Licensed to Chesapeake Division Champ - Organization License
HY-TEK's Meet Manager 4/17/2019 08:44 PM
Chesapeake Division - 4/17/2019
Track and Field Championships
Bohemia Manor High School
Results
Girls 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 Onyebadi, Petronilla Harford Tech 12.72 3
2 Ray, Nya Harford Tech 12.78 3
3 Lamb, Selena Harford Tech 13.21 3
4 Lindsey, Maria C. Milton Wr 13.33 3
5 Kuhn, Ellie Perryville H 13.45 3
6 Drisdom, Madison Edgewood Hig 13.58 3
7 Marcinkevich, Kacey Perryville H 13.61 3
8 Soumah, Mikayla C. Milton Wr 13.65 2
9 Norton, Kamari Aberdeen Hig 14.03 2
10 Duncan, Lashaunte Edgewood Hig 14.09 2
11 Johnson, Jordan Bel Air High 14.13 2
12 Wingfield, Ne'Kayla Edgewood Hig 14.24 3
13 Martin, Kristin C. Milton Wr 14.33 2
14 McArthur, Claire Bohemia Mano 14.34 2
15 Gatewood, Emia Bohemia Mano 14.34 2
16 Etchison, Cailey Bel Air High 14.45 1
17 Bailey, Nevaeh Perryville H 14.83 1
18 Faircloth, Cheyanne Bohemia Mano 16.32 1
Girls 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Bobb, Caitlyn Harford Tech 26.05 3
2 Dziedzic, Emilia Bel Air High 26.90 3
3 Onyebadi, Petronilla Harford Tech 27.08 3
4 Lindsey, Maria C. Milton Wr 27.91 3
5 Drisdom, Madison Edgewood Hig 28.08 3
6 Kuhn, Ellie Perryville H 28.37 3
7 Soumah, Mikayla C. Milton Wr 28.37 2
8 Marcinkevich, Kacey Perryville H 28.49 2
9 Massey, Jamil Edgewood Hig 28.52 2
10 Brewington, Sanaya Bel Air High 29.29 2
11 Rando, Anna Perryville H 29.39 2
12 Oyekunle, Milayo Edgewood Hig 29.70 2
13 Brown, Kiera C. Milton Wr 30.23 2
14 Webb, Faith Aberdeen Hig 30.65 1
15 Gatewood, Emia Bohemia Mano 31.45 1
16 Faircloth, Cheyanne Bohemia Mano 34.37 1
Girls 400 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Ray, Nya Harford Tech 58.03 2
2 Smith, Evelyn Edgewood Hig 1:02.29 2
3 Peyton, Eliana Aberdeen Hig 1:03.07 2
4 Hay, Shelby Bel Air High 1:04.54 2
5 Chan, Caitlyn Bel Air High 1:05.86 2
6 Okyere, Nana Harford Tech 1:06.96 2
7 Miller, Isabella Aberdeen Hig 1:08.57 1
8 Sorrell, Morgan Edgewood Hig 1:09.24 2
9 Rando, Anna Perryville H 1:09.73 1
10 Madu, Harmony Edgewood Hig 1:11.10 1
11 Webb, Faith Aberdeen Hig 1:12.72 1
Girls 800 Meter Run
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Bobb, Caitlyn Harford Tech 2:21.91 2
2 Walz, Brooke Bohemia Mano 2:25.57 2
3 Loewe, Morgan Bel Air High 2:29.42 2
4 Dean, Morgan Harford Tech 2:35.20 2
5 Loftus, Faith Bel Air High 2:38.14 2
6 Vangrafeiland, Abi Edgewood Hig 2:40.18 2
7 Dean, Megan Harford Tech 2:41.95 2
8 Osborne, Maya Bohemia Mano 2:42.03 1
9 Beegle, Hannah C. Milton Wr 2:43.08 2
10 Hancock, Emilie Bel Air High 2:43.75 1
11 Decker, Anna Edgewood Hig 2:46.24 2
12 Pelletier, Ashley C. Milton Wr 2:48.39 2
13 Crue, Mary Edgewood Hig 2:49.79 1
14 Scramlin, Gabriella Perryville H 2:50.99 2
15 Miller, Isabella Aberdeen Hig 2:52.56 1
16 Norman, Emily Bohemia Mano 3:02.55 1
17 Buckson, Ashley Perryville H 3:04.84 1
18 Rollins, Monique Aberdeen Hig 3:08.84 1
19 Wireduwah, Ruth Aberdeen Hig 3:12.15 1
20 Howes, Maddie Perryville H 3:20.93 1
Girls 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Walz, Brooke Bohemia Mano 5:17.13
2 Morrison, Mackenzie Bel Air High 5:23.47
3 Wenham, Gabriella Bel Air High 5:42.68
4 Decker, Anna Edgewood Hig 5:49.46
5 Dean, Morgan Harford Tech 5:52.38
6 Feick, Maya Bel Air High 5:54.82
7 Beegle, Hannah C. Milton Wr 5:59.62
8 Crue, Mary Edgewood Hig 6:06.66
9 Preske, Aubrey Bohemia Mano 6:12.08
10 Pelletier, Ashley C. Milton Wr 6:15.41
11 Bryant, Amanda Aberdeen Hig 6:15.83
12 Rambo, Kathryn Edgewood Hig 6:20.10
13 Scramlin, Gabriella Perryville H 6:26.80
14 Longeway, Laura Bohemia Mano 6:48.31
15 Buckson, Ashley Perryville H 7:00.59
16 Donlick, Gabrielle Harford Tech 7:04.84
17 Lehmann, Leadora Harford Tech 7:11.36
18 Heuisler, Lilyana Perryville H 7:12.08
Girls 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Pickett, Elizabeth Bel Air High 11:47.28
2 Crue, Michaela Edgewood Hig 11:58.03
3 Buddenbohn, Madison Edgewood Hig 12:28.29
4 McDermott, Riley Bel Air High 12:34.16
5 Cross, Rebekah Bel Air High 12:39.71
6 Skinner, Sophia C. Milton Wr 12:50.40
7 Tenaglia, Julianne C. Milton Wr 12:58.85
8 Smith, Corrine C. Milton Wr 13:15.67
9 Saulsbury, Delaney Edgewood Hig 13:42.20
10 Leone, Sage Bohemia Mano 14:44.99
11 Linkous, Alyssa Bohemia Mano 14:55.03
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Kelley, Lyric Harford Tech 16.26 2
2 Wheeler, Ellen C. Milton Wr 16.32 2
3 Mccutchen, Kailee Perryville H 16.75 2
4 Velez-Segui, Laura Harford Tech 16.98 2
5 Mack, Kiana Harford Tech 17.34 2
6 Walsh, Julia C. Milton Wr 19.54 1
7 Rice, Olivia C. Milton Wr 19.71 1
8 Keller, Megan Bel Air High 20.34 2
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Jones, Elexa Aberdeen Hig 5.66 1
2 Wheeler, Ellen C. Milton Wr 48.71 2
3 Velez-Segui, Laura Harford Tech 49.67 2
4 Mccutchen, Kailee Perryville H 52.71 2
5 Haviland, Erin Harford Tech 54.46 2
6 Plowman, Mackenzie Bel Air High 54.69 2
7 Smith, Cassandra Aberdeen Hig 55.15 2
8 Keller, Megan Bel Air High 55.64 2
9 Mack, Kiana Harford Tech 57.05 2
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Harford Technical High School 'A' 52.06
1) Ray, Nya 2) Onyebadi, Petronilla
3) Green, Hunter Rae 4) Lamb, Selena
2 C. Milton Wright High School 'A' 54.42
1) Martin, Kristin 2) Lindsey, Maria
3) Soumah, Mikayla 4) Wheeler, Ellen
3 Aberdeen High School 'A' 55.40
1) Harris, Tatiana 2) Harrow-Martinez, Jada
3) Peyton, Eliana 4) Norton, Kamari
4 Bel Air High School 'A' 56.86
1) Brewington, Sanaya 2) Etchison, Cailey
3) Chan, Caitlyn 4) Plowman, Mackenzie
5 Bohemia Manor High School 'A' 59.59
1) Ellis, Marlaina 2) McArthur, Claire
3) Gatewood, Emia 4) Faircloth, Cheyanne
6 Perryville High School 'A' 59.60
1) Bailey, Nevaeh 2) Rando, Anna
3) Nin, Janine 4) Varela, Arianna
7 Edgewood High School 'A' 59.96
1) Drisdom, Madison 2) Duncan, Lashaunte
3) Massey, Jamil 4) Wingfield, Ne'Kayla
Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 C. Milton Wright High School 'A' 1:55.80
1) Martin, Kristin 2) Lindsey, Maria
3) Soumah, Mikayla 4) Brown, Kiera
2 Edgewood High School 'A' 1:57.05
1) Drisdom, Madison 2) Massey, Jamil
3) Oyekunle, Milayo 4) Wingfield, Ne'Kayla
3 Aberdeen High School 'A' 1:57.64
1) Harris, Tatiana 2) Harrow-Martinez, Jada
3) Jones, Elexa 4) Norton, Kamari
4 Bel Air High School 'A' 1:58.80
1) Plowman, Mackenzie 2) Graney, Caitlyn
3) Etchison, Cailey 4) Johnson, Jordan
5 Harford Technical High School 'A' 1:59.40
1) Lamb, Selena 2) Kelley, Lyric
3) Thomas, Bre'Nae 4) Annan, Kirsten
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Harford Technical High School 'A' 4:16.81
1) Bobb, Caitlyn 2) Velez-Segui, Laura
3) Dean, Morgan 4) Kelly, Beyonce
2 Bel Air High School 'A' 4:19.85
1) Hay, Shelby 2) Graney, Caitlyn
3) Dziedzic, Emilia 4) Chan, Caitlyn
3 C. Milton Wright High School 'A' 4:42.59
1) Perry, Lindsay 2) Pelletier, Ashley
3) Wheeler, Ellen 4) Skinner, Sophia
4 Aberdeen High School 'A' 4:43.84
1) Harris, Tatiana 2) Peyton, Eliana
3) Smith, Cassandra 4) Harrow-Martinez, Jada
5 Edgewood High School 'A' 4:55.34
1) Brooks, Saniya 2) Oyekunle, Milayo
3) Smith, Evelyn 4) Madu, Harmony
6 Perryville High School 'A' 4:57.13
1) Marcinkevich, Kacey 2) Rando, Anna
3) Scramlin, Gabriella 4) Heuisler, Lilyana
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Bel Air High School 'A' 10:06.18
1) Cross, Rebekah 2) McDermott, Riley
3) Hay, Shelby 4) Loewe, Morgan
2 Edgewood High School 'A' 10:16.82
1) Crue, Michaela 2) Buddenbohn, Madison
3) Smith, Evelyn 4) Vangrafeiland, Abi
3 Aberdeen High School 'A' 11:18.51
1) Bryant, Amanda 2) Miller, Isabella
3) Rollins, Monique 4) Peyton, Eliana
4 Harford Technical High School 'A' 11:20.30
1) Dean, Megan 2) Okyere, Nana
3) Lehmann, Leadora 4) Donlick, Gabrielle
5 Bohemia Manor High School 'A' 11:21.44
1) Preske, Aubrey 2) Osborne, Maya
3) Longeway, Laura 4) Leone, Sage
6 Perryville High School 'A' 12:08.50
1) Scramlin, Gabriella 2) Buckson, Ashley
3) Sypolt, Amelia 4) Clark, Leah
Girls High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Kelley, Lyric Harford Tech 4-08.00
1 Kelly, Beyonce Harford Tech 4-08.00
3 Johnson, Jordan Bel Air High 4-06.00
4 Rollins, Monique Aberdeen Hig 4-04.00
4 Clark, Leah Perryville H 4-04.00
4 Biddle, Emma Perryville H 4-04.00
4 Sugars, Tamia C. Milton Wr 4-04.00
4 Donarum, Quinn C. Milton Wr 4-04.00
9 Plowman, Mackenzie Bel Air High 4-00.00
9 Varela, Arianna Perryville H 4-00.00
-- Smith, Cassandra Aberdeen Hig NH
-- Cooper, Kaleigh Bohemia Mano NH
-- Brooks, Saniya Edgewood Hig NH
-- Jones, Elexa Aberdeen Hig NH
Girls Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Kuhn, Ellie Perryville H 10-00.00
2 Treadwell, Madison C. Milton Wr 8-00.00
3 Clark, Leah Perryville H 7-06.00
4 Sewell, Hailey Perryville H 7-00.00
5 Osei-Townes, Faith Harford Tech 6-06.00
5 Mcnesby, Katie C. Milton Wr 6-06.00
5 Busch, Sara Harford Tech 6-06.00
8 Megginson, Asia Edgewood Hig 6-00.00
8 Etchison, Cailey Bel Air High 6-00.00
8 Brooks, Saniya Edgewood Hig 6-00.00
-- Burke, Makenna C. Milton Wr NH
-- Williams, Dyani Harford Tech NH
-- Cooper, Kaleigh Bohemia Mano NH
Girls Long Jump
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Kelly, Beyonce Harford Tech 16-09.00 1
2 Onyebadi, Petronilla Harford Tech 16-02.00 2
3 Mccutchen, Kailee Perryville H 15-11.00 2
4 Dziedzic, Emilia Bel Air High 15-08.00 2
5 Lamb, Selena Harford Tech 15-04.00 2
6 Clark, Leah Perryville H 14-01.00 2
7 Rollins, Monique Aberdeen Hig 13-07.00 1
8 Claude, Vanessa Edgewood Hig 13-06.00 2
9 Megginson, Asia Edgewood Hig 13-00.00 2
9 Johnson, Jordan Bel Air High 13-00.00 1
11 McArthur, Claire Bohemia Mano 12-09.00 2
12 Walsh, Julia C. Milton Wr 12-05.00 2
13 Oyekunle, Milayo Edgewood Hig 12-02.00 1
13 Donarum, Quinn C. Milton Wr 12-02.00 2
15 Harrow-Martinez, Jada Aberdeen Hig 11-08.00 1
16 Sugars, Tamia C. Milton Wr 11-07.00 2
17 Cooper, Kaleigh Bohemia Mano 11-04.00 1
18 Jones, Elexa Aberdeen Hig 11-02.00 1
19 Wambach, Amber Bel Air High 11-01.00 1
20 Faircloth, Cheyanne Bohemia Mano 9-00.00 1
Girls Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Mccutchen, Kailee Perryville H 33-07.00
2 Claude, Vanessa Edgewood Hig 30-09.00
3 Kuhn, Ellie Perryville H 30-00.00
4 Haviland, Erin Harford Tech 29-05.00
5 Smith, Cassandra Aberdeen Hig 29-03.00
6 Donarum, Quinn C. Milton Wr 28-00.00
7 Norton, Kamari Aberdeen Hig 27-03.00
8 Megginson, Asia Edgewood Hig 26-05.00
9 Burke, Makenna C. Milton Wr 26-01.00
-- Green, Hunter Rae Harford Tech ND
-- Johnson, Aaliya Harford Tech ND
Girls Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Nin, Janine Perryville H 28-08.00
2 Brownfield, Emily C. Milton Wr 28-03.00
3 Howard, Saniyah Aberdeen Hig 28-00.00
4 Varela, Arianna Perryville H 27-03.00
5 Smith, Lillian Bel Air High 26-05.00
6 Pearce, Kristin Bohemia Mano 25-07.00
7 Kozak, Jillian Bel Air High 25-05.00
8 Robinson, Ali Aberdeen Hig 24-09.00
9 Atkins, Chailey C. Milton Wr 24-00.00
-- Petitfrere, Kimoni Bohemia Mano ND
-- Erby, Miyah Aberdeen Hig ND
-- Nyivih, Sandrea Harford Tech ND
-- Johnson, Gabrielle Harford Tech ND
-- Henry, Michaela Harford Tech ND
Girls Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Osbourne, Arianna Edgewood Hig 89-02
2 Nin, Janine Perryville H 86-02
3 Atkins, Chailey C. Milton Wr 81-10
4 Howard, Saniyah Aberdeen Hig 79-02
5 Smith, Lillian Bel Air High 74-00
6 Nyivih, Sandrea Harford Tech 62-02
7 Wimberly, Janaiya Harford Tech 61-09
8 Brownfield, Emily C. Milton Wr 61-01
9 Pearce, Kristin Bohemia Mano 59-04
10 Robinson, Ali Aberdeen Hig 59-00
11 Tikun, Brittney Harford Tech 56-04
12 Erby, Miyah Aberdeen Hig 54-09
13 Kozak, Jillian Bel Air High 49-10
-- Petitfrere, Kimoni Bohemia Mano ND
Boys 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Minter, Jeremiah Harford Tech 11.31 3
2 Brown, Kam C. Milton Wr 11.36 3
3 Wiredu, Enoch Harford Tech 11.44 2
4 Nolasco, Kurt Bel Air High 11.47 3
5 Stewart-Lesesne, Malachi Aberdeen Hig 11.53 3
6 Wychulis, Matt C. Milton Wr 11.55 3
7 Rolocut, Jake Bel Air High 11.63 2
8 Kelley, Jalen Edgewood Hig 11.77 3
9 Clarke, Shaun Harford Tech 11.96 2
10 Inyinbor, Onose C. Milton Wr 11.98 2
11 Johnson, Ykean Bel Air High 12.14 2
12 Onomake, Biko Aberdeen Hig 12.28 3
13 Oyenuga, Sayo Edgewood Hig 12.45 2
14 Brown, Jacob Bohemia Mano 12.56 1
15 Lynn, Matthew Bohemia Mano 12.95 2
16 Seiverd-Devine, Hayden Perryville H 13.08 1
17 Roderick, Eric Bohemia Mano 13.46 1
18 Carty, Kadon Perryville H 13.60 1
Boys 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Banks, Deonte Edgewood Hig 22.68 3
2 Barnes, Shamar Edgewood Hig 23.21 3
3 Phu, Tim C. Milton Wr 23.43 3
4 Raccioppi, Jai C. Milton Wr 23.61 3
5 Minter, Jeremiah Harford Tech 24.13 1
6 Brown, Kam C. Milton Wr 24.25 3
7 McKinzie, Anthony Harford Tech 24.55 3
8 Jones, Jireh Perryville H 24.65 2
9 Rowland, Kevin Edgewood Hig 24.83 3
10 Scott, Chandler Aberdeen Hig 25.05 1
11 Yetter, Gavin Bel Air High 25.33 2
12 Onomake, Biko Aberdeen Hig 25.65 3
13 O'Neill, Matthew Perryville H 25.79 2
14 Brown, Jacob Bohemia Mano 27.23 1
15 Blunt, Kalil Bel Air High 27.74 2
16 Roderick, Eric Bohemia Mano 29.11 1
17 Asbell, Matthew Bohemia Mano 29.72 1
Boys 400 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Morley, Jayden C. Milton Wr 52.37 3
2 Foster, Daniel Aberdeen Hig 52.85 3
3 Fisher, Maxwell Bel Air High 53.20 3
4 Phillips, Joshua Bel Air High 55.49 2
5 Rowland, Kevin Edgewood Hig 56.52 3
6 Moulsdale, Zack C. Milton Wr 57.14 2
7 Simberg, Stephen C. Milton Wr 58.21 2
8 McArthur, Colin Bohemia Mano 58.83 2
9 Catron, Logan Bohemia Mano 59.48 2
10 Pannell, Isiah Aberdeen Hig 59.90 1
11 Grant, Xavier Perryville H 59.93 1
12 Hillhouse, Raj Aberdeen Hig 1:01.44 2
13 Shaw, Antwain Harford Tech 1:02.72 2
14 Zeigler, Iain Perryville H 1:03.13 2
15 Perkovich, Jensen Harford Tech 1:04.26 3
16 Nasuta, Josh Perryville H 1:05.75 1
17 Thompson, James Bohemia Mano 1:06.82 1
-- Ameyaw, Kwaku Edgewood Hig DQ 3
Boys 800 Meter Run
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Dooley, Shannon Harford Tech 2:01.72 2
2 Longeway, Alex Bohemia Mano 2:02.47 2
3 Zylka, Caleb Bel Air High 2:03.13 2
4 Morley, Jayden C. Milton Wr 2:03.42 2
5 Plowman, Andrew Bel Air High 2:03.96 2
6 Capozzoli, Peter C. Milton Wr 2:04.21 2
7 Taylor, Daron Harford Tech 2:05.28 1
8 Starkloff, Sean Aberdeen Hig 2:05.90 2
9 Foster, Daniel Aberdeen Hig 2:07.07 2
10 Dean, Ryen Edgewood Hig 2:08.26 2
11 Laird, Zachary Bohemia Mano 2:08.94 2
12 Key, Bryan C. Milton Wr 2:09.07 2
13 Burkhardht, Nathaniel Edgewood Hig 2:13.18 1
14 Adediji, Ayomi Edgewood Hig 2:13.56 1
15 Pennington, Mason Bel Air High 2:15.09 1
16 Gash, Quincy Harford Tech 2:21.93 1
17 Macomber, Ryan Perryville H 2:25.07 1
18 Hillhouse, Raj Aberdeen Hig 2:27.36 1
19 Hagar, Jackson Perryville H 2:36.02 1
20 Thompson, Sean Mike Perryville H 2:37.42 1
Boys 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Taylor, Zachary Harford Tech 4:32.79
2 Baranoski, Kevin Harford Tech 4:35.55
3 Longeway, Alex Bohemia Mano 4:35.73
4 Laird, Zachary Bohemia Mano 4:38.09
5 Key, Bryan C. Milton Wr 4:40.92
6 Starkloff, Sean Aberdeen Hig 4:41.73
7 Cummins, Tanner C. Milton Wr 4:47.89
8 Giordano, Andrew Bel Air High 4:52.74
9 Doherty, Camden C. Milton Wr 4:54.11
10 Adediji, Ayomi Edgewood Hig 4:54.71
11 Leone, Day Bohemia Mano 4:58.95
12 Priebe, Roger Bel Air High 5:02.48
13 Ervin, Matthew Bel Air High 5:06.76
14 Dean, Ryen Edgewood Hig 5:06.94
15 Macomber, Ryan Perryville H 5:10.58
16 Litvin, Aaron Harford Tech 5:30.64
Boys 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Baranoski, Kevin Harford Tech 10:13.79
2 Taylor, Zachary Harford Tech 10:17.15
3 Roden, Greg C. Milton Wr 10:22.67
4 Keenan, Brian Perryville H 10:30.80
5 Sethi, Sanjay Bel Air High 10:34.54
6 Ivy, Shane Bel Air High 10:42.50
7 Hruz, Travis C. Milton Wr 10:54.69
8 Hansel, Gray C. Milton Wr 11:00.39
9 Jarrell, Jacob Bohemia Mano 11:18.12
10 Fritzges, Alexander Harford Tech 11:23.31
11 Tripathi, Aman Edgewood Hig 11:28.40
12 Johnson, Jakob Perryville H 11:29.82
13 Kiedrowski, Zachary Aberdeen Hig 11:40.78
14 Hitchens, Finn Bohemia Mano 12:03.91
15 Buddenbohn, Ryan Edgewood Hig 12:42.16
16 Lipscomb, Jordan Edgewood Hig 12:45.60
17 Davis, Ian Bohemia Mano 12:48.96
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Simpson, Kaya Harford Tech 15.64 2
2 Simpson, Shimon Harford Tech 16.47 2
3 Holley, Justin Harford Tech 17.97 2
4 Baranik, Brandyn Bohemia Mano 19.37 2
5 Glover, Nathaniel Bel Air High 20.02 2
6 Means, Tyrez Perryville H 20.21 2
7 Althoff, Corey Bel Air High 21.08 2
8 Holloway, John Perryville H 21.48 2
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Simpson, Kaya Harford Tech 43.18 2
2 Young, Trevor Harford Tech 44.85 2
3 Holley, Justin Harford Tech 45.75 2
4 Glover, Nathaniel Bel Air High 48.46 2
5 Watson, Kadin Aberdeen Hig 49.54 1
6 Althoff, Corey Bel Air High 50.07 1
7 Means, Tyrez Perryville H 51.01 1
8 Baranik, Brandyn Bohemia Mano 51.21 1
9 Hagar, Jackson Perryville H 53.33 1
10 Asbell, Matthew Bohemia Mano 54.11 1
11 Ezan, Bryan Edgewood Hig 54.59 1
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 C. Milton Wright High School 'A' 45.18
1) Phu, Tim 2) Brown, Kam
3) Wychulis, Matt 4) Raccioppi, Jai
2 Edgewood High School 'A' 45.38
1) Banks, Deonte 2) Barnes, Shamar
3) Ii, Kephart Pryor 4) Kelley, Jalen
3 Harford Technical High School 'A' 45.83
1) Minter, Jeremiah 2) Simpson, Kaya
3) Clarke, Shaun 4) Wiredu, Enoch
4 Aberdeen High School 'A' 46.01
1) Jones, Jaheim 2) Stewart-Lesesne, Malachi
3) Alviarez, Maurice 4) Onomake, Biko
5 Bel Air High School 'A' 48.86
1) Johnson, Ykean 2) Hammond, Thomas
3) Harris, Kameron 4) Blunt, Kalil
6 Perryville High School 'A' 50.45
1) Howard, Aaron 2) Griffin, Jayden
3) Carter, Joshua 4) Lawrence, Matthew
7 Bohemia Manor High School 'A' 51.33
1) Chytrenko, Andrew 2) Lynn, Matthew
3) Baranik, Brandyn 4) Brown, Jacob
Boys 4x200 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Edgewood High School 'A' 1:32.41
1) Banks, Deonte 2) Barnes, Shamar
3) Ii, Kephart Pryor 4) Kelley, Jalen
2 C. Milton Wright High School 'A' 1:33.42
1) Phu, Tim 2) Brown, Kam
3) Inyinbor, Onose 4) Raccioppi, Jai
3 Harford Technical High School 'A' 1:37.62
1) McKinzie, Anthony 2) Young, Trevor
3) Simpson, Shimon 4) Green, Keith
4 Aberdeen High School 'A' 1:38.11
1) Alviarez, Maurice 2) Onomake, Biko
3) Scott, Chandler 4) Peyton, Donovan
5 Bel Air High School 'A' 1:43.89
1) Johnson, Ykean 2) Blunt, Kalil
3) Ball, Jordan 4) Yetter, Gavin
6 Perryville High School 'A' 1:45.14
1) Carter, Joshua 2) Howard, Aaron
3) Griffin, Jayden 4) Lawrence, Matthew
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Harford Technical High School 'A' 3:37.42
1) Graney, Zachary 2) McKinzie, Anthony
3) Simpson, Kaya 4) Dooley, Shannon
2 Bel Air High School 'A' 3:37.97
1) Cullinan, Stephen 2) Nolasco, Kurt
3) Fisher, Maxwell 4) Plowman, Andrew
3 C. Milton Wright High School 'A' 3:41.46
1) Capozzoli, Peter 2) Moulsdale, Zack
3) Cummins, Tanner 4) Hruz, Travis
4 Edgewood High School 'A' 3:43.56
1) Holder, Amiri 2) Knighten, Marcelles
3) Rowland, Kevin 4) Barnes, Shamar
5 Aberdeen High School 'A' 3:43.76
1) Foster, Daniel 2) Starkloff, Sean
3) Peyton, Donovan 4) Pannell, Isiah
6 Perryville High School 'A' 3:48.71
1) Jones, Jireh 2) Wennersten, Andrew
3) Keenan, Brian 4) O'Neill, Matthew
7 Bohemia Manor High School 'A' 4:26.67
1) Thompson, James 2) McArthur, Colin
3) Dickerson, Samuel 4) Conrad, Wyatt
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Bel Air High School 'A' 8:28.42
1) Zylka, Caleb 2) Sethi, Sanjay
3) Plowman, Andrew 4) Phillips, Joshua
2 C. Milton Wright High School 'A' 8:33.91
1) Roden, Greg 2) Capozzoli, Peter
3) Moulsdale, Zack 4) Morley, Jayden
3 Harford Technical High School 'A' 8:35.08
1) Dooley, Shannon 2) Taylor, Daron
3) Gash, Quincy 4) Litvin, Aaron
4 Bohemia Manor High School 'A' 8:35.16
1) Laird, Zachary 2) Longeway, Alex
3) Luzetsky, Alexander 4) McArthur, Colin
5 Aberdeen High School 'A' 9:04.91
1) Foster, Daniel 2) Pannell, Isiah
3) Peyton, Donovan 4) Scott, Chandler
6 Perryville High School 'A' 9:29.88
1) Grahe, Matt 2) Keenan, Brian
3) Macomber, Ryan 4) Wennersten, Andrew
7 Edgewood High School 'A' 9:44.12
1) Rowland, Kevin 2) Buddenbohn, Ryan
3) Lipscomb, Jordan 4) Tripathi, Aman
Boys High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Uwalor, Chuck Edgewood Hig 5-08.00
2 Jones, Jaheim Aberdeen Hig 5-06.00
2 Alleyne, Niles Aberdeen Hig 5-06.00
4 Lindsey, Trey C. Milton Wr 5-02.00
4 Namauu, Ayden Bel Air High 5-02.00
4 Monroe, Jarrett Harford Tech 5-02.00
4 Hammond, Thomas Bel Air High 5-02.00
4 Aduaka, Chiebuka Edgewood Hig 5-02.00
-- Staten, Devin C. Milton Wr NH
-- Simpson, Shimon Harford Tech NH
-- Watson, Kadin Aberdeen Hig NH
-- Younce, Landon Perryville H NH
-- Jones, Jireh Perryville H NH
-- Lawrence, Matthew Perryville H NH
-- Richardson, deion Edgewood Hig NH
-- Cullinan, Stephen Bel Air High NH
Boys Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Ianniello, AJ Harford Tech 12-00.00
2 Lindsey, Trey C. Milton Wr 9-00.00
2 Miranda, Ken Harford Tech 9-00.00
4 Sheaffer, Wade C. Milton Wr 8-06.00
5 Reynolds, Matthew Bel Air High 8-00.00
5 Namauu, Ayden Bel Air High 8-00.00
5 Huntzberry, Conner Perryville H 8-00.00
-- Means, Tyrez Perryville H NH
-- Blair, Logan Edgewood Hig NH
-- Ilagan, Gabe C. Milton Wr NH
-- Holloway, John Perryville H NH
-- Lynn, Matthew Bohemia Mano NH
-- Dempsey, Jack Harford Tech NH
Boys Long Jump
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Banks, Deonte Edgewood Hig 20-06.00 2
2 Jones, Jaheim Aberdeen Hig 20-05.00 2
3 Wiredu, Enoch Harford Tech 19-08.50 2
4 Alleyne, Niles Aberdeen Hig 18-11.50 2
5 Melton, Bryce Harford Tech 18-08.00 1
6 Stewart-Lesesne, Malachi Aberdeen Hig 18-06.00 2
7 Jones, Jireh Perryville H 18-05.00 2
8 O'Neill, Matthew Perryville H 17-07.50 2
9 Minter, Jeremiah Harford Tech 17-05.00 1
10 Younce, Landon Perryville H 17-02.00 2
11 Harris, Kameron Bel Air High 16-07.50 1
12 Richardson, deion Edgewood Hig 16-06.50 1
13 Yetter, Gavin Bel Air High 16-03.00 1
14 Ball, Jordan Bel Air High 16-00.00 1
15 Richardson, Adam C. Milton Wr 15-01.00 1
16 Brown, Jacob Bohemia Mano 15-00.00 1
-- Patrick, Tyler C. Milton Wr ND 1
-- Uwalor, Chuck Edgewood Hig FOUL 2
Boys Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Stewart-Lesesne, Malachi Aberdeen Hig 41-02.00
2 Uwalor, Chuck Edgewood Hig 40-11.00
3 Alleyne, Niles Aberdeen Hig 39-08.00
4 Green, Keith Harford Tech 39-05.00
5 Young, Trevor Harford Tech 38-08.00
6 Melton, Bryce Harford Tech 37-09.00
7 Chytrenko, Andrew Bohemia Mano 36-10.00
8 Younce, Landon Perryville H 35-08.00
9 Richardson, Adam C. Milton Wr 33-00.00
10 Blair, Logan Edgewood Hig 31-10.00
11 Means, Tyrez Perryville H 31-08.00
12 Patrick, Tyler C. Milton Wr 30-01.00
Boys Shot Put
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Udolisa, Ike Harford Tech 43-00.00 2
2 Dubois, Andrew Aberdeen Hig 42-00.00 2
3 Wagner, Chris C. Milton Wr 40-07.00 2
4 Rolocut, Jake Bel Air High 38-01.00 2
5 Spencer, Michael Aberdeen Hig 37-03.00 2
6 Santiago-Jett, Griffin Edgewood Hig 35-11.00 2
7 Haviland, Kyle Harford Tech 35-01.00 1
8 Blackwell, David Aberdeen Hig 34-07.00 1
9 Carter, Joshua Perryville H 32-10.00 2
10 Beard, Daquan Edgewood Hig 31-02.00 1
11 Aulakh, Damanveer Bel Air High 30-07.00 1
12 Bailey, Kenyetta Perryville H 28-09.00 1
12 Malone, Cameron Perryville H 28-09.00 1
14 Easter, Jayson Edgewood Hig 26-03.00 1
Boys Discus Throw
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Rolocut, Jake Bel Air High 117-03 2
2 Udolisa, Ike Harford Tech 106-03 2
3 Dubois, Andrew Aberdeen Hig 105-05 2
4 Spencer, Michael Aberdeen Hig 103-11 2
5 Beard, Daquan Edgewood Hig 88-09 2
6 Blackwell, David Aberdeen Hig 88-05 2
7 Carter, Joshua Perryville H 86-00 1
8 Aulakh, Damanveer Bel Air High 84-10 2
9 Wagner, Chris C. Milton Wr 80-00 1
10 Santiago-Jett, Griffin Edgewood Hig 78-01 1
11 Bailey, Kenyetta Perryville H 75-09 1
12 Malone, Cameron Perryville H 71-06 1
13 Easter, Jayson Edgewood Hig 65-04 1
-- Sturla, Sawyer C. Milton Wr ND 1
-- Graddick, Darrin C. Milton Wr ND 1
-- Brown, Charles Harford Tech ND 2
-- Sneed, Jeffery Harford Tech ND 2
Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Harford Technical High Sch 178 2) Bel Air High School 113.33
3) Perryville High School 100 4) C. Milton Wright High Sch 93
5) Edgewood High School 81.66 6) Aberdeen High School 54
7) Bohemia Manor High School 30
Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
1) Harford Technical High Sch 208 2) C. Milton Wright High Sch 116
3) Aberdeen High School 111 4) Bel Air High School 104
5) Edgewood High School 86 6) Bohemia Manor High School 37
7) Perryville High School 33