Results

10/24/03                         Men's XCountry Meet Results                             PAGE  1
                                          MEET RESULTS

               AA COUNTY CHAMPIONSHIPS    AT  ARUNDEL HIGH SCHOOL        10/24/03


                            AA County Championships

                                   MEN'S AA Co Championships

 
                                          SCORES                                           
   1. Broadneck                            48     6. Arundel                             130 
   2. Northeast                            99     7. Glen Burnie                         169 
   3. Annapolis                           116     8. South River                         190 
   4. Severna Park                        119     9. Old Mill                            208 
   5. Chesapeake                          121    10. Meade                               221 
 
  FIN   NAME                           TEAM                                        RESULTS   PTS
    1.  Will Eden (JR)                 Annapolis                                   17:06.8     1
    2.  Larry Contrella (SR)           Old Mill                                    17:08.4     2
    3.  Klayton Lipman (SR)            Northeast                                   17:25.2     3
    4.  Joe Wojciechowski (SR)         North County                                17:43.7     -
    5.  Jonathan Julian (SR)           Annapolis                                   17:46.7     4
    6.  Andrew Younger (SR)            Broadneck                                   17:55.1     5
    7.  Shane Fraser (JR)              Chesapeake                                  18:01.2     6
    8.  Chris Wallace (JR)             Northeast                                   18:07.6     7
    9.  Artur Kasimov (SR)             Severna Park                                18:20.4     8
   10.  Adam Flury (SR)                Broadneck                                   18:24.3     9
   11.  Tim Hicks (SR)                 Broadneck                                   18:28.5    10
   12.  Kellen Hamill (JR)             Broadneck                                   18:32.9    11
   13.  Matt Gaviorno (SR)             Annapolis                                   18:34.8    12
   14.  Bryan Haglund (JR)             Broadneck                                   18:37.7    13
   15.  Brian Cyr (SO)                 Severna Park                                18:45.8    14
   16.  Fagin Harris (JR)              Glen Burnie                                 18:47.2    15
   17.  Francis Putnam (JR)            Chesapeake                                  18:52.5    16
   18.  T.J. Tucker (SR)               Broadneck                                   18:54.9     P
   19.  Andrew Madison (JR)            South River                                 18:55.5    18
   20.  Doug Farrel (SO)               Glen Burnie                                 18:56.6    19
   21.  Devon Gillett (FR)             Arundel                                     18:58.3    20
   22.  Sean Cunningham (JR)           Northeast                                   18:58.8    21
   23.  Tom Parker (JR)                Chesapeake                                  18:59.2    22
   24.  Justin Bowser (SO)             Arundel                                     19:03.4    23
   25.  Nick Lipman (JR)               Northeast                                   19:03.9    24
   26.  Brad Davis (SR)                Severna Park                                19:04.3    25
   27.  Ethan Harvey (JR)              South River                                 19:15.7    26
   28.  Wes Kang (JR)                  Arundel                                     19:21.2    27
   29.  William Southwood (SR)         Arundel                                     19:26.8    28
   30.  Charles Robertson (JR)         Meade                                       19:27.2    29
   31.  Andrew Cornelius (SR)          Broadneck                                   19:29.2     P
   32.  Eric Hakos (SR)                Severna Park                                19:38.7    31
   33.  Greg Marshall (SO)             Arundel                                     19:39.1    32
   34.  Brett Alvaro (SO)              Arundel                                     19:39.8     P
   35.  Jacob Thompson (SR)            Arundel                                     19:43.1     P
   36.  Jon Wooten (SO)                Meade                                       19:43.6    35
   37.  Zach Jackson (JR)              Annapolis                                   19:43.8    36
   38.  Mike Smith (SR)                Glen Burnie                                 19:49.3    37
   39.  Matt Gelety (FR)               Chesapeake                                  19:53.3    38
   40.  Tim Jessilonis (JR)            Chesapeake                                  19:59.9    39
   41.  Scott Cieslak (JR)             Chesapeake                                  20:03.1     P
   42.  Charlie Himmelheber (SR)       Severna Park                                20:04.4    41
   43.  Kevin Lynn (SR)                Severna Park                                20:07.1     P
   44.  Chris Erickson (JR)            Glen Burnie                                 20:08.4    43
   45.  Ray Haney (SO)                 Northeast                                   20:09.3    44
   46.  Breton Laubscher (SR)          South River                                 20:18.0    45
   47.  Anthony Pappas (SO)            Old Mill                                    20:19.0    46
   48.  Jonathan Knopf (JR)            South River                                 20:22.0    47
   49.  Robert Kiel (SO)               Meade                                       20:23.2    48
   50.  Tom Newman (JR)                Old Mill                                    20:23.6    49
   51.  Steve Gelety (SO)              Chesapeake                                  20:26.2     P
   52.  Shawn Lowman (SO)              Severna Park                                20:27.5     P
   53.  Andrew Carter (SR)             Meade                                       20:30.1    52
   54.  Chris Bridges (SO)             Old Mill                                    20:30.7    53
   55.  Steven Marino (SR)             South River                                 20:33.1    54
   56.  Dan Calianno (SR)              Glen Burnie                                 20:34.3    55
   57.  Andrew Crall (JR)              South River                                 20:34.7     P
   58.  Matt Burr (SR)                 Meade                                       20:35.2    57
   59.  Chris Cooke (SO)               Old Mill                                    20:35.6    58
   60.  Jason Everett (SO)             Meade                                       20:54.2     P
   61.  Andrew Myers (JR)              South River                                 21:09.5     P
   62.  Cianan McCloskey (FR)          Glen Burnie                                 21:10.9     P
   63.  Patrick Barry (JR)             Old Mill                                    21:26.1     P
   64.  Joe Collinson (SR)             Southern                                    21:30.3     -
   65.  Arsenii Vaselenko (FR)         Annapolis                                   21:32.4    63
   66.  Yuma Kunieda (SR)              Northeast                                   21:56.5     P
   67.  Ben Harvey (SO)                Meade                                       21:57.2     P
   68.  Christopher Grundy (FR)        Southern                                    22:03.1     -
   69.  Bryan Palmateer (SO)           Northeast                                   22:10.9     P
   70.  Greg Davis (JR)                Glen Burnie                                 22:11.2     P
   71.  Will Schonenberg (FR)          Annapolis                                   22:40.7     P
   72.  Colin Dotson (SO)              Old Mill                                    23:12.6     P
   73.  Kyle Schmidenberg (JR)         Southern                                    23:39.7     -

10/24/03                         Women's XCountry Meet Results                           PAGE  1
                                          MEET RESULTS

               AA COUNTY CHAMPIONSHIPS    AT  ARUNDEL HIGH SCHOOL        10/24/03


                            AA County Championships

                                  WOMEN'S AA Co Championships

                                            SCORES                                           
   1. Severna Park                         32     6. Annapolis                           149 
   2. Broadneck                            32     7. Old Mill                            171 
   3. Arundel                              86     8. Meade                               229 
  4. South River                         142     9. Southern                            252 
   5. Chesapeake                          148                                                
 
  FIN   NAME                           TEAM                                        RESULTS   PTS
    1.  Lauren Centrowitz (SR)         Broadneck                                   19:31.5     1
    2.  Marissa McPhail (SO)           Arundel                                     20:10.2     2
    3.  Emily Nagle (JR)               Broadneck                                   20:28.5     3
    4.  Stephanie Newton (SR)          Severna Park                                20:53.8     4
    5.  Christine Brus (SO)            Severna Park                                21:18.6     5
    6.  Kate Eisenbeiser (SO)          Severna Park                                21:19.5     6
    7.  Tait Woodward (FR)             Broadneck                                   21:34.8     7
    8.  Bryn Pittinger (FR)            Severna Park                                21:51.2     8
    9.  Casey-Shea Stephens (JR)       Severna Park                                21:57.4     9
   10.  Susan St. Cyr (SR)             Broadneck                                   22:20.2    10
   11.  Jacquelin Sibears (JR)         Broadneck                                   22:24.3    11
   12.  Kate Phillips (SO)             Old Mill                                    22:25.4    12
   13.  Christina Pellegrina (FR)      Severna Park                                22:31.8     P
   14.  Erika Fox (SR)                 Arundel                                     22:32.4    14
   15.  Jessica Prue (JR)              Severna Park                                22:33.7     P
   16.  Kasey Jamison (SO)             Broadneck                                   22:36.6     P
   17.  Stephanie Miklos (SO)          South River                                 22:38.2    17
   18.  Elizabeth Young (JR)           Broadneck                                   22:44.9     P
   19.  Erica Cornu (SR)               Arundel                                     22:49.4    19
   20.  Rhea Torreon (JR)              Annapolis                                   23:05.2    20
   21.  Mary Putnam (SO)               Chesapeake                                  23:14.2    21
   22.  Jen Hileman (10)               Glen Burnie                                 23:17.5     -
   23.  Laura Miffleton (SO)           Arundel                                     23:18.9    22
   24.  Brittany Lambert (JR)          South River                                 23:31.5    23
   25.  Lauren Gleason (FR)            Annapolis                                   23:31.9    24
   26.  Amanda Lehman (SR)             Annapolis                                   23:37.9    25
   27.  Laura Farley (FR)              South River                                 23:39.9    26
   28.  Jessica Hoskinson (FR)         Chesapeake                                  23:43.7    27
   29.  Jenny Gillespie (SO)           Southern                                    24:03.9    28
   30.  Desi Denison (12)              Glen Burnie                                 24:13.4     -
   31.  Katie Miffleton (SR)           Arundel                                     24:13.8    29
   32.  Nicole Galanakis (SO)          Chesapeake                                  24:15.3    30
   33.  Bess Milliken (JR)             Annapolis                                   24:22.4    31
   34.  Le'Kesha Pointer Allen (JR)    Meade                                       24:24.4    32
   35.  Kristin Hooper (JR)            Arundel                                     24:27.1     P
   36.  Charlotte McWhirter (SR)       Chesapeake                                  24:37.3    34
   37.  Emily Gerberich (JR)           Old Mill                                    24:39.4    35
   38.  Megan Lee (FR)                 Chesapeake                                  24:41.3    36
   39.  Brittany Wrenn (FR)            South River                                 24:51.7    37
   40.  Tracey Martin (JR)             Chesapeake                                  25:04.9     P
   41.  Dena Hartman (JR)              Northeast                                   25:05.9     -
   42.  Shayla Urban (SO)              Northeast                                   25:11.4     -
   43.  Laura Hoover (JR)              South River                                 25:16.9    39
   44.  Krista Neat (JR)               Old Mill                                    25:22.7    40
   45.  Katherina Zugel (SR)           Old Mill                                    25:23.1    41
   46.  Sara Atkinson (JR)             Arundel                                     25:27.7     P
   47.  Jessica Masters (SO)           Old Mill                                    25:28.6    43
   48.  Kathleen Kennedy (SR)          Old Mill                                    25:29.8     P
   49.  Sarah Shepherd (JR)            Meade                                       25:30.6    45
   50.  Melanie Ewald (SO)             South River                                 25:31.9     P
   51.  Amanda Hollis (SO)             South River                                 25:32.4     P
   52.  Ariane Mohr Felsen (SR)        Meade                                       25:42.7    48
   53.  April Penn (SR)                North County                                25:48.3     -
   54.  Katie Gooding (JR)             Annapolis                                   25:51.2    49
   55.  Bettina Streuer (JR)           Meade                                       25:54.9    50
   56.  Jennifer Walton (SO)           Chesapeake                                  26:05.4     P
   57.  Venesha Jackson (SR)           Southern                                    26:57.9    52
   58.  Erica Gonzalez (JR)            Old Mill                                    26:58.5     P
   59.  Rhea Prohaska (SO)             Meade                                       27:27.1    54
   60.  Francine Carbullido (SO)       Southern                                    28:12.0    55
   61.  Lisa Nuendoerfer (JR)          Meade                                       28:39.1     P
   62.  Rochelle Martin (FR)           Meade                                       28:43.3     P
   63.  Laken Roberts (JR)             Meade                                       29:14.2     -
   64.  Heather Sylvis (SO)            Southern                                    29:53.4    58
   65.  Jennifer Simmons (SO)          Southern                                    31:56.3    59