiya
4 Trojan Track Club 'A' 2:00.80
1) Scott, Alivia 2) Patterson, Camree
3) Simpson, Lauren 4) Derkosh, Shelby
Event 64 4x200 Meter Relay 17-18 Division Men
================================================================
Team Finals
================================================================
Section 1
1 Bishop McNamara High School 'A' 1:35.33
1) Proctor, Charles 2) Saunders, Collin
3) Carter, Daron 4) Murphy, Drake
2 Above Xpectations Track Club 'B' 1:36.49
1) Varona, Alex 2) Gyan, Jeremy
3) Mcclendon, Kyle 4) Kirlew, Lenford
Section 2
1 Pwc Panthers Track Club 'A' 1:30.69
1) Henley, Dorryen 2) Daly, Jack
3) Freeman, Lewis 4) Hackerson, Noah
2 Above Xpectations Track Club 'A' 1:32.51
1) Spratling, Alif 2) Bishop, Ja'Quai
3) Roane, Joshua 4) Lewis, Zahmiere
===================================================================
Team Finals H#
===================================================================
Finals
1 Pwc Panthers Track Club 'A' 1:30.69 2
1) Henley, Dorryen 2) Daly, Jack
3) Freeman, Lewis 4) Hackerson, Noah
2 Above Xpectations Track Club 'A' 1:32.51 2
1) Spratling, Alif 2) Bishop, Ja'Quai
3) Roane, Joshua 4) Lewis, Zahmiere
3 Bishop McNamara High School 'A' 1:35.33 1
1) Proctor, Charles 2) Saunders, Collin
3) Carter, Daron 4) Murphy, Drake
4 Above Xpectations Track Club 'B' 1:36.49 1
1) Varona, Alex 2) Gyan, Jeremy
3) Mcclendon, Kyle 4) Kirlew, Lenford
Event 176 1600 Sprint Medley High School Girls
===============================================================
Team Finals
===============================================================
Finals
1 Archbishop Carroll 'A' 4:25.52
Event 177 1600 Sprint Medley High School Boys
===============================================================
Team Finals
===============================================================
Finals
1 Archbishop Carroll 'A' 3:43.57
2 Above Xpectations Track Club 'A' 4:06.74
Event 9 60 Meter Hurdles 11-12 Division Girls
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 White, Gabrielle Glenarden Tr 10.13
2 McEwen, Laura Glenarden Tr 10.62
3 Duncan, D'Asia Central Conn 10.63
4 Edwards, Ariyah Turbo Track Elite 12.18
5 Weaver, Lillian Trojan Track Club 12.73
Event 10 60 Meter Hurdles 11-12 Division Boys
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Teasley, Josiah Full Speed A 10.06
2 Reid, Zymeir Above Xpecta 10.79
3 Davenport, Jaiden Vector Elite 10.81
4 Walsh, Aidan Unattached 11.83
5 Bradsher, Keyshawn Vector Elite 11.83
6 Barley, Colin Warriors Tra 12.16
7 Blalock, Gary Above Xpecta 13.16
Event 11 60 Meter Hurdles 13-14 Division Girls
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Ball, Corinne Comets of Ch 9.61
2 Sims, Cenia Comets of Ch 10.13
3 Greene, Myla The Sprint Club 10.27
4 Marks, Ryleigh Trojan Track Club 10.40
5 Stith, Athena Team Acceler 10.66
6 Harris, Tabitha Unattached 11.19
7 Matthews, Jasmine The Athletes 12.72
Event 12 60 Meter Hurdles 13-14 Division Boys
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Dillard, Drew Usa-Ja 9.74
2 Hawkins, Larry Glenarden Tr 9.80
3 Barley, Caleb Warriors Tra 10.02
4 Ekiti, Jaden Full Speed A 10.02
5 Towler, Joseph Bowie Boys & 10.64
6 Handon, Christopher Warriors Tra 11.05
7 Peace, Johnnie Usa-Ja 12.47
8 Miner, Kevin Prominent Athletes 12.79
Event 13 60 Meter Hurdles 15-16 Division Girls
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Walker, Regine Comets of Ch 10.95
2 Haythe, Sanai Bishop McNam 11.80
Event 14 60 Meter Hurdles 15-16 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Section 1
1 Brooks, Jb Unattached 8.71
2 Hall, Shatir Wilmington T 10.03
Section 2
1 Roberts, Javar Bishop McNam 8.94
2 Jarvis, Elijah Unattached 9.59
3 Carter, Daron Bishop McNam 11.27
4 James, Israel Comets of Ch 11.38
5 Perilla, Caiden Prominent Athletes 16.21
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
Finals
1 Brooks, Jb Unattached 8.71 1
2 Roberts, Javar Bishop McNam 8.94 2
3 Jarvis, Elijah Unattached 9.59 2
4 Hall, Shatir Wilmington T 10.03 1
5 Carter, Daron Bishop McNam 11.27 2
6 James, Israel Comets of Ch 11.38 2
7 Perilla, Caiden Prominent Athletes 16.21 2
Event 15 60 Meter Hurdles 17-18 Division Women
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Section 1
1 Johnson, Cayla Riverdale Tr 9.60
2 Omomah, Naomi Elizabeth Seton 9.82
3 Cannon-Price, Makiyah Above Xpecta 10.24
4 Latimer, Malaysia Elizabeth Seton 10.24
5 Agnew, Sierra Riverdale Tr 12.19
Section 2
1 Harris, Lauryn Bullis 8.77
2 Ottley, Alliayah Comets of Ch 9.12
3 Williams, Taylor Comets of Ch 9.17
4 Settle, Spencer Elizabeth Seton 9.44
5 Jeffers, Jordyn Bullis 9.55
6 Gamble, Adara Comets of Ch 9.67
7 Gunn, Brianne Elizabeth Seton 9.68
8 Sokol, Sabrina Mvp League 10.17
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
Finals
1 Harris, Lauryn Bullis 8.77 2
2 Ottley, Alliayah Comets of Ch 9.12 2
3 Williams, Taylor Comets of Ch 9.17 2
4 Settle, Spencer Elizabeth Seton 9.44 2
5 Jeffers, Jordyn Bullis 9.55 2
6 Johnson, Cayla Riverdale Tr 9.60 1
7 Gamble, Adara Comets of Ch 9.67 2
8 Gunn, Brianne Elizabeth Seton 9.68 2
9 Omomah, Naomi Elizabeth Seton 9.82 1
10 Sokol, Sabrina Mvp League 10.17 2
11 Cannon-Price, Makiyah Above Xpecta 10.24 1
12 Latimer, Malaysia Elizabeth Seton 10.24 1
13 Agnew, Sierra Riverdale Tr 12.19 1
Event 16 60 Meter Hurdles 17-18 Division Boys
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Murphy, Drake Bishop McNam 8.40
2 Wilson, Marcus Pwc Panthers 8.54
3 Dawkins, Deshaun Above Xpecta 8.73
4 Watson, Jahsaan Above Xpecta 8.83
5 Johnson, James Mvp League 8.83
6 Mcduffie, Everette I5 Elite 9.00
7 Davis, Andrew Above Xpecta 9.22
8 Gyan, Jeremy Above Xpecta 9.25
Event 17 60 Meter Dash 8 & Under Division Girls
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Smith, Khloe Prominent Athletes 10.10
2 Jackson, Grace White Knight 10.15
3 Garrett, Skylar Speed Unlimited 10.35
4 Cooper, Rya White Knight 10.38
5 Barrett, Laila Glenarden Tr 10.94
6 Dudley, Julia Speed Unlimited 10.96
7 Jackson, Hope White Knight 11.31
8 Brown, Anijah Wilmington T 11.65
Event 18 60 Meter Dash 8 & Under Division Boys
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Attike, Joseph Usa-Ja 9.51
2 Allen, Conner Speed Unlimited 9.61
3 Saxton, Zayden Comets of Ch 9.70
4 Jackson, Malachi Prominent Athletes 9.80
5 Bacote Iii, Maceo Marlboro Boy 10.04
6 Hawkins, Jaire Comets of Ch 10.05
7 Perry, Kenneth Bowie Boys & 10.19
8 Stephenson, Demetri Marlboro Boy 10.35
Event 19 60 Meter Dash 9-10 Division Girls
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Joseph, Aida Speed Unlimited 8.87
2 Mathis, Raniya Glenarden Tr 9.14
3 Smith, Kyah Prominent Athletes 9.36
4 Crosby, Maddison Summer Runners 9.56
5 Diallo, Maryatou Usa-Ja 9.59
6 Ingram, Taylor Comets of Ch 9.61
7 Jefferson, Madison Glenarden Tr 9.63
8 Metzler, Ava Trojan Track Club 9.85
Event 20 60 Meter Dash 9-10 Division Boys
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Gray, Brycen Glenarden Tr 8.89
2 Moore, Chaz The Athletes 8.99
3 Witherspoon, Cole White Knight 9.10
4 Stephenson, Daniel Marlboro Boy 9.40
5 Jones, Malachi Ebenezer A.M 9.68
6 Clowney, David Comets of Ch 9.69
7 Smith, Robert Speed Unlimited 9.75
8 Gary, Logan Speed Unlimited 9.76
Event 21 60 Meter Dash 11-12 Division Girls
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Payne, Payton Glenarden Tr 7.87
2 Asante, Deborah Usa-Ja 8.52
3 Littlejohn, Morgan The Sprint Club 8.66
4 Solomon, Naaema Usa-Ja 8.81
5 Dabiri, Michaela Track Express TC 8.97
6 Parker, Amira Bowie Boys & 9.03
7 Hunt, Makayla Turbo Track Elite 9.47
8 Hathaway, Emily Usa-Ja 9.52
Event 22 60 Meter Dash 11-12 Division Boys
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Lewis Jr, Demetrius Team Acceler 8.00
2 Wilbon, Christian Unattached 8.15
3 Winston, Kainoa Usa-Ja 8.29
4 Teasley, Josiah Full Speed A 8.41
5 Onuzulike, Michael Unattached 8.70
6 Craig, Avery Speed Unlimited 8.86
7 Dark, Malik Unattached 8.87
8 Johnson, Kymanni White Knight 9.00
Event 23 60 Meter Dash 13-14 Division Girls
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Ofotan, Jade Glenarden Tr 7.94
2 Imani-Wilson, Angel The Sprint Club 8.06
3 Harrod, Alyssa The Sprint Club 8.25
4 Heiber, Shiane Glenarden Tr 8.30
5 Dennis, Madison Above Xpecta 8.34
6 Creary, Jalaia The Sprint Club 8.40
7 Wise, Akata White Knight 8.46
8 Bigelow, Ryan Glenarden Tr 8.51
Event 24 60 Meter Dash 13-14 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Section 1 Finals
1 Warmington, Kyle Usa-Ja 7.99
2 Sharp, Naeem CL Athletics 8.05
3 Daley, Noah Glenarden Tr 8.15
4 Johnson, Jevon Ebenezer A.M 8.21
Section 2 Finals
1 Ebron, Jamarr Glenarden Tr 7.59
2 Jackson, Nasir Vector Elite 7.79
3 Brent Jr, Larry Team Acceler 7.86
4 Brooks, Lotzeir CL Athletics 7.87
5 Towler, Joseph Bowie Boys & 7.94
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
Finals
1 Ebron, Jamarr Glenarden Tr 7.59 2
2 Jackson, Nasir Vector Elite 7.79 2
3 Brent Jr, Larry Team Acceler 7.86 2
4 Brooks, Lotzeir CL Athletics 7.87 2
5 Towler, Joseph Bowie Boys & 7.94 2
6 Warmington, Kyle Usa-Ja 7.99 1
7 Sharp, Naeem CL Athletics 8.05 1
8 Daley, Noah Glenarden Tr 8.15 1
9 Johnson, Jevon Ebenezer A.M 8.21 1
Event 25 60 Meter Dash 15-16 Division Girls
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Pittman, Tiffani Archbishop Carroll 7.83
2 Long, Nia Archbishop Carroll 7.95
3 Ferrell, Anaeja Above Xpecta 8.03
4 Whaley, Joslynn Atlantic Cou 8.04
5 Johnson, Chase Speed Unlimited 8.17
6 Jackson, Jalen Elizabeth Seton 8.18
7 Miller, Madison Bishop McNam 8.46
Event 26 60 Meter Dash 15-16 Division Boys
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Peal, Sydney Bullis 7.22
2 Weaver, Nicholas Mvp League 7.32
3 White, Travis Bishop McNam 7.35
4 Plummer, Jaiven Mvp League 7.54
5 Warner, Perez I5 Elite 7.57
6 Jarvis, Elijah Unattached 7.80
Event 27 60 Meter Dash 17-18 Division Women
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Snow, Morgan Mvp League 7.64
2 Ofotan, Jewel Glenarden Tr 7.90
3 Brown, Nile Archbishop Carroll 7.92
4 Padgham, Kamylin St. Vincent 7.94
5 Williams, Nyela Bishop McNam 8.28
6 Ottley, Alliayah Comets of Ch 8.32
7 Williams, Taylor Comets of Ch 8.37
8 Latimer, Malaysia Elizabeth Seton 8.39
Event 28 60 Meter Dash 17-18 Division Men
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Lewis, Zahmiere Above Xpecta 7.09
2 Banks-Rose, Trelee Cesar Chavez 7.10
3 Bishop, Ja'Quai Above Xpecta 7.18
4 Trotz, Kamari DeMatha Catholic TC 7.19
5 Spratling, Alif Above Xpecta 7.26
6 Forbi, Stephen Above Xpecta 7.36
7 Saunders, Collin Bishop McNam 7.42
Event 65 800 Meter Run 8 & Under Division Girls
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Clarke, Sydney Marlboro Boy 3:19.45
2 Phillips, Tori Turbo Track Elite 3:29.06
Event 66 800 Meter Run 8 & Under Division Boys
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Clarke, Caleb Marlboro Boy 2:57.62
2 Singleton, Marcus Dale City LI 3:07.02
3 Peaker, Brandon The Athletes 3:07.95
4 Peaker, Braylon The Athletes 3:33.32
Event 67 800 Meter Run 9-10 Division Girls
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Welbon, Tiana Turbo Track Elite 2:47.99
2 Hamilton, Tyla Fasst Track 3:00.46
3 Clarke, Reagan Marlboro Boy 3:04.42
4 Green, Armani Summer Runners 3:23.81
5 Obeng, Kayle Gideonites T 3:31.47
6 Harrison, Mikaylah White Knight 3:51.28
Event 68 800 Meter Run 9-10 Division Boys
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Jones, Aaron The Athletes 2:41.99
2 Lavelle, Dario Eldersburg R 2:42.00
3 Branch, Camden Track Express TC 2:45.66
4 Tulloch, Ozias Ebenezer A.M 2:46.92
5 Taylor Jr, Bruce Gideonites T 2:48.72
6 Larry-Parker, Tyron Glenarden Tr 3:05.69
7 Childs Jr, Ishmael Speed Unlimited 3:26.91
-- Evans, Jalen Turbo Track Elite DNF
Event 69 800 Meter Run 11-12 Division Girls
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Caleb, Saida Gideonites T 2:46.47
2 Bailey, Kamilah Glenarden Tr 2:48.75
3 Stephens, Gillian Glenarden Tr 2:53.58
4 Jones, Hadara Speed Unlimited 2:58.37
5 Jones, Aamira Above Xpecta 2:58.51
6 Savage, Isabella Prominent Athletes 3:11.57
7 Wilcoxen, Olivia Prominent Athletes 3:14.71
8 Obeng, Brianna Gideonites T 3:23.10
9 Elliott, Mikayla Randallstown 3:27.71
Event 70 800 Meter Run 11-12 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Section 1
1 Bennett, Jaylen Team Acceler 2:23.44
2 Matthews, Richard The Athletes 2:23.44
3 Hicks, Tonovila The Athletes 2:31.17
4 Jones, Dominick The Athletes 2:38.80
5 Burton, Tavion The Athletes 2:39.04
6 Heiber, David Glenarden Tr 2:41.19
7 Bradsher, Dustin Vector Elite 2:49.10
8 Kirby, Michael White Knight 2:51.65
Section 2
1 Leftwich, Cairyn White Knight 2:52.48
2 Nero, Anthony Glenarden Tr 2:53.63
3 Jeffries, Micah Gideonites T 2:53.64
4 Caesar, Mekhi Vector Elite 2:56.59
5 Charles, Micah Glenarden Tr 2:57.97
6 Shelton, Cole Prominent Athletes 2:58.00
7 Garrett, Connor Speed Unlimited 3:05.13
8 Batista, Marc Randallstown 3:32.93
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
Finals
1 Bennett, Jaylen Team Acceler 2:23.44 1
2 Matthews, Richard The Athletes 2:23.44 1
3 Hicks, Tonovila The Athletes 2:31.17 1
4 Jones, Dominick The Athletes 2:38.80 1
5 Burton, Tavion The Athletes 2:39.04 1
6 Heiber, David Glenarden Tr 2:41.19 1
7 Bradsher, Dustin Vector Elite 2:49.10 1
8 Kirby, Michael White Knight 2:51.65 1
9 Leftwich, Cairyn White Knight 2:52.48 2
10 Nero, Anthony Glenarden Tr 2:53.63 2
11 Jeffries, Micah Gideonites T 2:53.64 2
12 Caesar, Mekhi Vector Elite 2:56.59 2
13 Charles, Micah Glenarden Tr 2:57.97 2
14 Shelton, Cole Prominent Athletes 2:58.00 2
15 Garrett, Connor Speed Unlimited 3:05.13 2
16 Batista, Marc Randallstown 3:32.93 2
Event 71 800 Meter Run 13-14 Division Girls
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Lowery, Camryn Vector Elite 2:33.61
2 Monroe, Sydney Track Express TC 2:34.14
3 Werner, Sydney Unattached 2:37.67
4 Ducker, Maya Usa-Ja 2:43.81
5 Neal, Malana Wilmington T 2:43.96
6 Smith, Rakira White Knight 2:44.66
7 Albright, Ashlyn Unattached 2:47.14
8 Walker, Lily Usa-Ja 3:33.64
Event 72 800 Meter Run 13-14 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Section 1
1 Wells, Jaron White Knight 2:38.34
2 Cretella Iv, Victor Vector Elite 2:46.38
3 Bryant, Marcus Glenarden Tr 2:47.50
4 Anderson, Patrick Prominent Athletes 3:01.44
5 Montgomery Iv, Wathan Prominent Athletes 3:02.05
6 Henry, Trentin Randallstown 3:02.44
7 Robinson, James Speed Unlimited 3:06.24
8 Eaton, Aiden Marlboro Boy 3:06.48
9 Lavelle, Salvatore Eldersburg R 3:11.31
Section 2
1 Pascali, Ajibu Usa-Ja 2:16.16
2 Vereen, Samir The Athletes 2:17.48
3 Davis, Cameron White Knight 2:28.79
4 Brunson, Derek Pikesville Cheetahs 2:31.62
5 Arrieta, Rashad The Athletes 2:32.88
6 Woody, Denmark White Knight 2:33.93
7 Giaudrone, Will Usa-Ja 2:35.83
8 Webb, Nikko Summer Runners 2:38.54
9 Valentine Iv, Ramon White Knight 2:39.72
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
Finals
1 Pascali, Ajibu Usa-Ja 2:16.16 2
2 Vereen, Samir The Athletes 2:17.48 2
3 Davis, Cameron White Knight 2:28.79 2
4 Brunson, Derek Pikesville Cheetahs 2:31.62 2
5 Arrieta, Rashad The Athletes 2:32.88 2
6 Woody, Denmark White Knight 2:33.93 2
7 Giaudrone, Will Usa-Ja 2:35.83 2
8 Wells, Jaron White Knight 2:38.34 1
9 Webb, Nikko Summer Runners 2:38.54 2
10 Valentine Iv, Ramon White Knight 2:39.72 2
11 Cretella Iv, Victor Vector Elite 2:46.38 1
12 Bryant, Marcus Glenarden Tr 2:47.50 1
13 Anderson, Patrick Prominent Athletes 3:01.44 1
14 Montgomery Iv, Wathan Prominent Athletes 3:02.05 1
15 Henry, Trentin Randallstown 3:02.44 1
16 Robinson, James Speed Unlimited 3:06.24 1
17 Eaton, Aiden Marlboro Boy 3:06.48 1
18 Lavelle, Salvatore Eldersburg R 3:11.31 1
Event 73 800 Meter Dash 15-16 Division Girls
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Gaines, Marisa White Knight 2:28.56
2 Kelly, Erin Virginia Spe 2:29.40
3 Bumbry, Trinity Glenarden Tr 2:32.86
4 Gardner, Maya Glenarden Tr 2:44.15
5 Stephens, Genelle Glenarden Tr 2:48.40
6 Nichols, Tamra Bishop McNam 3:01.06
Event 74 800 Meter Run 15-16 Division Boys
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Garrett, Christian Speed Unlimited 2:10.87
2 Dudley, Bryce Archbishop Carroll 2:12.12
3 Sesay, Isaiah Bishop McNam 2:17.82
4 Velazquez, Rashawn Above Xpecta 2:18.01
5 Elivert 2nd, Roosevelt Bishop McNam 2:28.53
6 Batista, Elammen Randallstown 2:41.84
Event 75 800 Meter Run 17-18 Division Women
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Sabbakhan, Alahna St. John's C 2:15.98
2 Thornton-Fillyaw, Tamryn Glenarden Tr 2:30.32
3 Gordon, Yani Riverdale Tr 2:31.79
4 Dawkins, Naomi Unattached 2:45.23
Event 76 800 Meter Run 17-18 Division Men
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Alston, Justin Unattached 2:05.64
2 Carter, Deven Vector Elite 2:07.27
3 Fennell, Matthew Archbishop Carroll 2:09.29
4 Dawkins, Ezekiel Unattached 2:12.68
5 Steinau, Hunter I5 Elite 2:13.97
6 Daniel, Nicholas Unattached 2:19.67
7 Numa, Roan Above Xpecta 2:19.80
8 Riordan, John Vector Elite 2:22.30
9 Johnson, Miles Bishop McNam 2:33.52
10 Cofield, Isaiah I5 Elite 2:34.96
Event 77 200 Meter Dash 8 & Under Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Section 1
1 Smith, Tamia Usa-Ja 42.00
2 Crosby, Amiyah Summer Runners 42.12
3 Jones, Kataleya Gideonites T 49.72
4 Glover, Synai Gideonites T 56.71
Section 2
1 Ashley, Aubrey Comets of Ch 39.67
2 Williams, Keirra White Knight 42.74
3 Dancy, Amiayah Gideonites T 44.23
4 Anderson, Taylor Gideonites T 54.24
Section 3
1 Brown, Anijah Wilmington T 41.37
2 Carter, Tru Wilmington T 43.04
3 Evans, Jordyn White Knight 47.48
4 Barrows Dear, Cyrah Randallstown 47.63
5 Snow, Timica Speed Unlimited 48.48
Section 4
1 Baum, Sophia Glenarden Tr 38.85
2 Valentine, Nahla White Knight 40.81
3 McEwen, Lanna Glenarden Tr 41.61
4 Brown, Keira White Knight 42.07
5 Creary, Kennedi Unattached 43.69
6 Monroe, Milani Glenarden Tr 43.71
Section 5
1 Franklin, Kree Glenarden Tr 35.65
2 Whittington, Dionne The Athletes 35.84
3 Jackson, Hope White Knight 37.22
4 Barrett, Laila Glenarden Tr 38.10
5 Charles, Kelsie Glenarden Tr 40.74
Section 6
1 Smith, Khloe Prominent Athletes 33.79
2 Carr, Jordynn Comets of Ch 35.74
3 Garrett, Skylar Speed Unlimited 35.92
4 Dudley, Julia Speed Unlimited 36.67
5 Carr, Jaksyn Comets of Ch 36.68
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
Finals
1 Smith, Khloe Prominent Athletes 33.79 6
2 Franklin, Kree Glenarden Tr 35.65 5
3 Carr, Jordynn Comets of Ch 35.74 6
4 Whittington, Dionne The Athletes 35.84 5
5 Garrett, Skylar Speed Unlimited 35.92 6
6 Dudley, Julia Speed Unlimited 36.67 6
7 Carr, Jaksyn Comets of Ch 36.68 6
8 Jackson, Hope White Knight 37.22 5
9 Barrett, Laila Glenarden Tr 38.10 5
10 Baum, Sophia Glenarden Tr 38.85 4
11 Ashley, Aubrey Comets of Ch 39.67 2
12 Charles, Kelsie Glenarden Tr 40.74 5
13 Valentine, Nahla White Knight 40.81 4
14 Brown, Anijah Wilmington T 41.37 3
15 McEwen, Lanna Glenarden Tr 41.61 4
16 Smith, Tamia Usa-Ja 42.00 1
17 Brown, Keira White Knight 42.07 4
18 Crosby, Amiyah Summer Runners 42.12 1
19 Williams, Keirra White Knight 42.74 2
20 Carter, Tru Wilmington T 43.04 3
21 Creary, Kennedi Unattached 43.69 4
22 Monroe, Milani Glenarden Tr 43.71 4
23 Dancy, Amiayah Gideonites T 44.23 2
24 Evans, Jordyn White Knight 47.48 3
25 Barrows Dear, Cyrah Randallstown 47.63 3
26 Snow, Timica Speed Unlimited 48.48 3
27 Jones, Kataleya Gideonites T 49.72 1
28 Anderson, Taylor Gideonites T 54.24 2
29 Glover, Synai Gideonites T 56.71 1
Event 78 200 Meter Dash 8 & Under Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Section 1
1 Taylor, Ilijah Montgomery C 34.90
2 Fernald, Cole Prominent Athletes 39.27
3 Murray, Bryce Prominent Athletes 45.95
4 Cunningham, Lucas Prominent Athletes 50.56
5 Clanton, Austin White Knight 1:04.80
Section 2
1 Jackson, Malachi Prominent Athletes 34.35
2 Singleton, Marcus Dale City LI 35.11
3 Barr, Micah Gideonites T 35.16
4 Watson, Darnell White Knight 39.10
5 Monroe, Gavin White Knight 45.27
6 Wagner, Xander Prominent Athletes 1:05.40
Section 3
1 Hagans, Enzo White Knight 50.62
2 Emerson, Kai Bowie Boys & 1:01.72
Section 4
1 Wilkes Jr., Anthony Pikesville Cheetahs 36.08
2 Scott, Raekwon Fasst Track 38.13
3 Childs, Isa Speed Unlimited 39.33
4 Stith, Braxton Team Acceler 43.79
Section 5
1 Johnson, Blake Glenarden Tr 35.57
2 Savage, Xavier Prominent Athletes 37.35
3 Barnes, Perry Speed Unlimited 38.26
4 Holmes, Matthew Bowie Boys & 39.03
5 Edwards, Ethan The Athletes 39.35
6 Evans, Michael Glenarden Tr 39.37
Section 6
1 Saxton, Zayden Comets of Ch 33.04
2 Attike, Joseph Usa-Ja 34.13
3 Perry, Kenneth Bowie Boys & 35.52
4 Bacote Iii, Maceo Marlboro Boy 36.15
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
Finals
1 Saxton, Zayden Comets of Ch 33.04 6
2 Attike, Joseph Usa-Ja 34.13 6
3 Jackson, Malachi Prominent Athletes 34.35 2
4 Taylor, Ilijah Montgomery C 34.90 1
5 Singleton, Marcus Dale City LI 35.11 2
6 Barr, Micah Gideonites T 35.16 2
7 Perry, Kenneth Bowie Boys & 35.52 6
8 Johnson, Blake Glenarden Tr 35.57 5
9 Wilkes Jr., Anthony Pikesville Cheetahs 36.08 4
10 Bacote Iii, Maceo Marlboro Boy 36.15 6
11 Savage, Xavier Prominent Athletes 37.35 5
12 Scott, Raekwon Fasst Track 38.13 4
13 Barnes, Perry Speed Unlimited 38.26 5
14 Holmes, Matthew Bowie Boys & 39.03 5
15 Watson, Darnell White Knight 39.10 2
16 Fernald, Cole Prominent Athletes 39.27 1
17 Childs, Isa Speed Unlimited 39.33 4
18 Edwards, Ethan The Athletes 39.35 5
19 Evans, Michael Glenarden Tr 39.37 5
20 Stith, Braxton Team Acceler 43.79 4
21 Monroe, Gavin White Knight 45.27 2
22 Murray, Bryce Prominent Athletes 45.95 1
23 Cunningham, Lucas Prominent Athletes 50.56 1
24 Hagans, Enzo White Knight 50.62 3
25 Emerson, Kai Bowie Boys & 1:01.72 3
26 Clanton, Austin White Knight 1:04.80 1
27 Wagner, Xander Prominent Athletes 1:05.40 2
Event 79 200 Meter Dash 9-10 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Section 1
1 Harris, Mackenzie Turbo Track Elite 33.77
2 Taylor, Taira Turbo Track Elite 34.23
Section 2
1 Crosby, Maddison Summer Runners 35.29
2 Gullab, Kira Glenarden Tr 36.03
3 Gardner, Noelle Glenarden Tr 38.28
4 Purvis, Stone Bowie Boys & 38.47
5 Jones, Micah Glenarden Tr 38.49
6 Baylor, Karmyn Turbo Track Elite 39.30
Section 3
1 Sparrow, Nia Comets of Ch 33.64
2 Ingram, Taylor Comets of Ch 33.76
3 Green, Armani Summer Runners 34.08
4 Clark-Gerald, Samirah Track Express TC 35.31
5 Culbreath, Soleil Glenarden Tr 35.57
6 Murphy, Addison Speed Unlimited 35.88
Section 4
1 Joseph, Aida Speed Unlimited 29.43
2 Smith, Kyah Prominent Athletes 31.60
3 Monroe, Camryn Track Express TC 33.75
4 Snow, Timaya Speed Unlimited 34.73
5 Garrett, Alyssa Speed Unlimited 34.94
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
Finals
1 Joseph, Aida Speed Unlimited 29.43 4
2 Smith, Kyah Prominent Athletes 31.60 4
3 Sparrow, Nia Comets of Ch 33.64 3
4 Monroe, Camryn Track Express TC 33.75 4
5 Ingram, Taylor Comets of Ch 33.76 3
6 Harris, Mackenzie Turbo Track Elite 33.77 1
7 Green, Armani Summer Runners 34.08 3
8 Taylor, Taira Turbo Track Elite 34.23 1
9 Snow, Timaya Speed Unlimited 34.73 4
10 Garrett, Alyssa Speed Unlimited 34.94 4
11 Crosby, Maddison Summer Runners 35.29 2
12 Clark-Gerald, Samirah Track Express TC 35.31 3
13 Culbreath, Soleil Glenarden Tr 35.57 3
14 Murphy, Addison Speed Unlimited 35.88 3
15 Gullab, Kira Glenarden Tr 36.03 2
16 Gardner, Noelle Glenarden Tr 38.28 2
17 Purvis, Stone Bowie Boys & 38.47 2
18 Jones, Micah Glenarden Tr 38.49 2
19 Baylor, Karmyn Turbo Track Elite 39.30 2
Event 80 200 Meter Dash 9-10 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Section 1
1 Queen III, Nathaniel Comets of Ch 32.94
2 Jackson, Caleb White Knight 36.30
3 Baum, Joshua Glenarden Tr 41.37
Section 2
1 Hewitt, Nicholas Gideonites T 32.00
2 Washington, Davaris Glenarden Tr 32.80
3 Burns, Caelan Comets of Ch 33.42
4 Clowney, David Comets of Ch 33.57
Section 3
1 Messam, Zarion Gideonites T 31.43
2 Baltimore, Jamarie Gideonites T 32.26
3 Murray, Cameron Glenarden Tr 33.03
4 Thompson, Christian Bowie Boys & 34.15
5 Anderson, Christopher Gideonites T 34.19
Section 4
1 Jones, Kyree Gideonites T 32.15
2 Harris, Joshua Montgomery C 32.60
3 Miller, Ethan Prominent Athletes 35.75
4 Grays, Kaiden Marlboro Boy 48.70
Section 5
1 Harris, Andrew Speed Unlimited 32.97
2 Keitt, Amari Speed Unlimited 34.46
3 Russell, Nicholas Vector Elite 35.07
4 Taupyen, Jonathan White Knight 39.38
5 Knutt, Eli Speed Unlimited 45.62
Section 6
1 Snow, Timothy Speed Unlimited 31.51
2 Witherspoon, Cole White Knight 31.99
3 Smith, Robert Speed Unlimited 32.78
4 Harris, Kyren White Knight 33.19
5 Cantey, Khalil Pikesville Cheetahs 33.29
6 Fowler, Danny Prominent Athletes 36.58
Section 7
1 Moore, Chaz The Athletes 31.25
2 Chukwuocha, Chukwuma Above Xpecta 32.24
3 Tulloch, Ozias Ebenezer A.M 32.90
4 Jones, Malachi Ebenezer A.M 33.12
5 Nicolas, Claude Speed Unlimited 33.16
Section 8
1 Tookhan, Kaden White Knight 31.72
2 Branch, Camden Track Express TC 32.02
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
Finals
1 Moore, Chaz The Athletes 31.25 7
2 Messam, Zarion Gideonites T 31.43 3
3 Snow, Timothy Speed Unlimited 31.51 6
4 Tookhan, Kaden White Knight 31.72 8
5 Witherspoon, Cole White Knight 31.99 6
6 Hewitt, Nicholas Gideonites T 32.00 2
7 Branch, Camden Track Express TC 32.02 8
8 Jones, Kyree Gideonites T 32.15 4
9 Chukwuocha, Chukwuma Above Xpecta 32.24 7
10 Baltimore, Jamarie Gideonites T 32.26 3
11 Harris, Joshua Montgomery C 32.60 4
12 Smith, Robert Speed Unlimited 32.78 6
13 Washington, Davaris Glenarden Tr 32.80 2
14 Tulloch, Ozias Ebenezer A.M 32.90 7
15 Queen III, Nathaniel Comets of Ch 32.94 1
16 Harris, Andrew Speed Unlimited 32.97 5
17 Murray, Cameron Glenarden Tr 33.03 3
18 Jones, Malachi Ebenezer A.M 33.12 7
19 Nicolas, Claude Speed Unlimited 33.16 7
20 Harris, Kyren White Knight 33.19 6
21 Cantey, Khalil Pikesville Cheetahs 33.29 6
22 Burns, Caelan Comets of Ch 33.42 2
23 Clowney, David Comets of Ch 33.57 2
24 Thompson, Christian Bowie Boys & 34.15 3
25 Anderson, Christopher Gideonites T 34.19 3
26 Keitt, Amari Speed Unlimited 34.46 5
27 Russell, Nicholas Vector Elite 35.07 5
28 Miller, Ethan Prominent Athletes 35.75 4
29 Jackson, Caleb White Knight 36.30 1
30 Fowler, Danny Prominent Athletes 36.58 6
31 Taupyen, Jonathan White Knight 39.38 5
32 Baum, Joshua Glenarden Tr 41.37 1
33 Knutt, Eli Speed Unlimited 45.62 5
34 Grays, Kaiden Marlboro Boy 48.70 4
Event 81 200 Meter Dash 11-12 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Section 1
1 Rosier, Jameese Comets of Ch 32.67
2 Caple, Mary Prominent Athletes 35.03
3 Igwebuike, Portia Usa-Ja 36.12
4 Moss, Shania Prominent Athletes 36.15
5 Reyes, Gabriella Prominent Athletes 47.91
Section 2
1 Roberts, Candice Comets of Ch 32.18
2 Marshall, Lauren Speed Unlimited 36.13
3 Shepherd, Jeletalora Track Express TC 36.59
Section 3
1 Caleb, Saida Gideonites T 31.23
2 Dabiri, Michaela Track Express TC 32.10
3 Charles, Mackenzie Glenarden Tr 32.70
4 Hunter, Aminah Bowie Boys & 32.96
5 Simpson, Autumn Glenarden Tr 36.58
Section 4
1 Parker, Amira Bowie Boys & 30.97
2 Lyttle, Brooklyn Unattached 31.06
3 Miller, Taylor Glenarden Tr 31.79
4 Smith, Laila Usa-Ja 32.73
Section 5
1 Showell, Aiana Comets of Ch 29.26
2 M, Nah'la Glenarden Tr 29.95
3 Rhoads, Jai The Athletes 30.21
4 Purdum, Rylee Vector Elite 30.55
Section 6
1 Payne, Payton Glenarden Tr 26.21
2 Jones, Payton Speed Unlimited 27.90
3 Rothwell, Morgan Glenarden Tr 27.91
4 McEwen, Laura Glenarden Tr 28.03
Section 7
1 Mosley, Natasha Speed Unlimited 28.09
2 Farquharson, Laila Glenarden Tr 28.92
3 Franklin, Kyndan Glenarden Tr 33.59
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
Finals
1 Payne, Payton Glenarden Tr 26.21 6
2 Jones, Payton Speed Unlimited 27.90 6
3 Rothwell, Morgan Glenarden Tr 27.91 6
4 McEwen, Laura Glenarden Tr 28.03 6
5 Mosley, Natasha Speed Unlimited 28.09 7
6 Farquharson, Laila Glenarden Tr 28.92 7
7 Showell, Aiana Comets of Ch 29.26 5
8 M, Nah'la Glenarden Tr 29.95 5
9 Rhoads, Jai The Athletes 30.21 5
10 Purdum, Rylee Vector Elite 30.55 5
11 Parker, Amira Bowie Boys & 30.97 4
12 Lyttle, Brooklyn Unattached 31.06 4
13 Caleb, Saida Gideonites T 31.23 3
14 Miller, Taylor Glenarden Tr 31.79 4
15 Dabiri, Michaela Track Express TC 32.10 3
16 Roberts, Candice Comets of Ch 32.18 2
17 Rosier, Jameese Comets of Ch 32.67 1
18 Charles, Mackenzie Glenarden Tr 32.70 3
19 Smith, Laila Usa-Ja 32.73 4
20 Hunter, Aminah Bowie Boys & 32.96 3
21 Franklin, Kyndan Glenarden Tr 33.59 7
22 Caple, Mary Prominent Athletes 35.03 1
23 Igwebuike, Portia Usa-Ja 36.12 1
24 Marshall, Lauren Speed Unlimited 36.13 2
25 Moss, Shania Prominent Athletes 36.15 1
26 Simpson, Autumn Glenarden Tr 36.58 3
27 Shepherd, Jeletalora Track Express TC 36.59 2
28 Reyes, Gabriella Prominent Athletes 47.91 1
Event 82 200 Meter Dash 11-12 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Section 1
1 Knight, Carrington Prominent Athletes 33.07
2 Ashley, Austin Comets of Ch 33.19
Section 2
1 Hall, Ryan Gideonites T 32.56
2 Pawlak, Nathaniel Prominent Athletes 33.89
3 Shelton, Cole Prominent Athletes 34.14
4 Naciri, Sami Unattached 38.75
Section 3
1 Thompson, Prince Bowie Boys & 30.71
2 Chisolm, Kamari Prominent Athletes 30.85
3 Johnson, Isaiah White Knight 36.52
Section 4
1 Broomer, Devin White Knight 31.39
2 Kirkland, Christian The Athletes 31.46
3 Johnson, Xavier Speed Unlimited 31.91
4 Barnes, John Speed Unlimited 34.61
Section 5
1 Hewitt, Nathaniel Gideonites T 28.77
2 Tulloch, Omar Ebenezer A.M 29.50
3 Smith, Amar Glenarden Tr 30.77
4 Stephens, Grant Glenarden Tr 30.80
5 Blackshear, Amir The Athletes 31.74
Section 6
1 Lewis Jr, Demetrius Team Acceler 27.88
2 Glover Jr, Rodney Glenarden Tr 29.37
3 Small Jr, Patrick Glenarden Tr 29.46
4 Calder, Garreth Unattached 29.76
5 Johnson, Kymanni White Knight 30.46
Section 7
1 Bennett, Jaylen Team Acceler 27.17
2 Winston, Kainoa Usa-Ja 27.41
3 Murray, Brandon Prominent Athletes 28.26
4 Onuzulike, Michael Unattached 28.28
5 Badu, Aaron Glenarden Tr 28.83
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
Finals
1 Bennett, Jaylen Team Acceler 27.17 7
2 Winston, Kainoa Usa-Ja 27.41 7
3 Lewis Jr, Demetrius Team Acceler 27.88 6
4 Murray, Brandon Prominent Athletes 28.26 7
5 Onuzulike, Michael Unattached 28.28 7
6 Hewitt, Nathaniel Gideonites T 28.77 5
7 Badu, Aaron Glenarden Tr 28.83 7
8 Glover Jr, Rodney Glenarden Tr 29.37 6
9 Small Jr, Patrick Glenarden Tr 29.46 6
10 Tulloch, Omar Ebenezer A.M 29.50 5
11 Calder, Garreth Unattached 29.76 6
12 Johnson, Kymanni White Knight 30.46 6
13 Thompson, Prince Bowie Boys & 30.71 3
14 Smith, Amar Glenarden Tr 30.77 5
15 Stephens, Grant Glenarden Tr 30.80 5
16 Chisolm, Kamari Prominent Athletes 30.85 3
17 Broomer, Devin White Knight 31.39 4
18 Kirkland, Christian The Athletes 31.46 4
19 Blackshear, Amir The Athletes 31.74 5
20 Johnson, Xavier Speed Unlimited 31.91 4
21 Hall, Ryan Gideonites T 32.56 2
22 Knight, Carrington Prominent Athletes 33.07 1
23 Ashley, Austin Comets of Ch 33.19 1
24 Pawlak, Nathaniel Prominent Athletes 33.89 2
25 Shelton, Cole Prominent Athletes 34.14 2
26 Barnes, John Speed Unlimited 34.61 4
27 Johnson, Isaiah White Knight 36.52 3
28 Naciri, Sami Unattached 38.75 2
Event 83 200 Meter Dash 13-14 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Section 1
1 Ball, Corinne Comets of Ch 27.73
2 Clement, Nyema White Knight 28.41
3 Anderson, Jamaya Gideonites T 28.54
4 Watson, Sydney Comets of Ch 31.00
5 McGinnis, Anissa Glenarden Tr 32.25
6 Witter, Samara Gideonites T 34.08
Section 3
1 Sims, Cenia Comets of Ch 29.58
2 Shannon, Crystal Usa-Ja 30.36
3 Nolasco, Ashley Osbourn 30.61
4 Echeverria, Dora Osbourn 31.41
5 Marshall, Michelle Speed Unlimited 34.56
6 E, Nina Unattached 37.74
Section 4
1 Husbands, Layla Unattached 27.96
2 Cantey, Nadira Pikesville Cheetahs 28.07
3 Dennis, Madison Above Xpecta 29.50
4 Armstrong, Kylee Speed Unlimited 30.71
5 Desper, Yari Bowie Boys & 30.93
6 Fortune, Kyndahl White Knight 31.12
Section 5
1 Matthews, Jasmine The Athletes 27.57
2 Calder, Macayla Unattached 28.28
3 Clark, Sydney Team Acceler 28.72
4 Bush, Zoe Speed Unlimited 28.82
5 Keitt, Amaya Speed Unlimited 28.91
6 Monroe, Sydney Track Express TC 29.32
Section 6
1 Wilson, Rachael Apex Track Club 27.62
2 Guerrero, Ariana Speed Unlimited 27.90
3 Ramirez-Castillo, Sharly Bowie Boys & 28.21
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
Finals
1 Matthews, Jasmine The Athletes 27.57 5
2 Wilson, Rachael Apex Track Club 27.62 6
3 Ball, Corinne Comets of Ch 27.73 1
4 Guerrero, Ariana Speed Unlimited 27.90 6
5 Husbands, Layla Unattached 27.96 4
6 Cantey, Nadira Pikesville Cheetahs 28.07 4
7 Ramirez-Castillo, Sharly Bowie Boys & 28.21 6
8 Calder, Macayla Unattached 28.28 5
9 Clement, Nyema White Knight 28.41 1
10 Anderson, Jamaya Gideonites T 28.54 1
11 Clark, Sydney Team Acceler 28.72 5
12 Bush, Zoe Speed Unlimited 28.82 5
13 Keitt, Amaya Speed Unlimited 28.91 5
14 Monroe, Sydney Track Express TC 29.32 5
15 Dennis, Madison Above Xpecta 29.50 4
16 Sims, Cenia Comets of Ch 29.58 3
17 Shannon, Crystal Usa-Ja 30.36 3
18 Nolasco, Ashley Osbourn 30.61 3
19 Armstrong, Kylee Speed Unlimited 30.71 4
20 Desper, Yari Bowie Boys & 30.93 4
21 Watson, Sydney Comets of Ch 31.00 1
22 Fortune, Kyndahl White Knight 31.12 4
23 Echeverria, Dora Osbourn 31.41 3
24 McGinnis, Anissa Glenarden Tr 32.25 1
25 Witter, Samara Gideonites T 34.08 1
26 Marshall, Michelle Speed Unlimited 34.56 3
27 E, Nina Unattached 37.74 3
Event 84 200 Meter Dash 13-14 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Section 1
1 Person, Daniel Comets of Ch 28.13
2 Branch, Kindrik Glenarden Tr 28.45
Section 2
1 Brunson, Derek Pikesville Cheetahs 28.61
2 Coney, Kahliel Glenarden Tr 30.29
3 Robinson, James Speed Unlimited 33.70
Section 3
1 Wright, Tarique Usa-Ja 28.20
2 Montgomery Iv, Wathan Prominent Athletes 28.80
3 Cheatham, Orlando The Athletes 29.70
4 Deloatch, Sean The Athletes 30.22
5 Best, Trevon Prominent Athletes 30.50
6 Bowman, Malachi The Athletes 31.04
Section 4
1 Clemons, Reginald Summer Runners 27.66
2 Phillips, David The Athletes 27.94
3 Dabney, Dean Unattached 27.97
4 Newman, Levi Track Express TC 27.98
5 Rolle, Milton Trojan Track Club 28.40
Section 5
1 Jackson, Nasir Vector Elite 25.72
2 Towler, Joseph Bowie Boys & 26.11
3 Smith, Koven Prominent Athletes 26.52
4 Reeder, Jayson The Athletes 26.73
5 Williams Jr, Andre CL Athletics 28.45
6 Dean, Emmanuel Team Acceler 28.62
Section 6
1 Ebron, Jamarr Glenarden Tr 24.88
2 Brent Jr, Larry Team Acceler 25.78
3 Brooks, Lotzeir CL Athletics 26.07
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
Finals
1 Ebron, Jamarr Glenarden Tr 24.88 6
2 Jackson, Nasir Vector Elite 25.72 5
3 Brent Jr, Larry Team Acceler 25.78 6
4 Brooks, Lotzeir CL Athletics 26.07 6
5 Towler, Joseph Bowie Boys & 26.11 5
6 Smith, Koven Prominent Athletes 26.52 5
7 Reeder, Jayson The Athletes 26.73 5
8 Clemons, Reginald Summer Runners 27.66 4
9 Phillips, David The Athletes 27.94 4
10 Dabney, Dean Unattached 27.97 4
11 Newman, Levi Track Express TC 27.98 4
12 Person, Daniel Comets of Ch 28.13 1
13 Wright, Tarique Usa-Ja 28.20 3
14 Rolle, Milton Trojan Track Club 28.40 4
15 Branch, Kindrik Glenarden Tr 28.45 1
16 Williams Jr, Andre CL Athletics 28.45 5
17 Brunson, Derek Pikesville Cheetahs 28.61 2
18 Dean, Emmanuel Team Acceler 28.62 5
19 Montgomery Iv, Wathan Prominent Athletes 28.80 3
20 Cheatham, Orlando The Athletes 29.70 3
21 Deloatch, Sean The Athletes 30.22 3
22 Coney, Kahliel Glenarden Tr 30.29 2
23 Best, Trevon Prominent Athletes 30.50 3
24 Bowman, Malachi The Athletes 31.04 3
25 Robinson, James Speed Unlimited 33.70 2
Event 85 200 Meter Dash 15-16 Division Girls
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Section 1
1 Patterson, Camree Trojan Track Club 28.98
2 Fields, Janiya Above Xpecta 29.79
3 delPielago, Gabriella Trojan Track Club 29.96
Section 2
1 Emery, Alexis Bullis 29.52
2 Walker, Regine Comets of Ch 29.91
3 Scott, Alivia Trojan Track Club 30.17
4 Wotorson, Nuntiah Elizabeth Seton 30.27
5 Kinard, Gabriel Riverdale Tr 31.19
Section 3
1 Smith, Noa Archbishop Carroll 27.79
2 Anderson, Laila Bullis 28.14
3 Dodson, Mayla Riverdale Tr 29.21
4 Mitchell, Tai Riverdale Tr 29.54
5 Haythe, Sanai Bishop McNam 29.58
Section 4
1 Pittman, Tiffani Archbishop Carroll 26.29
2 Whaley, Joslynn Atlantic Cou 26.85
3 Johnson, Chase Speed Unlimited 27.72
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
Finals
1 Pittman, Tiffani Archbishop Carroll 26.29 4
2 Whaley, Joslynn Atlantic Cou 26.85 4
3 Johnson, Chase Speed Unlimited 27.72 4
4 Smith, Noa Archbishop Carroll 27.79 3
5 Anderson, Laila Bullis 28.14 3
6 Patterson, Camree Trojan Track Club 28.98 1
7 Dodson, Mayla Riverdale Tr 29.21 3
8 Emery, Alexis Bullis 29.52 2
9 Mitchell, Tai Riverdale Tr 29.54 3
10 Haythe, Sanai Bishop McNam 29.58 3
11 Fields, Janiya Above Xpecta 29.79 1
12 Walker, Regine Comets of Ch 29.91 2
13 delPielago, Gabriella Trojan Track Club 29.96 1
14 Scott, Alivia Trojan Track Club 30.17 2
15 Wotorson, Nuntiah Elizabeth Seton 30.27 2
16 Kinard, Gabriel Riverdale Tr 31.19 2
Event 86 200 Meter Dash 15-16 Division Boys
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Section 2
1 Ruth, Kobe Comets of Ch 27.63
2 Lloyd, Tyler Prominent Athletes 27.79
3 Wood Jr, Christopher Montgomery C 28.87
Section 3
1 Nuriddin, Zyaire Wilmington T 24.83
2 Goelling, Ian Comets of Ch 25.64
3 Batista, Elammen Randallstown 28.38
Section 4
1 Carter, Daron Bishop McNam 23.78
2 Maduka, Matan Unattached 24.04
3 Roberts, Javar Bishop McNam 24.77
4 Brown, Aarick Wilmington T 25.55
5 Gary, Joshua Bullis 26.20
Section 5
1 Warner, Perez I5 Elite 23.94
2 White, Travis Bishop McNam 24.27
3 Jarvis, Elijah Unattached 24.45
4 Johnson, Jayden Unattached 24.50
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
Finals
1 Carter, Daron Bishop McNam 23.78 4
2 Warner, Perez I5 Elite 23.94 5
3 Maduka, Matan Unattached 24.04 4
4 White, Travis Bishop McNam 24.27 5
5 Jarvis, Elijah Unattached 24.45 5
6 Johnson, Jayden Unattached 24.50 5
7 Roberts, Javar Bishop McNam 24.77 4
8 Nuriddin, Zyaire Wilmington T 24.83 3
9 Brown, Aarick Wilmington T 25.55 4
10 Goelling, Ian Comets of Ch 25.64 3
11 Gary, Joshua Bullis 26.20 4
12 Ruth, Kobe Comets of Ch 27.63 2
13 Lloyd, Tyler Prominent Athletes 27.79 2
14 Batista, Elammen Randallstown 28.38 3
15 Wood Jr, Christopher Montgomery C 28.87 2
Event 87 200 Meter Dash 17-18 Division Women
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Section 1
1 Dabney, Jordan Prominent Athletes 28.96
2 Jackson, Kia Turbo Track Elite 30.20
3 Agnew, Sierra Riverdale Tr 30.32
4 Harris, Andreyah Above Xpecta 30.72
Section 2
1 Dyer, Danielle Bullis 27.88
2 Clark, Kayla Elizabeth Seton 28.63
3 Minta, Orreyon Above Xpecta 28.83
4 Schmidt, Novalee Vector Elite 29.13
5 Brown, Brennaye Above Xpecta 29.80
Section 3
1 Riley, Jana Unattached 27.28
2 Simpson, Amber Vector Elite 29.62
Section 4
1 Snow, Morgan Mvp League 25.65
2 Nagbe, Pearl Mvp League 25.84
3 Moore, Karah Unattached 26.53
4 Williams, Nyela Bishop McNam 26.70
5 Padgham, Kamylin St. Vincent 26.72
6 Bakare, Tahira Archbishop Carroll 27.11
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
Finals
1 Snow, Morgan Mvp League 25.65 4
2 Nagbe, Pearl Mvp League 25.84 4
3 Moore, Karah Unattached 26.53 4
4 Williams, Nyela Bishop McNam 26.70 4
5 Padgham, Kamylin St. Vincent 26.72 4
6 Bakare, Tahira Archbishop Carroll 27.11 4
7 Riley, Jana Unattached 27.28 3
8 Dyer, Danielle Bullis 27.88 2
9 Clark, Kayla Elizabeth Seton 28.63 2
10 Minta, Orreyon Above Xpecta 28.83 2
11 Dabney, Jordan Prominent Athletes 28.96 1
12 Schmidt, Novalee Vector Elite 29.13 2
13 Simpson, Amber Vector Elite 29.62 3
14 Brown, Brennaye Above Xpecta 29.80 2
15 Jackson, Kia Turbo Track Elite 30.20 1
16 Agnew, Sierra Riverdale Tr 30.32 1
17 Harris, Andreyah Above Xpecta 30.72 1
Event 88 200 Meter Dash 17-18 Division Men
================================================================
Name Year Team Finals
================================================================
Section 1
1 Spratling, Alif Above Xpecta 23.58
2 Carter, Deven Vector Elite 26.35
Section 2
1 Varona, Alex Above Xpecta 24.99
2 Reynolds, Tyler Unattached 25.18
3 Carter, Treven Vector Elite 25.41
Section 3
1 Mcclendon, Kyle Above Xpecta 23.94
2 Forbi, Stephen Above Xpecta 24.13
3 Murphy, Drake Bishop McNam 24.15
Section 4
1 Lewis, Zahmiere Above Xpecta 23.10
2 Mcduffie, Everette I5 Elite 24.12
3 Bishop, Ja'Quai Above Xpecta 24.38
4 Clark, Caleb Riverdale Tr 24.96
Section 5
1 Henley, Dorryen Pwc Panthers 22.93
2 Banks-Rose, Trelee Cesar Chavez 23.11
3 Hackerson, Noah Pwc Panthers 24.49
===================================================================
Name Year Team Finals H#
===================================================================
Finals
1 Henley, Dorryen Pwc Panthers 22.93 5
2 Lewis, Zahmiere Above Xpecta 23.10 4
3 Banks-Rose, Trelee Cesar Chavez 23.11 5
4 Spratling, Alif Above Xpecta 23.58 1
5 Mcclendon, Kyle Above Xpecta 23.94 3
6 Mcduffie, Everette I5 Elite 24.12 4
7 Forbi, Stephen Above Xpecta 24.13 3
8 Murphy, Drake Bishop McNam 24.15 3
9 Bishop, Ja'Quai Above Xpecta 24.38 4
10 Hackerson, Noah Pwc Panthers 24.49 5
11 Clark, Caleb Riverdale Tr 24.96 4
12 Varona, Alex Above Xpecta 24.99 2
13 Reynolds, Tyler Unattached 25.18 2
14 Carter, Treven Vector Elite 25.41 2
15 Carter, Deven Vector Elite 26.35 1
Event 106 1600 Meter Race Walk Girls
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
Finals
1 Lacore, Cydney Summer Runners 12:46.76
2 Elliott, Mikayla Randallstown 13:53.53
3 Safford, Coraline Marlboro Boy 16:58.68
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
1 Caleb, Afia Gideonites T 10:09.11
Event 106 1600 Meter Race Walk Boys
===============================================================
Name Year Team Finals
===============================================================
1 Batista, Marc Randallstown 11:21.06
2 Miner, Richard Prominent Athletes 13:39.39
Event 111 4x400 Meter Relay 11-12 Division Girls
===============================================================
Team Finals
===============================================================
Finals
1 Usa-Ja 'A' 4:51.77
1) Asante, Deborah 2) Attike, Grace
3) Pougoum, Kassandra 4) Smith, Laila
Event 112 4x400 Meter Relay 11-12 Division Boys
===============================================================
Team Finals
===============================================================
Finals
1 Vector Elite Track Club 'A' 4:50.82
1) Bradsher, Dustin 2) Davenport, Jaiden
3) Bradsher, Keyshawn 4) Caesar, Mekhi
Event 113 4x400 Meter Relay 13-14 Division Girls
===============================================================
Team Finals
===============================================================
Finals
1 Usa-Ja 'A' 4:54.86
1) Shannon, Crystal 2) Ducker, Maya
3) Sawadogo, Nadia 4) Anani, Stella
Event 114 4x400 Meter Relay 13-14 Division Boys
================================================================
Team Finals
================================================================
Finals
1 White Knights - Baltimore 'A' 4:24.74
1) Davis, Cameron 2) Woody, Denmark
3) Wells, Jaron 4) Valentine Iv, Ramon
2 Usa-Ja 'A' 4:50.53
1) Pascali, Ajibu 2) Peace, Johnnie
3) Warmington, Kyle 4) Giaudrone, Will
3 Above Xpectations Track Club 'A' 4:51.78
1) Parker, Dallas 2) Dockery, Donte
3) Moaney, Hayden 4) Pleasant-Dorsey, Jaden
Event 117 4x400 Meter Relay 17-18 Division Women
================================================================
Team Finals
================================================================
Finals
1 Elizabeth Seton 'A' 4:10.55
1) Hewitt, Felicia 2) Jackson, Jalen
3) Johnson, Maya 4) Moye, Tia
2 Trojan Track Club 'A' 4:53.55
1) Scott, Alivia 2) delPielago, Gabriella
3) Simpson, Lauren 4) Derkosh, Shelby