Varsity Boys 55 Meter Dash Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ta'Sean Dixon 12 Washington 6.60
2 Teshar Drummond 11 Cambridge South Dorcheste 6.79
3 Dominic Gale 10 Wicomico 6.81
4 Ja'Mareon Stevens 9 James M Bennett 6.84
5 Nasir Holden 11 Parkside 6.84
6 Waylon Hobgood 11 Stephen Decatur 6.86
7 Ziquan Waters 10 Parkside 6.89
8 Brody Byrnes 10 Easton 6.90
9 Trevor Thomas 11 Kent Island 6.94
10 William Jackson 10 Cambridge South Dorcheste 7.00
11 James Morton III 10 James M Bennett 7.09
12 Tyrell Fennell 10 Kent County 7.13
13 Hudson Royer 11 Easton 7.19
14 Will Davis 10 North Caroline 7.19
15 Jaden Holland 12 Stephen Decatur 7.23
16 Caleb Norfolk 12 Pocomoke 7.26
17 Dalton Mason 12 Kent Island 7.26
18 David Neal 11 Snow Hill 7.29
19 Jeremiah Parsons 9 Parkside 7.29
20 Thomas Noble 11 Easton 7.31
21 Ziare Brown 11 Wicomico 7.34
22 Cedric Jung 11 James M Bennett 7.36
23 Zion Powell 12 North Caroline 7.42
24 Gavin Litton 12 Pocomoke 7.43
25 Xavier Hankerson-Williams11 Washington 7.49
26 Yazeed Gadaa 10 Washington 7.59
27 David Rhodes 12 Snow Hill 7.59
28 Omar Lopez 12 Mardela 7.64
29 Miguel Hernandez 12 Crisfield 7.66
29 Cooper Hooks 12 Pocomoke 7.66
31 Nathan Bisset 12 Crisfield 7.66
32 Amir Long-Brown 9 North Caroline 7.70
33 Trice Moore 11 Kent County 7.71
34 Trent Johnson 9 Kent County 7.80
-- Adam Hunter 11 Snow Hill DNS
-- Kay'Ion Marine 11 Cambridge South Dorcheste DNS
-- Anthony Kolb 11 Stephen Decatur DNS
-- Evan Newcomer 11 Kent Island DQ
Varsity Boys 300 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Evan Newcomer 11 Kent Island 37.25
2 Ta'Sean Dixon 12 Washington 37.27
3 Doug Cash 12 North Caroline 37.96
4 Kiel James 11 Washington 38.05
5 Logan Hurney 11 Snow Hill 38.06
6 Nasir Holden 11 Parkside 38.25
7 Ziquan Waters 10 Parkside 38.42
8 Brody Byrnes 10 Easton 38.61
9 Ja'Mareon Stevens 9 James M Bennett 38.85
10 Tekai Drummond 10 Cambridge South Dorcheste 38.98
11 James Morton III 10 James M Bennett 39.45
12 Will Davis 10 North Caroline 39.49
13 Riley Calloway 12 Stephen Decatur 39.52
14 Tori Willis 10 Cambridge South Dorcheste 39.57
15 Trevor Thomas 11 Kent Island 39.73
16 Dominic Gale 10 Wicomico 40.19
17 Jayden Chester 12 Easton 40.29
18 Dylan Cassell 10 Easton 40.66
19 kevin Bull 11 Pocomoke 41.20
20 Solomon Harris 12 James M Bennett 41.36
21 Miguel Hernandez 12 Crisfield 42.77
22 Alijah Hankerson 11 Washington 42.81
23 Tyrell Fennell 10 Kent County 42.86
24 Ethan Cowder 10 Stephen Decatur 42.90
25 Alex Ward 10 Stephen Decatur 43.04
26 Ziare Brown 11 Wicomico 43.18
27 Ashton Wingard 9 Kent Island 43.62
28 Nick Hall 11 Queen Annes County 44.10
29 Amir Long-Brown 9 North Caroline 45.38
30 Trent Johnson 9 Kent County 45.54
31 Keydrick Collier 9 Pocomoke 52.45
32 David Daniels 10 Kent County 1:10.05
-- Luke MacDonald 12 Parkside DNS
-- Jayden Smith 11 Cambridge South Dorcheste DNS
-- Judah Goslee 11 Wicomico DNS
-- Nathan Bisset 12 Crisfield DNS
-- Demonte Mills 10 Pocomoke DNS
Varsity Boys 500 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nick Pusey 11 Parkside 1:10.80
2 Evan Newcomer 11 Kent Island 1:10.97
3 Tekai Drummond 10 Cambridge South Dorcheste 1:11.40
4 Isayah Stewart 12 Kent Island 1:11.49
5 Doug Cash 12 North Caroline 1:11.61
6 Logan Hurney 11 Snow Hill 1:12.24
7 Jayden Chester 12 Easton 1:15.55
8 Jonah Rosser 10 Easton 1:16.52
9 Nolan Bradshaw 11 Parkside 1:17.25
10 David Huerta 9 Pocomoke 1:19.84
11 Andrew Illa 11 James M Bennett 1:19.93
12 Aidan Knotts 11 North Caroline 1:20.01
13 Solomon Harris 12 James M Bennett 1:20.43
14 Antonio Blueford 10 Cambridge South Dorcheste 1:20.69
15 Mohamed Mohamed 11 James M Bennett 1:20.94
16 Xander Wakefield 9 Stephen Decatur 1:21.60
17 Alex Ward 10 Stephen Decatur 1:21.67
18 Brandon Fitzgerald 10 Stephen Decatur 1:22.10
19 Hunter Lambert 9 North Caroline 1:25.67
20 Jose Solano-Vazquez 12 Washington 1:26.87
21 Scott Noble 12 Washington 1:27.52
22 Blake Wallace 10 Pocomoke 1:28.22
23 Ryan Duty 9 Kent Island 1:28.34
24 Jack Spray 11 Kent County 1:30.98
25 Andre Lane 9 Crisfield 1:31.06
26 Amah-Ru Aalim-Carter 9 Crisfield 1:33.80
27 Heyden Flores 9 Snow Hill 1:33.89
28 Andrew Buckel 9 Kent County 1:34.72
29 Kevin Stroup 11 Kent County 1:41.03
-- Demonte Mills 10 Pocomoke DNS
-- Luke MacDonald 12 Parkside DNS
-- Brian Warner 12 Easton DNS
-- Nathaniel Todd 12 Wicomico DNS
-- Kiel James 11 Washington DNS
-- Jaden Ferguson 11 Cambridge South Dorcheste DNS
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ben Marks 10 Queen Annes County 2:05.14
2 Isayah Stewart 12 Kent Island 2:10.06
3 Justin Hurney 12 Snow Hill 2:13.10
4 Seth Barron 12 Snow Hill 2:18.68
5 Nick Pusey 11 Parkside 2:18.88
6 Ivan Polczynski 10 Parkside 2:18.89
7 John Sullivan 12 North Caroline 2:19.16
8 Steve Sanchez 12 Kent Island 2:21.16
9 Collin Pennington 9 Stephen Decatur 2:22.04
10 Sam Mengel 12 North Caroline 2:22.89
11 Aidan Knotts 11 North Caroline 2:23.05
12 Eli Black 11 Mardela 2:26.11
13 Caleb Scott 11 Parkside 2:26.97
14 Caleb Heater 10 Kent Island 2:27.28
15 Liam Edgell 10 Easton 2:27.85
16 Ahmed Osman 11 Washington 2:28.15
17 Emmanuel Arung Bate 12 James M Bennett 2:28.85
18 Andrew Illa 11 James M Bennett 2:34.27
19 Evan Justice 12 Stephen Decatur 2:35.28
20 Nicholas Moreno 12 Stephen Decatur 2:35.30
21 John Broadwater 10 Wicomico 2:35.44
22 Jack Spray 11 Kent County 2:37.18
23 Quintin Blueford 12 Cambridge South Dorcheste 2:40.61
24 Gerardo Trejo-Vitervo 10 Washington 2:40.66
25 Ben DeJesus 11 Wicomico 2:44.07
26 Peyton Bailey 9 Wicomico 2:46.44
27 Kyrian Collins 10 Washington 2:49.52
28 Andrew Buckel 9 Kent County 2:53.18
29 Evan Birch 11 Mardela 3:05.31
30 Kevin Stroup 11 Kent County 3:14.28
31 Paxton Jones 10 James M Bennett 3:15.03
32 Weston Brown 9 Mardela 3:19.78
-- Jed Smith 11 Easton DNS
-- Josiah Harris 10 Cambridge South Dorcheste DNS
-- Nate McClarrenn 10 Cambridge South Dorcheste DNS
Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ben Marks 10 Queen Annes County 4:39.03
2 Isayah Stewart 12 Kent Island 4:55.49
3 Colin Smith 11 Easton 4:55.85
4 Brady Medeiros 12 Kent Island 4:55.97
5 Justin Hurney 12 Snow Hill 4:57.70
6 Steve Sanchez 12 Kent Island 4:57.78
7 John Sullivan 12 North Caroline 4:58.51
8 Ameen Al Naseri 11 James M Bennett 5:04.32
9 Collin Pennington 9 Stephen Decatur 5:09.99
10 Liam Edgell 10 Easton 5:11.21
11 Jason Cramer 10 Parkside 5:17.42
12 Aidan Knotts 11 North Caroline 5:18.98
13 William Orndoff 10 Easton 5:28.73
14 Gabriel Lynch 12 Washington 5:29.80
15 Christian Sanders 10 Cambridge South Dorcheste 5:31.19
16 Gerardo Trejo-Vitervo 10 Washington 5:38.38
17 Ahmed Osman 11 Washington 5:38.54
18 James Linzey 9 Parkside 5:39.68
19 Jack Spray 11 Kent County 5:40.55
20 Sam Mengel 12 North Caroline 5:42.92
21 Eli Black 11 Mardela 5:43.28
22 Brendan Dunne 12 Snow Hill 5:44.42
23 John Broadwater 10 Wicomico 5:50.30
24 Evan Justice 12 Stephen Decatur 5:50.99
25 Gage Smartnick 10 James M Bennett 5:53.77
26 Jorge Barrera 12 Crisfield 6:01.97
27 Stephen Shockley 9 Mardela 6:11.48
28 Ethan Quick 10 Stephen Decatur 6:11.53
29 Andrew Buckel 9 Kent County 6:13.19
30 Peyton Bailey 9 Wicomico 6:13.94
31 Josiah Eni 10 Pocomoke 6:27.58
-- Rogelio Martinez 12 Crisfield DNS
-- Andre Lane 9 Crisfield DNS
-- Josiah Harris 10 Cambridge South Dorcheste DNS
-- Rohan James 10 Cambridge South Dorcheste DNS
-- Nathaniel Todd 12 Wicomico DNS
-- Caleb Scott 11 Parkside DNS
-- Kelvin Lopez 10 James M Bennett DQ
Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Seth Barron 12 Snow Hill 10:51.30
2 Brady Medeiros 12 Kent Island 10:52.95
3 Jed Smith 11 Easton 10:54.82
4 Steve Sanchez 12 Kent Island 10:55.49
5 Ameen Al Naseri 11 James M Bennett 10:59.87
6 Amr Hamza 12 James M Bennett 11:08.49
7 John Sullivan 12 North Caroline 11:11.56
8 Michael Zimmerman 10 Kent Island 11:25.26
9 Ian Meienschein 12 Parkside 11:45.80
10 Jason Cramer 10 Parkside 12:01.87
11 Sam Mengel 12 North Caroline 12:06.20
12 Clinton Lankford 10 Washington 12:17.19
13 William West 9 James M Bennett 12:22.78
14 Gerardo Trejo-Vitervo 10 Washington 12:35.81
15 Andrew Brown 12 Snow Hill 12:39.34
16 William Creese 12 Parkside 12:49.09
17 Ethan Scott 12 Pocomoke 13:22.29
18 Braden Corbin 11 Washington 13:33.68
19 Brian Herbert 10 Stephen Decatur 13:34.87
20 Christian Sanders 10 Cambridge South Dorcheste 13:53.19
-- Colby Wallace 11 Snow Hill DQ
-- Josiah Harris 10 Cambridge South Dorcheste DNS
Varsity Boys 55m Hurdles 39" Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ta'Sean Dixon 12 Washington 7.97
2 Doug Cash 12 North Caroline 8.20
3 Jack Maier 12 Parkside 8.55
4 Jayden Smith 11 Cambridge South Dorcheste 8.99
5 Antonio Blueford 10 Cambridge South Dorcheste 9.05
6 Tori Willis 10 Cambridge South Dorcheste 9.52
7 Alijah Hankerson 11 Washington 9.63
8 Jeremiah Parsons 9 Parkside 9.83
9 Miguel Hernandez 12 Crisfield 9.87
10 William Richardson 11 Snow Hill 9.93
11 Zerek Coyman 10 Stephen Decatur 10.36
12 Dalton Henderson 10 Stephen Decatur 10.42
13 Samuel Pierson 12 Easton 10.45
14 Patrick Haines 11 Stephen Decatur 10.52
15 Amir Long-Brown 9 North Caroline 10.53
16 Richie Guthrie 10 Kent Island 10.53
17 Kervensly Saint-Juste 11 James M Bennett 10.54
18 Clinton Lankford 10 Washington 10.74
19 Tim Goode 9 James M Bennett 11.36
-- Marvens Tity 12 James M Bennett DNS
-- Skylar Murphy 10 Snow Hill DNS
-- Kareem Kamandego 12 Parkside DNS
Varsity Boys 4x200m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Parkside 1:38.09
2 Cambridge South Dorchester 1:39.69
3 Stephen Decatur 1:41.66
4 James M Bennett 1:42.19
5 Easton 1:43.24
6 Kent Island 1:43.34
7 North Caroline 1:45.58
8 Pocomoke 1:45.90
9 Washington 1:46.15
10 Wicomico 1:48.09
11 Snow Hill 1:48.39
12 Kent County 2:07.17
Varsity Boys 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Cambridge South Dorchester 3:42.09
2 Parkside 3:50.28
3 Easton 3:51.44
4 James M Bennett 3:52.34
5 Snow Hill 3:53.29
6 Stephen Decatur 4:04.86
7 Washington 4:18.39
8 North Caroline 4:20.41
9 Wicomico 4:23.52
10 Kent County 4:31.48
-- Kent Island DQ
Varsity Boys 4x800m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Kent Island 8:49.30
2 Snow Hill 8:51.70
3 Easton 9:01.70
4 James M Bennett 9:33.66
5 North Caroline 9:36.80
6 Stephen Decatur 9:48.60
7 Washington 9:57.80
8 Cambridge South Dorchester 10:03.10
9 Pocomoke 10:45.40
-- Parkside DQ
-- Mardela DNS
Varsity Boys Shot Put 12lb Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jordyn Dickerson 12 Wicomico 44-11.00
2 Rashawn Samuel 12 North Caroline 42-04.00
3 Connor Bailey 11 Parkside 41-09.00
4 Jonah Rich 11 Easton 40-04.25
5 Heberson Eduoard 12 Parkside 39-00.50
6 Marvin Foster 11 Easton 38-03.75
7 Nick Purnell 12 Stephen Decatur 38-00.50
8 Jacob Yankalunas 12 Snow Hill 37-05.25
9 Francisco da Rosa 12 Kent Island 37-03.50
10 Davion Phillips 11 Washington 36-07.00
11 Casey Parsons 11 Parkside 36-02.50
12 Roman Holland 11 Pocomoke 35-01.25
13 Brayden Aleshire 12 North Caroline 35-00.00
14 Leandre Lewis 12 Washington 34-03.00
15 Sean Smullen 9 Wicomico 33-03.75
16 Trice Moore 11 Kent County 33-02.00
17 Jeremiah Stanley 9 Easton 33-00.00
18 Nkole Ballin 12 Cambridge South Dorcheste 32-10.50
19 Chase Atkins 12 Wicomico 31-10.50
20 Tyler Cannady 10 James M Bennett 30-09.00
21 Bryce Soloman 12 Stephen Decatur 30-04.00
22 Justin Quizhpi 12 Kent Island 30-00.75
23 Dalton Mason 12 Kent Island 29-10.00
24 Trysten Church 10 Washington 28-10.00
25 Elisandro Gonzalez 12 James M Bennett 28-01.00
26 Jean Forvil 12 Pocomoke 27-10.00
27 Ryan Portell 10 Snow Hill 27-07.00
28 Reginald Smith 12 Pocomoke 26-08.75
29 Gavin Larrimore 10 Kent County 26-08.50
30 Zach Gorsuch 12 Cambridge South Dorcheste 26-03.00
31 Charles Spiker 12 Snow Hill 26-01.50
32 DeAndre Redding 11 Kent County 25-04.50
33 Tim Goode 9 James M Bennett 22-03.00
-- Andre Lane 9 Crisfield DNS
-- Nate McClarrenn 10 Cambridge South Dorcheste DNS
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nick Pusey 11 Parkside 5-08.00
2 William Jackson 10 Cambridge South Dorcheste 5-06.00
3 Brandon Fitzgerald 10 Stephen Decatur 5-06.00
4 Nick Hall 11 Queen Annes County 5-06.00
5 Joseph Blake 11 Parkside 5-04.00
6 Jayden Smith 11 Cambridge South Dorcheste 5-02.00
6 Colin Smith 11 Easton 5-02.00
6 Jack Middleton 10 Kent Island 5-02.00
9 Brady Medeiros 12 Kent Island 5-02.00
9 Jakob Jarvi 10 Pocomoke 5-02.00
-- Jayden Baldwin 10 Washington NH
-- Connor Bailey 11 Parkside NH
-- Leandre Lewis 12 Washington NH
-- David Rhodes 12 Snow Hill NH
-- David Neal 11 Snow Hill NH
-- Alexander Nelson 11 Snow Hill NH
-- Dominick Alvarado 11 Kent Island NH
-- Tim Goode 9 James M Bennett NH
-- Mohamed Mohamed 11 James M Bennett NH
-- Antonio Blueford 10 Cambridge South Dorcheste NH
-- Scott Noble 12 Washington NH
-- Brandon Karvoski 10 Stephen Decatur NH
-- Fritzner Black 11 Mardela NH
Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Reese Howard 10 Parkside 12-00.00
2 Kareem Kamandego 12 Parkside 11-06.00
3 Judah Goslee 11 Wicomico 10-06.00
4 William Jackson 10 Cambridge South Dorcheste 10-00.00
5 Mason Green 10 Mardela 9-06.00
6 Levi Carey 12 Parkside 9-06.00
6 Justin Hurney 12 Snow Hill 9-06.00
8 Jack Middleton 10 Kent Island 8-06.00
9 William Richardson 11 Snow Hill 8-00.00
10 Daniel Romero-Sanchez 9 Wicomico 7-00.00
-- Christian Sanders 10 Cambridge South Dorcheste NH
-- Adam Hunter 11 Snow Hill DNS
-- Mohamed Mohamed 11 James M Bennett DNS
Varsity Girls 55 Meter Dash Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Enazajah Young 10 Cambridge South Dorcheste 7.54
2 Malye' Hawes 11 Wicomico 7.69
3 Alyssa Maldonado 11 Parkside 7.72
4 RaNiya Corbin 10 Parkside 7.80
5 Eajia Bonneville 12 Wicomico 7.89
6 Sanaa Murray 12 Parkside 7.89
7 Laila Anderson 12 Wicomico 7.90
8 Gizelle San 12 Easton 7.93
9 Sumayah Wilkins 11 Easton 7.98
10 Aubrey Jackson Bowen 10 Pocomoke 8.02
11 Sumer Young 10 Snow Hill 8.05
12 Claire Blue 11 North Caroline 8.11
13 Lilly Williams 12 James M Bennett 8.12
14 Seryna Stephan 10 Kent Island 8.15
15 Camille Williams 10 Pocomoke 8.22
16 Sauna Vick 11 Stephen Decatur 8.32
17 Reese Heyliger 9 Kent Island 8.34
18 Al'Jane Jackson 10 Cambridge South Dorcheste 8.35
19 Mackenzie Saathoff 11 North Caroline 8.36
20 Ester Ryu 9 James M Bennett 8.37
21 Siena Koch 9 Kent Island 8.38
22 Kalea Sturgis 11 James M Bennett 8.40
23 Regina Welch 9 Snow Hill 8.49
24 Maniya Camper 11 Cambridge South Dorcheste 8.50
25 Mai Jones 10 Pocomoke 8.54
26 Shayla Staten 12 Mardela 8.67
27 Autumn Vallee 10 North Caroline 8.72
28 Kyleigh Powell 11 Stephen Decatur 8.79
29 Desiree Terrell 9 Washington 8.79
30 Angel Cote 10 Kent County 8.80
31 Rose Arthur 10 Mardela 8.81
32 Kayla Harmon 11 Washington 8.97
33 Marley Bonass 12 Kent County 9.38
34 Savanna Reynolds 9 Kent County 9.67
-- Amerie Hearley 9 Washington DNS
-- Allisyn Nutter 11 Crisfield DNS
-- Lily Olsen 10 Stephen Decatur DNS
Varsity Girls 300 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emily Branic 11 Easton 44.18
2 Rilyn Heyliger 12 Kent Island 44.24
3 Sumer Young 10 Snow Hill 45.48
4 Enazajah Young 10 Cambridge South Dorcheste 45.49
5 RaNiya Corbin 10 Parkside 45.69
6 Gizelle San 12 Easton 45.98
7 Harmony Darden 11 Parkside 46.44
8 Seryna Stephan 10 Kent Island 46.51
9 Grace Turner 11 North Caroline 46.66
10 Maddie Phommachanh 11 Parkside 46.87
11 Lilly Williams 12 James M Bennett 47.00
12 Malye' Hawes 11 Wicomico 47.15
13 Claire Blue 11 North Caroline 47.22
14 Josephine McGrath 11 Kent Island 47.39
15 Rhenn Early 10 James M Bennett 47.87
16 Tiara McDonald 11 Stephen Decatur 48.16
17 Jamella Necira 12 Wicomico 48.50
18 Mackenzie Saathoff 11 North Caroline 48.89
19 Sauna Vick 11 Stephen Decatur 49.46
20 Jordyn Robinson 9 James M Bennett 50.12
21 Curtasia Schoolfield 10 Pocomoke 50.29
22 Anita Davis 11 Washington 51.91
23 Angel Cote 10 Kent County 52.65
24 Maniya Camper 11 Cambridge South Dorcheste 52.65
25 Kyleigh Powell 11 Stephen Decatur 53.77
26 Audrie Coles 9 Washington 55.05
27 Aveon Harris 10 Washington 57.81
28 Siara Hamiliton 10 Pocomoke 59.46
29 Rose Arthur 10 Mardela 1:00.41
30 Marley Bonass 12 Kent County 1:02.21
31 Molly Depp 11 Kent County 1:02.36
32 Jennifer Guerrero-Parra 9 Crisfield 1:03.83
33 Yesica Viada 10 Crisfield 1:07.36
34 Rosalia Mateo Martinez 10 Crisfield 1:08.70
-- Eajia Bonneville 12 Wicomico DNS
Varsity Girls 500 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Rilyn Heyliger 12 Kent Island 1:23.91
2 Reese Delp 12 Kent Island 1:25.75
3 Sarabeth Caldwell 12 Kent Island 1:27.02
4 Hailey Eliott 12 Wicomico 1:28.48
5 Kamryn Noble 9 Washington 1:30.16
6 Grace Turner 11 North Caroline 1:30.69
7 Gizelle San 12 Easton 1:30.90
8 Tiara McDonald 11 Stephen Decatur 1:31.88
9 Aliyah Frolich 11 Parkside 1:33.07
10 Elizabeth Knott 10 North Caroline 1:33.32
11 Paige Early 10 James M Bennett 1:33.46
12 Morgan Davis 10 Washington 1:35.60
13 Morgan Knott 10 North Caroline 1:35.69
14 Ellie Cheynet 9 Stephen Decatur 1:35.78
15 Fabienne Reneulus 10 Wicomico 1:39.77
16 Deborah Laguerre 9 Wicomico 1:43.00
17 Mia Mazzeo 10 Easton 1:43.48
18 Nevaeh Horton 10 Stephen Decatur 1:44.59
19 Kalea Sturgis 11 James M Bennett 1:44.76
20 Anahi Enriquez-Moreno 12 Pocomoke 1:45.23
21 Bobbi Waters 10 James M Bennett 1:46.35
22 Megan LaRue 10 Washington 1:56.05
23 Savanna Reynolds 9 Kent County 2:04.86
24 Kendall Mahle 11 Parkside 2:07.88
-- Marley Bonass 12 Kent County DNS
-- Maddie Phommachanh 11 Parkside DNS
-- Angel Cote 10 Kent County DNS
Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Reese Delp 12 Kent Island 2:29.09
2 Deanna Baumann 11 James M Bennett 2:29.44
3 Rilyn Heyliger 12 Kent Island 2:30.21
4 Sarabeth Caldwell 12 Kent Island 2:38.59
5 Paige Etnoyer 12 Snow Hill 2:45.05
6 Kamryn Noble 9 Washington 2:45.11
7 Brooke Sullivan 10 North Caroline 2:45.80
8 Camryn Russum 10 Cambridge South Dorcheste 2:45.83
9 Ellie Cheynet 9 Stephen Decatur 2:48.96
10 Seanna Rupp 9 North Caroline 2:50.57
11 Morgan Davis 10 Washington 2:50.69
12 Linda Ridgell 9 North Caroline 2:52.26
13 Ava Streng 10 Parkside 2:58.26
14 Hafeeza Akhtar 11 Parkside 2:58.94
15 Samantha Lynch 11 Washington 3:02.34
16 Alessandra Fernandez 10 Stephen Decatur 3:02.71
17 Mia Mazzeo 10 Easton 3:08.89
18 Lousedaina Nissage 12 Wicomico 3:10.77
19 Sasha Mete 10 Stephen Decatur 3:15.47
20 Adeline Moore 11 Parkside 3:17.67
21 Ney-Fen Forti 11 Queen Annes County 3:18.40
22 Rylan Rathel 11 Mardela 3:23.83
23 Sarah Nestel 10 Easton 3:24.06
24 Nijae Nichols 10 James M Bennett 3:26.89
25 Marley Felix 9 Wicomico 3:28.68
26 Isabelle Hughes 10 Cambridge South Dorcheste 3:29.72
27 Taylor Parr 10 Wicomico 3:31.28
28 Bobbi Waters 10 James M Bennett 3:33.82
29 Mandy Chau 12 Pocomoke 3:38.56
-- Lillian Ruiz Mireles 9 Queen Annes County DNS
-- Savanna Reynolds 9 Kent County DNS
-- Savvy Wertz 9 Snow Hill DNS
-- Patricia Dongarra 10 Easton DNS
-- Molly Depp 11 Kent County DNS
Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Deanna Baumann 11 James M Bennett 5:20.04
2 Reese Delp 12 Kent Island 5:24.26
3 Kamryn Noble 9 Washington 5:47.59
4 Paige Etnoyer 12 Snow Hill 5:50.49
5 Linda Ridgell 9 North Caroline 5:52.94
6 Macy Woroniecki 11 Stephen Decatur 5:54.00
7 Camryn Russum 10 Cambridge South Dorcheste 5:55.56
8 Morgan Davis 10 Washington 6:03.69
9 Lily Rupp 12 North Caroline 6:10.44
10 Brooke Sullivan 10 North Caroline 6:11.58
11 Phoebe Spencer 11 Crisfield 6:24.76
12 Samantha Lynch 11 Washington 6:26.56
13 Logan Newton 9 Parkside 6:26.86
14 Alessandra Fernandez 10 Stephen Decatur 6:33.27
15 Brooklyn Ashcraft 10 Snow Hill 6:34.93
16 Ava Streng 10 Parkside 6:36.92
17 Corinne Smith 9 Easton 6:38.22
18 Isabelle Hughes 10 Cambridge South Dorcheste 7:08.82
19 Katie Hills 11 Easton 7:09.80
20 Katie DeVoe 9 James M Bennett 7:40.52
21 Ney-Fen Forti 11 Queen Annes County 7:43.71
22 Gabriella Thompson-Servan10 Stephen Decatur 7:53.35
23 Hailey Davis 9 James M Bennett 7:53.39
24 Molena Joseph 10 Wicomico 8:46.70
25 Nahima Petion 9 Wicomico 9:04.22
-- Patricia Dongarra 10 Easton DNS
-- Hafeeza Akhtar 11 Parkside DNS
-- Lillian Ruiz Mireles 9 Queen Annes County DNS
-- Caitlyn Price 9 Wicomico DNS
-- Sarah van Ornum 12 Kent Island DNS
Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Linda Ridgell 9 North Caroline 12:38.37
2 Macy Woroniecki 11 Stephen Decatur 13:07.46
3 Hafeeza Akhtar 11 Parkside 13:45.50
4 Samantha Lynch 11 Washington 14:06.60
5 Logan Newton 9 Parkside 14:16.97
6 Adrienna Rodriquez 12 North Caroline 14:19.00
7 Brooklyn Ashcraft 10 Snow Hill 14:19.95
8 Natalie Davis 9 Washington 14:22.55
9 Natalie Watkinson 12 Washington 14:37.57
10 Lily Laick 9 Snow Hill 14:39.20
11 Kaitlyn Stevens 11 Kent Island 15:13.07
12 Rylan Rathel 11 Mardela 15:53.60
13 Isabelle Hughes 10 Cambridge South Dorcheste 15:54.19
14 Taylor Dennis 11 Mardela 16:31.55
-- Sarah van Ornum 12 Kent Island DNS
-- Savvy Wertz 9 Snow Hill DNS
-- Lily Rupp 12 North Caroline DNS
-- Camryn Russum 10 Cambridge South Dorcheste DNS
-- Clarice Piela 10 Stephen Decatur DNS
-- Ava Streng 10 Parkside DNS
-- Daniela Carrasco Gonzalez11 Stephen Decatur DNS
Varsity Girls 55m Hurdles 33" Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Enazajah Young 10 Cambridge South Dorcheste 9.06
2 Gabrielle Bernhard 11 Kent Island 9.47
3 Camille Williams 10 Pocomoke 9.83
4 Seryna Stephan 10 Kent Island 10.18
5 Kayla Knoll 11 Parkside 10.28
6 Josephine McGrath 11 Kent Island 10.63
7 Sanaa Murray 12 Parkside 10.75
8 Claire Blue 11 North Caroline 10.81
9 Aaliyah Briddell 12 Wicomico 10.89
10 Deborah Laguerre 9 Wicomico 11.01
11 Mildred Petion 12 Wicomico 11.19
12 Sauna Vick 11 Stephen Decatur 11.20
13 Anita Davis 11 Washington 11.22
14 Sophia Radtke 9 James M Bennett 11.42
15 Jayden Matthews 9 James M Bennett 11.47
16 Brooklyn Spencer 9 North Caroline 11.57
17 Virginia Moss 10 James M Bennett 11.66
18 Amara Hankerson 10 Washington 11.74
19 Siara Hamiliton 10 Pocomoke 11.81
20 Taniya Freeman 12 Washington 11.88
21 Gwyneth Richardson 9 Snow Hill 12.07
22 Sapphire Chaney 10 Pocomoke 12.08
-- Grace Turner 11 North Caroline DQ
Varsity Girls 4x200m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Parkside 1:52.59
2 Kent Island 1:58.04
3 James M Bennett 1:58.26
4 Easton 1:59.29
5 Cambridge South Dorchester 2:00.78
6 North Caroline 2:01.00
7 Snow Hill 2:01.42
8 Stephen Decatur 2:07.80
9 Washington 2:23.97
10 Crisfield 2:36.40
-- Wicomico DQ
-- Pocomoke DQ
Varsity Girls 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Kent Island 4:27.49
2 James M Bennett 4:31.64
3 Parkside 4:36.37
4 North Caroline 4:36.50
5 Wicomico 4:42.81
6 Snow Hill 4:54.51
7 Stephen Decatur 5:15.00
8 Easton 5:16.37
9 Washington 5:20.51
Varsity Girls 4x800m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Kent Island 10:37.80
2 North Caroline 10:47.20
3 Snow Hill 11:13.10
4 Washington 11:17.50
5 Stephen Decatur 11:32.10
6 Parkside 12:01.20
7 Easton 12:08.30
8 James M Bennett 12:46.40
Varsity Girls Shot Put 4kg Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mckaylie Mogel 12 Kent Island 30-11.00
2 Alana King 10 Parkside 30-05.50
3 Josephine McGrath 11 Kent Island 28-09.00
4 Rebecca Wright 12 Easton 27-08.00
5 Alexa Arnold 11 Snow Hill 26-02.00
6 Natalie Sterling 12 Snow Hill 25-06.50
7 Ziera Savage 12 Washington 24-04.00
8 Alondra Moreno Santana 12 Easton 24-01.25
9 Kendra Coffey 11 Kent Island 23-10.00
10 AJai Smith 12 Washington 22-06.50
11 Al'Jane Jackson 10 Cambridge South Dorcheste 21-05.75
12 Emma West 11 James M Bennett 20-10.50
13 Jessica Jean Baptiste 12 Wicomico 20-08.00
14 Adelaide Webber 11 Stephen Decatur 20-05.25
15 Ana Ramirez-Ceballos 12 Easton 18-06.00
16 Emoni Wilkins 9 James M Bennett 18-04.50
17 SaMia Whidbee 10 Washington 16-05.25
18 Angel Cote 10 Kent County 15-05.50
19 Melanie Sammons 9 James M Bennett 13-10.25
-- Journee Jenkins 11 Cambridge South Dorcheste DNS
-- Cherish Collins 9 Cambridge South Dorcheste DNS
-- Kate Bailey 11 Parkside ND
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kaitlyn Stevens 11 Kent Island 4-08.00
2 Sumayah Wilkins 11 Easton 4-08.00
3 Hailey Eliott 12 Wicomico 4-08.00
4 Alexa Arnold 11 Snow Hill 4-06.00
5 Harmony Darden 11 Parkside 4-04.00
6 Maddie Phommachanh 11 Parkside 4-04.00
7 Aaliyah Briddell 12 Wicomico 4-02.00
7 Jordan Dickerson 11 James M Bennett 4-02.00
9 Tiffany Vazquez 11 Parkside 4-02.00
9 Taniya Freeman 12 Washington 4-02.00
11 Anita Davis 11 Washington 4-02.00
-- Ellie Anderson 11 James M Bennett DNS
-- Kiersten Foltz 12 Mardela NH
-- Jenna Ward 12 Mardela NH
-- Marcia Wright 9 Pocomoke NH
-- Ebony Henry 10 James M Bennett NH
-- Reese Heyliger 9 Kent Island NH
-- Natalie Davis 9 Washington NH
Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Gabrielle Bernhard 11 Kent Island 8-06.00
2 Kayla Knoll 11 Parkside 7-06.00
3 Hazel Walsh 12 Kent Island 7-06.00
4 Al'Jane Jackson 10 Cambridge South Dorcheste 7-00.00
5 Sierra Smullen 12 Snow Hill 6-06.00
5 Alyssa Maldonado 11 Parkside 6-06.00
7 Reese Webster 11 Parkside 6-00.00
8 Maniya Camper 11 Cambridge South Dorcheste 6-00.00
-- Gwyneth Richardson 9 Snow Hill NH
-- Siena Koch 9 Kent Island NH
-- Ebony Henry 10 James M Bennett NH