Complete Boys Individual Results

                           HEREFORD HIGH SCHOOL
              BULL RUN INVITATIONAL CROSS COUNTRY MEET - 2010
 
Boys 3 mile run
Place Name                School                              Time   Race            
===== =================== =================================== ====================== 
    1 Braden Bruning      LINGANORE                             16:33 ELITE           
    2 Mason Rivera        HEREFORD                              16:38 ELITE           
    3 Nick Regan          WALTER JOHNSON                        16:39 ELITE           
    4 Cody Vernon         OLD MILL                              16:52 LARGE           
    5 Sam Andrews         OAKLAND MILLS                         16:53 SMALL           
    6 Matt Jablonski      LOYOLA BLAKEFIELD                     16:57 ELITE           
    7 Conor Spaulding     QUINCE ORCHARD                        17:00 ELITE           
    8 Zach Weinstein      CHURCHILL                             17:01 ELITE           
    9 Brenna Sigai        RIVER HILL                            17:02 LARGE           
   10 Shane O'Donnell     ANNAPOLIS                             17:04 LARGE           
   11 Ben Diokshinski     NORTH POINT                           17:10 ELITE           
   12 Kevin Corbusier     LOYOLA BLAKEFIELD                     17:11 ELITE           
   13 Nick Pezza          CENTURY                               17:14 ELITE           
   14 Sam Martin          RICHARD MONTGOMERY                    17:16 LARGE           
   15 Ben Pershall        SEVERNA PARK                          17:18 LARGE           
   16 Tyler Muse          BEL AIR                               17:20 ELITE           
   17 Greg Rinehart       LIBERTY                               17:24 SMALL           
   18 Alex Willett        WALTER JOHNSON                        17:26 ELITE           
   19 Drew Lehner         QUINCE ORCHARD                        17:27 ELITE           
   20 Alex Love           CHESAPEAKE (AA)                       17:28 LARGE           
   21 Austin McGinley     RISING SUN                            17:28 SMALL           
   22 Patrick Duboyce     LINGANORE                             17:28 ELITE           
   23 Zach Morrow         BRENTSVILLE DISTRICT (VA)             17:29 ELITE           
   24 Scott Sheehan       WALTER JOHNSON                        17:29 ELITE           
   25 Will Meadows        GILMAN SCHOOL                         17:34 ELITE           
   26 Evan Laratta        QUINCE ORCHARD                        17:35 ELITE           
   27 Sam Phipps          CHESAPEAKE (AA)                       17:35 LARGE           
   28 Shane Stepek        GAITHERSBURG                          17:37 LARGE           
   29 Luke Shannon        CHURCHILL                             17:37 ELITE           
   30 Justin Rheingold    CHURCHILL                             17:39 ELITE           
   31 Andrew Woodward     DULANEY                               17:40 LARGE           
   32 Luke Gilman         BROADNECK                             17:41 LARGE           
   33 Peter Offenbacher   GREAT MILLS                           17:41 ELITE           
   34 Stephen Keith       WALKERSVILLE                          17:42 MEDIUM          
   35 Ian McFawn          ALLEGANY                              17:43 SMALL           
   36 Logan Jones         TUSCARORA                             17:43 LARGE           
   37 Neil Rasband        WALKERSVILLE                          17:43 MEDIUM          
   38 Will Conway         CHURCHILL                             17:43 ELITE           
   39 Trevor Stephens     BETHESDA-CHEVY CHASE                  17:44 LARGE           
   40 Connor Whitney      SEVERNA PARK                          17:44 LARGE           
   41 Tyler Blake         LEONARDTOWN                           17:44 LARGE           
   42 Connor Belson       ATHOLTON                              17:45 ELITE           
   43 Andrew Ceruzzi      ALBERT EINSTEIN                       17:45 MEDIUM          
   44 Josh Trzeciak       WOOTTON                               17:47 LARGE           
   45 David Levine        WOOTTON                               17:48 LARGE           
   46 Hank Wiedefeld      LOYOLA BLAKEFIELD                     17:48 ELITE           
   47 Zach Hopkins        WINTERS MILL                          17:48 SMALL           
   48 Will Ferperman      TOWSON                                17:48 MEDIUM          
   49 Ryan O'Connor       NORTHERN (CC)                         17:49 ELITE           
   50 Ryan Ponse          LEONARDTOWN                           17:50 LARGE           
   51 Cole Clifton        BOHEMIA MANOR                         17:50 SMALL           
   52 Tip Worob           NORTH CAROLINE                        17:50 ELITE           
   53 Sean McMahon        RICHARD MONTGOMERY                    17:50 LARGE           
   54 Robert Brown        WALTER JOHNSON                        17:51 ELITE           
   55 Richard Pineda      SOUTH RIVER                           17:52 LARGE           
   56 Austin Hayslett     URBANA                                17:53 LARGE           
   57 Ben Cambon          SEVERNA PARK                          17:54 LARGE           
   58 Alex Cooke          WESTMINSTER                           17:54 ELITE           
   59 Kevin Mertz         MOUNT HEBRON                          17:55 LARGE           
   60 Patrick Rollo       MCDONOGH                              17:56 SMALL           
   61 Ben Pickett         JOHN CARROLL                          17:56 SMALL           
   62 Tim Wieroniey       NORTHERN (CC)                         17:57 ELITE           
   63 Rylan King          ATHOLTON                              17:59 ELITE           
   64 Henry Enerson       WILD LAKE                             17:59 LARGE           
   65 Duncan Enerson      WILD LAKE                             18:00 LARGE           
   66 Josh Allwardt       URBANA                                18:00 LARGE           
   67 Pat Finley          LOYOLA BLAKEFIELD                     18:00 ELITE           
   68 Trever Reed         GAITHERSBURG                          18:01 LARGE           
   69 Lenier Tucker       EDGEWOOD                              18:02 MEDIUM          
   70 Eliot Gerson        BETHESDA-CHEVY CHASE                  18:02 LARGE           
   71 A. J. Valletta      CALVERT HALL                          18:03 ELITE           
   72 Alex Wadt           ARCHBISHOP CURLEY                     18:04 ELITE           
   73 Nick Simpson        ALBERT EINSTEIN                       18:04 MEDIUM          
   74 Garet Strouse       URBANA                                18:05 LARGE           
   75 Kenny Wohl          WOOTTON                               18:05 LARGE           
   76 Ben Bemis           HEREFORD                              18:06 ELITE           
   77 Zach Zatyko         ARUNDEL                               18:07 LARGE           
   78 Dave McGowan        ATHOLTON                              18:07 ELITE           
   79 Evan Moser          BOONSBORO                             18:08 SMALL           
   80 Charron Tuntivate   BRANDYWINE (DE)                       18:08 SMALL           
   81 Ryan Fenton         CENTURY                               18:08 ELITE           
   82 Ryan Pfarr          BOHEMIA MANOR                         18:08 SMALL           
   83 Matthew Earman      BRENTSVILLE DISTRICT (VA)             18:09 ELITE           
   84 James Sauro         WALTER JOHNSON                        18:10 ELITE           
   85 Ben Withbroe        ALBERT EINSTEIN                       18:11 MEDIUM          
   86 Avery Wentworth     BROADNECK                             18:11 LARGE           
   87 Andrew Hull         BRENTSVILLE DISTRICT (VA)             18:12 ELITE           
   88 Matt Kogan          CHURCHILL                             18:12 ELITE           
   89 Jon Luckin          HEREFORD                              18:12 ELITE           
   90 D J Drexel          CHESAPEAKE (AA)                       18:13 LARGE           
   91 Jon Cook            ARCHBISHOP CURLEY                     18:13 ELITE           
   92 Kyle Orlando        NORTH HARFORD                         18:14 MEDIUM          
   93 Sam Pershall        SEVERNA PARK                          18:16 LARGE           
   94 Ian Tartal          CALVERT HALL                          18:16 ELITE           
   95 Jacob Bustos        ARUNDEL                               18:18 LARGE           
   96 Peter Rowe          CALVERT HALL                          18:18 ELITE           
   97 Russ Daley          CLARKSBURG                            18:19 MEDIUM          
   98 Frederick Ugast     URBANA                                18:20 LARGE           
   99 Matt Lazzati        LOYOLA BLAKEFIELD                     18:21 ELITE           
  100 Hale Bullen         ANNAPOLIS                             18:21 LARGE           
  101 Matt Hoerr          C. MILTON WRIGHT                      18:21 MEDIUM          
  102 Stewart Sharan      DULANEY                               18:22 LARGE           
  103 Zach Jones          ARUNDEL                               18:22 LARGE           
  104 Theo Dorsman        ELKTON                                18:24 SMALL           
  105 Ripken Lamarsh      CHESAPEAKE (AA)                       18:24 LARGE           
  106 Scott Eliot         ARUNDEL                               18:25 LARGE           
  107 Zack Angel          RICHARD MONTGOMERY                    18:26 LARGE           
  108 Mark Montgomery     RICHARD MONTGOMERY                    18:26 LARGE           
  109 Reilly Cox          WINTERS MILL                          18:27 SMALL           
  110 Matt Bendorf        TUSCARORA                             18:28 LARGE           
  111 Kevin Valdina       WILD LAKE                             18:29 LARGE           
  112 Andrew Parlette     ATHOLTON                              18:29 ELITE           
  113 Tyler Elliason      BRENTSVILLE DISTRICT (VA)             18:29 ELITE           
  114 Brian Oeschel       LEONARDTOWN                           18:30 LARGE           
  115 Nick Mburu          MOUNT HEBRON                          18:30 LARGE           
  116 Nick Bussian        BRENTSVILLE DISTRICT (VA)             18:31 ELITE           
  117 Phillip Catterall   BETHESDA-CHEVY CHASE                  18:31 LARGE           
  118 Pat Jones           NORTH POINT                           18:31 ELITE           
  119 Jamie Ryan          QUINCE ORCHARD                        18:32 ELITE           
  120 Colin Hickey        PATTERSON MILL                        18:32 SMALL           
  121 Jacob Degaiandomeni MOUNT SAINT JOSEPH                    18:33 LARGE           
  122 Will Severynse      WOOTTON                               18:33 LARGE           
  123 Conner McIntyre     CENTENNIAL                            18:34 LARGE           
  124 Austin Sungenis     OAKLAND MILLS                         18:34 SMALL           
  125 Nathan Udell        ANNAPOLIS                             18:35 LARGE           
  126 Allan Huang         RIVER HILL                            18:36 LARGE           
  127 Will Barbagllo      CATONSVILLE                           18:36 MEDIUM          
  128 Sushen Thiyagarajan CHURCHILL                             18:36 ELITE           
  129 Tim Carey           LEONARDTOWN                           18:36 LARGE           
  130 Neil MacFarland     BROADNECK                             18:37 LARGE           
  131 Matt Fontaine       CHESAPEAKE (AA)                       18:38 LARGE           
  132 Jimmy Filomena      LIBERTY                               18:38 SMALL           
  133 Sam Siegel          MOUNT HEBRON                          18:39 LARGE           
  134 Richie Schwartz     ST. MARY'S RYHEN                      18:39 SMALL           
  135 Austin Mills        LEONARDTOWN                           18:39 LARGE           
  136 Kyle Vines          CHOPTICON                             18:39 MEDIUM          
  137 Kevin Collins       HEREFORD                              18:39 ELITE           
  138 Conor Smith         GREAT MILLS                           18:40 ELITE           
  139 Adam Tolnay         RICHARD MONTGOMERY                    18:41 LARGE           
  140 Zach Griffitt       ST. MARY'S RYHEN                      18:41 SMALL           
  141 Chris Jones         NORTH POINT                           18:41 ELITE           
  142 Tyler Pitkanen      SEVERNA PARK                          18:42 LARGE           
  143 Alex Kim            CHURCHILL                             18:42 ELITE           
  144 Chelsez Muir        RICHARD MONTGOMERY                    18:42 LARGE           
  145 Johnathan Ryder     NORTHERN (CC)                         18:43 ELITE           
  146 Greyson Strouse     URBANA                                18:43 LARGE           
  147 Brian Leonard       TOWSON                                18:43 MEDIUM          
  148 Jack Flowers        GILMAN SCHOOL                         18:44 ELITE           
  149 Louie Chaverini     OAKLAND MILLS                         18:44 SMALL           
  150 Prannay Patel       CENTENNIAL                            18:44 LARGE           
  151 Justin Cerrito      NORTHERN (CC)                         18:45 ELITE           
  152 James Fagan         NORTHERN (CC)                         18:45 ELITE           
  153 Danny Rau           HOWARD                                18:45 LARGE           
  154 Jacob Myers         WALKERSVILLE                          18:47 MEDIUM          
  155 Martin Shpuntoff    ANNAPOLIS                             18:47 LARGE           
  156 Jon Anderson        DULANEY                               18:48 LARGE           
  157 Alex Hevey          ALBERT EINSTEIN                       18:48 MEDIUM          
  158 Eric Villeneuve     URBANA                                18:48 LARGE           
  159 David Hamilton      RICHARD MONTGOMERY                    18:49 LARGE           
  160 Micky Hagos         ALBERT EINSTEIN                       18:50 MEDIUM          
  161 Cody Lewis          ARUNDEL                               18:51 LARGE           
  162 Willy Wise          SPRINGBROOK                           18:51 LARGE           
  163 Quinn Marvel        DULANEY                               18:52 LARGE           
  164 Taylor Belush       BRENTSVILLE DISTRICT (VA)             18:52 ELITE           
  165 Chris Watson        GILMAN SCHOOL                         18:53 ELITE           
  166 Luke Daigneault     SMITHSBURG                            18:53 SMALL           
  167 Kevin Chen          GILMAN SCHOOL                         18:53 ELITE           
  168 Sam Cornwell        HEREFORD                              18:53 ELITE           
  169 Ted Tibert          CHESAPEAKE (AA)                       18:53 LARGE           
  170 Josh Condon         CAMBRIDGE SOUTH DORCHESTER            18:53 SMALL           
  171 Jeremey Pence       GREAT MILLS                           18:54 ELITE           
  172 Gary Smolyak        ATHOLTON                              18:54 ELITE           
  173 David Kersey        SOUTH RIVER                           18:56 LARGE           
  174 Dan Beck            LINGANORE                             18:57 ELITE           
  175 Kyle Dilling        MAURICE MCDONOUGH                     18:57 MEDIUM          
  176 Timmy Travitz       PARKSIDE                              18:58 SMALL           
  177 Sean Salisbury      RIVER HILL                            18:58 LARGE           
  178 Will Weisgerber     WINTERS MILL                          18:58 SMALL           
  179 Ethan March         WESTMINSTER                           18:58 ELITE           
  180 Luke Chetelat       CATONSVILLE                           18:59 MEDIUM          
  181 Tyler Sadka         SOUTH RIVER                           18:59 LARGE           
  182 Andrew Eliis        JOHN CARROLL                          19:01 SMALL           
  183 Mark Sweet          LEONARDTOWN                           19:02 LARGE           
  184 Frank Abbate        FALLSTON                              19:02 MEDIUM          
  185 Jeremy Ardanuy      MONTGOMERY BLAIR                      19:03 LARGE           
  186 Conner Zipfel       SOUTH RIVER                           19:03 LARGE           
  187 Ryan McCoy          LOYOLA BLAKEFIELD                     19:03 ELITE           
  188 Danniel Belay       GAITHERSBURG                          19:04 LARGE           
  189 Zach Ferrande       MOUNT HEBRON                          19:04 LARGE           
  190 Will Spann          NORTHERN (CC)                         19:04 ELITE           
  191 Rian Buckley        RIVER HILL                            19:05 LARGE           
  192 Neil Thompson       FALLSTON                              19:05 MEDIUM          
  193 Matt Parsons        WESTMINSTER                           19:05 ELITE           
  194 Josh Bond           DULANEY                               19:05 LARGE           
  195 Antonio Candler     FORT HILL                             19:05 SMALL           
  196 Eli Bergman         WOOTTON                               19:07 LARGE           
  197 Chris Sherrill      BRENTSVILLE DISTRICT (VA)             19:07 ELITE           
  198 David Baquet        LINGANORE                             19:07 ELITE           
  199 Mike Borten         QUINCE ORCHARD                        19:08 ELITE           
  200 Michael Ferguson    CHESAPEAKE (AA)                       19:08 LARGE           
  201 Andrew Landerman    TOWSON                                19:08 MEDIUM          
  202 George Yates        ANNAPOLIS AREA CHRISTIAN              19:08 SMALL           
  203 Ben Crites          WALTER JOHNSON                        19:08 ELITE           
  204 Jamie Ertel         WOOTTON                               19:08 LARGE           
  205 Sean Kwon           HAMMOND                               19:08 MEDIUM          
  206 Dave Kraide         JOHN CARROLL                          19:10 SMALL           
  207 Malcolm Peacock     DULANEY                               19:10 LARGE           
  208 Jimmy Shipley       SEVERNA PARK                          19:10 LARGE           
  209 Kevin Tapper        CALVERT HALL                          19:10 ELITE           
  210 Luke Hart-Moynihan  ANNAPOLIS                             19:11 LARGE           
  211 Brandon Smith       BEL AIR                               19:11 ELITE           
  212 Phillip Tateyama    BROADNECK                             19:12 LARGE           
  213 Greg Carmean        MOUNT HEBRON                          19:13 LARGE           
  214 Connor Morrison     MOUNT SAINT JOSEPH                    19:15 LARGE           
  215 Keegan Rankin       LINGANORE                             19:16 ELITE           
  216 Nick Poplawski      SOUTH CARROLL                         19:17 SMALL           
  217 Connor Good         OAKDALE                               19:17 SMALL           
  218 Matt Bellerose      LA PLATA                              19:17 LARGE           
  219 Seth Crim           PATUXENT                              19:18 MEDIUM          
  220 Patrick Anske       CENTURY                               19:18 ELITE           
  221 Brendan Johnson     THOMAS STONE                          19:18 MEDIUM          
  222 Ryan Johnson        LOYOLA BLAKEFIELD                     19:19 ELITE           
  223 Ian Andrews         KENT ISLAND                           19:19 MEDIUM          
  224 Matt Bylis          RIVER HILL                            19:20 LARGE           
  225 Tommy Bishop        BOHEMIA MANOR                         19:20 SMALL           
  226 Anthony Carroll     KENT ISLAND                           19:21 MEDIUM          
  227 Derek Albano        JOHN CARROLL                          19:21 SMALL           
  228 Sam Zunkeler        GILMAN SCHOOL                         19:21 ELITE           
  229 Weston Carvalho     WINTERS MILL                          19:21 SMALL           
  230 Remington Phelps    MT AIRY CHRISTIAN ACADEMY             19:22 SMALL           
  231 Bobby Coffey        BROADNECK                             19:22 LARGE           
  232 Handson Wu          WOOTTON                               19:23 LARGE           
  233 Mitch Clarke        RIVER HILL                            19:23 LARGE           
  234 Jake Spivey         LIBERTY                               19:23 SMALL           
  235 John Spann          WESTMINSTER                           19:24 ELITE           
  236 Evan Uthus          BROADNECK                             19:25 LARGE           
  237 Eric Levin          MCDONOGH                              19:25 SMALL           
  238 Mitchell Mezeivtch  CENTURY                               19:26 ELITE           
  239 Ross Apter          ROCKVILLE                             19:26 MEDIUM          
  240 Toby Hall           ATHOLTON                              19:27 ELITE           
  241 Shawn Hendrick      BOHEMIA MANOR                         19:27 SMALL           
  242 Chris Sander        TUSCARORA                             19:27 LARGE           
  243 Alex Greenspan      SEVERNA PARK                          19:28 LARGE           
  244 Scott Sullivan      NORTHWOOD                             19:28 MEDIUM          
  245 Dominic Florin      MONTGOMERY BLAIR                      19:29 LARGE           
  246 Sam O'Keefe         PARK                                  19:30 LARGE           
  247 Matt Harbour        WALKERSVILLE                          19:30 MEDIUM          
  248 Harry Colby         CENTENNIAL                            19:31 LARGE           
  249 Bobby Keim          NORTH POINT                           19:31 ELITE           
  250 Josh Addison        ARUNDEL                               19:32 LARGE           
  251 Jamal Brooks        WESTLAKE                              19:32 MEDIUM          
  252 Alex Schulties      NORTH CAROLINE                        19:33 ELITE           
  253 Ryan Mulhern        PATUXENT                              19:33 MEDIUM          
  254 Jodie Faulkner      WILD LAKE                             19:34 LARGE           
  255 Kevin Slujtner      CENTURY                               19:34 ELITE           
  256 Mark Walther        WESTMINSTER                           19:34 ELITE           
  257 Jeremy Skarada      ARCHBISHOP CURLEY                     19:35 ELITE           
  258 Kyle King           TOWSON                                19:35 MEDIUM          
  259 Tim Robinette       ALLEGANY                              19:35 SMALL           
  260 Nick Hall           NORTHWOOD                             19:36 MEDIUM          
  261 Mark Eagles         HOWARD                                19:37 LARGE           
  262 Jeremy Lewis        URBANA                                19:37 LARGE           
  263 Chris Vesely        CALVERT HALL                          19:37 ELITE           
  264 Mike San            ARUNDEL                               19:37 LARGE           
  265 Conrad Provan       TUSCARORA                             19:38 LARGE           
  266 Michael Escanilla   NORTH POINT                           19:38 ELITE           
  267 Anthony Huynh       CATONSVILLE                           19:39 MEDIUM          
  268 Brett Nellis        ATHOLTON                              19:39 ELITE           
  269 Sam Harvatine       CENTURY                               19:40 ELITE           
  270 Michael Smith       MOUNT HEBRON                          19:40 LARGE           
  271 Dillon Hanlon       CATONSVILLE                           19:41 MEDIUM          
  272 Luke Smith          ALLEGANY                              19:41 SMALL           
  273 Dan Sweetser        C. MILTON WRIGHT                      19:42 MEDIUM          
  274 Jacob Vogel         MARRIOTTS RIDGE                       19:42 ELITE           
  275 Steven Eastman      HOWARD                                19:42 LARGE           
  276 Mike Dee            SOUTH CARROLL                         19:42 SMALL           
  277 Dewayne Johnson     CLARKSBURG                            19:43 MEDIUM          
  278 Cameron Kessler     MARRIOTTS RIDGE                       19:43 ELITE           
  279 Ryan Smith          SOUTH CARROLL                         19:44 SMALL           
  280 Owen McMahan        CENTURY                               19:44 ELITE           
  281 Kirtan Patel        HOWARD                                19:44 LARGE           
  282 Peter Giblin        ALBERT EINSTEIN                       19:45 MEDIUM          
  283 Kaifa Boyce         GAITHERSBURG                          19:45 LARGE           
  284 Patrick Frampus     BETHESDA-CHEVY CHASE                  19:46 LARGE           
  285 Tommy Robinson      PARKSIDE                              19:46 SMALL           
  286 Eric Ryberg         BOONSBORO                             19:47 SMALL           
  287 Adam Chandlee       HUNTINGTON                            19:47 MEDIUM          
  288 Zach Simmons        TOWSON                                19:47 MEDIUM          
  289 Drew Risinger       MOUNT HEBRON                          19:48 LARGE           
  290 Joseph Chandlee     HUNTINGTON                            19:48 MEDIUM          
  291 Jack Kaplan         POTOMAC SCHOOL                        19:49 SMALL           
  292 Erik Meyer          ARCHBISHOP CURLEY                     19:49 ELITE           
  293 Alex Moores         QUINCE ORCHARD                        19:50 ELITE           
  294 Reed Stadler        RIVER HILL                            19:50 LARGE           
  295 Jaredun Twigg       FORT HILL                             19:50 SMALL           
  296 James Hyman         RISING SUN                            19:50 SMALL           
  297 Alex Jacobsen       HUNTINGTON                            19:51 MEDIUM          
  298 Daniel Guth         ANNAPOLIS                             19:51 LARGE           
  299 Tom Kersting        BOONSBORO                             19:52 SMALL           
  300 Josh Lockwood       SOUTH CARROLL                         19:53 SMALL           
  301 Ramiz Ahmad         GAITHERSBURG                          19:53 LARGE           
  302 Chase Collins       LA PLATA                              19:54 LARGE           
  303 Newell Nicholson    KENT ISLAND                           19:54 MEDIUM          
  304 David Smart         WILD LAKE                             19:54 LARGE           
  305 Jimmy Williams      HAMMOND                               19:55 MEDIUM          
  306 T.J. Janasek        HAMMOND                               19:55 MEDIUM          
  307 Andre Brummitt      NORTH COUNTY                          19:55 LARGE           
  308 Zak Tretton         BEL AIR                               19:57 ELITE           
  309 Brian Lindsay       PATTERSON MILL                        19:57 SMALL           
  310 Scott Agrolutto     NORTHERN (CC)                         19:57 ELITE           
  311 Dan Evans           PATTERSON MILL                        19:58 SMALL           
  312 Tyler Bogert        FRANKLIN                              19:58 MEDIUM          
  313 Connor Foley        MARRIOTTS RIDGE                       19:58 ELITE           
  314 David Soriano       SPRINGBROOK                           19:58 LARGE           
  315 Matt Bender         TOWSON                                19:58 MEDIUM          
  316 Frank Sanchez       ARCHBISHOP CURLEY                     19:59 ELITE           
  317 James Oslund        HOWARD                                19:59 LARGE           
  318 Tim Matthews        MT AIRY CHRISTIAN ACADEMY             19:59 SMALL           
  319 Kyle Melnick        ROCKVILLE                             20:00 MEDIUM          
  320 Haile Kostin        PIKESVILLE                            20:00 SMALL           
  321 Steven Cross        BEL AIR                               20:00 ELITE           
  322 Michael Anderson    MONTGOMERY BLAIR                      20:01 LARGE           
  323 Jordan Jackson      ARCHBISHOP CURLEY                     20:01 ELITE           
  324 Logan Sifer         WILD LAKE                             20:01 LARGE           
  325 Kevin Albano        HAMMOND                               20:01 MEDIUM          
  326 William Gray        LINGANORE                             20:01 ELITE           
  327 Sorre Asfaw         SPRINGBROOK                           20:02 LARGE           
  328 Greg Kehne          MONTGOMERY BLAIR                      20:02 LARGE           
  329 Alborz Fakhiri      QUINCE ORCHARD                        20:02 ELITE           
  330 Will Horn           JOHN CARROLL                          20:02 SMALL           
  331 Jeff Heger          BOHEMIA MANOR                         20:03 SMALL           
  332 Dominique Hoskin    HOWARD                                20:04 LARGE           
  333 Tim Sigmon          MT AIRY CHRISTIAN ACADEMY             20:04 SMALL           
  334 Brandon Bailey      MCDONOGH                              20:05 SMALL           
  335 Max Gold            PIKESVILLE                            20:05 SMALL           
  336 Daniel Di Ppeppe    CALVERT HALL                          20:05 ELITE           
  337 Gabe Achson         PARK                                  20:06 LARGE           
  338 Kyle Weinde         NORTH CARROLL                         20:06 SMALL           
  339 Dan Bowley          BEL AIR                               20:06 ELITE           
  340 Lucas Morrison      BETHESDA-CHEVY CHASE                  20:06 LARGE           
  341 Rob Swam            BEL AIR                               20:06 ELITE           
  342 Matt Malone         SOUTH RIVER                           20:07 LARGE           
  343 Mark Charvat        WESTMINSTER                           20:07 ELITE           
  344 Mike Lamantia       NORTH HARFORD                         20:07 MEDIUM          
  345 Grant Dell          NORTH CARROLL                         20:07 SMALL           
  346 Mark Egan           CALVERT HALL                          20:08 ELITE           
  347 Zach Hutcheson      C. MILTON WRIGHT                      20:08 MEDIUM          
  348 Ryan Ligon          LEONARDTOWN                           20:09 LARGE           
  349 Edward Hong         WALKERSVILLE                          20:09 MEDIUM          
  350 Kevin Payne         HEREFORD                              20:09 ELITE           
  351 Mitch Parrish       MOUNT SAINT JOSEPH                    20:10 LARGE           
  352 Tom Carman          NORTH HARFORD                         20:10 MEDIUM          
  353 Cody Palmer         RISING SUN                            20:11 SMALL           
  354 Nick Watkins        ANNAPOLIS AREA CHRISTIAN              20:11 SMALL           
  355 David Burns         HUNTINGTON                            20:12 MEDIUM          
  356 Nick Cooper         MOUNT SAINT JOSEPH                    20:12 LARGE           
  357 Matt Breakall       CLEAR SPRING                          20:12 SMALL           
  358 Nathan Reed         ANNAPOLIS AREA CHRISTIAN              20:12 SMALL           
  359 Robert White        BOYS' LATIN                           20:14 SMALL           
  360 Vien Gopez          NORTH POINT                           20:14 ELITE           
  361 Anthony Rizzi       WILD LAKE                             20:14 LARGE           
  362 West Boliek         NORTHWOOD                             20:14 MEDIUM          
  363 Alex Trostle        CENTENNIAL                            20:14 LARGE           
  364 Paul MacDonald      BOHEMIA MANOR                         20:15 SMALL           
  365 Jake Hayden         PATUXENT                              20:15 MEDIUM          
  366 Kane Roland         ST. MARY'S RYHEN                      20:15 SMALL           
  367 Jason Besser        FRANKLIN                              20:16 MEDIUM          
  368 Philip Lindsay      GREAT MILLS                           20:16 ELITE           
  369 Frye Mattingly      ANNAPOLIS AREA CHRISTIAN              20:16 SMALL           
  370 David Strickland    GREAT MILLS                           20:17 ELITE           
  371 Stephen Kessler     MARRIOTTS RIDGE                       20:17 ELITE           
  372 Jacky Tian          OAKLAND MILLS                         20:18 SMALL           
  373 Zach Cordell        NORTH HARFORD                         20:18 MEDIUM          
  374 Kyle Holmes         LIBERTY                               20:18 SMALL           
  375 Matt Paesch         LA PLATA                              20:19 LARGE           
  376 Dakota Hamilton     FORT HILL                             20:19 SMALL           
  377 Sam Riehl           MCDONOGH                              20:20 SMALL           
  378 John Isberg         MARRIOTTS RIDGE                       20:22 ELITE           
  379 Justin McDaniels    LIBERTY                               20:22 SMALL           
  380 Jonathan Stewart    NORTH HARFORD                         20:22 MEDIUM          
  381 Michael Dunn        WINTERS MILL                          20:22 SMALL           
  382 Graham Williams     TOWSON                                20:23 MEDIUM          
  383 J C Senatore        DULANEY                               20:23 LARGE           
  384 Corey Blanton       C. MILTON WRIGHT                      20:23 MEDIUM          
  385 Tom Adams           NORTH COUNTY                          20:23 LARGE           
  386 Adam Ostrone        PAINT BRANCH                          20:24 LARGE           
  387 Carleton Stuecker   KENT ISLAND                           20:24 MEDIUM          
  388 Guy Nyland          NORTH CAROLINE                        20:25 ELITE           
  389 Nick Tilden         SMITHSBURG                            20:25 SMALL           
  390 Tom Luebke          LIBERTY                               20:25 SMALL           
  391 David Francisco     CALVERT                               20:26 MEDIUM          
  392 Dallas Boodhoo      WESTERN TECH                          20:26 SMALL           
  393 Michael Dzambasow   EDGEWOOD                              20:26 MEDIUM          
  394 Cope Whitney        POTOMAC SCHOOL                        20:26 SMALL           
  395 Chris Thomas        TUSCARORA                             20:26 LARGE           
  396 Kaleb Bordener      TUSCARORA                             20:27 LARGE           
  397 Victor Morales      WALKERSVILLE                          20:27 MEDIUM          
  398 Brennan Cox         WINTERS MILL                          20:27 SMALL           
  399 Tedd Holbrook       RISING SUN                            20:29 SMALL           
  400 Michael MacZis      LINGANORE                             20:30 ELITE           
  401 Timmy Caldwell      KENT ISLAND                           20:30 MEDIUM          
  402 Mike Deluca         ST. MARY'S RYHEN                      20:31 SMALL           
  403 Niek Kensinger      POTOMAC SCHOOL                        20:31 SMALL           
  404 Tim Cheng           SPRINGBROOK                           20:32 LARGE           
  405 Asanka Ekanayake    CLARKSBURG                            20:32 MEDIUM          
  406 Nick Nonn           CATONSVILLE                           20:33 MEDIUM          
  407 Marvin Lambert      WESTERN TECH                          20:34 SMALL           
  408 Jeffrey Condon      CAMBRIDGE SOUTH DORCHESTER            20:35 SMALL           
  409 Calvin Ball         WESTMINSTER                           20:35 ELITE           
  410 Damon Harty         MCDONOGH                              20:35 SMALL           
  411 Tristan Freeberger  NORTHEAST                             20:35 MEDIUM          
  412 Matt Mitzel         NORTH CARROLL                         20:36 SMALL           
  413 Zach Jiroun         HUNTINGTON                            20:36 MEDIUM          
  414 Julian Rivera       HEREFORD                              20:36 ELITE           
  415 Ryan Lindsay        GREAT MILLS                           20:36 ELITE           
  416 Connor Gaffney      HUBERT BLAKE                          20:37 LARGE           
  417 Frankie Johnson     BOYS' LATIN                           20:37 SMALL           
  418 Sam Kaiser          ALBERT EINSTEIN                       20:37 MEDIUM          
  419 Seamus Ertel        CATONSVILLE                           20:38 MEDIUM          
  420 Anthony Ko          ANNAPOLIS                             20:39 LARGE           
  421 Tom Brumbaugh       OAKLAND MILLS                         20:39 SMALL           
  422 Samantha Caretti    PATTERSON MILL                        20:39 SMALL           
  423 Adam Jenkins        PARKVILLE                             20:41 MEDIUM          
  424 Brad Franke         LOCH RAVEN                            20:42 SMALL           
  425 Nick Hall           MOUNT SAINT JOSEPH                    20:42 LARGE           
  426 Charlie Gleason     ELKTON                                20:43 SMALL           
  427 Patrick Watson      MARRIOTTS RIDGE                       20:43 ELITE           
  428 Marc Vassar         FRANKLIN                              20:43 MEDIUM          
  429 Ryan Frank          HOWARD                                20:44 LARGE           
  430 Kemahn Jones        WESTERN TECH                          20:44 SMALL           
  431 Mark Schwab         PATUXENT                              20:45 MEDIUM          
  432 Tony Ciarleglio     MARRIOTTS RIDGE                       20:45 ELITE           
  433 Nick Chaconas       SOUTH CARROLL                         20:46 SMALL           
  434 Ian Stringfield     OLD MILL                              20:46 LARGE           
  435 Jack Donnelly       ST. MARY'S RYHEN                      20:47 SMALL           
  436 Ryan Dennis         ABERDEEN                              20:47 MEDIUM          
  437 Clay Smith          NORTHEAST                             20:47 MEDIUM          
  438 Dylan Poremski      PARKVILLE                             20:48 MEDIUM          
  439 Kevin Judd          CENTENNIAL                            20:49 LARGE           
  440 Ryan Hegarty        SOUTH CARROLL                         20:49 SMALL           
  441 Corey Link          NORTH COUNTY                          20:49 LARGE           
  442 Anthony Ramos       SPRINGBROOK                           20:50 LARGE           
  443 Nathan Tennyson     SOUTH CARROLL                         20:50 SMALL           
  444 Zach Pilkington     PATUXENT                              20:50 MEDIUM          
  445 Matt Hillman        OAKDALE                               20:51 SMALL           
  446 Brendan Bromwell    CAMBRIDGE SOUTH DORCHESTER            20:51 SMALL           
  447 Jacob Staley        OAKDALE                               20:52 SMALL           
  448 Sean Counterman     MANCHESTER VALLEY                     20:52 SMALL           
  449 Zach Fahey          LOCH RAVEN                            20:53 SMALL           
  450 James Hay           SOUTH RIVER                           20:53 LARGE           
  451 Sam Appleby         PIKESVILLE                            20:53 SMALL           
  452 Rob McQuillan       MOUNT SAINT JOSEPH                    20:53 LARGE           
  453 Jordan Stewart      OAKLAND MILLS                         20:53 SMALL           
  454 Scott Kaufman       CENTENNIAL                            20:54 LARGE           
  455 Brian Lapkiewicz    BOHEMIA MANOR                         20:54 SMALL           
  456 Mike Neal           C. MILTON WRIGHT                      20:54 MEDIUM          
  457 Gabriel Pollak      MONTGOMERY BLAIR                      20:54 LARGE           
  458 Thomas Horton       BETHESDA-CHEVY CHASE                  20:55 LARGE           
  459 David Sandacz       ANNAPOLIS AREA CHRISTIAN              20:55 SMALL           
  460 Arthur Lacey        BOONSBORO                             20:55 SMALL           
  461 Elliot Trostel      BOYS' LATIN                           20:55 SMALL           
  462 Mark Tyler Roberts  HENRY E. LACKEY                       20:56 MEDIUM          
  463 David Fuchsluger    LOCH RAVEN                            20:56 SMALL           
  464 Hanson Even         ST. MARY'S RYHEN                      20:57 SMALL           
  465 Dagm Endaulkachew   MOUNT SAINT JOSEPH                    20:57 LARGE           
  466 Rafael Zamora       FRANCIS SCOTT KEY                     20:57 SMALL           
  467 Tyler Saia          CAMBRIDGE SOUTH DORCHESTER            20:58 SMALL           
  468 Mike Chapman        OAKDALE                               20:58 SMALL           
  469 Brandon Myers       ANNAPOLIS AREA CHRISTIAN              20:58 SMALL           
  470 Richard Braam       ST. MARY'S RYHEN                      20:59 SMALL           
  471 Vince Lawton        ARCHBISHOP CURLEY                     20:59 ELITE           
  472 Calvin Livingston   MCDONOGH                              20:59 SMALL           
  473 Eddie Kirk          ROCKVILLE                             21:01 MEDIUM          
  474 Jonathan Dassoulas  MT AIRY CHRISTIAN ACADEMY             21:01 SMALL           
  475 Joe Philips         ELKTON                                21:02 SMALL           
  476 Sean Miller         SOUTH RIVER                           21:03 LARGE           
  477 Josh Testa          BOONSBORO                             21:03 SMALL           
  478 Andrew Neuman       HAMMOND                               21:04 MEDIUM          
  479 Ryan Spangles       WINTERS MILL                          21:05 SMALL           
  480 Joe Hoff            JOHN CARROLL                          21:07 SMALL           
  481 Mohit Bisht         CLARKSBURG                            21:09 MEDIUM          
  482 Aiden Hennessey     BETHESDA-CHEVY CHASE                  21:09 LARGE           
  483 Mike Nen            RISING SUN                            21:09 SMALL           
  484 Derek Joe           FORT HILL                             21:10 SMALL           
  485 Shaquille Giftens   PIKESVILLE                            21:10 SMALL           
  486 Tim Jourdak         KENT ISLAND                           21:12 MEDIUM          
  487 Sean Irwin          PARKSIDE                              21:13 SMALL           
  488 Steve Sloan         CLARKSBURG                            21:14 MEDIUM          
  489 Steven Brunner      HUNTINGTON                            21:14 MEDIUM          
  490 Jacques Jules       SEAFORD (DE)                          21:15 SMALL           
  491 Damian Cruz         ABERDEEN                              21:15 MEDIUM          
  492 Kyle Tribble        PARK                                  21:15 LARGE           
  493 Cameron Neponi      PATUXENT                              21:15 MEDIUM          
  494 Dave Kuegler        LIBERTY                               21:16 SMALL           
  495 Tim Meehan          NORTH HARFORD                         21:16 MEDIUM          
  496 Nick Lilley         BEL AIR                               21:16 ELITE           
  497 Dylan Siebenhaar    NORTH COUNTY                          21:17 LARGE           
  498 Tyler Jaeger        PATTERSON MILL                        21:17 SMALL           
  499 Bo Allen            OLD MILL                              21:19 LARGE           
  500 Donnie Roach        ELKTON                                21:20 SMALL           
  501 Marshall Keely      SMITHSBURG                            21:21 SMALL           
  502 Brian Garcia        SMITHSBURG                            21:22 SMALL           
  503 Evan Heffner        PARKVILLE                             21:24 MEDIUM          
  504 Jeffrey Sham        CENTENNIAL                            21:25 LARGE           
  505 Adrian Deen         SPRINGBROOK                           21:25 LARGE           
  506 John Treber         MOUNTAIN RIDGE                        21:25 SMALL           
  507 Ethan Allnutt       BOONSBORO                             21:26 SMALL           
  508 Jack Califano       PARK                                  21:26 LARGE           
  509 Bo Dyson            NORTH CAROLINE                        21:26 ELITE           
  510 Dustin Jones        HARFORD TECH                          21:26 SMALL           
  511 Garrett Bockmiller  CATONSVILLE                           21:27 MEDIUM          
  512 Will Johnson        SPRINGBROOK                           21:28 LARGE           
  513 Sam Toller          ELKTON                                21:28 SMALL           
  514 Glenn Wilbourn      OLD MILL                              21:29 LARGE           
  515 Brandon Rockwell    ALLEGANY                              21:31 SMALL           
  516 Rai Page            THOMAS STONE                          21:33 MEDIUM          
  517 Chris Cheney        LA PLATA                              21:33 LARGE           
  518 Steven Cale         OAKLAND MILLS                         21:33 SMALL           
  519 Jake Dann           RISING SUN                            21:35 SMALL           
  520 Ben Squires         CALVERT                               21:35 MEDIUM          
  521 Brandon Redmond     MOUNTAIN RIDGE                        21:37 SMALL           
  522 Alec Stewart        PAINT BRANCH                          21:39 LARGE           
  523 John Andril         POTOMAC SCHOOL                        21:39 SMALL           
  524 Austin Moore        NORTHWOOD                             21:40 MEDIUM          
  525 Dominic Mezzonatti  JOHN CARROLL                          21:41 SMALL           
  526 Ryan Humphries      PATTERSON MILL                        21:41 SMALL           
  527 Tanner Gibb         RISING SUN                            21:42 SMALL           
  528 Alex Swantz         PATTERSON MILL                        21:42 SMALL           
  529 Bradley Hyde        SENECA VALLEY                         21:43 MEDIUM          
  530 Colton Dillard      THOMAS STONE                          21:44 MEDIUM          
  531 Anthony Poulin      THOMAS STONE                          21:46 MEDIUM          
  532 Brandon Schildtknec CLEAR SPRING                          21:46 SMALL           
  533 Mike Tewell         PATUXENT                              21:48 MEDIUM          
  534 Brandon Keiser      PARK                                  21:48 LARGE           
  535 Adam Moses          POTOMAC SCHOOL                        21:50 SMALL           
  536 Max Williamson      CLARKSBURG                            21:50 MEDIUM          
  537 Eric Barton         PERRYVILLE                            21:52 SMALL           
  538 Kyle Dille          TUSCARORA                             21:53 LARGE           
  539 Carson Gaines       BOYS' LATIN                           21:53 SMALL           
  540 Cody Tracey         PARK                                  21:55 LARGE           
  541 Ruben Carlo         ROCKVILLE                             21:56 MEDIUM          
  542 John Thornton       PERRYVILLE                            21:57 SMALL           
  543 Chris Skipper       PAINT BRANCH                          21:57 LARGE           
  544 Mike Capozzoli      C. MILTON WRIGHT                      22:00 MEDIUM          
  545 Ben Snyder          PIKESVILLE                            22:00 SMALL           
  546 Isaac Downey        MANCHESTER VALLEY                     22:01 SMALL           
  547 Trevor Brandt       KENT ISLAND                           22:02 MEDIUM          
  548 Markus Tarjane      NORTH POINT                           22:02 ELITE           
  549 Jacob Moore         FORT HILL                             22:03 SMALL           
  550 Ryan Mitchel        HUNTINGTON                            22:04 MEDIUM          
  551 Cliff Buxbau        LOCH RAVEN                            22:05 SMALL           
  552 Brian Valcarenghi   ABERDEEN                              22:07 MEDIUM          
  553 Tyler Valentine     MOUNTAIN RIDGE                        22:07 SMALL           
  554 Chris Snyder        BOONSBORO                             22:10 SMALL           
  555 Patrick Cassup      FRANCIS SCOTT KEY                     22:12 SMALL           
  556 Rhett Poland        MOUNTAIN RIDGE                        22:17 SMALL           
  557 Trevor Nabb         ELKTON                                22:17 SMALL           
  558 Carter Clarke       POTOMAC SCHOOL                        22:18 SMALL           
  559 Brian O'Connor      CLARKSBURG                            22:18 MEDIUM          
  560 Kyle Painter        HAMMOND                               22:18 MEDIUM          
  561 Tom Ireland         NORTH CAROLINE                        22:19 ELITE           
  562 John Hobson         NORTHEAST                             22:20 MEDIUM          
  563 Robert Sterling     PARKSIDE                              22:20 SMALL           
  564 Martin Jones        FRANKLIN                              22:22 MEDIUM          
  565 Joe Watson          PERRYVILLE                            22:23 SMALL           
  566 Tony Harris         HUBERT BLAKE                          22:24 LARGE           
  567 Chase Ammons        CLEAR SPRING                          22:25 SMALL           
  568 Mason Bedard        HAMMOND                               22:27 MEDIUM          
  569 Justin Laurenroth   NORTH COUNTY                          22:27 LARGE           
  570 Andrew Txris        BRANDYWINE (DE)                       22:29 SMALL           
  571 Nick Smith          NORTHEAST                             22:29 MEDIUM          
  572 Ryan McGahagan      NORTHEAST                             22:31 MEDIUM          
  573 Thomas Broussard    ROCKVILLE                             22:32 MEDIUM          
  574 Neil Sauter         NORTHWOOD                             22:32 MEDIUM          
  575 Garrett Ghafir      SMITHSBURG                            22:33 SMALL           
  576 Kevin Ambrosick     FALLSTON                              22:36 MEDIUM          
  577 Hartej Singh        PAINT BRANCH                          22:37 LARGE           
  578 Ryan Rzucidlo       ELKTON                                22:38 SMALL           
  579 Manadov Doukoure    GAITHERSBURG                          22:40 LARGE           
  580 Tyler Crosser       FORT HILL                             22:42 SMALL           
  581 Kris Huelsbeck      PERRYVILLE                            22:42 SMALL           
  582 Michael Somerville  CHOPTICON                             22:43 MEDIUM          
  583 Samuel Tvardzik     MT AIRY CHRISTIAN ACADEMY             22:44 SMALL           
  584 Nick Mann           NORTH CARROLL                         22:45 SMALL           
  585 Scudder Sooergreen  OLD MILL                              22:47 LARGE           
  586 Michael Friccare    BOYS' LATIN                           22:47 SMALL           
  587 Grant Graney        BRANDYWINE (DE)                       22:49 SMALL           
  588 Stanely Germain     PAINT BRANCH                          22:50 LARGE           
  589 Chris Jagen         THOMAS STONE                          22:51 MEDIUM          
  590 Adam Thornton       PERRYVILLE                            22:52 SMALL           
  591 Marquez Sloan       ABERDEEN                              22:52 MEDIUM          
  592 Robert Binger       CHOPTICON                             22:54 MEDIUM          
  593 Nick Riley          OAKDALE                               22:54 SMALL           
  594 Drew Caves          SENECA VALLEY                         22:54 MEDIUM          
  595 Spencer Jones       BRANDYWINE (DE)                       22:54 SMALL           
  596 Jake Gordon         HUBERT BLAKE                          22:54 LARGE           
  597 Garrett Jaso        NORTHWOOD                             22:54 MEDIUM          
  598 Bobby Klara         FALLSTON                              22:55 MEDIUM          
  599 Esanye Ogbe         FRANKLIN                              22:56 MEDIUM          
  600 Gabe Liegey         ROCKVILLE                             22:57 MEDIUM          
  601 Brian Ritchie       PARKSIDE                              22:59 SMALL           
  602 Derreck Wade        LA PLATA                              23:02 LARGE           
  603 David Esan          WESTERN TECH                          23:03 SMALL           
  604 Griffin Godbey      ABERDEEN                              23:04 MEDIUM          
  605 Xaver Duah          PAINT BRANCH                          23:04 LARGE           
  606 Brian Brewer        OLD MILL                              23:05 LARGE           
  607 Noah Ferry          OLD MILL                              23:06 LARGE           
  608 Tyler Chenoweth     MANCHESTER VALLEY                     23:11 SMALL           
  609 Garrett Davis       CLEAR SPRING                          23:11 SMALL           
  610 Jacob MacLean-Blevi MANCHESTER VALLEY                     23:13 SMALL           
  611 Hunter Johnston     POTOMAC SCHOOL                        23:15 SMALL           
  612 Nathaniel Cohen     LOCH RAVEN                            23:16 SMALL           
  613 Kyle Crouse         FRANCIS SCOTT KEY                     23:18 SMALL           
  614 Nathaniel Kruder    CALVERT                               23:19 MEDIUM          
  615 Sam Trenary         PARKSIDE                              23:19 SMALL           
  616 Josh Losoya         PERRYVILLE                            23:20 SMALL           
  617 Benjamin Dimuci     OAKDALE                               23:21 SMALL           
  618 Marce Alanis        PARKVILLE                             23:22 MEDIUM          
  619 Taylor Moss         PIKESVILLE                            23:24 SMALL           
  620 Donald Harmon       CALVERT                               23:25 MEDIUM          
  621 Austin Hall         NORTH CAROLINE                        23:26 ELITE           
  622 Jack Wilson         NORTHWOOD                             23:27 MEDIUM          
  623 Jonathan Baginski   ROCKVILLE                             23:27 MEDIUM          
  624 Marcus Helmick      FORT HILL                             23:32 SMALL           
  625 Andrew Gross        BRANDYWINE (DE)                       23:33 SMALL           
  626 Justin Hoard        CAMBRIDGE SOUTH DORCHESTER            23:34 SMALL           
  627 Quentin Sanders     MAURICE MCDONOUGH                     23:35 MEDIUM          
  628 Andrew Schnoor      CAMBRIDGE SOUTH DORCHESTER            23:36 SMALL           
  629 Cody Rementer       SEAFORD (DE)                          23:42 SMALL           
  630 A. J. Collins       PARKVILLE                             23:42 MEDIUM          
  631 Andrew Howell       LOCH RAVEN                            23:45 SMALL           
  632 David Potter        PAINT BRANCH                          23:47 LARGE           
  633 Quinn Dumonchelle   MANCHESTER VALLEY                     23:48 SMALL           
  634 Khalil Edwards      WESTERN TECH                          23:49 SMALL           
  635 Jasmine Vasic       ALLEGANY                              23:51 SMALL           
  636 Brandon Hall        WESTLAKE                              23:51 MEDIUM          
  637 Brandon Blake       WESTERN TECH                          23:51 SMALL           
  638 Matthew Hyde        SENECA VALLEY                         23:55 MEDIUM          
  639 Jake O'Neil         FALLSTON                              23:58 MEDIUM          
  640 Josh Thomas         THOMAS STONE                          24:01 MEDIUM          
  641 Robin Danielsen     SENECA VALLEY                         24:03 MEDIUM          
  642 Nick Belkoff        LOCH RAVEN                            24:04 SMALL           
  643 James Vernon        HUBERT BLAKE                          24:04 LARGE           
  644 Andrew Short        BRANDYWINE (DE)                       24:06 SMALL           
  645 Jake Caples         MANCHESTER VALLEY                     24:07 SMALL           
  646 Troy Hickey         MOUNTAIN RIDGE                        24:12 SMALL           
  647 Ian Sharkey         GREAT MILLS                           24:13 ELITE           
  648 Viet Dang           CALVERT                               24:17 MEDIUM          
  649 Lorenzo High        HENRY E. LACKEY                       24:20 MEDIUM          
  650 Eric Baldree        OAKDALE                               24:20 SMALL           
  651 Sean Mullally       BOYS' LATIN                           24:29 SMALL           
  652 Hunter Rolfs        THOMAS STONE                          24:30 MEDIUM          
  653 T. J. Maranville    FALLSTON                              24:30 MEDIUM          
  654 Conor Herndon       CLEAR SPRING                          24:34 SMALL           
  655 Mitchell Jenkins    FRANCIS SCOTT KEY                     24:36 SMALL           
  656 John Fisher         CHOPTICON                             24:37 MEDIUM          
  657 Ben Dawson          ABERDEEN                              24:37 MEDIUM          
  658 Nolan Crane         FALLSTON                              24:38 MEDIUM          
  659 Tyler Williams      CHOPTICON                             24:41 MEDIUM          
  660 Josh Thomas         SMITHSBURG                            24:41 SMALL           
  661 Ben Yelott          CLEAR SPRING                          24:44 SMALL           
  662 Dylan Wertz         CLEAR SPRING                          24:44 SMALL           
  663 Devon Stover        SMITHSBURG                            24:48 SMALL           
  664 Radmes Givens       SEAFORD (DE)                          24:48 SMALL           
  665 Jacob Marien        LA PLATA                              24:49 LARGE           
  666 T.J. Christman      MANCHESTER VALLEY                     24:50 SMALL           
  667 Zach Edelen         LA PLATA                              24:50 LARGE           
  668 Nick Druger         HARFORD CHRISTIAN                     25:00 SMALL           
  669 Jason Foland        PIKESVILLE                            25:09 SMALL           
  670 Matt Bixby          BRANDYWINE (DE)                       25:13 SMALL           
  671 David Costa         SENECA VALLEY                         25:20 MEDIUM          
  672 Justice Sifford     ALLEGANY                              25:24 SMALL           
  673 Jeffrey Kolestsky   CAMBRIDGE SOUTH DORCHESTER            25:24 SMALL           
  674 Sam Treber          MOUNTAIN RIDGE                        25:49 SMALL           
  675 Kenny Jones         HARFORD TECH                          25:52 SMALL           
  676 Alex Perdono        HARFORD TECH                          26:06 SMALL           
  677 Joe Danko           NORTH CARROLL                         26:10 SMALL           
  678 Michael King        HENRY E. LACKEY                       26:14 MEDIUM          
  679 Gage Butler         MAURICE MCDONOUGH                     26:17 MEDIUM          
  680 Brandon Sacks       FRANKLIN                              26:26 MEDIUM          
  681 Morgan Schwartz     HARFORD TECH                          26:53 SMALL           
  682 Gregory Gibbs       HENRY E. LACKEY                       26:57 MEDIUM          
  683 Christopher Barns   CHOPTICON                             26:57 MEDIUM          
  684 Miles Douglas       HUBERT BLAKE                          27:27 LARGE           
  685 Greg Bell           HUBERT BLAKE                          27:28 LARGE           
  686 Joey Cane           HUBERT BLAKE                          27:29 LARGE           
  687 Dustin Vandeveerdon CHOPTICON                             27:32 MEDIUM          
  688 Cody Strickroth     SEAFORD (DE)                          27:38 SMALL           
  689 John Brey           FRANCIS SCOTT KEY                     28:02 SMALL           
  690 Steve Spacek        SEAFORD (DE)                          28:41 SMALL           
  691 Segio Wilks         HARFORD TECH                          28:56 SMALL           
  692 Nick Powell         NORTHEAST                             30:58 MEDIUM          
  693 Alex Sanderson      NORTHEAST                             31:15 MEDIUM          
  694 Steve Lowery        MOUNTAIN RIDGE                        32:59 SMALL           
  695 Collin Groat        MAURICE MCDONOUGH                     33:53 MEDIUM          
  696 Jerry Brownell      WESTLAKE                              33:59 MEDIUM          
  697 Daniel Dewaters     WESTLAKE                              34:08 MEDIUM          
  698 Sam Persinger       MAURICE MCDONOUGH                     35:51 MEDIUM          
  699 Tyler Spencer       SENECA VALLEY                         35:56 MEDIUM          
  700 Will Brown          MAURICE MCDONOUGH                     36:30 MEDIUM