Licensed to Running Maryland Track Club
HY-TEK's Meet Manager 12/15/2012 05:46 PM
CCBC - Essex Invitational 2012 #1 - 12/15/2012
CCBC-Essex
Results
Girls 55 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
Finals
1 Paige Chapman Harford Tech 7.40 7.53 7 10
2 Charice Corbin Harford Tech 7.60 7.80 7 8
3 Marietta Corbin Harford Tech 7.50 7.89 7 6
4 Radiyatu Bafalie Chesapeake-B 8.50 8.09 5 5
5 Loreen Agandi Dulaney 7.80 8.14 7 4
6 Kayla Puglisi Fallston 7.44 8.25 7 3
7 Jenna Brewer Atholton 8.50 8.34 5 2
8 Ceyanna Hogue Chopticon 7.93 8.36 6 1
9 Laura Bowen Atholton 8.26 8.42 6
10 KeAnna Stinson Perryville 8.30 8.54 5
11 Dominique Schuster Chopticon 8.59 1
12 Crystal McCollum North East-C 8.60 1
13 Glory Ebinama Atholton 7.95 8.63 6
14 Alexandra McCann Perryville 8.40 8.68 5
15 Kamryn Henderson Harford Tech 8.10 8.77 6
16 Lexy Patterson Chesapeake-B 8.90 8.80 4
17 Jada Betty Chesapeake-B 9.00 8.81 3
18 Amelia Rodriguez John Carroll 8.70 8.86 4
19 Caitlin Phillips Fallston 8.00 8.87 6
20 Shelby Benton Chopticon 9.08 8.89 3
21 Danielle Drennen Perryville 8.60 8.95 4
22 Abbigail Park Bohemia Mano 9.00 9.02 3
23 Madeline Litwin Perryville 8.90 9.16 3
24 Esther Chung Atholton 9.20 9.32 3
25 Caroline Randall Maryvale Pre 9.39 1
26 Francesca Galasso Maryvale Pre 9.45 2
27 Chantae Simms John Carroll 8.60 10.22 5
28 Emily Valentine Maryvale Pre 10.69 2
29 Emily Cassidy John Carroll 9.30 13.38 2
-- Breanna Nelson Chopticon 8.77 NT 4
-- Leanne Ches John Carroll 8.90 NT 4
Girls 300 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Paige Chapman Harford Tech 43.00 44.36 9 10
2 Rebekah Markovitz Atholton 43.50 44.93 9 8
3 Loreen Agandi Dulaney 48.50 45.70 6 6
4 Charice Corbin Harford Tech 44.00 46.78 9 5
5 Marietta Corbin Harford Tech 44.00 47.33 8 4
6 Natalie Alper Atholton 44.50 47.53 8 3
7 Audrey Liberati Atholton 48.00 47.91 7 2
8 Vivian Morton Chopticon 45.82 48.07 8 1
9 Ileana Thompson Atholton 47.00 49.41 7
10 Ceyanna Hogue Chopticon 46.79 49.46 8
11 Sarah Witty Dulaney 50.50 49.91 5
12 Chantae Simms John Carroll 51.50 50.09 5
13 Dominique Schuster Chopticon 46.81 50.30 7
14 Crystal McCollum North East-C 51.09 1
15 Ali Watson Perryville 52.00 51.12 4
16 Shelby Benton Chopticon 53.31 51.47 4
17 Alexandra McCann Perryville 51.00 51.86 5
18 Skylar Bodt Fallston 44.00 52.76 9
18 Madeline Litwin Perryville 54.00 52.76 3
18 Savannah Hardisky Dulaney 50.30 52.76 5
21 Matilda Kennedy-Butler John Carroll 55.70 53.35 3
22 Danielle Drennen Perryville 54.00 53.45 3
23 Sarah DiMaggio Fallston 48.00 53.66 7
24 Lexy Patterson Chesapeake-B 54.03 2
25 India Phillips Chesapeake-B 55.15 2
26 Dericka Logan Harford Tech 50.00 56.51 6
27 Francesca Galasso Maryvale Pre 56.63 3
28 Emily Valentine Maryvale Pre 1:04.29 1
29 Kristina Gerrity John Carroll 52.30 1:05.39 4
-- Radiyatu Bafalie Chesapeake-B NT 2
-- Caroline Angert John Carroll 54.00 NT 4
-- Madeline McDonald Fallston 49.00 NT 6
-- Kamryn Henderson Harford Tech 48.00 NT 6
Girls 500 Meter Run
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Kita Robinson Dulaney 1:19.00 1:26.74 4 10
2 Natalie Alper Atholton 1:26.00 1:26.95 4 8
3 Skylar Bodt Fallston 1:22.00 1:27.41 4 6
4 Jordan Dodson Perryville 1:31.00 1:30.00 3 5
5 Katie Pelikan Atholton 1:27.00 1:30.89 3 4
6 Kara Hayward Harford Tech 1:26.00 1:31.43 4 3
7 Jill Greenwald Atholton 1:30.00 1:32.25 3 2
8 Erica Shin Dulaney 1:27.00 1:34.66 3 1
9 Sarah DiMaggio Fallston 1:29.00 1:37.01 3
10 Tori Antoshak Perryville 1:39.00 1:37.77 2
11 Cynthia Baublitz Harford Tech 1:32.00 1:43.06 2
12 Merve Akbay Perryville 1:42.00 1:48.04 2
13 Breanna Nelson Chopticon 1:45.80 1:48.36 2
14 Aleah Losoya Perryville 1:50.00 1:50.76 2
15 Nil Pagan-Cruz Chesapeake-B 1:52.69 1
16 Dana Thompson Chesapeake-B 1:52.72 1
17 Emily Ward Chesapeake-B 1:52.89 1
18 Ally Wade Maryvale Pre 1:52.00 2:03.20 1
-- Jada Jones Harford Tech 1:26.00 NT 4
-- Abby MacDonald Atholton 1:29.00 NT 3
-- Natalie Lindeman John Carroll 1:50.00 NT 2
-- Brittany Deise Dulaney 1:22.00 NT 4
-- Megan Cenate Chopticon NT 1
Girls 800 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Kristin Meek Dulaney 2:34.00 2:36.63 10
2 Kira Flemke Dulaney 2:34.00 2:40.00 8
3 Sarah Witty Dulaney 2:35.00 2:41.48 6
4 Jessica Duggan Atholton 2:36.00 2:45.15 5
5 Trinity Sprague Harford Tech 2:42.00 2:46.95 4
6 Kendall Bradjevich Fallston 2:40.00 2:52.75 3
7 Shreya Vuchula Dulaney 2:38.00 2:54.76 2
8 Nicole Brown Chopticon 2:56.73 1
9 Hailey Jefferson Harford Tech 2:39.00 2:57.65
10 Isabelle Rodriguez Atholton 2:45.00 2:57.79
11 Katie Shields Bohemia Mano 3:00.00 2:59.81
12 Kay Rinkers Fallston 3:03.69
13 Molly Belson Atholton 2:45.00 3:04.03
14 Jamie Rhudy Bohemia Mano 3:00.00 3:04.40
15 Ali Watson Perryville 2:49.00 3:08.69
16 Aleah Losoya Perryville 2:56.00 3:09.27
17 Allison Morris Perryville 2:52.00 3:10.19
18 Grace Williams Perryville 2:46.00 3:10.64
19 Daniela Garcia Chopticon 3:10.81
20 Courtney Thomas Maryvale Pre 3:25.00 3:24.19
21 Eliza Aumiller Maryvale Pre 3:45.00 3:57.69
-- Natalie Lindeman John Carroll 3:20.00 NT
-- Mary Kate Kuegler Harford Tech 2:59.00 NT
-- Rebekah Schmid Chopticon NT
-- Sarah Bellamy Harford Tech 2:55.00 NT
-- Anna Schmid Chopticon NT
-- Catherine Belleza Atholton 2:45.00 NT
-- Emily Ward Chesapeake-B NT
-- Samantha Bichell Chesapeake-B NT
-- Dana Thompson Chesapeake-B NT
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Kristin Meek Dulaney 5:45.00 5:51.06 10
2 Kira Flemke Dulaney 5:48.00 5:53.90 8
3 Brynn Jones Dulaney 5:45.00 5:54.73 6
4 Kaitlyn Henderson North East-C 6:04.08 5
5 Sam Smyth Dulaney 6:05.00 6:17.20 4
6 Madison Rogers Atholton 6:05.00 6:18.37 3
7 Merve Akbay Perryville 6:20.00 6:20.05 2
8 Marisia Skibniewska Atholton 6:05.00 6:21.20 1
9 Nicole Brown Chopticon 6:54.60 6:38.74
10 Kay Rinkers Fallston 6:38.76
11 Jessica George Atholton 6:25.00 6:39.04
12 Phoebe Steiger Harford Tech 6:40.00 6:50.47
13 Grace Williams Perryville 6:20.00 6:51.81
14 Chelby McCall Bohemia Mano 6:30.00 6:54.93
15 Jamie Rhudy Bohemia Mano 6:30.00 6:55.17
16 Daniela Garcia Chopticon 7:11.45
17 Molly Lipka Perryville 6:40.00 7:27.36
18 Carrie Brighthaupt Perryville 7:40.00 7:38.10
19 Ysamar Cabreja Chesapeake-B 7:58.52
20 Mary Kate Kuegler Harford Tech 6:55.00 7:59.74
21 Sarah Bellamy Harford Tech 6:50.00 8:15.78
-- Jada Betty Chesapeake-B NT
-- Tasha Powers Atholton 5:55.00 NT
-- Natalie Lindeman John Carroll 7:00.00 NT
-- Megan Cenate Chopticon 7:22.56 NT
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Isabel Griffith Dulaney 12:10.00 11:47.00 10
2 Kaylee Haberkam Perryville 12:50.00 12:39.62 8
3 Diana Curtis Bohemia Mano 12:40.00 13:19.51 6
4 Kaitlyn Henderson North East-C 13:41.50 5
5 Phoebe Steiger Harford Tech 14:41.15 4
6 Kendra Graham Atholton 14:58.00 14:52.04 3
7 Andrea Creech Chesapeake-B 15:02.38 2
8 Marisa Koulen Bohemia Mano 14:00.00 15:05.90 1
9 Allison Morris Perryville 14:10.00 15:06.35
10 Molly Lipka Perryville 14:20.00 15:13.38
11 Hannah Lefors Atholton 14:45.00 15:39.35
12 Carrie Brighthaupt Perryville 15:00.00 15:46.22
-- Alison Schwartz Dulaney 13:20.00 NT
-- Jessica Horne Chesapeake-B NT
-- Christa Carey Dulaney 13:20.00 NT
-- Lily Klein Dulaney 12:45.00 NT
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Charice Corbin Harford Tech 9.00 9.33 4 10
2 Vivian Morton Chopticon 10.47 10.41 3 8
3 Kita Robinson Dulaney 8.80 10.50 4 6
4 Laura Bowen Atholton 10.00 10.79 3 5
5 Savannah Hardisky Dulaney 9.40 11.11 4 4
6 Maggie Weiskopf Maryvale Pre 11.20 2 3
7 Nicole Booker Chesapeake-B 11.86 1 2
8 Shreya Vuchula Dulaney 9.50 11.91 3 1
9 Nicole Brown Chopticon 12.01 1
10 Kamryn Henderson Harford Tech 10.20 12.24 3
11 Shelby Benton Chopticon 13.06 1
-- Caroline Angert John Carroll 11.90 NT 2
-- Chantae Simms John Carroll 12.50 NT 2
-- Andrea Creech Chesapeake-B NT 1
-- India Phillips Chesapeake-B NT 2
-- Cierra Singleton Harford Tech 9.00 NT 4
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Harford Tech 'A' 1:48.00 1:31.31 3 10
1) Jada Jones 2) Charice Corbin
3) Marietta Corbin 4) Paige Chapman
2 Dulaney 'A' 2:18.00 1:39.03 2 8
1) Sarah Witty 2) Loreen Agandi
3) Erica Shin 4) Jessica Jangam
3 Atholton 'A' 1:58.00 1:39.07 3 6
1) Julia Skibniewska 2) Kalie-Ann Shepherd
3) Rebekah Markovitz 4) Audrey Liberati
4 Chesapeake-B 'A' 1:40.79 1 5
1) Emily Ward 2) Dana Thompson
3) Alani Robertson 4) India Phillips
5 Perryville 'B' 1:42.28 1 4
6 Maryvale Prep 'A' 1:43.00 1:48.74 3 3
1) Maggie Weiskoph 2) Emily Valentine
3) Maddy Tamburo 4) Francesca Galasso
7 Perryville 'A' 1:52.17 1 2
1) KeAnna Stinson 2) Leah Skinner
3) Alexandra McCann 4) Kayla Lucas
8 John Carroll 'A' 2:12.00 1:53.27 2 1
1) Leanne Ches 2) Matilda Kennedy-Butler
3) Chantae Simms 4) Kristina Gerrity
-- Chopticon 'A' 2:07.14 NT 3
1) Breanna Nelson 2) Dominique Schuster
3) Ceyanna Hogue 4) Vivian Morton
-- Fallston 'A' NT 2
1) Kayla Puglisi 2) Caitlin Phillips
3) Madeline McDonald 4) Skylar Bodt
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Dulaney 'A' 4:16.00 4:22.23 10
1) Erica Shin 2) Kita Robinson
3) Brittany Deise 4) Loreen Agandi
2 Atholton 'A' 4:44.78 8
1) Abby MacDonald 2) Jenna Brewer
3) Molly Belson 4) Catherine Belleza
3 Harford Tech 'A' 4:40.00 4:52.09 6
1) Jada Jones 2) Kara Hayward
3) Kamryn Henderson 4) Cynthia Baublitz
4 Perryville 'A' 4:45.00 4:54.22 5
1) KeAnna Stinson 2) Leah Skinner
3) Allison Morris 4) Kayla Lucas
5 Maryvale Prep 'A' 5:40.00 5:44.40 4
1) Courtney Thomas 2) Maddy Tamburo
3) Vita Maghsadi 4) Hayley Beddard
6 Perryville 'B' 5:45.01 3
-- Fallston 'A' NT
1) Madeline McDonald 2) Sarah DiMaggio
3) Kendall Bradjevich 4) Skylar Bodt
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Dulaney 'A' 9:55.00 10:28.01 10
1) Kita Robinson 2) Lily Klein
3) Isabel Griffith 4) Brittany Deise
2 Harford Tech 'A' 11:00.00 11:07.59 8
1) Kara Hayward 2) Trinity Sprague
3) Hailey Jefferson 4) Cynthia Baublitz
3 Atholton 'A' 11:40.00 11:16.30 6
1) Madison Rogers 2) Isabelle Rodriguez
3) Katie Pelikan 4) Abby MacDonald
4 Perryville 'A' 11:50.00 11:40.47 5
1) Grace Williams 2) Ali Watson
3) Allison Morris 4) Aleah Losoya
5 Perryville 'B' 11:41.91 4
6 Bohemia Manor 'A' 12:00.00 12:48.21 3
1) Katie Shields 2) Chelby McCall
3) Diana Curtis 4) Marisa Koulen
7 Maryvale Prep 'A' 14:08.01 2
1) Ally Wade 2) Mary Kate Gagliardi
3) Vita Maghsadi 4) Hayley Beddard
-- Fallston 'A' 10:40.00 NT
1) Kay Rinkers 2) Madeline McDonald
3) Kendall Bradjevich 4) Skylar Bodt
-- Chesapeake-B 'A' DQ
1) Alani Robertson 2) Jessica Horne
3) Andrea Creech 4) Samantha Bichell
Girls High Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Lauren Woollen Fallston 5-04.00 5-04.00 10
2 Natalie Alper Atholton 5-00.00 5-00.00 8
3 Katie Pelikan Atholton 5-02.00 4-10.00 6
4 Kaylee Haberkam Perryville 4-08.00 5
5 Jada Jones Harford Tech 4-06.00 4-06.00 4
6 Ali Watson Perryville 4-00.00 3
7 Brittany Deise Dulaney 4-02.00 J4-00.00 0.75
7 Julia Skibniewska Atholton 4-00.00 J4-00.00 0.75
7 Alexandra McCann Perryville J4-00.00 0.75
7 Leah Skinner Perryville J4-00.00 0.75
11 Sade Hollingsworth Atholton 4-00.00 3-10.00
11 Dominique Schuster Chopticon 4-02.00 3-10.00
-- Madeline McDonald Fallston 4-00.00 NH
-- Rebekah Schmid Chopticon NH
-- Breanna Nelson Chopticon 4-02.00 NH
-- Nil Pagan-Cruz Chesapeake-B NH
-- Nicole Booker Chesapeake-B NH
-- Jocelyn Mack Harford Tech 4-00.00 NH
-- Cierra Singleton Harford Tech 4-06.00 NH
-- Dericka Logan Harford Tech 4-00.00 NH
Boys 55 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Deion Franklin Dulaney 6.70 6.97 8 10
2 Tyrone Casey Chesapeake-B 7.10 6.99 6 8
3 Chris Johnson Fallston 6.30 7.00 8 6
4 Miles Walker Atholton 7.05 7.02 6 5
5 Kyle Henry Rising Sun 8.00 7.06 3 3
5 Ryan Norris Perryville 7.80 7.06 3 3
5 Dre Lewis Dulaney 6.70 7.06 8 3
8 Trent Bae Dulaney 6.90 7.17 7 1
9 Parker Edwards Harford Tech 7.33 2
10 Eric Wilson Atholton 7.30 7.36 5
10 Andres Armstrong Harford Tech 6.90 7.36 7
12 Eustus Thuo Chesapeake-B 7.50 7.38 4
13 Joshua Tanavage Chopticon 7.09 7.40 6
14 Siaka Bafalie Chesapeake-B 7.50 7.44 4
15 Derick Logan Harford Tech 7.10 7.45 6
16 Antonio Hatcher Atholton 7.55 7.47 4
17 Ullic Young Harford Tech 7.20 7.53 5
18 Jeff Todd North East-C 7.58 1
19 Joel McCall Perryville 7.70 7.65 3
19 Tyler Gilleland Chopticon 7.65 2
21 Jordan Puglisi Fallston 6.90 7.73 7
22 Arin Hartoni Atholton 7.50 8.13 4
23 Emmanuel Onyebad Harford Tech 7.30 8.27 5
24 Matt Burton Fallston 7.00 8.38 7
25 Larry Peterson Perryville 8.50 8.73 3
-- Cameron Hogue Chopticon NT 2
-- Braxton Powell Chopticon 7.14 NT 5
-- Scott Howell North East-C NT 1
-- Chris West Fallston 6.78 NT 8
-- Dakota Ward Perryville 8.60 NT 2
Boys 300 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Hunter Carter-Rimbach Atholton 36.89 36.94 8 10
2 Kyle Henry Rising Sun 40.50 38.49 6 8
3 Jacob Hatcher Fallston 40.00 38.74 7 6
4 Chris Johnson Fallston 36.90 38.85 8 5
5 Tyrone Casey Chesapeake-B 39.60 2 4
6 Deion Franklin Dulaney 39.00 39.67 7 3
7 Dillon Carrington Atholton 39.02 40.27 7 2
8 Derick Logan Harford Tech 43.00 40.34 5 1
9 Ean Hall Fallston 37.80 40.61 8
10 Benin Dula Atholton 41.00 40.66 6
11 Stephon Smith Dulaney 38.00 41.21 8
12 Tyler McCall Perryville 44.00 41.40 4
13 Richard McBryde Dulaney 40.50 41.53 6
14 Andres Armstrong Harford Tech 41.00 41.73 6
15 Thomas Lovett Fallston 39.00 42.07 7
16 Tyler Gilleland Chopticon 41.74 42.21 5
17 Eustus Thuo Chesapeake-B 42.91 1
18 Joel McCall Perryville 44.00 43.63 4
19 Ullic Young Harford Tech 44.00 43.72 4
20 Jeff Todd North East-C 43.81 1
21 Jordan Owens Chesapeake-B 43.94 2
22 Shawn Duggan Atholton 42.00 44.89 5
23 Emmanuel Onyebad Harford Tech 48.00 47.49 3
24 Ryan Kiger Perryville 46.00 47.78 3
25 Josh Bargsten Perryville 43.00 49.71 4
26 Brandon Griffin Chopticon 49.92 1
27 Robert Panteloglus Rising Sun 48.50 54.46 3
-- Braxton Powell Chopticon 42.13 NT 5
-- Cameron Hogue Chopticon NT 2
-- Scott Howell North East-C NT 3
Boys 500 Meter Run
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Ean Hall Fallston 1:10.00 1:12.87 5 10
2 Isaiah Garner Dulaney 1:08.00 1:12.92 5 8
3 Trent Bae Dulaney 1:08.00 1:13.28 5 6
4 Justin Spoon Atholton 1:13.00 1:13.79 5 5
5 Tionne Barmer Dulaney 1:10.00 1:13.84 5 4
6 Kyle Henry Rising Sun 1:15.00 1:15.02 4 3
7 Jermill James Atholton 1:15.00 1:16.87 5 2
8 Joshua Tanavage Chopticon 1:25.37 1:20.27 3 1
9 Kris Huelsbeck Perryville 1:15.00 1:20.51 4
10 Parker Edwards Harford Tech 1:26.00 1:20.94 3
11 Jacob O\\\\\\\\\\\\\\\\\ Fallston 1:17.00 1:23.01 4
12 Jesse Bland Chesapeake-B 1:23.02 2
13 Dennis Fleming Harford Tech 1:21.30 1:23.15 3
14 Ben Douty Perryville 1:25.00 1:24.07 3
15 John Paxton Harford Tech 1:23.00 1:24.31 3
16 Nic Montuffar Fallston 1:20.00 1:25.72 4
17 Sam Osheroff Atholton 1:24.51 1:26.70 3
18 Tobias Davis Chesapeake-B 1:27.24 1
19 Brandon Stern Salmon Chesapeake-B 1:27.32 1
20 Sarp Hamamcioglu Perryville 1:30.00 1:32.41 2
21 Brandon Griffin Chopticon 1:36.20 1
22 Jacob Mitchell Chopticon 1:40.36 1:36.99 2
23 Robert Panteloglus Rising Sun 1:30.00 1:37.56 2
24 Tyler Simonds North East-C 1:39.13 1
25 Larry Peterson Perryville 1:39.00 1:39.29 2
-- Victor Torres Atholton 1:18.00 NT 4
-- Nathan Chica Fallston 1:20.00 NT 4
-- Tyler Gilleland Chopticon NT 2
Boys 800 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Adolfo Carvalho Dulaney 2:07.00 2:11.34 10
2 Greg Miller Dulaney 2:10.00 2:15.00 8
3 Timothy Bernard Atholton 2:10.00 2:15.31 6
4 Gary Smolyak Atholton 2:16.00 2:16.31 5
5 Jon Anderson Dulaney 2:11.00 2:16.63 4
6 Noah Kudla Fallston 2:15.00 2:17.49 3
7 Imani Anderson Dulaney 2:12.00 2:18.43 2
8 Caleb Stevens Perryville 2:15.00 2:18.68 1
9 James Allen Atholton 2:13.00 2:23.35
10 Alejandro Perdomo Harford Tech 2:20.00 2:23.95
11 Damion Puzzo Bohemia Mano 2:18.00 2:24.32
12 Ryan Whaley Rising Sun 2:22.00 2:24.55
13 Griffin Ray North East-C 2:30.27
14 Zach Gilleland Chopticon 2:30.28
15 Firuz Etemad-Moghadam Fallston 2:31.12
16 Joseph Miller Chopticon 2:31.25
17 Tyler Nicholson Chesapeake-B 2:31.84
18 Jeff Frost Rising Sun 2:25.00 2:32.29
19 Walter Lent Chopticon 2:34.56
20 Nicholas Somerville Chopticon 2:50.00 2:37.28
21 Scott McGill Jr. Fallston 2:38.57
22 Edward Salvatierra Fallston 2:38.89
23 Tundun Ayeni Chesapeake-B 2:39.19
24 John Eicher North East-C 2:40.80
25 Bryce Calhoun Rising Sun 2:40.00 2:46.83
26 Justin Hayden Harford Tech 2:35.00 2:47.18
27 Will Culver Rising Sun 2:30.00 2:50.65
28 Nick Ports Perryville 2:50.00 2:50.67
29 Devin Robertson Harford Tech 2:50.00 2:53.78
30 Brandon Gray Perryville 2:58.00 3:04.03
31 Thomas Zurvalec Perryville 2:53.00 3:07.51
-- Dimitrius McGraw Chesapeake-B NT
-- Nick Ogbonna Harford Tech 2:45.00 NT
-- Eddie Quinn Atholton 2:10.00 DQ
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Gary Smolyak Atholton 4:45.00 4:53.62 10
2 Ty Franks Bohemia Mano 4:45.00 4:53.99 8
3 Austin Carey Dulaney 4:50.00 4:58.03 6
4 Jon Anderson Dulaney 4:46.00 5:01.80 5
5 Adolfo Carvalho Dulaney 4:48.00 5:06.40 4
6 Bryce Rosicky Atholton 4:55.00 5:08.20 3
7 Joey Frascarella Atholton 4:50.00 5:11.26 2
8 Nick Bond Dulaney 4:58.00 5:12.98 1
9 Christian Brosnan Atholton 4:50.00 5:14.06
10 Brett Cook Bohemia Mano 5:00.00 5:14.16
11 Noah Kudla Fallston 4:45.00 5:14.51
12 Joseph Miller Chopticon 5:19.22
13 Hunter Nelson Chopticon 5:21.99 5:23.42
14 Jeff Frost Rising Sun 5:15.00 5:26.67
15 Firuz Etemad-Moghadam Fallston 5:15.00 5:32.62
16 Alfred Cheadle Chesapeake-B 5:37.91
17 John Eicher North East-C 5:38.05
18 Zach Armijo Harford Tech 5:15.30 5:38.09
19 Tyler Moran Harford Tech 5:14.00 5:38.37
20 Joshua Rowley Perryville 5:14.00 5:41.31
21 Scott McGill Jr. Fallston 5:30.00 5:43.30
22 Matthew Gergenbach Harford Tech 5:17.00 5:46.11
23 Nathan Groff Rising Sun 5:20.00 5:48.11
24 Zach Gilleland Chopticon 5:56.57
25 Matthew Salvatore Perryville 5:48.00 5:58.71
26 Connor Burkhardt Rising Sun 5:25.00 5:59.46
27 Nicholas Somerville Chopticon 6:00.24
28 Leo Bitner Perryville 5:46.00 6:00.52
29 David Maupin Rising Sun 5:35.00 6:05.70
30 Tyler Goulden Harford Tech 5:20.00 6:10.06
31 Clayton Searles Perryville 6:15.00 6:17.46
-- Anthony Lacilla Bohemia Mano 5:20.00 NT
-- Bryan Williams Chesapeake-B NT
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Dan Fordyce Dulaney 10:40.00 10:30.97 10
2 Eric Barton Perryville 11:00.00 10:49.18 8
3 Chandler Brooks Bohemia Mano 11:30.00 10:53.25 6
4 Adam Thornton Perryville 11:00.00 10:54.53 5
5 Ethan Griffin Dulaney 10:50.00 10:56.83 4
6 Lucas Myers Dulaney 11:00.00 11:06.02 3
7 Rex Ledesma Dulaney 11:10.00 11:08.83 2
8 Daniel Smolyak Atholton 11:20.00 11:14.23 1
9 Luke Salata Bohemia Mano 11:30.00 11:15.37
10 Hunter Nelson Chopticon 11:34.13 11:16.20
11 Gavin McKenna Perryville 11:35.00 11:38.55
12 Ryan Whaley Rising Sun 11:05.00 11:40.84
13 Frank LeFors Atholton 11:40.00 11:55.84
14 Jesse Bland Chesapeake-B 12:27.45
15 Jared King Atholton 12:00.00 12:28.48
16 Tyler Moran Harford Tech 12:15.00 12:46.07
17 Nicholas Somerville Chopticon 12:46.82 12:49.92
18 Nolan Crane Fallston 11:45.00 12:49.97
19 Fergus Hall Atholton 12:00.00 12:56.60
20 Zach Armijo Harford Tech 12:20.00 12:57.45
21 Edward Salvatierra Fallston 12:57.70
22 Hunter Lidke Harford Tech 14:00.00 14:29.33
-- Joseph Dawson Perryville 13:50.00 NT
-- Bryan Williams Chesapeake-B NT
-- Zach Gilleland Chopticon NT
-- Wesley Lancaster Chopticon 13:00.09 NT
-- Justin Hayden Harford Tech 13:30.00 NT
Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Tionne Barmer Dulaney 8.60 8.68 2 10
2 Stephon Smith Dulaney 8.60 8.77 2 8
3 Alfred Cheadle Chesapeake-B 9.10 1 6
4 Chris Kim Atholton 9.90 10.62 2 5
5 Ian Duffy Atholton 9.90 10.82 1 4
6 Tobias Davis Chesapeake-B 11.37 1 3
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Dulaney 'A' 1:55.00 1:19.84 2 10
1) Dre Lewis 2) Stephon Smith
3) Richard McBryde 4) Deion Franklin
2 Fallston 'B' 1:25.13 2 8
3 Chesapeake-B 'A' 1:25.36 1 6
1) Eustus Thuo 2) Jamal McCrae
3) Tyrone Casey 4) Siaka Bafalie
4 Fallston 'A' 1:32.21 1 5
1) Nathan Chica 2) Kevin Merrill
3) Jacob O\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ 4) Matt Burton
5 Chopticon 'A' 1:32.25 1 4
1) Cameron Hogue 2) Jacob Mitchell
3) Brandon Griffin 4) Phillip Hogan
6 Perryville 'A' 1:36.21 2 3
1) Corban Porch 2) Ryan Norris
3) Joel McCall 4) Ryan Kiger
-- Atholton 'A' 1:44.00 NT 2
1) Miles Walker 2) Antonio Hatcher
3) Arin Hartoni 4) Patrick Friday
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Dulaney 'A' 8:40.00 8:59.21 10
1) Greg Miller 2) Isaiah Garner
3) Trent Bae 4) Imani Anderson
2 Bohemia Manor 'A' 9:20.00 9:14.58 8
1) Ty Franks 2) Chandler Brooks
3) Brett Cook 4) Damion Puzzo
3 Harford Tech 'A' 9:45.00 9:19.01 6
1) Alejandro Perdomo 2) John Paxton
3) Nick Ogbonna 4) Justin Morris
4 Perryville 'A' 9:40.00 9:20.02 5
1) Adam Thornton 2) Caleb Stevens
3) Joshua Rowley 4) Tyler McCall
5 Perryville 'B' 9:37.64 4
6 Fallston 'A' 9:15.00 9:45.64 3
1) Scott McGill Jr. 2) Noah Kudla
3) Firuz Etemad-Moghadam 4) Nolan Crane
7 Chesapeake-B 'A' 9:48.73 2
1) Bryan Williams 2) Tyler Nicholson
3) Alfred Cheadle 4) Jesse Bland
8 Rising Sun 'A' 9:20.00 10:12.37 1
1) Robert Panteloglus 2) Connor Burkhardt
3) Bryce Calhoun 4) Nathan Groff
9 Atholton 'A' 8:48.00 10:28.54
1) Owen Spain 2) Jack Kavka
3) John Douglas 4) Sawyer Carlesi
10 Rising Sun 'B' 11:31.01
-- Chopticon 'A' 10:11.23 NT
1) Zach Gilleland 2) Wesley Lancaster
3) Nicholas Somerville 4) Joseph Miller
Boys High Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Dre Lewis Dulaney 5-08.00 5-04.00 10
2 Alfred Cheadle Chesapeake-B J5-04.00 8
3 Kevin Merrill Fallston 5-00.00 5-00.00 6
4 Eustus Thuo Chesapeake-B 4-10.00 4
4 Jamal McCrae Chesapeake-B 4-10.00 4
4 Greg Miller Dulaney 5-04.00 4-10.00 4
7 Nick Pelikan Atholton 4-10.00 J4-10.00 1
7 Brandon Gray Perryville J4-10.00 1
7 Dominic Santiago Atholton 5-00.00 J4-10.00 1
10 Nick Ports Perryville 4-00.00
-- Casey Andrews Perryville NH
-- Corban Porch Perryville NH
-- Jacob Hatcher Fallston 5-00.00 NH
-- Ben Varga Chopticon NH
-- Tyler Gilleland Chopticon 5-04.00 NH
-- Navin Vangaswami Atholton 5-00.00 NH
-- Joey Brewer Atholton 4-10.00 NH
-- Parker Edwards Harford Tech 4-10.00 NH
-- Devin Robertson Harford Tech 4-10.00 NH
-- Andres Armstrong Harford Tech 5-02.00 NH
Boys Shot Put
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Russell Bowman Perryville 37-00.00 38-10.00 10
2 Ian Blankenship Bohemia Mano 34-06.00 34-05.00 8
3 Austin Cooper-Troendale Atholton 36-10.00 34-03.00 6
4 Ryan Harrison Atholton 33-10.00 34-00.00 5
5 Gavin Watson Atholton 33-00.00 33-07.00 4
6 Kevin Merrill Fallston 35-00.00 31-07.00 3
7 Jazz Jacobs Dulaney 34-06.00 31-06.00 2
8 Tyler Gilleland Chopticon 29-06.00 29-10.00 1
9 Phillip Hogan Chopticon 29-05.00 28-05.00
10 Walter Lent Chopticon 29-02.50 26-10.00
11 Anthony Baichulall Atholton 30-00.00 24-05.50
12 Tundun Ayeni Chesapeake-B 23-07.00
13 Carlos Kuilan North East-C 23-05.00
14 Johnathan Stratton Chopticon 19-05.00
-- Dakota Ward Perryville 27-00.00 ND
-- David Ariyibi Chesapeake-B ND
-- Charlie Buonsignore Dulaney 33-00.00 ND
-- Kashaud Bowman Dulaney 37-04.00 ND
Women - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
1) Dulaney 124.75 2) Harford Tech 92
3) Atholton 80.75 4) Perryville 47.50
5) Fallston 22 6) Chesapeake-B 14
7) Maryvale Prep 12 8) Chopticon 11
9) North East-Cec 10 9) Bohemia Manor 10
11) John Carroll 1
Men - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
1) Dulaney 148 2) Atholton 77
3) Fallston 55 4) Chesapeake-B 45
5) Perryville 40 6) Bohemia Manor 30
7) Rising Sun 15 8) Harford Tech 7
9) Chopticon 6