Patuxent High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
55 Meter Dash | |||||
8.11 | SB | Natalie Romero | 23rd | Prelims H4 | Girls 55m Dash Prelims |
8.41 | Riley Mauck | 28th | Prelims H5 | Girls 55m Dash Prelims | |
9.10 | Kaitlyn Barnes | 38th | Prelims H1 | Girls 55m Dash Prelims | |
300 Meter Dash | |||||
47.06 | Oluwaseun Kintunde | 11th | Finals H6 | Girls 500m Dash | |
51.97 | Cheyanne Jones | 36th | Finals H4 | Girls 500m Dash | |
55.35 | SB | Summer Arnold | 39th | Finals H4 | Girls 500m Dash |
500 Meter Dash | |||||
1:33.76 | Justine Willey | 17th | Finals H5 | Girls 500m Dash | |
800 Meter Run | |||||
2:57.14 | Justine Willey | 16th | Finals H1 | Girls 800m Run | |
1600 Meter Run | |||||
7:24.65 | SB | Cheyanne Jones | 21st | Finals H1 | Girls 1600m Run |
55 Meter Hurdles | |||||
11.93 | Cheyanne Jones | 22nd | Prelims H4 | Girls 55m Hurdles Prelims | |
12.23 | Marissa Moseley | 24th | Prelims H2 | Girls 55m Hurdles Prelims | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:58.60 | Relay Team | 9th | Finals H2 | Girls 4x200m Relay | |
Long Jump | |||||
13-6 | Oluwaseun Kintunde | 12th | Finals H1 | Girls Long Jump | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
6.97 | SB | Marvae Pierce | 13th | Prelims H3 | Boys 55m Dash Prelims |
7.05 | SB | Harold Seymore | 15th | Prelims H1 | Boys 55m Dash Prelims |
7.47 | Harvil Jenkins | 33rd | Prelims H5 | Boys 55m Dash Prelims | |
300 Meter Dash | |||||
39.47 | SB | Josiah Campbell | 14th | Finals H1 | Boys 300m Dash |
42.27 | SB | Ashton Thompson | 28th | Finals H4 | Boys 300m Dash |
44.11 | Robert Miller | 37th | Finals H5 | Boys 300m Dash | |
500 Meter Dash | |||||
1:32.59 | SB | Riley O'Donnell | 31st | Finals H3 | Boys 500m Dash |
1:34.69 | SB | Jared Short | 32nd | Finals H2 | Boys 500m Dash |
800 Meter Run | |||||
2:52.93 | Riley O'Donnell | 32nd | Finals H2 | Boys 800m Run | |
2:58.43 | Jared Short | 33rd | Finals H2 | Boys 800m Run | |
1600 Meter Run | |||||
4:54.54 | Brendan Jones | 6th | Finals H3 | Boys 1600m Run | |
5:21.72 | SB | Daniel Waldheim | 26th | Finals H2 | Boys 1600m Run |
3200 Meter Run | |||||
11:07.00 | SB | Brendan Jones | 10th | Finals H1 | Boys 3200m Run |
12:56.94 | SB | Daniel Waldheim | 21st | Finals H1 | Boys 3200m Run |
13:29.70 | SB | Riley O'Donnell | 22nd | Finals H1 | Boys 3200m Run |
55 Meter Hurdles | |||||
10.52 | Robert Miller | 13th | Prelims H3 | Boys 55m Hurdles Prelims | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:43.16 | Relay Team | 13th | Finals H2 | Boys 4x200m Relay | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:29.39 | Relay Team | 13th | Finals H1 | Boys 4x400m Relay | |
High Jump | |||||
5-4 | Eugene Ward | 6th | Finals H1 | Boys High Jump | |
5-2 | Josiah Campbell | 7th | Finals H1 | Boys High Jump | |
Long Jump | |||||
16-0 | Harvil Jenkins | 26th | Finals H1 | Boys Long Jump | |
15-8 | Eugene Ward | 27th | Finals H1 | Boys Long Jump | |
11-3 | Mike Costas | 34th | Finals H1 | Boys Long Jump |