Eleanor Roosevelt High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
55 Meter Dash | |||||
7.36 | Jazmine Thomas | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
7.40 | Jazmine Thomas | 1st | Prelims H3 | Complete Results | |
7.44 | SB | Safarya Cheadle | 3rd | Prelims H1 | Complete Results |
7.49 | Safarya Cheadle | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
7.58 | Abriana Ingram | 9th | Prelims H3 | Complete Results | |
300 Meter Dash | |||||
45.00 | Abriana Ingram | 18th | Finals H2 | Complete Results | |
500 Meter Dash | |||||
1:28.21 | SB | Courtney Robinson | 14th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:49.78 | Nadia Suh | 15th | Finals H2 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
6:06.85 | Eunice Boasiako | 7th | Finals H2 | Complete Results | |
6:38.74 | Louisa Ellison | 15th | Finals H2 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
13:35.71 | SB | Eunice Boasiako | 9th | Finals H1 | Complete Results |
13:52.58 | Sydney Fiore | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
15:13.37 | Jennifer Onuoha | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:47.16 | Relay Team | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:31.27 | Relay Team | 8th | Finals H2 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:07.54 | SB | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete Results |
High Jump | |||||
4-10 | SB | Ayana Williams | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
6.70 | SB | Malachi Pankey | 7th | Prelims H3 | Complete Results |
6.74 | Malachi Pankey | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
6.75 | Khalid Hornsby | 9th | Prelims H3 | Complete Results | |
6.77 | Laurenz Colbert | 12th | Prelims H2 | Complete Results | |
300 Meter Dash | |||||
35.94 | SB | Tyrenson Terry | 5th | Finals H4 | Complete Results |
36.49 | SB | Laurenz Colbert | 7th | Finals H3 | Complete Results |
37.10 | James Pringle | 11th | Finals H3 | Complete Results | |
500 Meter Dash | |||||
1:11.84 | SB | Marcus Browne | 10th | Finals H2 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:11.20 | Brandon Lewis | 8th | Finals H2 | Complete Results | |
2:16.48 | Kwesi Easton | 15th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:41.93 | Brandon Lewis | 3rd | Finals H2 | Complete Results | |
4:42.05 | Andrew Okon | 4th | Finals H2 | Complete Results | |
4:59.07 | SB | Benno Wien | 11th | Finals H2 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
10:24.14 | Andrew Okon | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
10:24.19 | SB | Brandon Lewis | 3rd | Finals H2 | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:32.24 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H2 | Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
9:14.57 | Relay Team | 8th | Finals H1 | Complete Results |