Archbishop Spalding High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
55 Meter Dash | |||||
7.94 | SB | Monica Lawrence | 9th | Prelims | Complete Results |
8.05 | SB | Molly Miller | 13th | Prelims | Complete Results |
8.18 | Bailey Price | 16th | Prelims | Complete Results | |
8.88 | Abbey Sherwood | 14th | Finals | Complete Results | |
9.09 | SB | Siobhan Fay | 19th | Finals | Complete Results |
300 Meter Dash | |||||
43.45 | Lauren Shin | 3rd | Finals | Complete Results | |
47.05 | Marissa Brown | 13th | Finals | Complete Results | |
47.61 | SB | Emily May | 2nd | Finals | Complete Results |
500 Meter Dash | |||||
1:23.00 | Kayla Brisolari | 4th | Finals | Complete Results | |
1:26.38 | SB | Lexi Gilmore | 7th | Finals | Complete Results |
1:28.55 | Caitlyn McGuinness | 9th | Finals | Complete Results | |
1:33.59 | SB | Stefanie Salinger | 3rd | Finals | Complete Results |
1:34.36 | Joelle Jaicks | 5th | Finals | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:31.64 | SB | Susanna Coss | 6th | Finals | Complete Results |
2:33.70 | SB | Behrens Erin | 7th | Finals | Complete Results |
2:33.90 | Caitlin Anson | 8th | Finals | Complete Results | |
2:37.71 | SB | Skye Speciale | 3rd | Finals | Complete Results |
2:38.83 | SB | Megan Raff | 4th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:48.89 | Allie Kamm | 14th | Finals | Complete Results | |
5:54.22 | SB | Alexis Weikert | 16th | Finals | Complete Results |
5:54.79 | SB | Claire Eckhardt | 17th | Finals | Complete Results |
6:23.70 | SB | Gabrielle Mrozek | 5th | Finals | Complete Results |
7:11.59 | SB | Anastsaia Fafoutis | 8th | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
12:51.99 | Elizabeth Voigt | 15th | Finals | Complete Results | |
55 Meter Hurdles | |||||
10.76 | Bethany Wilson | 9th | Finals | Complete Results | |
10.86 | Jessica Nahmias | 10th | Finals | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:52.61 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
4:19.44 | SB | Relay Team | 4th | Finals | Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
9:56.68 | Relay Team | 2nd | Finals | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-8 | Bethany Wilson | 4th | Finals | Complete Results | |
4-2 | Behrens Erin | 12th | Finals | Complete Results | |
Long Jump | |||||
13-11 | SB | Brianna Stacey | 9th | Finals | Complete Results |
13-0.5 | Emma Hamilton | 15th | Finals | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
30-11 | SB | Brianna Stacey | 5th | Finals | Complete Results |
26-10.5 | Jessica Nahmias | 16th | Finals | Complete Results | |
Shot Put | |||||
28-11 | SB | Bethany Wilson | 5th | Finals | Complete Results |
21-9.5 | Taylor Morris | 6th | Finals | Complete Results | |
17-7 | SB | Sarah Swain | 17th | Finals | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
7.11 | Kyle Rudman | 9th | Prelims | Complete Results | |
300 Meter Dash | |||||
37.99 | SB | Kyle Rudman | 10th | Finals | Complete Results |
500 Meter Dash | |||||
1:20.75 | Brian Morrison | 9th | Finals | Complete Results | |
1:22.23 | SB | Malachi White | 11th | Finals | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:22.26 | Michael Berhane | 17th | Finals | Complete Results | |
2:30.53 | John Galpin | 17th | Finals | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:56.50 | SB | Zach Gruzinski | 14th | Finals | Complete Results |
5:19.99 | Joonas Tyler | 11th | Finals | Complete Results | |
5:20.31 | SB | Sean Hendron | 12th | Finals | Complete Results |
5:42.17 | Mike Disiena | 16th | Finals | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
10:47.51 | Ronan O'Shea | 9th | Finals | Complete Results | |
10:48.98 | SB | Evan Wilson | 11th | Finals | Complete Results |
10:58.81 | Adam Spangler | 12th | Finals | Complete Results | |
11:19.64 | SB | Joonas Tyler | 7th | Finals | Complete Results |
11:52.83 | SB | Jacob Prucnal | 11th | Finals | Complete Results |
12:11.98 | Luc De Gail | 13th | Finals | Complete Results | |
55 Meter Hurdles | |||||
10.75 | Zach Carneglia | 10th | Finals | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:37.75 | SB | Relay Team | 7th | Finals | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
3:51.41 | SB | Relay Team | 8th | Finals | Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
9:34.15 | Relay Team | 6th | Finals | Complete Results | |
Long Jump | |||||
18-8.75 | Kyle Rudman | 7th | Finals | Complete Results | |
18-1 | Max Zellner-fing | 8th | Finals | Complete Results | |
Shot Put | |||||
41-6 | SB | Austin Lockhart | 9th | Finals | Complete Results |