James Madison Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
55 Meter Dash | |||||
7.75 | Rachel Jackson | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
7.79 | SB | Emily Klingaman | 6th | Finals H1 | Complete Results |
7.83 | Rachel Jackson | 3rd | Prelims H2 | Complete Results | |
7.84 | Emily Klingaman | 6th | Prelims H1 | Complete Results | |
7.95 | SB | Talia Makarov | 11th | Prelims H3 | Complete Results |
300 Meter Dash | |||||
44.52 | SB | Olivia Choutka | 7th | Finals H3 | Complete Results |
45.50 | SB | Rachel Jackson | 9th | Finals H2 | Complete Results |
46.01 | SB | Shannon Sullivan | 13th | Finals H2 | Complete Results |
500 Meter Dash | |||||
1:26.82 | SB | Julia Pisani | 9th | Finals H3 | Complete Results |
1:26.90 | SB | Ashley Go | 10th | Finals H2 | Complete Results |
1:29.26 | SB | Katie Mcardle | 12th | Finals H2 | Complete Results |
1000 Meter Run | |||||
3:12.49 | SB | Devon Williams | 6th | Finals H3 | Complete Results |
3:14.69 | SB | Megan Keady | 9th | Finals H2 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:15.65 | Merrill Leak | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
5:18.25 | SB | Katherine Fox | 4th | Finals H2 | Complete Results |
5:51.72 | Alexandra Oskuie | 10th | Finals H2 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
11:37.02 | SB | Katherine Fox | 4th | Finals H2 | Complete Results |
11:42.58 | Elizabeth Wu | 5th | Finals H2 | Complete Results | |
11:55.73 | SB | Alexandra Oskuie | 6th | Finals H2 | Complete Results |
12:05.41 | SB | Rachel Shoemaker | 7th | Finals H1 | Complete Results |
55 Meter Hurdles | |||||
10.05 | SB | Abigail Ramey | 8th | Prelims H3 | Complete Results |
10.45 | SB | Elana Borrowman | 12th | Prelims H1 | Complete Results |
10.49 | Abigail Ramey | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
11.23 | SB | Sophia Kaufer | 21st | Prelims H3 | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:57.47 | SB | Relay Team | 5th | Finals H2 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
4:20.09 | SB | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
9:54.36 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
16-2.25 | Rachel Jackson | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
13-11.75 | Talia Makarov | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
12-1.5 | SB | Ella Frazier | 16th | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
34-4 | SB | Rachel Jackson | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
28-10.5 | SB | Ella Frazier | 11th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
24-6.75 | SB | Hope Bingham | 13th | Finals H1 | Complete Results |
24-4.75 | SB | Abigail Bolinger | 15th | Finals H1 | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
6.55 | Landan Thomas | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
6.61 | Landan Thomas | 2nd | Prelims H1 | Complete Results | |
6.82 | Aaron Palmer | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
6.87 | Aaron Palmer | 7th | Prelims H2 | Complete Results | |
7.01 | SB | Sean Wilkinson | 12th | Prelims H1 | Complete Results |
300 Meter Dash | |||||
37.43 | Aaron Palmer | 5th | Finals H2 | Complete Results | |
39.85 | SB | Joshua Dornfeld | 17th | Finals H2 | Complete Results |
40.65 | SB | Alfred Ulvog | 21st | Finals H2 | Complete Results |
500 Meter Dash | |||||
1:14.50 | SB | Yousif Hakeem | 16th | Finals H2 | Complete Results |
1:16.15 | SB | William Eggers | 19th | Finals H1 | Complete Results |
1:17.57 | SB | Wesley Kang | 23rd | Finals H1 | Complete Results |
1000 Meter Run | |||||
2:40.11 | John Rogers | 2nd | Finals H3 | Complete Results | |
2:51.15 | SB | Daniel Brewster | 7th | Finals H2 | Complete Results |
3:02.78 | SB | Julio Bowles Carreon | 18th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:32.77 | SB | Sean Grimm | 1st | Finals H2 | Complete Results |
4:36.05 | SB | Patrick Murphy | 2nd | Finals H2 | Complete Results |
4:42.41 | SB | Kevin Murphy | 9th | Finals H2 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
9:45.77 | Sean Grimm | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
10:09.31 | Patrick Murphy | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
10:17.42 | Kevin Murphy | 5th | Finals H2 | Complete Results | |
55 Meter Hurdles | |||||
10.04 | SB | Michael Kim | 12th | Prelims H2 | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:35.44 | SB | Relay Team | 4th | Finals H2 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
3:41.86 | SB | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
8:41.98 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-2 | SB | Anthony Maggio | 12th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
16-11.75 | SB | Omar Ahmed | 17th | Finals H1 | Complete Results |
16-7 | SB | Anthony Maggio | 18th | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
36-2.75 | SB | Anthony Maggio | 13th | Finals H1 | Complete Results |
Pole Vault | |||||
9-6 | Joshua Laney | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
9-6 | SB | Wes Brown | 8th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
37-1 | SB | Matthew Farley | 8th | Finals H1 | Complete Results |
30-5.5 | SB | Auburn Forbes | 16th | Finals H1 | Complete Results |
28-10 | SB | Sean Wilkinson | 17th | Finals H1 | Complete Results |