Complete Results

Licensed to MPSSAA Championship Meet    HY-TEK's Meet Manager 2/3/2020 11:01 PM
                       2A Central Region Meet - 2/3/2020                       
                              MPSSAA Indoor Track                              
                              5th Regiment Armory                              
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash 2A
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    5th  ADV: A  7.76                                                          
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Caitlyn Bobb              11 Harford Tech            A 7.49Q  4 
  2 Khaide'a Brown            12 Carver A&T              A 7.50Q  2 
  3 Nya Ray                   11 Harford Tech            A 7.51Q  3 
  4 Ella Godswill             12 Randallstown            A 7.64Q  1 
  5 Chioma Mbah               12 Carver A&T              A 7.66q  3 
  6 Thalia Summerville        12 Digital Harbor          A 7.71q  1 
  7 Madison McEvoy            12 Fallston                  7.83q  3 
  8 Atinuke Fakunle           12 Chesapeake-B              7.84q  2 
  9 Hunter Rae Green          11 Harford Tech              8.00   4 
 10 Lynelle Martin            11 Eastern Tech              8.01   4 
 11 Tori Gay                  12 North Harford             8.05   4 
 12 Taliah Mott               11 Sparrows Point            8.08   2 
 13 Jayda Jones               12 Randallstown              8.18   2 
 14 Finley Lavin               9 North Harford             8.18   3 
 15 Jatia Deal                12 Carver Vo-Tech            8.20   3 
 16 Peopeo Tale               11 Digital Harbor            8.30   4 
 17 Amyah Cox                  9 Overlea                   8.30   2 
 18 Darian Hauf               11 North Harford             8.40   1 
 19 Nailah Wise               11 Eastern Tech              8.56   4 
 20 Kalia Thompson            10 Milford Mill              8.84   1 
 21 Jordyn Green               9 Carver Vo-Tech            9.00   1 
 -- Oluwajomiloju Sekiteri     9 Milford Mill                FS   4 
 -- Mariah Johnson            11 Digital Harbor             DNS   2 
 -- Kalise Robinson           10 Patterson                  DNS   3 
 -- Amielia Duhaney           11 Owings Mills               DNS   1 
 
Girls 55 Meter Dash 2A
=======================================================================
    5th  ADV: A  7.76                                                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Caitlyn Bobb              11 Harford Tech              7.42A  10   
  2 Khaide'a Brown            12 Carver A&T                7.55A   8   
  3 Nya Ray                   11 Harford Tech              7.56A   6   
  4 Ella Godswill             12 Randallstown              7.58A   5   
  5 Chioma Mbah               12 Carver A&T                7.67A   4   
  6 Madison McEvoy            12 Fallston                  7.83    3   
  7 Thalia Summerville        12 Digital Harbor            7.89    2   
  8 Atinuke Fakunle           12 Chesapeake-B              8.12    1   
 
Girls 300 Meter Dash 2A
==========================================================================
    5th  ADV: A 44.80                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Caitlyn Bobb              11 Harford Tech             41.67A  6  10   
  2 Karah Moore               12 Carver A&T               42.21A  6   8   
  3 Khaide'a Brown            12 Carver A&T               44.31A  6   6   
  4 Brianna Benton            10 New Town                 44.39A  5   5   
  5 Jayda Jones               12 Randallstown             45.57   6   4   
  6 Atinuke Fakunle           12 Chesapeake-B             45.64   5   3   
  7 Nya Ray                   11 Harford Tech             45.66   5   2   
  8 Nana Okyere               11 Harford Tech             46.78   4   1   
  9 Marissa Lord               9 Fallston                 47.14   4 
 10 Ideja Crenshaw            11 New Town                 47.80   3 
 11 Omariyah Williams         10 Randallstown             48.03   4 
 12 Alyssa Frazier             9 Milford Mill             48.26   1 
 13 Tori Gay                  12 North Harford            48.56   1 
 14 Peopeo Tale               11 Digital Harbor           48.68   2 
 15 Natalia Roane             11 Sparrows Point           48.77   4 
 16 Theresa Easley            12 Fallston                 49.51   2 
 17 Mavis Fotembe              9 Randallstown             49.62   3 
 18 Aniyah Penha               9 Chesapeake-B             49.86   1 
 19 Lourdas Perry              9 New Town                 49.92   1 
 20 Dovae Campbell            10 Owings Mills             49.99   2 
 21 Grace Ngakoumandji        11 Digital Harbor           50.52   2 
 22 Lynelle Martin            11 Eastern Tech             51.84   5 
 23 Jayce Jenkins             11 Carver A&T               52.14   3 
 -- Amielia Duhaney           11 Owings Mills               DNS   3 
 
Girls 500 Meter Run 2A
==========================================================================
    5th  ADV: A 1:25.07                                                        
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Caitlyn Bobb              11 Harford Tech           1:19.07A  6  10   
  2 Nia Warren                11 Digital Harbor         1:20.92A  6   8   
  3 Karah Moore               12 Carver A&T             1:22.38A  6   6   
  4 Brianna Benton            10 New Town               1:23.82A  6   5   
  5 Samantha Peters           12 Harford Tech           1:26.20   5   4   
  6 Alexis Keller-Posen        9 Eastern Tech           1:27.29   5   3   
  7 Kamyia Wilson             11 Milford Mill           1:27.46   5   2   
  8 Morgan Kornke             11 Fallston               1:29.28   5   1   
  9 Jade Hardy                10 New Town               1:31.29   3 
 10 Natalia Roane             11 Sparrows Point         1:33.60   4 
 11 Jadia Roney               12 Randallstown           1:33.72   4 
 12 Esther Kehinde            10 Randallstown           1:33.84   4 
 13 Rosanna Sklar              9 Harford Tech           1:33.90   2 
 14 Jamira Bonner             12 New Town               1:34.96   3 
 15 Sylvia Joledo              9 Randallstown           1:35.71   3 
 16 Zoe Lynch                 12 Fallston               1:36.08   2 
 17 Naomi Knox                12 Eastern Tech           1:36.27   3 
 18 Eustacia Narcis           12 Chesapeake-B           1:36.51   1 
 19 Karen Fritzges            11 Sparrows Point         1:37.24   2 
 20 Nadifa Idriss             12 Digital Harbor         1:40.23   1 
 21 Zynobia Ugbong            10 Milford Mill           1:41.01   2 
 22 Lina Goetz                11 North Harford          1:41.65   1 
 23 Purity Nyaga              11 Chesapeake-B           1:48.93   1 
 -- Kennedy Mendoza           10 Fallston                   DNS   4 
 
Girls 800 Meter Run 2A
==========================================================================
    5th  ADV: A 2:33.73                                                        
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nia Warren                11 Digital Harbor         2:26.16A  3  10   
  2 Laurel Brown              11 North Harford          2:34.70   3   8   
  3 Macy Gerbes               11 Sparrows Point         2:40.15   3   6   
  4 Finley Lavin               9 North Harford          2:41.19   3   5   
  5 Hallie Shepard             9 Carver A&T             2:45.65   3   4   
  6 Amber Barton              10 Harford Tech           2:50.02   3   3   
  7 Gabrielle Donlick         10 Harford Tech           2:50.06   2   2   
  8 Rosanna Sklar              9 Harford Tech           2:54.94   2   1   
  9 Reese Kropp               10 Eastern Tech           2:55.15   3 
 10 Amari Randall             10 Randallstown           2:58.37   2 
 11 Ashley Gerbes             10 Eastern Tech           2:58.84   2 
 12 Naomi Knox                12 Eastern Tech           3:00.80   2 
 13 Sierra Weaver              9 North Harford          3:00.90   1 
 14 Jessica Stevens           11 Fallston               3:01.69   2 
 15 Charlotte Barkhouser      10 Carver A&T             3:02.55   1 
 16 Temi Ario                  9 Overlea                3:03.39   1 
 17 Esther Bajulaiye           9 Randallstown           3:03.70   1 
 18 Kayla Campbell            10 Sparrows Point         3:04.47   2 
 19 Emmaly Dingus             11 Sparrows Point         3:08.00   1 
 20 Alessia Cusick            10 Carver A&T             3:10.25   1 
 21 Kiara Jaimes               9 Overlea                3:20.96   1 
 -- desire marroquin-bosarre  10 Milford Mill               DNS   1 
 -- Nadifa Idriss             12 Digital Harbor             DNS   2 
 -- Hayley DiPangrazio        10 Fallston                   DNS   3 
 
Girls 1600 Meter Run 2A
==========================================================================
    5th  ADV: A 5:44.39                                                        
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kennedy Mendoza           10 Fallston               5:39.77A  2  10   
  2 Laurel Brown              11 North Harford          5:41.23A  2   8   
  3 Macy Gerbes               11 Sparrows Point         5:42.31A  2   6   
  4 Hallie Shepard             9 Carver A&T             5:52.23   2   5   
  5 Finley Lavin               9 North Harford          6:00.46   2   4   
  6 Kayla Olmstead            11 Harford Tech           6:09.45   2   3   
  7 Reese Kropp               10 Eastern Tech           6:12.11   2   2   
  8 Catherine Cusick          10 Carver A&T             6:32.41   2   1   
  9 Emily Atha                 9 Fallston               6:34.71   1 
 10 Ava Brown                 10 Fallston               6:39.33   2 
 11 Amari Randall             10 Randallstown           6:39.37   2 
 12 Julia Silver               9 Carver A&T             6:41.77   1 
 13 Nadifa Idriss             12 Digital Harbor         6:42.35   1 
 14 Roberta Adagbadu          11 Randallstown           6:43.51   1 
 15 Kiara Jaimes               9 Overlea                7:08.96   1 
 16 Jenna Doleschal           11 Harford Tech           7:09.45   1 
 17 Emmaly Dingus             11 Sparrows Point         7:11.37   2 
 18 Madison Kingsley           9 North Harford          7:18.92   1 
 19 Alicia Pinto               8 Owings Mills           7:56.61   1 
 20 Jade Recio                11 Patterson              8:21.01   1 
 -- Alexis Keller-Posen        9 Eastern Tech               DNS   2 
 -- Jillian Krinsky           12 Owings Mills               DNS   1 
 -- desire marroquin-bosarre  10 Milford Mill               DNS   1 
 -- Gabrielle Donlick         10 Harford Tech               DNS   1 
 
Girls 3200 Meter Run 2A
=======================================================================
    5th  ADV: A 12:24.23                                                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Guinivere Roberts         11 Carver A&T            12:28.23   10   
  2 Macy Gerbes               11 Sparrows Point        12:37.25    8   
  3 Jodylynn Cadden            9 North Harford         13:55.40    6   
  4 Stacie Lally              12 Fallston              14:04.54    5   
  5 Tara Orzech               12 Harford Tech          14:23.27    4   
  6 Catalina Herrera          10 Harford Tech          15:23.14    3   
  7 Emmaly Dingus             11 Sparrows Point        16:14.28    2   
  8 Marian Ambrosino          11 Sparrows Point        16:56.30    1   
  9 Lily Jerscheid             9 North Harford         17:21.26  
 -- desire marroquin-bosarre  10 Milford Mill               DNS  
 -- Jade Recio                11 Patterson                  DNS  
 
Girls 55 Meter Hurdles 2A
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
    5th  ADV: A  9.89                                                          
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Thalia Summerville        12 Digital Harbor          A 9.00Q  2 
  2 Lyric Kelley              12 Harford Tech            A 9.51Q  1 
  3 Laura Velez-Segui         11 Harford Tech            A 9.87q  1 
  4 Erin Haviland             12 Harford Tech              9.96q  2 
  5 Hannah Burgess            11 North Harford            10.69q  2 
  6 Jillian Ostrowske         11 North Harford            10.73q  1 
  7 Marissa Bookoff            9 Carver A&T               10.80q  1 
  8 Bryanna Dawson            11 Carver A&T               10.97q  2 
  9 Riley Stoneback            9 North Harford            11.16   2 
 10 Modupe Isaac              10 Overlea                  11.41   1 
 11 Abigail Gilley            10 Carver A&T               12.53   1 
 -- Kadence Ledwell            9 Sparrows Point             DNS   2 
 -- Damira Teel               12 Digital Harbor             DNS   1 
 -- Natalie Webster           11 Fallston                   DNS   2 
 -- Mariah Johnson            11 Digital Harbor             DNS   1 
 
Girls 55 Meter Hurdles 2A
=======================================================================
    5th  ADV: A  9.89                                                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Thalia Summerville        12 Digital Harbor            8.74A  10   
  2 Lyric Kelley              12 Harford Tech              9.44A   8   
  3 Erin Haviland             12 Harford Tech              9.60A   6   
  4 Laura Velez-Segui         11 Harford Tech              9.69A   5   
  5 Hannah Burgess            11 North Harford            10.44    4   
  6 Jillian Ostrowske         11 North Harford            10.53    3   
  7 Marissa Bookoff            9 Carver A&T               10.80    2   
  8 Bryanna Dawson            11 Carver A&T               10.88    1   
 
Girls 4x200 Meter Relay 2A
==========================================================================
    5th  ADV: A 1:55.84                                                        
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Carver A&T                                          1:51.12A  4  10   
     1) Khaide'a Brown 12               2) Chioma Mbah 12                 
     3) Bryanna Dawson 11               4) Karah Moore 12                 
  2 Harford Tech                                        1:52.73A  4   8   
     1) Nya Ray 11                      2) Hunter Rae Green 11            
     3) Kirsten Annan 10                4) Caitlyn Bobb 11                
  3 New Town                                            1:55.63A  4   6   
     1) Brianna Benton 10               2) Lourdas Perry 9                
     3) Ideja Crenshaw 11               4) Jade Hardy 10                  
  4 Randallstown                                        1:59.69   4   5   
     1) Jadia Roney 12                  2) Esther Kehinde 10              
     3) Jayda Jones 12                  4) Ella Godswill 12               
  5 Sparrows Point                                      2:00.74   3   4   
     1) Natalia Roane 11                2) Taliah Mott 11                 
     3) Samantha Gamble 12              4) Karen Fritzges 11              
  6 Eastern Tech                                        2:02.91   2   3   
     1) Lynelle Martin 11               2) Teniola Agbontunumen 12        
     3) Genna Andreasik 11              4) Alexis Keller-Posen 9          
  7 Owings Mills                                        2:04.19   3   2   
     1) Oluwatobi Awotona 11            2) Dovae Campbell 10              
     3) Amielia Duhaney 11              4) Ty'Leta Duncan 10              
  8 Overlea                                             2:04.59   2   1   
     1) Amyah Cox 9                     2) Ifunanya Nwokeji 10            
     3) Emily Rhodes 10                 4) Deborah Oyetunde 9             
  9 Carver Vo-Tech                                      2:05.72   2 
     1) Jatia Deal 12                   2) Jordyn Green 9                 
     3) Kayla Goins 12                  4) Aaliyah Perry 9                
 10 North Harford                                       2:08.03   2 
     1) Jessica Gerhardt 12             2) Delany Flickinger 12           
     3) Sophia Trimble 11               4) Hailey Deares 12               
 11 Southwestern                                        2:21.49   1 
     1) Destiny Butler 12               2) Shantajah Hammond 12           
     3) Janaya Hawkins 9                4) Nicole Penn 11                 
 -- Fallston                                                 DQ   1  3-4 exch off track
     1) Aurora Clough 11                2) Marissa Lord 9                 
     3) Zoe Lynch 12                    4) Madison McEvoy 12              
 -- Milford Mill                                             DQ   3  threw baton
     1) Alyssa Frazier 9                2) Kamyia Wilson 11               
     3) Shawna Thompson 11              4) Tessa Hill 10                  
 -- Patterson                                               DNS   1 
     1) Kalise Robinson 10              2) Olivia Thomas 12               
     3) Moyah Jones-Benjamin 11         4) Albania Pena Guzman 12         
 -- Digital Harbor                                          DNS   3 
     1) Peopeo Tale 11                  2) Damira Teel 12                 
     3) Mariah Johnson 11               4) TaCori Robinson 10             
 
Girls 4x400 Meter Relay 2A
==========================================================================
    5th  ADV: A 4:28.77                                                        
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Harford Tech                                        4:26.50A  3  10   
     1) Samantha Peters 12              2) Nya Ray 11                     
     3) Nana Okyere 11                  4) Laura Velez-Segui 11           
  2 New Town                                            4:28.40A  3   8   
     1) Brianna Benton 10               2) Jamira Bonner 12               
     3) Ideja Crenshaw 11               4) Jade Hardy 10                  
  3 Digital Harbor                                      4:37.76   2   6   
     1) Nia Warren 11                   2) Thalia Summerville 12          
     3) Grace Ngakoumandji 11           4) Nadifa Idriss 12               
  4 Fallston                                            4:45.74   2   5   
     1) Theresa Easley 12               2) Marissa Lord 9                 
     3) Zoe Lynch 12                    4) Morgan Kornke 11               
  5 Milford Mill                                        4:48.56   2   4   
     1) Alyssa Frazier 9                2) Tessa Hill 10                  
     3) Kamyia Wilson 11                4) Shawna Thompson 11             
  6 North Harford                                       4:54.80   3   3   
     1) Annika Peterson 10              2) Tori Gay 12                    
     3) Riley Stoneback 9               4) Kaley Mullhausen 9             
  7 Randallstown                                        4:57.70   3   2   
     1) Ella Godswill 12                2) Sylvia Joledo 9                
     3) Omariyah Williams 10            4) Jadia Roney 12                 
  8 Overlea                                             5:03.67   1   1   
     1) Amyah Cox 9                     2) Temi Ario 9                    
     3) Kalaia Harris 12                4) Deborah Oyetunde 9             
  9 Carver A&T                                          5:04.71   2 
     1) Sanai Jackson 11                2) Jayce Jenkins 11               
     3) Marissa Bookoff 9               4) Jada Swann 12                  
 10 Patterson                                           5:26.78   1 
     1) Moyah Jones-Benjamin 11         2) Bernika Harrison 10            
     3) Lashawn Thomas 10               4) Albania Pena Guzman 12         
 11 Owings Mills                                        5:35.94   1 
     1) Kamryn Edwards 9                2) Fatoumata Diallo 9             
     3) antonique Brown 9               4) Nyliah Hill 10                 
 -- Sparrows Point                                          DNS   1 
     1) Kadence Ledwell 9               2) Taliah Mott 11                 
     3) Natalia Roane 11                4) Karen Fritzges 11              
 
Girls 4x800 Meter Relay 2A
=======================================================================
    5th  ADV: A 10:49.87                                                       
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Harford Tech                                       10:58.14   10   
     1) Kayla Olmstead 11               2) Amber Barton 10                
     3) Tara Orzech 12                  4) Gabrielle Donlick 10           
  2 Fallston                                           11:13.18    8   
     1) Hayley DiPangrazio 10           2) Jessica Stevens 11             
     3) Morgan Kornke 11                4) Stacie Lally 12                
  3 Eastern Tech                                       11:32.29    6   
     1) Reese Kropp 10                  2) Ashley Gerbes 10               
     3) Naomi Knox 12                   4) Alexis Keller-Posen 9          
  4 North Harford                                      11:58.08    5   
     1) Sierra Weaver 9                 2) Carmen Santoro 9               
     3) Lina Goetz 11                   4) Kendall Fortune 9              
  5 Randallstown                                       12:12.57    4   
     1) Roberta Adagbadu 11             2) Esther Kehinde 10              
     3) Esther Bajulaiye 9              4) Sylvia Joledo 9                
  6 Carver A&T                                         13:38.50    3   
     1) Lily Doran 11                   2) Helen Lacey 12                 
     3) Gabriella Skidmore 9            4) Kitty Shi 9                    
  7 Patterson                                          14:29.18    2   
     1) Lashawn Thomas 10               2) Albania Pena Guzman 12         
     3) Leila Idiaquez 10               4) Lucy Hernandez Paz 11          
 -- Sparrows Point                                          DNS  
     1) Emmaly Dingus 11                2) Marian Ambrosino 11            
     3) Karen Fritzges 11               4) Cora Fyffe 12                  
 
Girls High Jump 2A
=======================================================================
    5th  ADV: A  4-08                                                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Samantha Gamble           12 Sparrows Point         4-10.00A  10   
     4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-01 
        O    O    O    O  XXO  XXX 
  2 Lyric Kelley              12 Harford Tech           4-08.00A   8   
     4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 
        P    O   XO    O  XXX 
  3 Hunter Rae Green          11 Harford Tech           4-08.00A   6   
     4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 
        P    O    O   XO  XXX 
  4 Hannah Burgess            11 North Harford          4-06.00    5   
     4-02 4-04 4-06 4-08 
      XXO  XXO  XXO  XXX 
  5 Taliah Mott               11 Sparrows Point         4-04.00    3.50
     4-02 4-04 4-06 
        O    O  XXX 
  5 Laurel Brown              11 North Harford          4-04.00    3.50
     4-02 4-04 4-06 4-08 
        O    O    P  XXX 
  7 Temi Ario                  9 Overlea                4-04.00    2   
     4-02 4-04 4-06 
       XO   XO  XXX 
  8 Mia Seergae               11 Fallston               4-02.00    0.50
     4-02 4-04 
        O  XXX 
  8 Aurora Clough             11 Fallston               4-02.00    0.50
     4-02 4-04 
        O  XXX 
 10 Kalaia Harris             12 Overlea                4-02.00  
     4-02 4-04 
       XO  XXX 
 10 Rachel Beardsley          10 Harford Tech           4-02.00  
     4-02 4-04 
       XO  XXX 
 -- Jamia Tutt                10 Randallstown                NH  
     4-02 
      XXX 
 -- Mayah Whitaker            10 Randallstown                NH  
     4-02 
      XXX 
 -- Emily Rhodes              10 Overlea                     NH  
     4-02 
      XXX 
 -- Assiatou Balde            12 Digital Harbor             DNS  
 -- Mariah Johnson            11 Digital Harbor             DNS  
 -- Damira Teel               12 Digital Harbor             DNS  
 -- Omariyah Williams         10 Randallstown               DNS  
 
Girls Pole Vault 2A
=======================================================================
    5th  ADV: A  7-10                                                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Darian Hauf               11 North Harford          8-10.00A  10   
     6-04 6-10 7-04 7-10 8-04 8-10 9-08 
        P    P    P   XO    P  XXO  XXX 
  2 Sophia Trimble            11 North Harford          6-10.00    8   
     6-04 6-10 7-04 
        O    O  XXX 
  3 Lindsay Bittner            9 North Harford          6-10.00    6   
     6-04 6-10 7-04 
        O   XO  XXX 
  4 Sara Busch                10 Harford Tech           6-10.00    5   
     6-04 6-10 7-04 
        O  XXO  XXX 
 -- Faith Wells               12 Randallstown                NH  
     6-04 
      XXX 
 -- Allie Smith                9 Harford Tech                NH  
     6-04 
      XXX 
 -- Jillian Krinsky           12 Owings Mills               DNS  
 
Girls Shot Put 2A
==========================================================================
    5th  ADV: A 31-04                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sarah Moscoso             12 Carver A&T            29-11.50   2  10   
      26-09  29-11.50  29-09.50  27-06  26-09  28-06
  2 Modupe Isaac              10 Overlea               28-03.50   2   8   
      24-04.50  24-06  27-09.50  28-03.50  25-06  27-08
  3 Lakyah Young              12 Harford Tech          28-03.00   2   6   
      28-02.50  27-11.50  26-04.50  27-09.50  28-03  27-10
  4 Sydney Altman             12 North Harford         28-02.00   2   5   
      25-11.50  26-11  24-03.50  26-02  28-02  24-01
  5 Moyah Jones-Benjamin      11 Patterson             27-11.50   2   4   
      25-06  27-11.50  27-03.50  25-07  27-03  24-01
  6 Erin Haviland             12 Harford Tech          25-06.00   2   3   
      24-04  24-10.50  21-11  23-11.50  23-00  25-06
  7 Kayla Campbell            10 Sparrows Point        24-01.00   2   2   
      21-04.50  22-07.50  23-10.50  24-01  23-07  23-01.50
  8 Sandrea Nyivih            12 Harford Tech          24-00.00   2   1   
      23-08  24-00  21-11.50  22-08  21-04.50  22-01
  9 Kaitlin King              10 Fallston              23-07.50   2 
      23-00  23-06.50  23-07.50  22-05  20-04.50  22-04
 10 Destiney Solomon          10 Owings Mills          22-03.00   2 
      21-04.50  22-03  21-01         
 11 Amira Oladokun            11 Owings Mills          22-02.00   1 
      21-00  22-02  20-07           
 12 Karaline Benn             12 North Harford         21-11.00   1 
      21-11  19-03  20-06         
 13 Jaimie Smith              11 Fallston              21-00.00   1 
      21-00  20-09.50  19-07.50         
 14 Grace Ngakoumandji        11 Digital Harbor        20-11.50   2 
      18-02  20-08  20-11.50         
 15 Jean Guuru                10 Overlea               20-09.00   1 
      20-09  19-02  18-02.50         
 16 Umo Obu                   11 Patterson             20-08.50   2 
      19-10  20-08.50  17-11.50         
 17 Konstance Thomas          11 Southwestern          20-07.00   1 
      18-10.50  20-07  17-08         
 18 Jilian Freda              11 Sparrows Point        19-11.50   1 
      19-11.50  18-06  19-10         
 19 Theresa Okerake            9 Randallstown          19-11.50   1 
      19-11.50  FOUL  19-08.50         
 20 Isabella Vidal            10 Carver A&T            19-11.50   1 
      18-07.50  19-11.50  19-03.50         
 21 Valerie Brown             10 Overlea               19-10.50   1 
      19-10.50  19-05  18-10.50         
 22 Oluwaferanmi Awolusi       9 Randallstown          17-03.00   1 
      17-03  16-03  17-02.50         
 -- Albania Pena Guzman       12 Patterson                  DNS   1 
 -- Anysa Thomas              12 Randallstown               DNS   1 
 
Boys 55 Meter Dash 2A
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 5 Best Times
    5th  ADV: A  6.91                                                          
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Tony Wilson III           11 Patterson               A 6.69Q  2 
  2 Shavar Staats             11 Milford Mill            A 6.72Q  3 
  3 Breez Wigfield            11 Milford Mill            A 6.78Q  1 
  4 Garland Hurt              12 Patterson               A 6.78q  3 
  5 Cameran Dent              12 Randallstown            A 6.80q  2 
  6 Fabris Fotembe            12 Owings Mills            A 6.88q  1 
  7 Shawn Getzen              11 Digital Harbor          A 6.88q  1 
  8 Tyrese Minto              11 Milford Mill            A 6.89q  2 
  9 Jaquan Washington         11 Patterson               A 6.91   2 
 10 Opemipo Ayodele           11 New Town                  7.00   3 
 11 Franco Maxey              12 Eastern Tech              7.01   1 
 12 Kendall Marks             10 New Town                  7.02   3 
 13 Nicheal Perch             10 Owings Mills              7.03   3 
 14 Dareem Adams              10 Digital Harbor            7.04   2 
 15 Jaren McFadden            12 Harford Tech              7.06   3 
 16 Steven Williams Iii       12 Carver Vo-Tech            7.07   2 
 17 Khalil Anderson           11 Carver Vo-Tech            7.15   1 
 18 Troy Smith                11 Overlea                   7.25   1 
 19 Jason Saintal              9 Randallstown              7.26   3 
 20 Afeez Bhadmus             12 Digital Harbor            7.26   1 
 21 Jordan Mark               11 New Town                  7.26   3 
 22 Justin Graves             12 North Harford             7.27   2 
 23 Michael Ward              12 Owings Mills              7.51   2 
 24 Emanuel King              10 Chesapeake-B              7.63   1 
 
Boys 55 Meter Dash 2A
==========================================================================
    5th  ADV: A  6.91                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Shavar Staats             11 Milford Mill              6.64A  1  10   
  2 Garland Hurt              12 Patterson                 6.73A  1   8   
  3 Cameran Dent              12 Randallstown              6.75A  1   6   
  4 Breez Wigfield            11 Milford Mill              6.76A  1   5   
  5 Jaquan Washington         11 Patterson                 6.80A  2   4   
  6 Tyrese Minto              11 Milford Mill              6.85A  2   3   
  7 Shawn Getzen              11 Digital Harbor            6.86A  1   2   
  8 Fabris Fotembe            12 Owings Mills              6.87A  1   1   
  9 Tony Wilson III           11 Patterson                 6.94   1 
 
Boys 300 Meter Dash 2A
==========================================================================
    5th  ADV: A 38.77                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Marquis Miller            11 Milford Mill             38.04A  6  10   
  2 Breez Wigfield            11 Milford Mill             38.06A  6   8   
  3 Cameran Dent              12 Randallstown             38.52A  5   6   
  4 Kendall Marks             10 New Town                 38.90   6   5   
  5 Jauan Jeffreys            12 Carver Vo-Tech           38.93   5   4   
  6 Matan Maduka              11 Milford Mill             39.00   6   3   
  7 Fabris Fotembe            12 Owings Mills             39.14   5   2   
  8 Afeez Bhadmus             12 Digital Harbor           39.36   4   1   
  9 Jaren McFadden            12 Harford Tech             39.57   4 
 10 Steven Williams Iii       12 Carver Vo-Tech           39.61   3 
 11 Opemipo Ayodele           11 New Town                 40.05   2 
 12 Rashawn Golding           11 Randallstown             40.13   4 
 13 GiAndre Lee               12 Digital Harbor           40.48   2 
 14 Melvin Blake              12 Patterson                40.64   1 
 15 William Patterson         12 Harford Tech             40.81   2 
 16 Nicheal Perch             10 Owings Mills             41.04   2 
 17 Isaiah Howard             11 Digital Harbor           41.06   4 
 18 Quincey Jones             11 New Town                 41.27   3 
 19 Michael Ward              12 Owings Mills             41.30   3 
 20 Emanuel King              10 Chesapeake-B             41.78   3 
 21 Jayden Long               12 Chesapeake-B             42.02   1 
 22 Khalil Anderson           11 Carver Vo-Tech           42.16   1 
 23 Justin Graves             12 North Harford            42.70   1 
 24 Tony Wilson III           11 Patterson                44.94   5 
 
Boys 500 Meter Run 2A
==========================================================================
    5th  ADV: A 1:12.34                                                        
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Korede Otusajo            10 Milford Mill           1:09.36A  6  10   
  2 Matan Maduka              11 Milford Mill           1:11.66A  6   8   
  3 Mubarak Muhammed          11 Milford Mill           1:11.75A  6   6   
  4 Antwon Harris             11 Digital Harbor         1:12.58   5   5   
  5 Harrison Rosenblum        12 Carver A&T             1:12.63   5   4   
  6 Tyler Dixon               12 Owings Mills           1:12.74   6   3   
  7 Garrett Snelling          11 Fallston               1:15.66   5   2   
  8 Marcus Lomax              11 Digital Harbor         1:15.94   5   1   
  9 Mekhi Connor              12 Randallstown           1:17.61   3 
 10 Dylan Kapustensky         12 North Harford          1:17.62   2 
 11 Kelvin Dagadu             11 Owings Mills           1:17.73   3 
 12 Owen Fabula               12 Fallston               1:17.82   4 
 13 Aaron Litvin              11 Harford Tech           1:18.62   4 
 14 Hashim Thomas             11 New Town               1:19.33   3 
 15 James Lilly               10 New Town               1:19.67   1 
 16 Ellis Greene              11 Randallstown           1:19.99   4 
 17 Andre Alonzo              12 Eastern Tech           1:20.08   1 
 18 Quantez Wilson            10 Digital Harbor         1:20.37   2 
 19 Jayden Long               12 Chesapeake-B           1:21.37   2 
 20 Jordan Matthews           10 Owings Mills           1:21.91   3 
 21 Logan Wyatt               10 Chesapeake-B           1:23.67   1 
 22 Derek Rudd                 9 Harford Tech           1:24.46   1 
 23 Wyland Stephenson         11 Carver A&T             1:25.98   2 
 -- Quincey Jones             11 New Town                   DNS   4 
 
Boys 800 Meter Run 2A
==========================================================================
    5th  ADV: A 2:09.57                                                        
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Daron Taylor              12 Harford Tech           2:03.73A  3  10   
  2 Korede Otusajo            10 Milford Mill           2:05.73A  3   8   
  3 Zachary Taylor            12 Harford Tech           2:06.74A  3   6   
  4 Alphonsus Korie           11 Milford Mill           2:09.10A  3   5   
  5 Harrison Rosenblum        12 Carver A&T             2:12.27   3   4   
  6 William Tikiob            12 North Harford          2:14.53   2   3   
  7 Marcus Lomax              11 Digital Harbor         2:15.56   3   2   
  8 Antwon Harris             11 Digital Harbor         2:17.50   3   1   
  9 Michael Brown             12 Digital Harbor         2:20.53   2 
 10 Owen Fabula               12 Fallston               2:21.56   2 
 11 Alexander Fritzges        10 Harford Tech           2:24.15   2 
 12 Ryan Horvath              12 Fallston               2:26.51   2 
 13 Michael Saffran           10 Carver A&T             2:29.64   2 
 14 Andre Alonzo              12 Eastern Tech           2:30.16   1 
 15 Hashim Thomas             11 New Town               2:30.95   1 
 16 Ja'Kai Viera              10 Randallstown           2:31.03   1 
 17 Jordan Matthews           10 Owings Mills           2:34.57   2 
 18 Tyson Dixon               12 Owings Mills           2:35.15   1 
 19 Kamalmeet Singh           12 Eastern Tech           2:35.61   2 
 20 Kendall Allen              9 Carver A&T             2:36.99   1 
 21 Logan Wyatt               10 Chesapeake-B           2:38.39   1 
 -- Mubarak Muhammed          11 Milford Mill               DNS   3 
 -- Luis Cervantes            12 Sparrows Point             DNS   1 
 -- Alex Deng                 11 New Town                   DNS   1 
 
Boys 1600 Meter Run 2A
==========================================================================
    5th  ADV: A 4:49.49                                                        
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Zachary Taylor            12 Harford Tech           4:46.76A  2  10   
  2 Daron Taylor              12 Harford Tech           4:46.85A  2   8   
  3 William Tikiob            12 North Harford          4:53.62   2   6   
  4 Evan Calderon             10 Carver A&T             4:56.28   2   5   
  5 Dominic Mtembezi          11 Digital Harbor         4:58.90   2   4   
  6 Tyler Flatau              11 Fallston               5:01.25   2   3   
  7 Jason Ramsland            12 North Harford          5:11.15   2   2   
  8 Lucas LaBuff              11 Carver A&T             5:13.78   2   1   
  9 Kamalmeet Singh           12 Eastern Tech           5:21.59   2 
 10 Nathan Deveno              9 Harford Tech           5:28.71   1 
 11 Yohjan Moran              12 Digital Harbor         5:28.73   1 
 12 Robert Haine              12 Carver A&T             5:29.20   2 
 13 Luis Cervantes            12 Sparrows Point         5:30.62   2 
 14 Hector Camilo             10 Overlea                5:36.39   1 
 15 Ja'Kai Viera              10 Randallstown           5:42.50   1 
 16 Colin Payne                9 Sparrows Point         5:54.26   1 
 17 Chris Zaczek               9 Sparrows Point         6:02.73   1 
 18 Jair Smith                 9 Randallstown           6:04.42   1 
 19 Derick Chana               9 Overlea                6:05.48   1 
 20 Nishith Soni              11 Owings Mills           6:17.99   1 
 21 Tyson Dixon               12 Owings Mills           6:34.06   1 
 -- Alphonsus Korie           11 Milford Mill               DNS   2 
 -- Desmond Celestin          12 Digital Harbor             DNS   1 
 -- Anthony Sanders           11 Milford Mill               DNS   1 
 
Boys 3200 Meter Run 2A
=======================================================================
    5th  ADV: A 10:34.78                                                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dominic Mtembezi          11 Digital Harbor        10:56.50   10   
  2 Tyler Flatau              11 Fallston              10:58.25    8   
  3 Evan Calderon             10 Carver A&T            11:00.50    6   
  4 Alex Xavier               10 Fallston              11:04.89    5   
  5 John Saltysiak             9 Harford Tech          11:07.79    4   
  6 Quinn Daly                10 Fallston              11:20.98    3   
  7 Michael Finley            10 North Harford         11:28.20    2   
  8 Quentin Santiago          10 Harford Tech          11:51.15    1   
  9 Lucas LaBuff              11 Carver A&T            11:56.55  
 10 Samuel Smith              12 Eastern Tech          12:26.86  
 11 Robert Haine              12 Carver A&T            12:27.59  
 12 Tyler Kash                12 Harford Tech          12:36.83  
 13 Anthony Sanders           11 Milford Mill          12:42.00  
 14 Isaiah Halley             11 Overlea               13:13.71  
 15 Yohjan Moran              12 Digital Harbor        13:28.90  
 -- Colin Smith               10 North Harford              DNS  
 -- Desmond Celestin          12 Digital Harbor             DNS  
 
Boys 55 Meter Hurdles 2A
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 5 Best Times
    5th  ADV: A  8.56                                                          
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Shawn Getzen              11 Digital Harbor          A 7.90Q  3 
  2 Gabriel Turner            12 Randallstown            A 8.12Q  2 
  3 GiAndre Lee               12 Digital Harbor          A 8.14Q  1 
  4 Shimon Simpson            11 Harford Tech            A 8.14q  2 
  5 Jordan Hall               11 New Town                A 8.26q  1 
  6 Justin Holley             12 Harford Tech            A 8.48q  3 
  7 Isaiah Howard             11 Digital Harbor          A 8.55q  3 
  8 Antwan James               9 New Town                  8.96q  2 
  9 Jason Saintal              9 Randallstown              9.81   3 
 10 Kweli Battle              12 Overlea                   9.88   1 
 11 Nduna Ndlovu              11 Owings Mills             10.23   3 
 12 Jonas Trim                11 Owings Mills             10.23   1 
 13 Cody Baskette             12 Sparrows Point           11.07   2 
 14 Makhi Tyson               11 Overlea                  11.29   1 
 15 Andrew Richie              9 Fallston                 11.79   3 
 -- Benjamin Beegan           12 Sparrows Point             DNS   2 
 -- Zachary Newton            12 Randallstown               DNS   1 
 -- Elliott Bourne             9 Owings Mills               DNS   3 
 -- Jayvon Perry               9 Harford Tech               DNS   2 
 
Boys 55 Meter Hurdles 2A
=======================================================================
    5th  ADV: A  8.56                                                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Shawn Getzen              11 Digital Harbor            7.86A  10   
  2 Jordan Hall               11 New Town                  8.03A   8   
  3 Shimon Simpson            11 Harford Tech              8.08A   6   
  4 Gabriel Turner            12 Randallstown              8.48A   5   
  5 GiAndre Lee               12 Digital Harbor            8.52A   4   
  6 Isaiah Howard             11 Digital Harbor            8.53A   3   
  7 Justin Holley             12 Harford Tech              8.57    2   
  8 Antwan James               9 New Town                  9.07    1   
 
Boys 4x200 Meter Relay 2A
==========================================================================
    5th  ADV: A 1:41.22                                                        
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 New Town                                            1:37.48A  4  10   
     1) Opemipo Ayodele 11              2) Kendall Marks 10               
     3) Jordan Hall 11                  4) Jordan Mark 11                 
  2 Patterson                                           1:37.71A  4   8   
     1) Garland Hurt 12                 2) Corey Coleman 10               
     3) Tony Wilson III 11              4) Jaquan Washington 11           
  3 Milford Mill                                        1:38.42A  2   6   
     1) Tyrese Minto 11                 2) Mubarak Muhammed 11            
     3) Shavar Staats 11                4) Breez Wigfield 11              
  4 Harford Tech                                        1:39.94A  4   5   
     1) Jaren McFadden 12               2) William Patterson 12           
     3) Shaun Clarke 11                 4) Shimon Simpson 11              
  5 Carver Vo-Tech                                      1:41.56   3   4   
     1) Khalil Anderson 11              2) Michael Gee Jr 12              
     3) Steven Williams Iii 12          4) Jauan Jeffreys 12              
  6 Overlea                                             1:41.75   2   3   
     1) Kweli Battle 12                 2) Daron Gross 11                 
     3) Kuron Laidlow 11                4) Troy Smith 11                  
  7 Randallstown                                        1:42.23   3   2   
     1) Cameran Dent 12                 2) Rashawn Golding 11             
     3) Mekhi Connor 12                 4) Joseph Akinrotoye 12           
  8 Owings Mills                                        1:42.80   3   1   
     1) Lavar Gamble 10                 2) Nicheal Perch 10               
     3) Michael Ward 12                 4) Nduna Ndlovu 11                
  9 Chesapeake-B                                        1:45.44   2 
     1) Marquis Burgess 10              2) Emanuel King 10                
     3) Jayden Long 12                  4) Brandon Moreland 12            
 10 Fallston                                            1:47.97   1 
     1) Nicholas O'Neal 12              2) Dylan Ginski 11                
     3) Cliff Richards 12               4) Garrett Snelling 11            
 11 North Harford                                       1:51.64   2 
     1) Ryan Webb 11                    2) Garrett Ulmer 12               
     3) Andrew Robinson 9               4) Justin Graves 12               
 12 Sparrows Point                                      1:55.35   1 
     1) Cody Baskette 12                2) Luis Cervantes 12              
     3) Asa Seay 10                     4) Chris Zaczek 9                 
 13 Carver A&T                                          2:01.21   1 
     1) Wyland Stephenson 11            2) Ian Weker 10                   
     3) Patrick Brosnan 10              4) Amari Stewart 10               
 -- Eastern Tech                                             DQ   3  3-4 out of zone
     1) Jerryn Preisinger 11            2) Kyle Watson 10                 
     3) Ibukunolu Oso 10                4) Franco Maxey 12                
 -- Digital Harbor                                          DNS   4 
     1) Chemo Jallow 10                 2) Shawn Getzen 11                
     3) Afeez Bhadmus 12                4) Isaiah Howard 11               
 
Boys 4x400 Meter Relay 2A
==========================================================================
    5th  ADV: A 3:47.18                                                        
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Milford Mill                                        3:40.67A  3  10   
     1) Matan Maduka 11                 2) Marquis Miller 11              
     3) Mubarak Muhammed 11             4) Alphonsus Korie 11             
  2 Harford Tech                                        3:43.17A  3   8   
     1) Daron Taylor 12                 2) Jaren McFadden 12              
     3) William Patterson 12            4) Zachary Taylor 12              
  3 Owings Mills                                        3:48.05   2   6   
     1) Zavien Cottenham 12             2) Fabris Fotembe 12              
     3) Michael Ward 12                 4) Tyler Dixon 12                 
  4 New Town                                            3:49.04   2   5   
     1) Opemipo Ayodele 11              2) Jaeden Coles 11                
     3) Jordan Hall 11                  4) Jordan Mark 11                 
  5 Digital Harbor                                      3:50.31   3   4   
     1) Antwon Harris 11                2) Marcus Lomax 11                
     3) Afeez Bhadmus 12                4) Isaiah Howard 11               
  6 Overlea                                             4:08.26   1   3   
     1) Troy Smith 11                   2) Daron Gross 11                 
     3) Isaiah Rone 9                   4) Kuron Laidlow 11               
  7 North Harford                                       4:12.40   2   2   
     1) Jason Ramsland 12               2) Mark Boegner 12                
     3) Dylan Kapustensky 12            4) Justin Graves 12               
  8 Randallstown                                        4:14.29   3   1   
     1) Mekhi Connor 12                 2) Joseph Akinrotoye 12           
     3) Ellis Greene 11                 4) Jervez Watt 12                 
  9 Fallston                                            4:18.05   1 
     1) Dylan Ginski 11                 2) Cliff Richards 12              
     3) Ryan Neil 12                    4) Garrett Snelling 11            
 -- Southwestern                                            DNS   1 
     1) Daniel Babb 12                  2) Ian Carrington 11              
     3) Brian Cobb 12                   4) Anthony Holloway 11            
 
Boys 4x800 Meter Relay 2A
=======================================================================
    5th  ADV: A 8:59.89                                                        
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Harford Tech                                        8:58.92A  10   
     1) Daron Taylor 12                 2) Aaron Litvin 11                
     3) Zachary Taylor 12               4) Tyler Marrow 10                
  2 Digital Harbor                                      9:06.21    8   
     1) Michael Brown 12                2) Marcus Lomax 11                
     3) Dominic Mtembezi 11             4) Antwon Harris 11               
  3 North Harford                                       9:19.01    6   
     1) Jason Ramsland 12               2) Dylan Kapustensky 12           
     3) Michael Finley 10               4) William Tikiob 12              
  4 Milford Mill                                        9:22.42    5   
     1) Brian Wright 10                 2) Fadunwa Favor 11               
     3) Anthony Sanders 11              4) Gabriel Jones 10               
  5 Owings Mills                                        9:55.67    4   
     1) Zavien Cottenham 12             2) Kelvin Dagadu 11               
     3) Tyson Dixon 12                  4) Ndova Ndlovu 11                
  6 Randallstown                                       11:09.00    3   
     1) Joseph Akinrotoye 12            2) Jair Smith 9                   
     3) Ja'Kai Viera 10                 4) Ellis Greene 11                
  7 Carver A&T                                         11:57.34    2   
     1) Michael Marder 9                2) Coleman Brown 10               
     3) Emerson Lomicky 9               4) Nathan Nussbaumer 12           
 -- New Town                                                DNS  
     1) Hashim Thomas 11                2) James Lilly 10                 
     3) Quincey Jones 11                4) Alex Deng 11                   
 
Boys High Jump 2A
=======================================================================
    5th  ADV: A  5-09                                                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Zachary Newton            12 Randallstown           5-10.00A  10   
     5-02 5-04 5-06 5-08 5-10 6-00 
        P    P    O   XO    O  XXX 
  2 Kehinde Sanni-Ojikutu     11 Milford Mill           5-04.00    8   
     5-02 5-04 5-06 
      XXO  XXO  XXX 
  3 Fadunwa Favor             11 Milford Mill           5-02.00    4.50
     5-02 5-04 
        O  XXX 
  3 GiAndre Lee               12 Digital Harbor         5-02.00    4.50
     5-02 5-04 
        O  XXX 
  3 Christopher Kvech         12 Sparrows Point         5-02.00    4.50
     5-02 5-04 
        O  XXX 
  3 Elijah Ramsey             12 North Harford          5-02.00    4.50
     5-02 5-04 
        O  XXX 
  7 Shimon Simpson            11 Harford Tech           5-02.00    2   
     5-02 5-04 
       XO  XXX 
 -- Makhi Tyson               11 Overlea                     NH  
     5-02 
      XXX 
 -- Jason Saintal              9 Randallstown                NH  
     5-02 
      XXX 
 -- Ellis Greene              11 Randallstown                NH  
     5-02 
      XXX 
 -- Quantez Wilson            10 Digital Harbor              NH  
     5-02 
      XXX 
 -- Jordan Hall               11 New Town                    NH  
     5-02 
      XXX 
 -- Shawn Getzen              11 Digital Harbor              NH  
     5-02 5-04 5-06 
        P    P  XXX 
 -- Luke Jednorski            12 Fallston                   DNS  
 -- Edward Osei               10 Overlea                    DNS  
 -- Andre Mitchell            11 Overlea                    DNS  
 -- Ja'Qwe Linton             10 Milford Mill               DNS  
 
Boys Pole Vault 2A
=======================================================================
    5th  ADV: A 10-09                                                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ethan Sweaney             12 North Harford         10-09.00A  10   
     8-03 8-09 9-03 9-09 10-03 10-09 11-00 
        O    P    O    O     O    XO   XXX 
  2 Garrett Ulmer             12 North Harford         10-03.00    8   
     8-03 8-09 9-03 9-09 10-03 10-09 
      XXO    O    O    O   XXO   XXX 
  3 Mekhi Lewis               11 Owings Mills           9-09.00    6   
     8-03 8-09 9-03 9-09 10-03 
       XO    O   XO   XO   XXX 
 -- Ryan Webb                 11 North Harford               NH  
     8-03 
      XXX 
 -- Jason Saintal              9 Randallstown               DNS  
 -- Daniel Anouro             10 Randallstown               DNS  
 
Boys Shot Put 2A
==========================================================================
    5th  ADV: A 42-02                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Anthony Knox              12 Milford Mill          47-00.50A  2  10   
      44-07.50  47-00.50  41-05.50  46-09  44-09  44-07
  2 Ja'Qwe Linton             10 Milford Mill          41-11.00   2   8   
      41-11  39-11  39-05  39-10.50  39-08  38-11
  3 Zachary Lang              12 Eastern Tech          39-04.00   2   6   
      35-10.50  34-04  32-11  38-02.50  39-04  37-11
  4 Tyler Brenner             12 Sparrows Point        39-03.50   2   5   
      35-09.50  39-03.50  37-04  36-05.50  37-07  37-06
  5 Nicholas O'Neal           12 Fallston              37-05.50   2   4   
      FOUL  34-06  37-05.50  35-06.50  37-01.50  36-00
  6 Kris Battle               11 Overlea               37-03.00   1   3   
      37-01  37-03  35-00  33-00  33-10  FOUL
  7 Justin Holley             12 Harford Tech          36-11.50   2 
      36-00.50  34-02  34-09  FOUL  35-02  36-11.50
  8 Tramar Matthews           10 Chesapeake-B          36-10.50   2   2   
      36-10.50  33-07.50  32-00.50  33-00  36-08  FOUL
  9 Desmon Taylor             12 Owings Mills          36-08.00   2   1   
      34-03  35-05  36-04  36-05  35-06  36-08
 10 Elijah Ramsey             12 North Harford         35-10.50   1 
      29-04.50  35-10.50  28-09.50         
 11 Daniel Anouro             10 Randallstown          35-08.50   1 
      FOUL  35-08.50  30-05         
 12 Jalen Robinson            11 Randallstown          35-05.00   1 
      32-08  35-05  32-04         
 13 Zaquian Henderson         11 New Town              33-06.50   2 
      33-06.50  29-09.50  27-02.50         
 14 Jacob Lane                11 Fallston              31-04.50   2 
      31-04.50  30-09.50  28-05.50         
 15 Seth Beegle               12 Overlea               31-02.50   2 
      24-06.50  30-02  31-02.50         
 16 Aaron Smith               11 Harford Tech          30-11.00   1 
      29-10.50  30-11  26-09         
 17 Brian Cobb                12 Southwestern          30-10.00   1 
      30-00  28-06  30-10         
 18 Dontay Akins              11 Owings Mills          30-09.00   1 
      30-05  27-05.50  30-09         
 19 Samuel Smith              12 Eastern Tech          30-01.00   1 
      29-08.50  30-01  28-04.50         
 20 Brooks Bryant             12 Eastern Tech          29-10.50   1 
      28-08.50  29-10.50  27-03.50         
 21 Euripides Loizou          12 Harford Tech          28-07.50   1 
      27-03  28-07.50  27-05           
 22 Andrew Bures              11 Sparrows Point        27-07.00   1 
      27-07  25-02.50  27-01.50         
 -- Amarion Lemon              9 Milford Mill               DNS   1 
 -- Daniel Lane               11 North Harford              DNS   2 
 
                 Women - 2A - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) Harford Tech               135        2) North Harford              83.50
    3) Carver A&T                  78        4) Sparrows Point             42.50
    5) Digital Harbor              36        6) Fallston                   33   
    7) New Town                    24        8) Randallstown               20   
    9) Eastern Tech                14       10) Overlea                    12   
   11) Patterson                    6       11) Milford Mill                6   
   13) Chesapeake-B                 4       14) Owings Mills                2   
 
                  Men - 2A - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) Milford Mill               127.50     2) Harford Tech               72   
    3) Digital Harbor              59.50     4) North Harford              43.50
    5) Randallstown                33        6) New Town                   29   
    7) Fallston                    25        8) Owings Mills               24   
    9) Carver A&T                  22       10) Patterson                  20   
   11) Sparrows Point               9.50    12) Overlea                     9   
   13) Carver Vo-Tech               8       14) Eastern Tech                6   
   15) Chesapeake-B                 2