Urbana High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.74 | SB | Erika Nepomuceno | 9th | Prelims | Complete Results |
14.05 | SB | Monique Sprujit | 17th | Prelims | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
28.69 | Courtney Rice | 14th | Finals | Complete Results | |
29.14 | SB | Monique Sprujit | 17th | Finals | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:06.04 | SB | Madison Jewell-burley | 18th | Finals | Complete Results |
1:11.82 | Morgan Guzman | 29th | Finals | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:32.44 | Maddie Sarro | 13th | Finals | Complete Results | |
2:39.06 | SB | Madison Jewell-burley | 18th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:31.30 | SB | Maddie Sarro | 9th | Finals | Complete Results |
6:13.43 | SB | Kara O'Neill | 34th | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
12:06.20 | Kelly Winklbauer | 9th | Finals | Complete Results | |
12:35.74 | Caroline Abel | 14th | Finals | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
16.68 | Shawana Lachir | 7th | Prelims | Complete Results | |
16.95 | Shawana Lachir | 8th | Finals | Complete Results | |
19.30 | Haley Clement | 22nd | Prelims | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
53.65 | Haley Clement | 20th | Finals | Complete Results | |
56.24 | Alexis Lewis | 27th | Finals | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
55.16 | Relay Team | 14th | Finals | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:53.66 | Relay Team | 11th | Finals | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:46.66 | Relay Team | 14th | Finals | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:18.81 | Relay Team | 11th | Finals | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-0 | SB | Morgan Guzman | 7th | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
14-10 | SB | Monique Sprujit | 12th | Finals | Complete Results |
Triple Jump | |||||
31-4.5 | Heather Tom | 13th | Finals | Complete Results | |
27-6 | Kelley Delacey | 28th | Finals | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
8-6 | SB | Heather Tom | 8th | Finals | Complete Results |
7-0 | Kelley Delacey | 15th | Finals | Complete Results | |
Discus | |||||
80-5 | Erin Besch | 15th | Finals | Complete Results | |
66-10 | SB | Ashley Adams | 33rd | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
24-10.5 | Heather Tom | 21st | Finals | Complete Results | |
22-3 | SB | Ashley Adams | 31st | Finals | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.34 | SB | Hamad Usmani | 21st | Prelims | Complete Results |
12.42 | SB | Deonte Blackmon | 23rd | Prelims | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
26.16 | Eustace Turkson | 29th | Finals | Complete Results | |
26.39 | Kevin Moreno | 31st | Finals | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
55.78 | Hamad Usmani | 17th | Finals | Complete Results | |
58.48 | Kevin Moreno | 25th | Finals | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:19.65 | SB | Hamad Usmani | 28th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:58.34 | Paul Michael | 27th | Finals | Complete Results | |
5:02.45 | SB | Bryan Landrow | 35th | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
10:27.66 | SB | Garrett Santis | 8th | Finals | Complete Results |
10:44.77 | Kevin Cory | 15th | Finals | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
19.04 | Prince Mills | 11th | Prelims | Complete Results | |
19.12 | Brenton Anthony | 12th | Prelims | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
45.48 | SB | Brenton Anthony | 11th | Finals | Complete Results |
47.53 | Prince Mills | 16th | Finals | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
47.06 | Relay Team | 11th | Finals | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:43.53 | Relay Team | 14th | Finals | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:04.28 | Relay Team | 11th | Finals | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:07.52 | SB | Relay Team | 10th | Finals | Complete Results |
High Jump | |||||
6-0 | SB | Matt Yockman | 2nd | Finals | Complete Results |
5-6 | SB | Deonte Blackmon | 10th | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
18-11.5 | SB | Deonte Blackmon | 7th | Finals | Complete Results |
18-4.25 | Mitch Holson | 12th | Finals | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
39-3.5 | Mitch Holson | 7th | Finals | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
11-6 | SB | Christian Diaz | 2nd | Finals | Complete Results |
10-0 | SB | Pascal Utiger | 9th | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
141-3 | Colin Sipe | 3rd | Finals | Complete Results | |
82-8 | SB | John Berteling | 34th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
48-8 | Colin Sipe | 1st | Finals | Complete Results | |
30-5 | SB | John Berteling | 33rd | Finals | Complete Results |