Henry E. Lackey High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.41 | Sydney Williams | 1st | Finals H9 | Girls 100m Dash | |
14.45 | SB | Lauryn Young | 35th | Finals H7 | Girls 100m Dash |
200 Meter Dash | |||||
25.41 | Dominique Jeffery | 2nd | Finals H9 | Girls 200m Dash | |
29.54 | Mashiya Jennings | 30th | Finals H1 | Girls 200m Dash | |
32.37 | Dashaye Graham | 41st | Finals H1 | Girls 200m Dash | |
400 Meter Dash | |||||
1:03.08 | SB | Taylor Williams | 12th | Finals H8 | Girls 400m Dash |
1:03.44 | Destiny Thompson | 16th | Finals H8 | Girls 400m Dash | |
1:13.16 | Dashaye Graham | 36th | Finals H2 | Girls 400m Dash | |
1600 Meter Run | |||||
7:03.81 | Adrianna Ward | 9th | Finals H2 | Girls 1600m Run | |
300 Meter Hurdles | |||||
44.68 | Sydney Williams | 1st | Finals H5 | Girls 300m Hurdles | |
50.32 | Destiny Thompson | 6th | Finals H5 | Girls 300m Hurdles | |
51.96 | Arielle Garrison | 10th | Finals H3 | Girls 300m Hurdles | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:01.30 | Relay Team | 2nd | Finals H3 | Girls 4x400m Relay | |
High Jump | |||||
4-6 | Lauryn Young | 4th | Finals H1 | Girls High Jump | |
4-4 | SB | Shakayla Burns | 10th | Finals H1 | Girls High Jump |
4-2 | Dashaye Graham | 11th | Finals H1 | Girls High Jump | |
Long Jump | |||||
16-8.5 | Dominique Jeffery | 4th | Finals H1 | Girls Long Jump | |
15-9.5 | SB | Erin Pearson | 6th | Finals H1 | Girls Long Jump |
15-5 | SB | Taylor Williams | 8th | Finals H1 | Girls Long Jump |
Triple Jump | |||||
33-7 | Lauryn Young | 4th | Finals H1 | Girls Triple Jump | |
33-4 | Erin Pearson | 5th | Finals H1 | Girls Triple Jump | |
Shot Put | |||||
26-5 | Mya Johnson | 11th | Finals H1 | Girls Shot Put | |
22-10.5 | Paris Hawkins | 17th | Finals H1 | Girls Shot Put | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.44 | Tevin Thomas | 6th | Finals H9 | Boys 100m Dash | |
11.86 | Tre Gulley | 20th | Finals H5 | Boys 100m Dash | |
200 Meter Dash | |||||
23.39 | Tevin Thomas | 9th | Finals H8 | Boys 200m Dash | |
23.81 | SB | Jonathan Wood | 15th | Finals H1 | Boys 200m Dash |
400 Meter Dash | |||||
56.37 | Demetrius Sims | 32nd | Finals H4 | Boys 400m Dash | |
1600 Meter Run | |||||
5:45.37 | Raymond Bolton | 16th | Finals H2 | Boys 1600m Run | |
3200 Meter Run | |||||
11:15.90 | Jacob Dobry | 4th | Finals H1 | Boys 3200m Run | |
12:00.90 | Shaun Hange | 6th | Finals H1 | Boys 3200m Run | |
Distance Medley Relay | |||||
12:38.64 | SB | Relay Team | 6th | Finals H1 | Boys DMR |
Long Jump | |||||
20-5 | Tre Gulley | 5th | Finals H1 | Boys Long Jump | |
19-2 | Jonathan Wood | 10th | Finals H1 | Boys Long Jump | |
18-4.5 | Kavon Smith | 13th | Finals H1 | Boys Long Jump | |
Triple Jump | |||||
40-4 | Tre Gulley | 4th | Finals H1 | Boys Triple Jump | |
38-6 | Jonathan Wood | 7th | Finals H1 | Boys Triple Jump | |
Shot Put | |||||
37-0.5 | Dominic Hawkins | 8th | Finals H1 | Boys Shot Put | |
29-5 | SB | Shaun Hange | 17th | Finals H1 | Boys Shot Put |