South Carroll High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
55 Meter Dash | |||||
7.83 | Malayna Fowler | 5th | Prelims H1 | Complete Results | |
7.85 | Malayna Fowler | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
8.53 | SB | Emille Davis | 16th | Prelims H2 | Complete Results |
9.24 | SB | Emily James | 19th | Prelims H3 | Complete Results |
300 Meter Dash | |||||
43.32 | Allison Zolkiewicz | 3rd | Finals H5 | Complete Results | |
45.94 | SB | Malayna Fowler | 7th | Finals H4 | Complete Results |
48.15 | SB | Jamie Anderson | 10th | Finals H3 | Complete Results |
54.57 | SB | Kiera Mcaninley | 6th | Finals H3 | Complete Results |
56.91 | SB | Amy Donna Bittler | 11th | Finals H4 | Complete Results |
500 Meter Dash | |||||
1:22.39 | Allison Zolkiewicz | 5th | Finals H4 | Complete Results | |
1:24.80 | SB | Erin Langille | 6th | Finals H4 | Complete Results |
1:32.46 | Samantha Zolkiewicz | 11th | Finals H3 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:31.52 | Erin Langille | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
2:32.10 | SB | Allison Zolkiewicz | 4th | Finals H1 | Complete Results |
2:50.43 | Casey Shattuck | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
2:59.25 | SB | Amy Donna Bittler | 4th | Finals H1 | Complete Results |
3:04.85 | Kiera Mcaninley | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
6:46.32 | Amy Donna Bittler | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
6:51.95 | SB | Kiera Mcaninley | 7th | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
12:51.79 | SB | Casey Shattuck | 6th | Finals H1 | Complete Results |
55 Meter Hurdles | |||||
10.87 | Emille Davis | 9th | Prelims H2 | Complete Results | |
11.58 | SB | Emily James | 11th | Prelims H3 | Complete Results |
15.79 | Natalie Hoff | 13th | Prelims H2 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:57.06 | Relay Team | 4th | Finals H2 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:31.54 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:09.23 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-6 | Maggie Bielski | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
7-4 | Summer Bingaman | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
6-10 | Maggie Bielski | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
26-5.75 | Catherine Jackson | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
25-4.25 | SB | Maggie Bielski | 7th | Finals H1 | Complete Results |
16-3.75 | SB | Abi Wagaman | 14th | Finals H1 | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
7.23 | Thomas Piechowiak | 11th | Prelims H4 | Complete Results | |
7.46 | James Dytrt | 17th | Prelims H4 | Complete Results | |
7.58 | SB | Dylan Oehike | 19th | Prelims H4 | Complete Results |
300 Meter Dash | |||||
38.49 | SB | Josh Clement | 6th | Finals H4 | Complete Results |
38.57 | SB | Thomas Piechowiak | 7th | Finals H3 | Complete Results |
41.02 | SB | James Dytrt | 14th | Finals H2 | Complete Results |
44.87 | SB | Jacob Harrison | 4th | Finals H1 | Complete Results |
45.56 | SB | Alex Rosenberg | 5th | Finals H2 | Complete Results |
53.56 | SB | Kristopher Shilling | 9th | Finals H1 | Complete Results |
500 Meter Dash | |||||
1:09.82 | SB | John King | 1st | Finals H5 | Complete Results |
1:10.79 | Josh Clement | 2nd | Finals H5 | Complete Results | |
1:12.58 | Remy Mezebish | 5th | Finals H4 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:04.18 | John King | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
2:06.87 | Justin Buck | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
2:10.72 | Remy Mezebish | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
2:22.08 | Steven Duafala | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
2:28.13 | SB | Caleb Enoff | 4th | Finals H1 | Complete Results |
2:42.40 | SB | Jacob Sabonis | 10th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:51.40 | Malcolm Rogers | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
4:52.25 | SB | Justin Buck | 6th | Finals H1 | Complete Results |
5:15.65 | SB | Steven Duafala | 1st | Finals H1 | Complete Results |
5:24.42 | Evan Michaels | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
6:01.13 | SB | Ryan Judge | 9th | Finals H1 | Complete Results |
6:05.76 | SB | Jacob Sabonis | 11th | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
10:45.11 | Malcolm Rogers | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:40.44 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H2 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
3:43.62 | Relay Team | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:38.47 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
7-6 | SB | Alex Rosenberg | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
27-9 | SB | Joe Way | 10th | Finals H1 | Complete Results |