Alexandria City High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
55 Meter Dash | |||||
7.82 | Alisha Jackson | 13th | Finals H2 | Complete Results | |
7.98 | Lena Wilson | 19th | Finals H3 | Complete Results | |
300 Meter Dash | |||||
44.76 | Alisha Jackson | 14th | Finals H5 | Complete Results | |
49.67 | Lena Wilson | 33rd | Finals H7 | Complete Results | |
500 Meter Dash | |||||
1:34.24 | Nia Miller | 32nd | Finals H7 | Complete Results | |
1000 Meter Run | |||||
4:11.46 | Laela Ferrick | 33rd | Finals H3 | Complete Results | |
4:25.02 | Langlie Ferrick | 35th | Finals H3 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
6:01.52 | Linnea Caldwell | 21st | Finals H3 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
2:09.49 | Relay Team | 19th | Finals H4 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
15-3 | Alisha Jackson | 7th | Finals H3 | Complete Results | |
14-6.5 | Lena Wilson | 14th | Finals H3 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
35-7 | Alisha Jackson | 3rd | Finals H2 | Complete Results | |
29-6.5 | Diarra Sangare | 21st | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
10-0 | Madeline Crowe | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
7-0 | Lillianne Krakowski | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
32-6 | Amelia Bawcombe | 4th | Finals H3 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
6.88 | Isaiah-Taji Kargbo-Owens | 10th | Finals H2 | Complete Results | |
6.90 | Daniel Franklin | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Dash | |||||
38.13 | Eli Wilson | 10th | Finals H5 | Complete Results | |
38.68 | Isaiah-Taji Kargbo-Owens | 15th | Finals H4 | Complete Results | |
500 Meter Dash | |||||
1:10.69 | Eli Wilson | 8th | Finals H2 | Complete Results | |
1:13.14 | SB | Daniel Franklin | 17th | Finals H4 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:46.57 | Maxwell Tankersley | 11th | Finals H2 | Complete Results | |
5:37.05 | Emory Stouffer | 42nd | Finals H3 | Complete Results | |
55 Meter Hurdles | |||||
9.32 | Daniel Franklin | 14th | Finals H2 | Complete Results | |
9.33 | Blessing Kwateng | 15th | Finals H2 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:48.62 | Relay Team | 21st | Finals H2 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:03.80 | Relay Team | 16th | Finals H3 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
19-5 | Daniel Franklin | 6th | Finals H3 | Complete Results | |
19-4.5 | Isaiah-Taji Kargbo-Owens | 8th | Finals H2 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
41-9.5 | Isaiah-Taji Kargbo-Owens | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
46-1.5 | SB | Steven Benavides | 4th | Finals H3 | Complete Results |
45-0 | Bram Amron | 5th | Finals H3 | Complete Results |