HAC Meet Results – January 28, 2011
Boy’s Results
Event: Shot Put
Place Name School Performance
1 Jon Jones Milford 40’ 4.5”
2 Dontreze Blackwell Dover 39’ 6’’
3 Dom Briscoe Cape 38’ 10”
4 Reggie Smith Dover 34’ 3.5”
5 Chasten Young Milford 34’ 2”
6 Tosajhn Hughes Seaford 33’
Event: Long Jump
Place Name School Performance
1 Dawan Smith Milford 21’ 3.5”
2 Darren Bekett Sussex Tech 21’ 1.5”
3 James Campagnini CR 20’ 6”
4 Keron Brown Dover 19’ 7”
5 George Coakley Dover 19” 2.5”
6 William Malecdon Cape 19’ 1”
Event: Pole Vault
Place Name School Performance
1 Carl Richardson Milford 10’6”
2 Derek Munce Milford 10’ 0”
3 Hamilton CR 9’ 0”
4 Justin Cogar Smyrna 9’ 0”
5 Derek Legates Cape 8’ 0”
6
Event: 4X800
Place Name School Performance
1 Taiwan Savage Milford 8.41.3 Mike Doughty
Carl Richardson
Josh Johnson
2 Jimmy Simons Caesar Rodney 9.16.0
Herrmann Cody
Joe Tegtmeier
Terrell Oliver
3 Beau Warington Sussex Tech 9.33.9
Sudejh Singh
Sonya Landus
Ada Kelly
4 Khalen Hudson Dover 9.55.2
Laquin Brice
Kaleb Bales
Kuentin Smout
5 Gabe Wojnarowski Smyrna 10.03.0
Tyler Pritt
Akeem Norris
Justin Cogat
6
Event: High Jump
Place Name School Performance
1 James Campagnini CR 5’ 10”
2 Andrew Thompkins CR 5’8”
3 Ryan Thomas Milford 5’ 8”
4 Jordan Robinson Dover 5’ 6”
5 Derek Munce Milford 5’ 4”
6 George Coakley Dover 5’1”
Event: 4x200
Place Name School Performance
1 Jamil Moore,Jordan Stanley Seaford 1.36.7
Hashan Mitchell, Reshawn Church
2 Austinio Brown , Jeremi Brown CR 1.37.52
Nick Price, Will Berry
3 Matt Watson, Rakwon Boujes Dover 1.38.49
Donovan Cain, Jordan Robinson
4 Cameron Nash, Malik Golson Smyrna 1.41.80
Tequan Boyer, Carlton Nash
5 Carwright, Warrington Sussex Tech 1.41.83
Beckett, Thomas
6 Kemp Brittingham, Damere Crump Cape 1.45.02
William Malecdan, Don Briscoe
Event: 1600
Place Name School Performance
1 Brandon Barnes Dover 4.45.1
2 Jimmy Simmons CR 4.46.3
3 Terrell Oliver CR 4.46.9
4 Carl Richardson Milford 4.49.4
5 Steve Eschelmon Milford 4.57.5
6 Dylan Varatto Sussex Tech 5.07.6
Event: 55m
Place Name School Performance
1 Raykeem Ward CR 6.771
2 Jordan Robinson Dover 6.773
3 Andrew Thompkins CR 6.81
4 Alexi Cazin Smyrna 6.91
5 Tajon Thomas Sussex Tech 6.92
6 Malik Colson Smyrna 6.95
Event: 55 Hurdles
Place Name School Performance
1 Raykeem Ward CR 8.54
2 Jordan Robinson Dover 8.61
3 Andrew Thompkins CR 9.18
4 Alexi Cazin Smyra 9.19
5 Tajon Thomas Sussex Tech 9.35
6 Malik Colson Smyrna 10.39
Event: Triple Jump
Place Name School Performance
1 James Capagnini CR 41’ 7”
2 Kuentin Smart Dover 41’ 6”
3 Ryan Thomas Milford 40’ 7.5”
4 Taiwan Savage Milford 39’ 11”
5 Kevon Brown Dover 39’ 10”
6 George Coukley Dover 39’ 2.5”
Event: 800m
Place Name School Performance
1 Brendon Barnes Dover 2.05.6
2 Taiwan Savage Milford 2.07.1
3 Terrell Savage 2.07.4
4 Jimmy Simmons CR 2.11.8
5 Mike Doughty Milford 2.14.4
6 Alec Faust Cape 2.18.1
Event: 400m
Place Name School Performance
1 Josh Johnson Milford 52.2
2 Dawan Smith Milford 52.4
3 Beau Warrington Sussex Tech 54.1
4 Miles Russell Milford 54.4
5 Rackwon Bouges Dover 55.7
6 Jeremy Mathews CR 56.1
Event: 3200m
Place Name School Performance
1 Carl Richardson Milford 10.39.39
2 Steve Eshelman Milford 10.47.9
3 Terrell Oliver CR 10.54.0
4 Jimmy Simons CR 11.11.6
5Jeremy Morgan Milford 11.37
6 Austin MacElevery Cape 11.54.5
Event: 200m
Place Name School Performance
1 Reeshawn Church Seaford 23.39
2 Dawan Smith Milford 23.73
3 Austinio Brown CR 24.31
4 Will Berry CR 24.38
5 Jamil Moore Seaford 24.39
6 Nick Price CR 24.61
Event: 1600 m relay
Place Name School Performance
1 Will Berry, Jeremy Mathews Caesar Rodney 3.40.7
James Capagnini, Raykeem Ward
2 Alex Vantine, Taiwan Savage Milford 3.41.0
Bryson Carwright, Miles Russell
3 Watson, Cain, Hudson, Barnes Dover 3.45.8
4 Ludric Francis, Tyler Pitt Smyrna 3.58.8
5 Dawson Crawford, Damere Crump
Alexis Cazin, Justin Cogar
6 Dawson Crawford, Damere Crump Cape 4.11.0
Cole Reed, Alec Faust
Boys’ team scores:
Team Points
1 CR 146
2 Milf 144
3 Dover 86
4 Seaford 26
5 Sussex Tech 25
6 Smyrna 22
7 Cape 14